Holky, jak často uklízíte?

15. únor 2022

Ahoj především těm co bydlí v bytě. Zrovna dnes mi přítel řekl, že už jsem praštěná, že furt uklízím. Já mám ráda prostě vše uklizené, takže hned jak malá si prestane hrát, jdu to hned uklidit, prach utírám ráno i večer, někdy i odpoledne, nádobí, prádlo, kos vše musí být uklizené nebo vyprané a hned zehlim a uklizim, vytiram klidně 5x denně, nevím jsem teda prastena? Já mám proste ráda uklizeno, do toho stíhám s malou jít na procházku, uvařit, hrát si s ni a věnovat se ji (pomáhá mi) ale prý bych měla brzdit.. tak nevím no😄😊
Jak to máte vy? Děkuji

kakba
15. únor 2022

Tohle je uz uchylka. Po detech neuklizim. Uklizi si samotne, max pomaham, ale ja nechci byt otrok. Vse delame spolem. Holka zvolni. Tohle je cesta do pekel.

autor
15. únor 2022

@kakba Ona má teprve 13 měsíců, takže ještě z úklidu rozum nemá 😔😁

dandaa
15. únor 2022

Uklízím každý den ,mám ráda uklizeno, ale nikdy nedávám přednost úklidu před dětmi. Využívám čas když si hrajou bez mé asistence.

martina8084
15. únor 2022

když byly děti takhle malé, vysávala jsem každý den i vytírala. Prach taky, ale vše 1x denně. Hračky se uklízely až večer. Teď jsou děti velké a vysávají ony a prach taky utírají. Já vytírám. Jednou za dva dny.

bara88
15. únor 2022

proč uklízíš po dítěti?a zkus si to přečíst znova,opravdu ti příjde normální vytírat pětkrát denně?né normální to není a měla by si spíš trávit čas jinými věcmi asi,partner má pravdu

klokanka31
15. únor 2022

Já uklízím každý den, peru většinou taky každý den, žehlení 1-2x týdně, převlíkání peřin ob den...

kakba
15. únor 2022

Ma 13.mesicu. Formou hry uklizejte spolu jinak se to nikdy nenauci.

zmrzlinka
15. únor 2022

Vytírat 5 x denně není normální .....

jjasmina
15. únor 2022

Uklizim denně, ale na tebe nemám 🤣🤣🤣 jinak než si jdu s malou lehnout, tak uklizim obyvak než dojde můj z práce, musí mít pořádek taky 🤣

hani_na
15. únor 2022

Já uklízím průběžně, tím pádem je někde pořád trochu bordel a jsem s tím absolutně ok😁

klokanka31
15. únor 2022

A má 13 měsíců, jestli už umí chodit tak ji zapoj do úklidu. Naše co se naučila chodit (taky 13 měsíců) tak začala pomáhat (chtěla teda sama), utírala prach, leštila stolek kam dosáhla...

victress
15. únor 2022

uklízet když jsou děti doma je jako čistit si zuby a jíst přitom makový závin😀 počkej, až budeš chodit do práci, s 2-3 dětma s úlohama tě to přejde, uklízím 1x týdně "velký"úklid, jinak umyvadlo myju každý den a podlahu v kuchyni taky setřu ubrouskem od drobků, víc nestíhám, ale zase nejsme až takové prasata😉

autor
15. únor 2022

Jojo holky, zapojuji, snažím se tedy 😁 a taky samozřejmě ji nehodím pryč a nejdu uklízet to zase ne, zvládnu se věnovat a pak uklidit 😊 ale s tím vytíráním to myslím tak, že ráno normoš vytřu a večer taky, ale ten zbytek je, že vidim fleky vytru, smetí, vytru a furt 😩😀😀

@victress Děti už nechceme, chteli jsme holcicku a už ne 🙂 a práci mám, jsem živnostník, takže pracuji z domova, mám svůj e-shop, takže i to je mazec, ale zvladam to😀 jen přítel říká, abych to se mnou brzy takhle neseklo🙄 reknete kdo si nepreje mít doma od rána naklizeno, cisto, upeceno, uvareno, postaráno o dítě, pracovat?😀 nevím proč si stezuje🙄😩😀

lenka3p
15. únor 2022

Běžný provozní bordel uklízím, jak to jde, ale když v hracím koutku zůstanou hračky tři dny, je mi to jedno, když si s tím děti postupně hrají.
Koupelna, záchod, vysát, vytřít - 1x týdně. Je nás pět a papoušek a provoz normální. Ne, necítím se jako bordelář, dělám svoje maximum. Jo, občas musím vysát dvakrát týdně, když se nanosí něco zvenku, ale víc nedám. A ani nechci. Pokud se udělá flek, setřu vlhčeným ubrouskem, přece kvůli tomu nebudu vytírat.

pampeliska1313
15. únor 2022

Velkej uklid jako prach, vytrit poradne, vysat atd jednou týdne. Vysat koberec kde je nejčastěji prcek, zamest víceméně kazdej den, nejdyl jednou za dva dny

lenka3p
15. únor 2022

Jo a prach, tak na to naštěstí nemám poličky a pracholepy, takže tak maximálně jednou do roka, když mám velký záchvat, utřu dveře a tak 😀 Třikrát denně utírat prach, promiň, ale to je fakt moc i pro pořádkumilovné lidi.

mishulka26
15. únor 2022

Evidentně se dost nudíš a máš malý být 🙈 třeba až malá povyroste a bude dělat bordel a vyžadovat víc pozornosti tak už to nebudeš stíhat jako teď. Já mám dům k tomu syna 2,5 který pořád někde něco drobí, rozleje, všechno vytahá atd. hračky se uklízí až večer dřív to nemá cenu. Snažila jsem se uklízet aspoň ob den, ale jsem ve 33 tt a už to nezvládám takže uklízím až když je vidět nepořádek.

maki90
15. únor 2022

Na čem jedeš?

bara88
15. únor 2022

Možná si stežuje proto že se nevěnuje jemu tolik jak by chtěl. Myslíš že chlapovi stačí uvařit uklidit a upéct?

michaela666
15. únor 2022

Mám stejně starou dceru a hračky uklízím jen večer než jdu vytírat. Přes den je občas uklízíme formou hry do krabice spolu. Pomáhá dávat a vyndávat z pračky, podává kolíčky při věšení, vybaluje nákup z tašky, podává když skládám prádlo, uklízí se mnou plastové misky a příbory do šuplíku. Okoukala utírání prachu, takže to po mě kontroluje utěrkou na nádobí nebo oblečkem pro panenky.
Dřív jsem měla doma vše na svém místě. Teď je tu organizovaný chaos. Když mi přes den zapatlá podlahu, prostě utřu hadrem a dál neřeším. Vytírat 5 krát denně a šurovat všechno si neumím představit. Trávíme hodně času venku, takže pro mě ztráta času a raději si užiju dítě dokud o to stojí.

bramarfi
15. únor 2022

Pokud je to, jak to tady píšeš, pravda, tak možná právě proto bije pritel na poplach. Protoze cesta do pekel bývá drážděna dobrými úmysly. A vytirani 5x denně už není láska k čistotě, ale obsese.

malytlustyhroch
15. únor 2022

Mne prislo, ze musis byt jasne troll (tolik k tomu, jestli si dovedu predstavit taky tolik uklizet), ale kdyz tady ctu kolik lidi uklizi skoro tolik jako ty, tak se pomalu zacinam smirovat s tim, ze jsi skutecna. Takze k veci, kdyby tolik uklizel muj partner (nebo kdokoliv v mem okoli), tak bych se taky strachovala o jeho zdravi.

bucifalek
15. únor 2022

Večer vytřeš a utřeš prach a ráno hned znovu? Se vám to jako přes noc zašpiní? 😀
A stíháš chodit ven, věnovat se dítěti, chystat snídani, svačinu, vařit oběd, večeři, péct, nakupovat, mezitím vyprat a hned vyžehlit a v mezičase 3x za den utřít prach a 5x vytřít... Prdel si tady děláš z koho?? 😀

bara88
15. únor 2022

@malytlustyhroch třeba prevlikani peřin ob den fakt nechápu🙂

chrystyanna
15. únor 2022

Tohle už je obcese ne? Prach 3x denně? Vytiras 5x denně? Peres kolikrát 3x denně, aby nebyl v koši jeden kousek?
Třeba si jen ty myslíš, jak to vše stihas v klidu. Pokud věčně máš hadr v ruce, má toho chlap třeba dost no.

marcicek84
15. únor 2022

Za me je toto prehnane a mela by ses jit lecit,mam rada uklizeno,ale prach utirat 3 x denne nehodlam stejne tak nebudu vytirat 5 x denne nebo nekolikrat za den zapinat pracku.Mozna jednou pochopis,ze zivot neni jen o uklidu a pak se budes bit do hlavy proc jsi svuj zivot prozila nesmyslnym uklidem,zamysli se nad tim...

lenkalubina
15. únor 2022

@klokanka31 ob den prevlikate peřiny?😲😲 proč?

izz76
15. únor 2022

5x dene vytírat? 3x dene utírat prach? Jo jsi blázen, taky nemám ráda bordel, ale tohle nemoc. Hlavně nechápu kde na to beres čas.

somalicats
15. únor 2022

Kolikže to je Tvému mláděti? 13 měsíců? Tak to počkej, až začne pořádně chodit, vymete Ti jakoukoli blátivou louži (čím větší, tím lepší), písek z botiček budete vyklepávat, a hlavně až začne dítko samo jíst... To Tě tahle uklízecí obsese dost rychle přejde, v opačném případě se z toho zblázníš.
Jinak já teda vytírám denně dole v obývákokuchyni, tady se nejvíc nadělá - je tu hlavní hrací kout, plus jídelní část. Zbytek baráku 1-2x týdně dle toho, jak ta podlaha vypadá. Prach jsem ráda, dkyž utřu 1x týdně. Uklízím večer, přes den tak max otřu rozlité, zametu drobky, ale jak už tu někdo psal, uklízet s dětmi je jako čistit si zuby a jíst u toho fidorku...

lenkalubina
15. únor 2022

To musím říct švagrové, má 6 děti 14,12,6,4,2,a,3 měsíce...u nich by vás asi kleplo🤣🤣🤣 ale všichni jsou spokojeni😉