Holčička na hřišti si říká o peníze. Jak to mám řešit?

marinka
28. kvě 2011

Holky, tak jdu na radu a zajímá mě, jak byste to řešily vy. U nás na hřišti je holčička, pěti nebo šestiletá, která neustále obchází mě a ostatní maminky a říká si o peníze na zmrzlinu, pití apod. Je mi teda dost nepříjemné, posledně jsem se jí to snažila vysvětlit, že se to nedělá, říkat o peníze cizím lidem, že má zajít domů za maminkou, ale vymýšlí si, že nebydlí s maminkou (přitom vím, že ano, sleduje ji z okna), že doma žádné pití nemají apod. Nemyslím si, že by malá nějak strádala, je oplácanější a nosí si na hřiště sladkosti, rozhodně to není nějaký "sociální případ", který doma nedostane najíst apod. Klidně mi to řekne 10x za tu dobu, co jsme venku, dělá na mě psí oči 😅
Nevím, jestli to nějak pořešit s její maminkou, jestli ví, že to dělá, aby to malé vysvětlila, že to maminám venku není příjemné. Vím, je to citlivé téma a neznám ji, potkala jsem ji jen jednou, když šla s tou holčičkou do města, ale jinak si malá hraje na hřišti samotná a ona na ni jen sem tam koukne z okna..Tak mě třeba může odpálkovat, že si vymýšlím, a ať se jí nepletu do výchovy 😅 Ale když se to holčičce snažíme vysvětlit my ostatní na hřišti, tak to nemá žádný efekt. Nebo byste to nechaly být a prostě si toho nevšímaly? Díky za názory! 😉

cincinnati
28. kvě 2011

@marinka Já bych to určitě její mamince řekla. Sama bych chtěla, aby mi to bylo řečeno, pokud by to dělalo moje dítě. Já bych si alespoň jednu její žádost nahrála na mobil, aby mi to její maminka věřila ...

simonceli
28. kvě 2011

@marinka souhlasím s cincinnati , a na druhou stranu, přinejhorším tě odpálkuje, že si vymýšlíš, ty budeš vědět, že jsi se pro to snažila udělat co jsi mohla a v její mamině to bude minimálně trochu hlodat.

vorllinka
28. kvě 2011

@marinka Marinko, pokud by byla příležitost, tak bych to její mamince řekla, pokud by to dělalo mé dítě (hrozná představa ☹) tak bych to taky chtěla vědět 😉

arku
28. kvě 2011

@marinka - Ahoj 🙂 , téda to je vážně nepříjemná situace. 😒
Já bych se to snažila mamince při první příležitosti říct, to se opravdu nedělá a maminka by to měla vědět! Vám je to nepříjemné, tak se to snažíte holčičce vysvětlit, ale co kdyby natrefila na nějakého člověka, co si to vysleduje a potom toho zneužije (v dnešní době se ztrácí tolik dětí). 😖 Nám zrovna na rodičáku říkala vychovatelka o dalších případech, jak zase někdo z auta oslovuje a láká děti na bonbony a jiné věci!

mamkamarketa
28. kvě 2011

@marinka ahoj,ja bych to urcite rekla rodicum holcicky a pokud by ti neverili,nebo te nejak odpalkovali,tak bych klidne kontaktovala socialku.Mozna to nekomu muze prijit prehnane,ale zase kdo v dnesni dobe pusti samotneho predskolaka ven? 😕 😒 to,ze maminka obcas vykoukne z okna nestaci. Ja bych syna nenechala bez dozoru ani na zahrade natoz na hristi 😠 vsude je plno uchylu a zlych lidi. a jak vime,dnes nikdo nepomuze,kazdej se stara jen o sobe a kdyz neco deje sklopi zrak a delaji,ze nevidi a neslysi 😔

marinka
autor
28. kvě 2011

@cincinnati
@simonceli
@vorllinka
@arku
@mamkamarketa Děkuju moc holky za názory, seberu odvahu a až tu její maminku potkám, řeknu jí to..Vím, že to vadí všem ostatním maminám, za kterými holčička chodí, ale nikdo nějak nemá odvahu to s ní řešit 😅

misellll
28. kvě 2011

ahojky myslím,že mamkamarketa má pravdu...Já bych tedy sice první zkusila promluvit s maminkou a kdyby se urazila nebo to dokonce ignorovala,nejspíš bych na to také upozornila sociálku....Píšeš,že holčička nevypadá nějak zanedbaně....Ale co si budem povídat v dnešní době už se přišlo na tolik dětiček co byly týrány buď psychicky a nebo fyzicky a lidé z jeich okolí se pak diví a říkají,jak to byla dobrá rodina a že si nikdy ničeho nevšimli....takže,podle mě chování oné holčičky není normální a už vůbec nechápu jak by takhle malé dítě přišlo na takovýhle nápad jak si vidělat peníze a nebo dostat bombony.Protože buď to někde musí vidět a nebo jí dle mého názoru navádět...A také mi nepříjde vhodné aby takto malé dítě běhalo po venku samo☹

eriska
28. kvě 2011

Ahojky, taky bych to řekla rodičům..co mě napadá, tak jestli se znáš s nějakýma maminkama, kterým si holčička taky říká o peníze, šla bych za ní s nima..když vás bude víc, tak vám snad nemůže říct, že si vymýšlí..a nahrát si to, to taky není špatný nápad..sociálka asi v nejhorším případě taky není špatný nápad, ale zase bych to udělala tak, aby vás bylo na to víc..

florentina
28. kvě 2011

@marinka já si osobně také myslím, že by jsi to její mámě měla říct. Pokud je to normální ženská, bude vděčná, že jsi jí to řekla. Pak je tu možnost, že to bude nějaká "nanynka" a nebude ti věřit či se s tebou chtít bavit. A taky nezapomínejme, že to v krajním případě může být i tak, že ji k tomu navádí ta máma a pak narazíš určitě. Setkala jsem se s tím osobně na dovolené, jak rodiče naváděli své děti k tomu, aby si chodili prosit o peníze na zmrzlinu a peníze pak odevzdávali rodičům....je to otřesné a doufám, že ojedinělé, ale možné je vše. Píšu to pro to, že je podle mě dobré být připravena na vše, ale určitě od tebe bude hezké, když se jí pokusíš kontaktovat a probrat to s ní. Přeji ti, aby ta maminka byla normální ženská a ocenila tvůj přístup a aby to vše vedlo ke zdárnému vyřešení celé situace. Protože si myslím, že pokud nic neuděláš a rozhodneš se si toho nevšímat, tak tě to stejně bude trápit, protože prostě tohle se těžko ignoruje.

florentina
28. kvě 2011

A jinak to co tu píšou ostatní může být také důvod, který mě vůbec nenapadl....může to být způsob, jakým "volá" ta holčička o pomoc. Nemusí jít třeba rovnou o týrání, ale může se třeba cítit osamocená, že ona tam je bez maminky a ostatní tam maminku mají a může se takto chtít dosat do středu pozornosti.

marinka
autor
28. kvě 2011

@eriska To je dobrý nápad, zkusím přemluvit kamarádku, se kterou jsme to probíraly, aby šla se mnou.. 😉

@florentina Děkuju za moc pěkný příspěvek..To je fakt drsné, ti rodiče, kteří takto naváděli svoje dítko 😒

@misellll Holky, máte pravdu, mně taky nepřijde úplně o.k nechávat venku samotné předškolní dítko, já bych na to neměla nervy ani náhodou 😅

Ještě jsem zapomněla napsat, že holčička si o ty peníze říká takovým nenápadným způsobem, rozhodně to nerozkřikuje na celé sídliště, vždy ztiší hlas a to i tehdy, když tam nikdo jiný není.Takže zřejmě nechce, aby to někdo slyšel 😅

marinka
autor
28. kvě 2011

Ještě mě napadlo, že bych se mohla zkusit zeptat přímo té holčičky, proč si o ty peníze říká, to by mohlo být zajímavé, co by mi řekla..

weri1
28. kvě 2011

já bych se nestyděla a mamince to řekla

anta
29. kvě 2011

Asi bych malou holčičku vzala za ruku, odvedla k mamince a mamince bych řekla, co holčička na hřišti dělá, že vám je to nepříjemné, že by to chtělo jí hlídat 😅 😅 😅 Co dělá ta holčička samotná na hřišti? K nám taky chodí jedna čtyřletá a je věčně sama bez maminy, ale je to divný, že tak malý dítě je samotné někde, i když na ní mamina kouká z okna. Asi bych té mamince řekla, že asi není vhodné nechávat takhle malou holčičku na hřišti samotnou, může si jí vyhlídnout nějaký úchyl a unést jí, teď se dějou věci. Se fakt té mámě divím, že jí to není blbý a že se nebojí.. 😝 😝 😝

jabber
29. kvě 2011

marinka - a viděla jsi někdy, že by od někoho něco dostala? Já si totiž nějak neumím představit, že by mi chodila z hřiště domů pětiletá dcera s penězi a já si toho nevšimla 😅 Já si teda myslím, že ta její maminka to buď ví a toleruje anebo ji k tomu rovnou navádí 😅 Takže si myslím, že s domluvou u maminky narazíš. Ale aspoň uvidíš co je zač a uděláš si o ní nějaký obrázek. A to, že na dceru jen kouká z okna a vůbec se o ni nebojí.....podle mě je to nějaká divná rodina a ta sociálka možná není vůbec od věci 😅

evena
29. kvě 2011

ahoj, a nenavádí jí náhodou ta matka? píšeš totiž že to maminky na hřišti obtěžuje, tak usuzuji, že jí nikdo žádné peníze nedává, proč by to teda zkoušela opakovaně když neuspěje? i když děti jsou vynalézavé .. 🙂
já bych to s matkou neřešila (aspoň prozatím), ani to jak nechává dítě samotné ... snažila bych se spíš z děcka vymámit proč žebrá o peníze (třeba se dozvíš něco závažného co bys matce říc musela ..) a vysvětlit jí že takto prostě ne ... a sociálku už vůbec ne, si myslím že není potřeba z toho dělat nějaký megaproblém ..

pellullinka
30. kvě 2011

Asi bych to mamince řekla...uvidíš, nic horšího než odmítnutí se ti nestane 🙂

denousek
30. kvě 2011

@marinka ahojky....čtu si téma tak jak to dopadlo?rekla si to mamince?

vally.
31. kvě 2011

Jéé něco podobného se stalo známým, jejich syn když byl malej tak ve škole pořad chodil že nemají peníze. A jednoho dne přišel za pani učitelkou proč ještě nepřinesl peníze na výlet a on ji řekl že nemají žádné peníze ani na jídlo, a že jim včera umřel pes a dneska ho mají k obědu- učitelka se zhrozila zavolala rodiče do školy a všechno jim řekla. Ostuda jakou si rodiče prošli to byla pořádná ale nakonec z toho vylezlo že za ty peníze co měl přinest do školy si kupoval v automatu takové ty plastové vajíčka s hračkou 😀 😀 😀

marinka
autor
31. kvě 2011

@denousek Ahojky, zatím ne, teď jsme marodily, tak jsme na hřišti zatím nebyli..Ale bude to docela problém, vzhledem k tomu, že na hřiště s malou nechodí, musela bych k nim domů a ani teda nevím, jak se jmenujou 😅 Chtěla bych počkat, až malou potkám venku a ještě se jí na to poptat a pak když tak s ní zajít domů, za tou její maminkou..