Hlídání dětí. Máte babičky, aupair?

berynka
17. led 2008

Ahoj holky,
zajímalo by mne, jak je to u vás s hlídáním vašich zlatíček? Máte hlídací babičky, tetičky či jiné osoby, případně využíváte možnosti au-pair? Nebo vaše děťátko nepůjčujete raději nikomu? 🙂

gabinicee
17. led 2008

Ahoj já sice hlídání tak trochu mám ale snažím se to využívat jen v nejnutnějším případě i když ted už je větší a není dobrý aby mi byla věčně za sukní jak se říká tak jí prostě dám k rodičům aby věděla že na světě nejsem jen já. Kdybych sehnala nějakou práci tak bych asi využila hlídání u někoho cizího ale vzhledem k tomu že nic takovýho nemám tak po tom ani nepátrám chci si mateřství užít se vším všudy a vychovat si Gábi podle svého a ne podle někoho jinýho to potom pochytí ve školce základ by měla mít ode mě 🙂

berynka
autor
19. led 2008

My třeba hlídací babičky nemáme. Sice jdou občas s kočárem, ale v tomhle počasí se jim moc nechce 🙂. Nejvíc spoléhám na manžela, vím, že když musím pryč, tak mne úplně ve všem zastane. A někomu cizímu bych dítě nesvěřila. Ze svého okolí ale vidím, že jak si rodiče děti přehazují, jak horký brambor a už od mala jsou po všech příbuzných nebo známých ☹ .

ronie
19. led 2008

nevidim nic šptného na hlídání. Sama sem hlídala několik let malé děti od půl roku do 3 let. Je to velká úleva pro maminky když si potřebují něco zařídit, relaxovat nebo jít do práce a nikdo z rodiny zrovna nemůže. Já měla chůvu na hlídání přes den asi před 2 měsíci a nyní máme chůvu večerní/noční, když chceme někam vyrazit s manželem. Je to dětská zdraotní sestra, která pracuje v jeslích. Důležitý je ososbní rozhovor, sledovat, ajk chůva s dítětem komunikuje a tak poznáte vše. Pro dítě je jen dobré, že zná i jiné lidi než rodiče a zvyká si. Zase bych nějakou denní chůvu na občas brala. Hledám na netu a nemám s tím nejmenší problém. Dítě bychn nesvěřila mladičké slečně, nebo staré paní (vyjma babičky), nejlépe kolem 30 let, zkušenosti případně reference, ale nejdůležitější je vzájemná sympatie.

berynka
autor
19. led 2008

Tak asi záleží na důvěře v jiného člověka, což já bych neměla. A další věc, jestli si někdo dítě veme jednou týdně na dvě hodiny, pravděpodobně se nic neděje... Ale i půlroční dítě může dostat depresi, když se o něj starají víc než dva lidé.

ronie
19. led 2008

já jsem chodila do školy tudíž to bylo několikrát týdně vždy tak na 4h cca 2-3krát týdně, Olimu byli 4 měsíce a byl naprosto v pohodě. Žádné s dětí, které jsem hlídala nemělo depresi a v rodině-americko české sem hlídala soustavně celé dny. Holčičce byly 2 roky, klukovi asi 5 let a byli v pohodě. To je ale extrém a nelíbí se mi to-když si někdo pořídí děti taky by měl mít čas se jim věnovat, ale sem tam to je potřeba si oddychnout a načerpat síly a teda že by mělo vadit, že se o dítě stará víc lidí..spíš je to výhoda pro dítě-pokud se starají všichni dobře a s láskou.. tak to sem ještě neslyšela-pozeptám se psycholožky zda se takový případ vyskytl.. JInak samozřejmě je to o důvěře a o konkrétních lidech a tim že sem to dělala tak to vidim jinak.Největší deprese(teda pokud se nebudeme zabývat pravým významem slova) je to, že je dítě striktně v rodině s rodiči a příbuznými a pak se dostane do cizího prostředí-na návštěvách nebo třeba do školky a je naprosto v šoku. Ale chápu obavy většiny maminek. Na druhou stranu sem ráda, že si díky chůvě můžeme jednou za čas s manželem vyrazit třeba na večeři.

zd57
19. led 2008

Ahoj holky, tak já jsem babička tří vnoučátek. První vnuk už má 5 let a hlídáme ho v průměru 1 víkend v měsíci od 1 roku. Je u nás rád a kolikrát se mu nechce ani od nás odjet. Mladší vnuk bude mít teď jeden rok a v únoru poprvé zkusíme jak to půjde. Vnučku taky až po roku. Malí když k nám přijdou tak chvíli trvá, než si zvyknou. Myslím, že to hlídání ani nám ani rodičům neuškodí. Rodiče aspoň chvíli si odpočinou a my se zase jinak zabavíme.

aponchie
19. led 2008

ja mam mamku 100km daleko a tchyne nehlida vubec od narozeni nejezdi s kocarem nebere si malou k sobe nerada ji hlida celkove pac me tim tresta vi ze me to mrzi a dela to rada jen ke svagrove chodi takze mame smulu.ona me nesnasi a prenasi to i na dite ☹ takze mame kamaradku ktera pohlida pres den nebo narazove jinak na delsi hlidani kdykoliv mamka ale je daleko a jinak manzel a sami nikam nemuzeme jit tchyne... 😔

cathellen
19. led 2008

aponchie: tak to máš stejné jako moje mamka, ta nás, když jsme byli s bráchou malý nikdy nehlídala.. řekla mamce, že když chtěla děcka, tak ať si je hlídá sama.. Druhá babička nás hlídala, ale chodila do práce na směny a neměla moc čas.. A teď když jsem já už dospělá, tak mám samozřejmě lepší vztah k té babičce, která se o nás starala, hlídala nás apod. než k té, která k nám přišla na oběd, pak se zvedla a šla domů, nikdy nám nic neuvařila, nepohlídala nás.. Myslím, že by sis o tom měla promluvit i s manželem, jestli nechce on, aby to dopadlo tak jak u nás a vztah s babičkou ochladl.. ☹

aponchie
19. led 2008

to nema smysl nemuzes donutit nekoho kdo te nema rad,ty doby kdy jsem ji premlouvala prosila chodila z ani at chodi za malou atd uz jsou pryc proste nechce je zla a mstiva a bohuzel to dela aby me nasrala ale neuvedomuje si ze ublizuje te male a ne me.manzel stoji na me strane kolikrat ji neco rekla le ona je doma odjakziva general takze s ni nic nehne ma svou dceru a druhou vnucku kterou miluje nadevse pred lidima se pretvaruje obcas ale pred nama nic nehraje nechce malou ani videt:(me to ted nevadi jen me mrzi az budu muset jit do prace ze mi nikdo nevyzvedne deti ze skoly nebo skolky a budou muset byt v druzinach a buhvi kde se flakat a to svagrova nechce pracovat a ji hlida porad a ja chci a nebudu mit hlidani 😖

cathellen
19. led 2008

Aponchie: no to je fakt, vykašli se na ni, pokud je taková.. někteří lidi jsou zlí a s tím člověk nic nenadělá. ☹
U někoho jsem viděla, že si našel "náhradní babičku" v místě bydliště, např. paní, která je sama, nemá svoje děti nebo je má daleko od svého bydliště (nevím podrobnosti, pouze jsem u někoho zahlédla), tak buď to vyřešit tak, nebo si potom zaplatit hlídání..
Doufám, že to nějak vyřešíš nebo že ti poradí někdo, kdo je v podobné situaci 😎

zdenka26
19. led 2008

Ahoky,tak u nás se moje mamina s tchýní dohadujou kdo bude hlídat.Moje máma ho už měla přes noc a bylo to super.Smanžou jsme šli na ples a pro malého si došli dopoledne.Nic špatného na tom nevidím,prože třeba já ráda vzpomínám na chvíle kdy jsem byla u babičky. 😀

emjee
16. črc 2008

klouzavka • 1d • Dnes v 11:16
Ahoj holky, mám dotázek, nebo spíše mě zajímá, jak to děláte vy, když potřebujete jít například k lékaři a manžela máte v práci a babičky bydlí v jiném městě?
Já jsem teď v podobné situaci. Včera jsem byla u své praktické lákařky, to jsem Davídka měla sebou a zítra mám jít na ortopedii, tak asi zase dám Davídka k sestřenici, pořád jen sháním hlídání.

dzej • 1d • Dnes v 11:18
klouzavka a manžel nemůže na dobu co půjdeš k dr. odskočit z práce? Nebo mu dát malýho do práce?

klouzavka • 1d • Dnes v 11:19
Bohužel to nejde, bydlíme v Mladé Boleslavi a manža dělá v Praze...

abinka • 1d • Dnes v 11:22
klouzavka Já tady taky nikoho nemám.Prostě beru malého všuda sebou.Většinou se lidi slitujou a pustí mě a nebo mi sestřička sama řekne ať jdu.Není mi to moc příjemné ale nedá se nic dělat máme tu jen švagrovou a ta má tolik aktivit,že už se ani neptám jestli by ho pohlídala. 🙂

dzej • 1d • Dnes v 11:23
☹ aha. No jedině si domluvit teda toho dr. na brzo ráno a manžel by přišel později do práce, nebo vzít mimi s sebou, máš to lepší i kvůli kojení 😉 já to většinou dělám takhle. Nebo si odvezu tátovi do práce, ale on je 6km od nás, tak to je něco jinýho 😉

patricien • 1d • Dnes ve 12:32
klouzavka ...já také nemam hlídání ...a nic jiného mě vždy nezbude než ho vzít sebou .... a nikdy se mě zatím nestalo že by mě někdo něco řekl ..... a když se někam objednávám tak jim rovnou řeknu že bohužel beru i dítě .
zezačátku mě to bylo taky hloupé ale ted už to beru jako normální věc .

bolk
11. říj 2008

Ahoj, chtěla jsem se zeptat,kdy jste nechali miminko poprve s někým jiným než s Vámi(myslím s manželem dědečkem nebo babičkou). Naše malá docela hodně spí, takže už jsem jí párkrát doma s babičkou nebo dědou nechala(tak na 3 hodinky, což je naše pauza mezi kojením). Přišlo mi to lepší než ji vozit s sebou třeba na nákup. Kupodivu byla moc hodná a vždy když jsem přišla tak ještě spala. Myslím že možná ani nezaregistrovala že jsem byla pryč. Docela by mě zajímal váš názor nevím jestli to malá nemůže nějak špatně vnímat. Dík za názory

liviky
11. říj 2008

tak malá mi dost chodí ke kámošce nebo s tatkou chodí hodně venčit Whitíka,ale hlavně pečená vařená je pořád s babi,klído už byla i s babi týden na chatě 🙂
bolk - ne já myslím že je to v pohodě,hlavně že i ty si nakoupíš a dáchneš v klidu 😀

andrealiskova
26. zář 2009

Tak mně hlavně hlídá mamka, zatím to bylo jen trošku, ale od úterý nastupuji zpátky do práce, tak bude mít mého tříměsíčního drobečka nastarosti téměř celý den, pokud se to ještě nezmění.

misicka85
26. zář 2009

Tak já na hlídání nemám nikoho ☹ manža je celý den v práci, rodiče už nemá.. moji rodiče chodí do práce, taťka dělá na směny, mamča 8-16:30... takže když potřebuju něco vyřizovat tak musím s malou. Když už je to moooc akutní tak si manža naplánuje volno, ale musí to vědět dopředu. No a pak mám kámošky,které sem tam třeba na 2h vozí malou, ale jsou to holky co ještě studují, takže jsou přes týden ve škole a písnou sem tam o víkendu, takže 100% pomoc to taky není... ale nestěžuju si, zvládla jsem to do teď tak sna to budu zvádat i s druhým prckem 😉

berynka
autor
26. zář 2009

Ahojky holky, vidím, že se obnovila tato diskuze. U nás je docela pokrok 😉 . Malou si docela často berou moji rodiče. Ona je na ně dost zvyklá a je to podle všeho taky těší 😵 . Ale stále největší oporou v hlídání je manžel 🙂.
Občas chodíme do herny, kde je i hlídání... ale stále váhám 😅. Šlo by třeba jen o hodinku nebo dvě a říkám si, že by to bylo průprava na školku. Ale trhá mi to srdce!

apetit
5. zář 2010

ahoj pokud by někdo potřeboval pohlidaat ditko v okolí Karviné jsem k dispozici,mám moc rada děti a myslím že i ony si mě rychle oblíbí 🙂

momin
27. říj 2010

Holky zajimalo by me kolik platit za hlidani ditete?
Budu potrebovat hlidani 2 tydny v mesici.. kazde dopoledne po 4 hodinach..... ale vubec netusim jakou castu mam za hlidani nabodnout za tech 10 dni....
Muzete mi prosim poradit?

peetrunka
4. črc 2013

Maminky....nabízím hlídání Vašich dětiček v Praze. Celodenní hlídání i jednorázové, po domluvě i o víkendech. Cena cca 90kč/hod. Jsem 29 letá zdr.sestra t.č. na RD s dcerkou 2r9m.. Před RD jsem pracovala na novorozenecké chirurgické jednotce v Motole. Zkušenosti s hlídáním mám, reference také...pro více informací prosím pište na mail : blaacky@centrum.cz a já Vám odepíši. Pohlídám u Vás nebo u sebe. Těším se..

AKCE během prázdnin 70kč/hod.

ldemeterova
1. říj 2013

Dobrý den, potřebujete-li nebo nabízíte-li hlídání, zkuste naše nové stránky.. Máme ambice udělat inzerci a tedy vztah mezi tetou a rodinou důvěryhodnější. Máme tu přehledně seřazené chůvy podle nejlepšího hodnocení. Inzerce je zdarma. Vyzkoušejte.

detsmarie
24. říj 2013

Dobrý den,

já jsem sama byla před pár lety aupairka v Anglii. Teď jsem ale maminkou a musím říct, že by se mi sem tam ta výpomoc hodila, protože manžel je často na služební cestách a ráda bych dala šanci někomu, jako tenkrát ta rodina v Anglii dala mě 🙂

Já už se pomalu chystám do práce, můj starší syn je ve druhé třídě a moje malinká dceruška roste jako z vody... 😀

Bohužel babičky a dědečkové bydlí velmi daleko, takže pokud s manželem chceme někam vyrazit, musím zavolat jedné chůvě, která je ale často zaneprázdněná 😢

Ráda bych vyzkoušela něco nového - třeba nějaký online aupair portál..
Pěkný den všem 🙂

barunka78
27. led 2015

Ahoj,ráda bych touto cestou požádala o pomoc či radu.V pondělí nastupuji do práce a syn ještě nechodí do školky,až od září,tak hledám maminku na mateřské nebo paní či babičku,která za finanční kompenzaci pohlída,mužete mě kontaktovat na čísle 733 287 846 nebo na mail bara.faktor@seznam.cz.Stačí prozvonit a já Vám zavolám nazpět.Za jakoukoliv pomoc či radu budu vděčná

nannytocare
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lenka_st
30. bře 2015

@barunka78 Ahoj, občas potřebuju taky pomoct s prckem, záleží odkud jsi. V Praze mám dobrou zkušenost s Motýlkem, je to MŠ ale nabízí i individuální hlídání dětí od 2 let, koukni http://www.skolkapraha.eu/individualni-hlidani-.... Hodně štěstí!

jirnov
11. čer 2015

Já si našla tady paní www.vychuchol.cz. Je to bez poplatku agentruře a paní si vyberu sama dle požadavků.

korouhvicka
11. čer 2015

Ahoj, já mám skvělou slečnu, která nám chodí hlídat naši malou. Našli jsme si jí přes agenturu a chodí hlídat tak 2x v týdnu, když si potřebuju oběhat nákupy a pochůzky, nebo když jdeme s manželem na večeři nebo s přáteli na party. Je to opravdu nejlepší, když najdete někoho, kdo je flexibilní a navíc si váží peněz a víte, že je o vaše dítě postaráno.