Hrotíte Vánoce? Nebo klid a pohoda?

cudlamj
25. lis 2010

Najde se ještě v dnešní době někdo, kdo absolutně Vánoce řeší v klidu a pohodě?

berenika39
25. lis 2010

😉 my je neslavíme. vůbec. bez prcka jsme vždycky strávili nejméně týden přes vánoce na horách na lyžích, bez nakupoování, vaření,pečení, uklízení, prostě nic. tak jsme to dělali se starším synem cca osm let. vžycky jsme si spolu dali navzájem jeden dárek. bála jsem se, co na to můj nový partner, ale spadla mi snaice, když sám zahlásil, že se z toho šílenství kolem Vánoc zblázní a že by raději na hory...takže to pokračovalo dál. s malým jsme ted byli dvoje Vánoce doma, ale strávili jsme to jako jindy, jediná výjimka byl Štědrý den, kdy jsme teda salát a rybu udělali. jinak nic. stromečky a blikátka a všechno to kolem měl prcek u babiček.

Letos už to malý asi bude mít na talíři od okolí - že stromeček, že dárky....a pochopí to, tak možná doma uděláme malý stromek a na Štědrý den uděláme večeři. Ale to je tak všechno. U jednoho dárku zůstáváme dál, cukroví my sami nejíme, uklizeno mám tak nějak pořád stejně, nákupy neřešíme. Těším se na těch pár dní, kdy budem v klidu doma všichni čtyři.
Vím, že někomu to dělá radost, že se někdo v tom vyžívá, ale já to mám jinak. 😉 😉
Jsem zvědavá, jestli se tu najdou další nevánoční maminky.

bobbule09
26. lis 2010

Ahojky, taky se přidám. Já vánoce vyloženě nesnáším. Už jenom kvůli tomu, co z těch vánoc lidi udělali za frašku. Každý se honí sehnat co nejvíc a nejlepší dárky, přitom spousta lidí na to nemá finance a bere si kvůli tomu půjčky. Fakt nechápu. Já kdybych mohla, tak bych odletěla někam za teplem a vrátila se někdy v lednu.
Stromek sice kvůli synovi míváme, ale celé to zdobení a pečení a uklízení mi leze krkem. Stejně mám doma psa a ten mi dělá za zadkem nepořádek, tak jaké gruntování. Já uklízím pořád.
A návštěvy u rodiny taky nemusím, stejně si žádné dárky nedáváme, akorát se každý tváří trapně svátečně a jinak si pořádně ani neřeknou ahoj.
Jo a zítra budu péct perníčky, tak mám depku už dneska 😝

crca
26. lis 2010

Ahojky,v podstatě na to mám stejný názor jako bobbule09,taky nejsem jeden z těch nadšenců co musí mít doma adventní věnec,vyzdobený barák.....na co?S úklidem to neřeším,uklízím pořád(mám dvojčata)a na to,abych vyleštila okna na těch 10 min co mě je stejně hned zase zamatlaj.... 😅 Cukroví si kupuju,stromek máme před barákem tak se jen uřízne a ozdobím ho.Teď s dětma je to o něčem jiném,Vánoce sice mám ráda,ale neblázním,mě spíš štve,že je září a už mají všude Vánoční zboží,kolekce-pomalu i výzdobu 😠 Tím mě to docela všechno kazí,protože vám to připomínají pomalu od chvíle co jste se ještě den před tím koupali v bazény 😀 Ale jak říkám,Vánoce mám ráda,ale když je 25.12 tak jsem ráda,že je to pryč 😀 Návštěvy o svátcích neděláme 😉

janulle22
26. lis 2010

ahojky...
tak já Vánoce přímo miluju, i to předtím...pečení cukroví, zdobení, letos se poprvé vrhnu na věnec... 😵 miluju je odmala, ta příprava, venku bílo, atmosféra... když se začne stmívat, mama začla dělat večeři, najedli jsme se a hrnuli ke stromku... nááááádhera... 😉
nedovedu si předtavit Vánoce bez stromku, miluju zdobení stromku 😀 je pravda, že ten úklid mě moc nebaví, ale letos jsem si slíbila, že to nebudu tak hrotit a že budu v klidu... začnu pomalu píct, umyju okna, nazdobím, malýmu dám světýlka do pokojíka... dokoupím zbytek dárečků a pak jen uklidím a budu koukat na pohádky a užívat si toho, že budem pohromadě a pokud bude sníh, tak bobovat s malým... 🙂 já jsem asi maniak, ale miluju vše co se týče Vánoc a dvojnásob když už ty vánoce jsou zase o něčem jiném než když jsem je slavila s rodiči... ty rozzářený kukadla malýho na stromeček... 😵 to je k nezaplacení... 😉
tak doufám, že letos budou klidné... 😀

germaine
26. lis 2010

Ahoj,tak já jelikož jsem prvně těhotná a chodím normál do práce a nestíhám a jsem unavená, tak na vánoce chystám tak akorát řízky a bramsalát....doufám, že maminky dovalí nějaký cukroví, který zbodneme s manžou a jelikož každej rok peču akorát vaječák a ten letos nemůžu ☹ . No a nechápu, proč bych se měla nervovat s nějakým úklidem....uklízím přece přůbežně, ne? Dokonce asi ani stromek letos nebudu chystat, uvidíme....zato příští rok si myslím, to už budeme tři, tak to asi bude trošku něco jinýho...ale konzum okolo vánoc mi poslední dobou taky začíná lézt pěkně krkem....

misi78
26. lis 2010

Tak ja taky miluju Vanoce 🙂 U nas jsou na namesti bajecne trhy se spoustou punču. 🙂 A hrozne se mi libi jakej ma malej radost z darku. Loni to jeste moc nevnimal, ale letos se tesim. Uklizim normalne, darky nakupuju vetsinou ve vsedni dny dopoledne, kdy nejsou vsude haldy lidi. A mam hrozne rada prave rodina setkani. Ono je to hlavne asi o tom jaka ta rodina je. Ja ji mam super a vanocni setkani mi nevadi, jen vzdycky priberu 😀

simicak
28. lis 2010

Ja vanoce miluji od te doby,co mam deti 😵 😵 Rozhodne ale bez stresu. Darky kupujem prubezne,uklizim prubezne,cukrovi koupene a kdyz se mi bude chtit,tak neco upecu s holkama doma,stromek me bavi zdobit a van.veceri a vse okolo chysta manzel. U nas to je cele v pohodicce. Darky kupujem jen ty,na ktere mame. Kdyby se mela honit,utracet tisice a pak to rok splacet,tak bych se nato vyprdla.
Ale klidne bych odjela i na hory,dala si jeden darek a sla bobovat 😵 To zni taky pohodove

zuzik.3
28. lis 2010

Já Vánoce nemusela, ale s malýma dětma je to fakt jiné. Ale teprve loni to stálo za to. Malá měla 2,5 a ty rozzářené očička když došla ke stromečku 😵 😵 krása
Ale jako úklid neřeším, na sladké moc nejsme, něco sice upeču, ale že bych se honila to néé 😀

berenika39
28. lis 2010

@simicak 😉 letos asi ještě ne, ale za rok, až bude petrovi 3,5 už možná zkusíme lyže i pro něj a užije si vánočnní horskou pohodu - doufám.
docela se vždycky bavím, jak ukazují v televizi ty příjezdové cesty do nákupních center, jak jsou ucpané, každý rok to všichni vidí, jak je to komplikované, co je to stojí nervů, dva tři vkendy před štědrým dnem se stejně lidi hrnou do těch obchodů a tráví tam advnent. to bych nedala. je jasný, že někoho baví si nazdobit dům, stromek, péct, když to doma voní - to jo, ale ta komerční stránka - já našim za 5 tisíc, mě naši za 5 tisíc, já manžovi za tři tisíce, mě manža za tři tisíce....nevím.....

simicak
28. lis 2010

@berenika39 to mas pravdu s tema honickama a penezi. Ja nepracuji a manzel dela tak ruzne,takze nas to miji a hlavne krkom letoska,mame darky na konci zari nakoupene 😀
My zijem v Uk a kdyby hory nebyly tak drahe a nebo tam meli chatu,tak jedu urcite. Nazdobila bych si stromek tam,darky byt musi nejake,uz jen kvui detem a krasa 😵 😵 😵 my si s manzou nekujem,to mi prijde zbytecne,stejne si muzem koupit co chcem kdykoliv jindy.
Me desne fascinuji deti,jak davame na okno susenky pro santu,mliko pro elfy a mmkrev pro ty kozy co je vozi a ty oci jeji rozzarene,jak to je snezene 😵 😀 Proste k nezaplaceni. A jelikoz nejsme maagori,tak na stedrovecerni veceri jime kazdy rok neco jineho,zalezi na co mame chut 😀 a tradice mame pomichane,vybrali jsme si to,co se nam z kazde libi a dali to dokupy 😝

berenika39
28. lis 2010

@simicak 😉 😉 , já vím, pro děti je to zážitek, který si nesou s sebou jako vzpomínku na dětství, je to pro ně něco mimořádného, nechci to petrovi odepřít....jen ho chci uchránit alespon trochu před Vánoci, které jsou o množsvtí - jídla, peněz,dárků, reklam, obalů....ukážeme mu, jak to jde v klidu a až bude velký, sám si rozhodne, jak bude trávit Vánoce. Starší syn si to naštěstí ponechal až do teď - i letos se mě ptal - mamčo, nebudem letos šílet????? 😀 😀 😀

simicak
28. lis 2010

@berenika39 ja kdybych nemela male deti,tak nezdobim stromek nic. Udelam si kopu jidla,hodne filmu a dva dny bych nevylezla z postele 😵 😝 a nic bych nedelala,max.sla na prochazku vecer v klidu.
U nas sili tatinek,ten zkupuje obchody,letos Verunka napsala dopis santovi,tak dostane vse co ma na listu,nebyla nejak narocna a k tomu je fakt moc hodne dite. Ted nevi,jestli se mi podari sehnat ustni voda pro 4lete 😀 protoze ta je mooc dulezita 😀 ALe jak budou starsi,tak urco planujem taky nekde odjet,pokud budou penize a uzit si ty svatky jinak. Bohuzel na vanoce chce utikat asi hodne lidi a dovolene jsou drahe 😖 Me by se jeste libilo letet do Cr a jen na chatu,kterou mame na horach a tam se zavrit,ale zas nemozne,jelikoz je s nih a pak by jsme se treba nedostali zpatky tady zas.
A starsi syn je teda rozumny 😉 Ma recht,vanoce jsou svatky klidu a miru

berenika39
28. lis 2010

@simicak ústní vodu 😀 😀 , to je dárek !!!!! To je fakt krásný, když si malá napíše, je hodná a splní se jí přání...to opravdu má smysl...dokud věří, je to sladký🙂)))

Paradox je, že když se navzájem s manžou zeptáme: co bys chtěl(a) k Vánocům, oba řeknem: já nic nechci, už všechno mám, a co nemám, to si dojdu koupit v lednu. 😀

Ad dovolená - v roce 2008 jsme byli ve v pěti lidech - ještě byli naši známí - v Jeseníkách, hotýlek, do kterého se vrátíme určitě ještě s malým, babyfriendly 😀 😀 , super majitelé,, večeře na Štědrý den jako doma, prostor pro děti, okolí bez chyby, i na procházky i na lyže...když jsem to spočítali, neutratili jsme tam o mnoho více než doma - stejně musíš nakupovat, vařit, jíst, někam vyrazííš.....
Mimochodem - na télle dovolené - Vánoce nevánoce - jsme si tak užívali, až jsme si tam udělali Peťu 😀 😀 , a to jsem tam celou dobu celkem nevázaně popíjela, učila se na snowbordu, takže padala jak hruška celý dny...a je z toho zdravej krásnej kluk....takže Vánoce jinak jen doporučuju 😀

simicak
28. lis 2010

@berenika39 proto se mi to libi s detma. Me nebavi kupovat darky dospelym,ale detem. Tem je jedno jestli to je za 3 000kc vec nebo ustni voda za 20kc 😀 Hlavne at to donese jezisek nebo nekdo jiny. Jsou proste kouzelni. A od Verunky kamaradka si napsala o nanuky a zimni boty,ktere si vybere a poslou je santovi a on ji je pak donese pod stromek 😀
Hory fakt zavidim 😵 Tady je poprasek snehu,zavvrou skolky,skoly,nikdo nikam nejezdi a cela Anglie stoji. Loni jak na padl snih,tak se kolega manzela ptal ( byl nekde z Afriky) - A co ted se jako bude dit 😀 A muzu to jist? Tak mu manzel rekl,ze jo,ale ne ten spinavy 😀 😀
Jde videt,ze jste si to uzili,kdyz se vam povedl Petrik 😉 To jste museli byt hooodne zrelaxovani 😀 🙂 😉

berenika39
28. lis 2010

@simicak no já se divím, že bez úhony přežil ten vstup do života, já jsem pochopitelně nevěděla, že se zadařilo. sice jsme se snažili, ale....dneska když si na to vzpomenu, na tu lihovou kůru, co měl......grrrrrr....

Anglii znám jen z cest, a pořád ji vidím šedivou, zapršenou...takže se ani nedivím afričanovi, že se divil sněhu.
😀 😀 😀

ygreen
29. lis 2010

já si myslím, že určitý shon a nadšení k vánocům patří. Pamatuji si, jak jsem jako malá měla vánoční horečku - týden před Vánoci jsem skoro nespala, strašně jsem se těšila na stromek, chodila se na něj dívat na balkon, chodila s tátou kupovat ryby, zdobila jsem si pokojíček, připravovala jsem stůl, nerada rozbíjela vánoční koule při zdobení stromku, baštila cukroví, které jsem pomáhala mamce péct, těšila se na dárky a na pohádky, apod 😵 možná proto mám i dnes z vánoc stejný pocit - mám ráda tu atmosféru, teplo domova, vůně cukroví a skořice, ozdobený stromeček,pohádky, dárky, návštěvy, to vše mám ráda.
Časem bych ráda zavedla nějaké nové zvyky jen v naší 4členné rodince, ale až za rok, letos budeme 14 dní u tchýně, protože nám rekonstruují dům. Takže letošní vánoce nic moc neřeším, jen dárky a upeču perníčky, ať může malej vykrajovat a mlsat.

A že je z toho svátek konzumu - tak ať je, mě to nijak nevadí, nemyslím si o lidech co nakupují jako zběsilí nic špatného, je to jejich věc. To že já to nedělám na tom nic nemění.