II. trimestr, zas o kus dál. Pridejte se

nika
29. dub 2009

🙂 tak jdeme na to ne, 😀

dandulka1
4. srp 2009

jojo, mě taky do oblasti žaludku, ale až po bolestech v minulém týdnu asi jak se malá otočila.

kaleilah
4. srp 2009

právě u prvního jsem to nikdy nezažila a je to teda docela nepříjemný ☹ holky taky cítíte jakou bude mít mimčo povahu? já to u danýse tušila už v těhu a fakt mi to vyšlo, ségra bude pravej opak 😀 reda nějak to tak cítim tak jsem fakt zvědavá 😀

dandulka1
4. srp 2009

Dneska jsem četla toto - v poloze na zádech může děloha tlačit na dolní dutou žílu, tím klesne žilní návrat krve do srdce a vyvolá tzv. hypotenzní syndrom (syndrom z nízkého tlaku krve), kdy matka může pociťovat výraznou nevolnost a dokonce u ní může dojít ke ztrátě vědomí.

kaleilah
4. srp 2009

jo a už máte vybraný porodky? a jak daleko? já pojedu zase do Kadaně, chci rodit zase na CAPu, ale máme to skoro dvě hodiny cesty 😉 tak snad to stihneme 😀

dandulka1
4. srp 2009

Do Kadaně? Kde bydlíš?

nika
autor
4. srp 2009

my máme porodku tady ve městě, autem cca 5 minut, zvažuji ale Frýdek-Místek z důvodu darování pupečníkové krve, to je asi 30 km.

uvidíme, vzhledem k tomu že v období termínu máme dost napilno - jako víkend před tím akce za opavou, dva před tím akce u Vsetína, no tašku budu vozit preventivně zabalenou v autě, abychom to měli pro sichr. 🙂

kaleilah
4. srp 2009

dan: františkovy lázně

kaleilah
4. srp 2009

mě v leže netvrdne, právě jen když blbu s dětma, jsem na delší prochajdě, nebo se ohýbám a hlavně u vytírání a vysávání. ty dvě věci nesnášim tak to Adrianka asi cejtí 😵

dandulka1
4. srp 2009

Holky kdo potřebuje do autosedačky - http://www.mimiaukce.cz/aukce.php?id=3690350 a má hezké oblečky na kluka

nika
autor
4. srp 2009

dandul já na zádech nevydržím skoro vůbec, je to utrpení, pro mne, hned mne bolí kříže - bohůžel mám něják bloknutý kyčel k pánvi, nedá se s tím nic dělat, v ničem to nevadí, jen to bolí při leže na zádech.

jo vidíte včera jsem tu probíraly jak kdo spíte, tak já usínám v pololehu na břiše a boku (na břiše se skrčenou nohou jako žaba), a v noci se budím stále že spím na břiše - chudák naše mimi 🙂 ael nekope mne tak to asi nevadí.

pak to vidím ta bok, jinak ani ránu.

já nidky ani jako mimi nespala jinak než na břiše, a to jsem byla narozená v 31 tt, snad jen v inkubátoru jsem ležeal na zádech 🙂

dandulka1
4. srp 2009

Já taky nemůžu na zádech, začne mi být divně jako když si něco skřípnu. Jen jsem o té žíle nikdy neslyšela. Spím taky s jednou pokrčenou a tu mám hozenou na kojícím polštáři a druhý roh pod hlavou 🙂
kal - mě to tvrdlo při dlouhé nebo rychlé chůzi, nebo když jsem zadržela moč.... ted mě chytá kříž a špatně se mi dýchá. Prostě invalida 🙂

dandulka1
4. srp 2009

nika - já jsem taky inkubátorový dítě 🙂

nika
autor
4. srp 2009

je dan, no vidíš jaké jsme holky šikovné a bojovné

kaleilah
4. srp 2009

já nemám ani tak křížový, jako bederní bolesti, ale to fakt nemůžu ležet, sedět, jen stát...ak u toho aspon žehlim 😒 ale to kolikrát i rečim, válim se na míči a nic nezabírá, ale mám to jen večer, když přes den makám tak ne. jo a spim na břiše 🙂 usínám na boku, ale jak se vzbudim tak zjistim že spim na břiše, minulý těhu jsem na vřiše spala až do porodu

kaleilah
4. srp 2009

já jsem se taky narodila v předčasně, jsem 33tt 🙂

nika
autor
4. srp 2009

🙂 holky to snad ne, teda to je spolek, co. 🙂

kaleilah
4. srp 2009

no aspoň se nebudeme stresovat a víme že když se mimčům bude chtít kouknout na nás dřív, tak to v pohodě zvládnou 😉 stejně jako my 🙂

nika
autor
4. srp 2009

no ale zůstat by tam mohli mimouši jak maj. bylo by to lepšíííííí pro všechny. 🙂

kaleilah
4. srp 2009

taky že zůstanou, aby si maminky užili tvrdnutí, kilíček nahoře, otejkání všeho možnýho a mega pupku 😀

dandulka1
4. srp 2009

Já nevím jaký jsem týden, ale měla jsem 2450 g a 49 cm. Malá mě pěkně tlačí nahoru, co sním tak se mi chce zvracet. To budou krutý týdny.

nika
autor
4. srp 2009

tak tos byla macek já okolo 1300 a 44 cm, tuším, musela bych projít u našich záznamy. ale byla jsem z dvojčat 🙂

kaleilah jojo přesně tak, ale ráda to postoupím. představa že nic pořádně nemám koupeno mne děsíííííííííí. hlavně aby byli mimíšci zdraví.

dandul - já dostávám rány do pravé strany - do žeber, au au.

kaleilah
4. srp 2009

u mě se pořád skáče po močáku 😠 už by se mohla pomalu otočit 🙂

kaleilah
4. srp 2009

holky nevíte o nějakých stránkách kde jsou narozeninový pozvánky? Synátor má za chvilku první rok tak už plánuju a vymýšlim 🙂

nika
autor
4. srp 2009

zajímavý střih zavinovačky - budu šít tak se koukám

http://www.kocarkov.cz/detail.php?zbozi=1332113

salikova
4. srp 2009

Holky, já někde slyšela, že se nemá na zádech ležet - kvůli placentě, ale nevim jako proč... Vy nevíte??

nika
autor
4. srp 2009

sali hlavně k vůli tomu co psala dan, tlačí ti pak mimi na žílu.
k vůli placentě záleží kde ji máš? já třeba na přední straně takže na zádech můžu, kamarádka měla na zadní a jak si lehla na záda miminko si svou vahou tlačilo samo na placentu - může si přelehnout pupečník a tím mi nejde co má. dá si pěkně najevo že se mu to nelíbí, kamadárku vždy malý začas šíleně kopat ale fakt hrozne.

takže záleží

kaleilah
4. srp 2009

niko ta zavinovačka vypadá dobře, ale ty peníze bych za ní nedala 😲 je fajn že umíš šít, u nás šije manža 😀

nika
autor
4. srp 2009

kalei já dostávám rány od pátku, teď takže jsem se dočkala. uvidíme co řekne Dr v po na kontrole.

kaleilah
4. srp 2009

já jdu na kontrolu až 1.9 a pak 15 na genetiku uffffffff

salikova
4. srp 2009

nika: Aha... No,já stejně na zádech nemůžu - špatně se mi dýchá a placentu má malej taky na přední straně.