Hloupé narážky od okolí v těhotenství

janus
7. zář 2006

Setkali jste se s narazkami od okoli?
Ja ano, a nejednou me to rozplakalo...pracuji ve velmi mladem, anglicko-ceskem kolektivu (ja 28let, manazerka je na tom stejne).Jinak se to pohybuje okolo 22-24 let. A to je mozna jedina omluva pro tak nemistne komentare...
Zrovna moje manazerka (neni moc nadsena, ze musim odejit)...nevedela, ze jsem v mistnosti taky a zrovna rikala sve "oblibenkyni" o mem tehotenstvi...jak prochazely kolem zachodu tak slysim(v anglictine) "Smrdi to tady jak by nekdo potratil...". Bylo mi do breku...
Zrovna vcera, taky v praci, mi jeden cesky kolega pri otazce, jestli jeho ex-pritelkyne jeste pracuje na Uradu Prace v CR, odpovedel ze ne, ze pracuje tam jak se delaji potraty, a ze tam muzu zaskocit, jestli bych si to rozmyslela...Na miminko se moc tesim a jako kazda tehulka mam strach, jestli vse bude v poradku a on vam na to rekne takovy des...proc jsou lidi tak zly?
Ja vim, nebrat si to tak, ale ono se lip rekne nez udela...
Jestli mate nekdo neco podobnyho...sverte se, at se necitim tak sama samotinka... 😢

babyna
7. zář 2006

tyyyyjo tak toje sila. janus je mi to lito a preji ti at se uz takoveho neopakuje a mas krasne a zdrave mimi. to jsou ale lidi !

cumacek
7. zář 2006

Aho Janus, tohle může říct jen blb..Tak si s tím nelámej vůbec hlavu, snaž se to tam vdržet, za chvíli odejdeš a bude to.Říkej si, že je to závist a jsi nad věcí 🙂

protea
7. zář 2006

Ahoj Janus.
Tak to je hnus až nechutné, jaké máš kolem sebe lidi!
Já bych nebrečela, asi bych jim řekla něco od plic.
Je mi 25 let ale takovéto narážky bych si nikdy nedovolila.
Je to neetické a nemorální.
Já mám zkušenosti pouze s narážkami typu:nemůžeš být přece unavená, vždyť jsi teprve na začátku těhotenství......
Jinak jsou na mne všichni milí a hodní hlavně rodina
PS:nedej se a nandej jim to, stejně jen závidí🙂

cumacek
7. zář 2006

Přesně jak říká protea, normálně bych jim to řekla do obličeje 😠

janus
autor
7. zář 2006

Ono v tu chvili, jakoby mi preletel cely zivot pred ocima, neda se tak nejak dychat a slzy se derou a neda se to zastavit, v krku mate knedlik a jedine na co se clovek zmuze, je asi jen utect na zachod a nechat to odplavit slzickama...
Nevim jestli bych byla schopna se k tomu tematu a k te osobe treba dneska vratit a zacit s tim, jenom na to pomyslim a snoplim...jen si rikam, ze ono na ne taky jednou dojde...rada bych si uzila tehotenstvi v pokoji a klidu, proto jedu do CR, kde mam rodinu, a pritel za mnou prijede tesne pred porodem, jinak situace nejde resit...
V KNIZCE jsem cetla, nestresovat, uzivat si...jedine co delam je, ze stresuju a neuzivam si to tak jak bych mela...snad se to srovna doma v CR. Holcinky, dekuji vam za podporu, asi neco takoveho potrebuju...

vilca
7. zář 2006

Ahoj Janus, musíš si vždycky říct, že prožíváš to nejkrásnější období v životě a pokud ti někdo řekne něco tak hnusnýho, tak je to fakt jen známka toho, že ti závidí. Hlavně se tím netrap, něco takovýho nemůže říct inteligentní člověk, ale maximálně totální hulvát. Přeju ti, ať je všechno v pořádku, ať jim i s miminkem vytřeš zrak 😉

rebeka
7. zář 2006

janus: ako dlho tam este musis byt? Nemozes sa nechat vypisat? Byt na tvojom mieste asi zdrhnem na rizikove tehotenstvo... 😔

sorathia
8. zář 2006

utekla bych jim na rizokovy tehotenstvi a na materske bych schvalne byla 3 roky :O je to hnusne chovani
Je to dokonce zalovatelne, ale v nasem "pravnim state" asi ne :/

zonja
8. zář 2006

ahojky janus: také bych to asi nevydržela a šla také naa riziko a už vůbec nechápu, jak to může někdo vůbec říct. přijeď domů a v rodině na to zapomeneš. holt blbý lidi nevymřeli, ale mysli na to maličké a uvidíš, že ten stres zmizí.
měj se moc hezky a mysli i na ty hodné lidi, které kolem sebe jistě máš.

blacklucka
8. zář 2006

Janus to je obyčejná závist, ale to neznamená, že to musíš trpět. Domluv se s doktorem a jdi na rizikové, já to udělala zrovna tak i když takové ubožáky tedy v práci nemáme 😒

dasha
8. zář 2006

Cauky Janus: urcite se tim netrap. Jsou to naprosti omezenci a vubec nechapu, co tim sleduji. Je porad hodne lidi, kteri si tehotnych vazi a hyckaji je. Jen totalni ignoranti by se mohli chovat tak, jak popisujes. Je dobre, ze odchazis. Urcite si to tak neber (ono se to lehce rika, ja vim, a v tehotenstvi je to jeste horsi), ale byt tebou, tak to proste neresim. Ty se nemas za co stydet, naopak, byt hrda na to, ze budes maminkou je ta nejlepsi obrana. Ta tvoje sefova by nemela byt manazerkou, dle jejiho chovani je naprosto zrejme, ze toho neni hodna. Dobry manazer by si neco takoveho ani nepomyslel, natoz aby neco takoveho vyslovil pred podrizenymi... Navic dobre spolecnosti si nastavajich matek vazi a snazi se jim vychazet vstric. Je pravda, ze za neco takoveho by jsi treba v US mohla zalovat, ale to neni podstatne. Absolutne se tim netrap a uz o tom nepremyslej, jen si rikej, ze nejhorsi srazka je s blbcem. Ja a vsechny holky tady jsou na tebe pysne, ze budes maminkou. 🙂

pooh
8. zář 2006

Cau janus, asi by se me to taky hodne dotklo a urcite bych to obrecela. Ale na druhe strane vim, ze to svedci jen a jen o jejich nevyzralosti a o tom, jake hodnoty dnesni spolecnost vyznava. Co muzes chtit po petadvacetiletych lidech, kteri se teprve hledaji a mnozi se budou hledat az do smrti.Me je 23 a mentalne si priapadam uplne nekde jinde nez moji vrstevnici (mam i starsiho manzela).Takze se na ne vyprdni a delej to co te cini stastnou. A dite je to nejkrasnejsi co zena svetu muze dat.

lamia
8. zář 2006

Je to hrůza, už abys měla klid! Taky jsem se setkala s pár "zvláštníma" reakcema ("doufám,že to neni nakažlivý, už ti ani ruku nepodám...", pro příklad...), ale nemusím si z toho nic dělat, protože to byli lidé, které vídám zaplaťbůh jen vyjímečně...Naprosto souhlasím s pooh, je to jen odraz toho, jak pokřivené hodnoty jsou v dnešním světě brané jako normální...děti jsou tím, co naplní náš život a dá mu větší smysl, opovrhovat těhotenstvím a dávat Ti to takhle najevo můžou jen opravdoví duševní ubožáci, tak je tak i vnímej a stejně se dívej i na jejich poznámky!!!My těhule jsme přecitlivělé, tak se vůbec nedivím, žes to obrečela a nezmohla se na odpor, ale hlavně se s mimi netrapte, buďte na sebe hooodně hrdí (je z Tebe budoucí MAMINKA, nejkrásnější a nejcennější titul na celém světě 😉 )a snažte se rychle zmizet z dosahu takových lidí. Držím moc palce!!!

janus
autor
8. zář 2006

To je nadhera...holky moooc dekuju za podporu. Je to fakt, kaslat na to...vite co se mi zda dosti divne? Jak dlouho zeny na tomto svete rodi...no hodne dlouho. A jak je mozne, ze se o tom tak malo vi?
Podle me by se o tom melo vice mluvit...tehotne dat pod specialni ochranu. Tady v Anglii je jedna vyhoda...mate lekarske recepty a zubare zadarmo...kdyby se k tomu pridalo pochopeni ostatnich. No kazdopadne se malo o tom vi, a prece...je to jedna z nejkrasnejsich veci v zivote, ale spolecnost o tom nejak nemluvi. Ja nevim, nejake programy do tv...Nevim, cely vyvoj jde tak rychle kupredu, a neni to davno, co nam dali tu moznost videt mimi pomoci ultrazvuku. Moje mamka svoje deti v brisku nikdy nevidela...a to nejsem stara...no 😉

PS: Jeste jednou dekuji vsem...janus

caira
23. zář 2006

janus: ja v anglii ziju a teda jeste se mi nestalo, ze bych mela recetp { krom na antikoncepci} zadarmo..a zubar to uz vubec ne, kvuli tomu take litam do cech..tady bych se nedoplatila..kde to zijes??? 😀 Jinak k tem narazkam na tehotenstvi..neumim si predstavit, co to musi byt za hyeny, se kteryma pracujes..obcas jsou lidi horsi jak zver.. 😠

majka07
23. zář 2006

Janus, jasně nestresovat se a užívej si těhu, vykašli se na práci, ony jen můžou závidět, třeba zkoušejí otěhotnět a nejde jim to a tak závidí... Mimísek potřebuje lásku a tu ty mu ji dáš aj v těhu 😉 Jsou to holt ubožáci, drž se a co nejdříve odtamtud odejdi, bude to lepší, ať se tam třeba po... Určitě bude lepší, když budeš mít klid a kolem sebe lidičky co tě podpoří a přejí 😉

janus
autor
24. zář 2006

Ahojky...
caira:recepty a zubare mas zadarmo kdyz jsi tehotna...jsem v Manchesteru. Ja taky kvuli zubare litala domu nez jsme otehotneli...

majka07:uz se nemuzu dockat, letenku jeste nemam, ale planuju to kolem zacatku az poloviny listopadu...blby je, ze scan mam 20.11., ale rikam si, ze uz to asi necham na doma, jenze Vinny (muj partner), by chtel Baboo (nick mimi)jeste videt nez odjedu, jenze oni by mi urcite chteli delat ultrazvuk i v CR, tak nevim...kazdopadne na ty lidi kaslu, protoze oni tam nebudou jak malicky/a, udela prvni krucky....je smutne jak horky zivot musi zit...no kazdy ma svuj udel...hlavinku vzhuru..
Dodatek: Vinny prijede (na furt)v lednu, termin je zacatkem dubna... 🙂

karotky
17. kvě 2009

Tak já se s podobnou narážkou setkala u kolegině v práci,kde jsem dělala 3 roky,než jsem podruhé (poprvé jsem otěhotněla,když jsem byla měsíc na pracáku a po 3.dnech po nástupu do toho stejného zaměstnání,jsem v 9tt potratila 😢 ) otěhotněla.
Když jsem u dr. dostala kontrolku,koupila jsem všem chlebíčky a flašku (dělala to tam každá,která se přišla rozloučit,že odchází na MD a nemusím tady nikomu vysvětlovat,jak pro mě bylo hrozně těžké jí s úsměvem gratulovat 😢 ,ale ustála jsem to).Donesla jsem to do práce,všechny mi popřály,ale jedna (je jí přes 50let) si neodpustila jedovatou poznámku:"No,hlavně aby se Vám to teď vyvedlo a nebyla si tu za 6 neděl znovu!"............. 🤐 😖
Málem jsem se rozbrečela a zařekla se,že když se mi to povede dotáhnout až do konce,miminko jim nedovezu ukázat.Jezdila jsem tam jen do doby,co jsem musela každý měsíc odevzdávat potvrzení o tom,že jsem na nemocenské,ale od té doby jsem tam už nepáchla. 😝

jeudi
17. kvě 2009

janus asi bych se ozvala a to dost hlasite to je hnus

ipuska
18. kvě 2009

A to mají být jako vzdělaní lidé 😲 😖 . Já bych se teda ozvala a tomu hajzlovi bych vlepila facku nebo by to udělal můj manžel, ale takhle bych to nenechala. Je to opravdu hnus. Co si to dovolují? Normálně jsem naštvaná i za tebe. Být tebou tak jdu na rizikový nebo si tam opravdu ujednej pořádek, ale pokud budeš mlčet tak to asi nepřestane.
Držím pěsti a hlavně ať je mimi v pořádku a ty si budeš užívat těhu 🙂

konja
18. kvě 2009

Kde to pracuješ??? No tak to je hnus! To snad ani není možné! Vím, že není jen tak dát někde výpověď, ale asi bych jim něco řekla pěkně od plic, od doktora si vyžádala okamžitý nástup na neschopenku a po mateřské bych se do takové práce už nevrátila! Pracovat s takovejma lidma se snad ani nedá!

jaspina
18. kvě 2009

Jeudi, Ipus - podle datumu už Janus tohle neřeší - psala to v r.06 😉

kuchy
18. kvě 2009

Teda holky fuj, co je to z lidi ☹ ,tam bych teda nepracovala ani za nic 😝 . Já se taky po prvním potratu ve 23 vracela a bylo to těžké, všichni mi pomáhali a říkali neboj ,to půjde,příště to vyjde apod.A vyšlo to , v práci jsem pobyla jen 4 měsíce.U nás v práci je to spíš dar přirozeně otěhotnět v tom stresu 😀 A rozhodně bych to řešila hned na místě a hodně rázně, ...mě sice vytočila i jen poznámka jeee, ty jsi ale rozjetá,to už nikdy nezhodíš...jenže to říkala stará baba, na tu kašlu 😝 Myslete jenom na miminko , co máte z lidí 🙂 🙂 🙂

kuchy
18. kvě 2009

jaspina...myslíš,že se lidi za 3 roky už poučili...asi ne 😒