II. trimestr, zas o kus dál. Pridejte se

nika
29. dub 2009

🙂 tak jdeme na to ne, 😀

berryl
24. zář 2009

niki já taky ležím a Radim mi měl nakoupit pár věci v krámě a zapoměl džus tak jsem naštvaná!

nika
autor
24. zář 2009

já se natáhla k telce a zase vytuhla, ale dneska je to lepší, no nic jdu douklízet tu spíž, kouká to tu ne mna a straší mne to 🙂

endie
24. zář 2009

tak baby ani já nešla, tatík dostal horečku a od 14 hodin spí 😒 a budit ho nechci potřebuje se vyspat, to kojení mě štve ach jo ☹

nika
autor
24. zář 2009

tak já vám a po povykládám jo.

berryl
24. zář 2009

jé Endie to je škoda, já jsem se právě vyhrabala z postele, ale neusnula jsem
Ráda mi objednal pizzu :o) to se budeme s Ríšou mít

nika
autor
24. zář 2009

ty jo berryl to je nápad, vím co si dám zítra k obídku, jak jsem sama tak kašlu na vaření nechce se mi, ale pizzu bych si dala hm.

berryl
24. zář 2009

právě nám jí dovezli mňam, hned je lepší den
endie číslo TI pošlu

nika
autor
24. zář 2009

jdu si koupit něco na zub, jen nevím na co mám chuť, hlanvě nějaký dobrý džusík, mám chuť. 😕

martina46
24. zář 2009

No, ak si pamätáte a môžte sa so mnou podeliť o spomienky 😉
Tvrdne mi už brucho, teda tvrdé brucho necítim, ale ten vnútorný pocit poznám. Je to aj v kľude a dosť často. Zajtra idem k dr. Zdá sa mi to teda poriadne skoro a minimálne ma plaši tá častosť, ako ste to mali vy?
Prvé tehu som bola na rizikovom asi od 30t, preto sa mi to aj tak blbo spája ☹ no a to som ležala, teraz to ale pri malej nejde. No a ešte sa cítim ako veľryba a to nie som ešte ani v polovici! No to už asi lepšie nebude 😀

adellaide03
24. zář 2009

Holky vy si teda jíte pizzu bych si taky dala. I když je fakt, že mi dnes taky není nějka extra dobře. No co se dá dělat.
Martina s tím já bohužel neporadím protože mě začalo tvrdnout až po 30tt.

endie
24. zář 2009

berryl : díky 🙂

tak s tvrdnutím nemám skušenosti ale takhle brzo by to asi dělat nemělo skus magnezko a stou velrybou nejsi sama já se taky tak cítím 😀

berryl
24. zář 2009

Martinko mi bříško tvrdlo hodně brzo a jsem prvorodička a 18tt mě už malý kopnul. Mudr mi napsal magnézko a brala jsem 4 denně 2 ráno a 2 večer, před 14ti dny jsem ho vysadila a to je teď mazec, protože mi trvdne břicho skoro pořád. Někdo to tak prostě má. Ještě má zkušenosti Dan s tvrdnutím a ta čeká druhé dítě, tak Ti určitě napíše.

nika
autor
24. zář 2009

tak já martinko nepomůžu, bříško mi tvrdne až teď ke konci. ale magnézko nic nezkazí

dandulka1
24. zář 2009

martina - koukala jsem do papírů a břicho mi tvrdlo cca od 18 týdne. Hodně často. Dostala jsem Magnosolv rozpustný 1 sáček denně a až ted jsem ho přestala brát, ke konci se už nemá. Pomohl mi ale i přesto mi občas ztvrdlo. Používala jsem k tomu těhu pás co mi berryl poradila. Ted už nepotřebuju ani jedno. V poradně to řekni, pokud se neotvíráš dají ti také magnezium.

martina46
24. zář 2009

Dievčatá, ďakujem vám veľmi pekne, aj som sa trochu ukľudnila 🙂 zajtra dám vedieť, ako to vyzerá.
Ten tehu pás má nejaký zmysel aj pri tvrdoutí brucha používať? Ja som pri Táňke uvažovala nad ním, ale keď výrobca tam píše iba ako úľavu na kríže, tak som to nechala tak. Ja som si predstavovala, že to môže nejako pomôcť aj pridržiavať brucho a tým mu odľahčiť.
Dandulka, práve ten článok som si včera čítala, je super 🙂

nika
autor
24. zář 2009

nic jdu koukat na telku, ale nudím se, ach jo.

berryl
24. zář 2009

holky kolik máte povlecení a prostěradel?jo a někde rádi,že si sebou máme vzít do porodnice nějaké polštářky gelove na nalité,bolavé prsa. Jen bych potřebovala poradit jaké a kde je koupím 🙂 ? Mám pořád pocit,že mi něco chybí :(

berryl
24. zář 2009

jo a jeste kde se vyřizuje porodné a musí to být podle trvalého bydliště? A co prcek a jeho trvale bydliště může mit tam kde otec?nebo musí mit podle maminky? Díky

nika
autor
25. zář 2009

berryl ahojki, koukám žes měla večerní přemýšlení.
já mám povlečení 3 sady a 4 prostěradel ale budemem mít dvě postýlky. prostěradla mám ty natahovací, ale mám i klasické, takže neřeším.

polštářky, nevím jaké myslíš, nějaké takové jsem viděla na netu - nevím jestli jsou nahřívací nebo chladící. já nic takového neupuju, sebou do porodnice jsem sbalila jen polštářek naplněný těmi peckami pro případné prohřívání při porodu, a myslím že splní stejnou funkci.

co se týče nahřívání holky mi radily že je stejěn nejlepší sprcha a masáž před kojením. ale můžu se ti na to zeptat v kurzu, jak budeme probírat kojení.

porodné dle mého dle trvalého pobytu - tebe, a trvalý pobyt se přihlašuje u miminka dle mého dle matky, nejjednodužší by bylo zvednout tel a zavolat na matriku na evidenci obyvatel.

nika
autor
25. zář 2009

jinak všem krásné dobré ráno, já spala jak špalek dneska, krásně jsem se vyspala 🙂

berryl
25. zář 2009

dobré ranko, já jsem se vzbudila s břichem jako kámen, hruza!!! jinak jsem vyspaná, nechodila jsem ani na wc

my máme každy trvalé bydliště jinde a já bych chtěla aby měl prcek bydliště tam kde otec, tak to ještě budu mused zjistit

holky co mám do porodnice zkuste na to mrknout jestli mi něco nechybí:
doklady, foťák, nabíječku, přezůvky, košili, ponožky, gumičku, hřeben, pastu a kartáček, velikou osušku, toaletní papír, no a pak nějaké jídlo prý může mít malá kola, mám zbalené piškoty a bonpary na cucání, ještě chci koupit ty gelové polštářky z DM ty třešňové

nika
autor
25. zář 2009

navíc mám asi ručník, nás upozorňovala alespoň dva - mám velkou osušku a pak dva klasické a malý na obličej. nevím myslelal jsem že bereš ty papírové utěrky - místo ručníků po sprše na utírání intimních míst - protože je fkat že ručníky tím krvácením asi zničíme.
další toaletní potřeby 🙂
tobě dovezou druhou tašu další den? já beru vše sebou, takže mám i bepanthen, vložky do podprdy, podonické vložky,

jídlo zaítm nemám koupeno mám jen hroznový cukr - energie.

zvažuji masáční olej - teda spíše si zajdu u nás do bylinek co doporučují z aromaterapie za silice a udělám si z oleje z lékárny a silice masášní olejík pro mne k porodu na uvolnění.

jinak asi vše, ne?

berryl
25. zář 2009

ne ne já mám 2 tašky a jen jsem popsala co mám v té na porodní sál :o) děkuji přidám ještě ručník a utěrky ty papírové mám až na šestinedělí

tak popíšu ještě co mám na šestinedělí, počkej dojdu si pro tašku, musíme to už dát dohromady

nika
autor
25. zář 2009

aha tak tojá beru jednu, tím že nemusím mít tolik věcí na šestinedělí neřeším to.

tak to si myslím že máš vše.

nika
autor
25. zář 2009

přidala bych dle rad naší porodní asistentky z kurzu - termosku z čajem z maliníku.

nika
autor
25. zář 2009

tak mne napadlo, že dvě tašky jsou na jednu stranu super, ael zase když porodíš večer, a chlap nebo někdo ti tu druhou donese až druhej den odpoledne, tak nevím nevím.

nika
autor
25. zář 2009

to mne jen tak napado. stejně to přežijem, takže klidek.

berryl
25. zář 2009

na šestinedělí:
jednorázové kalhotky, vložky do nich, vložky do podprsenky, jednorázové utěrky, kapesníky, další balíček toal, papíru,další kosili, osušky, kosmetiku, gel z dub. kůry, bepanten, beru si i fén, páč mi dlouho schnou vlasy, ponožky, mám zvlášť plenky pro prcka 20ks a další den mi Ráda doveze celý balík, pro malého mám 3x ponožky, prý mají prcci chladné nožičky a jak ve které porodnici mají a ještě i rukavičky, kdyby měl dlouhé nehtíky, vlhčené ubrousky nivea, nafukovací kruh s krtečkem :o) beru si 2 přesnídávky :o)

berryl
25. zář 2009

no nám radila 2 tašky bereš sebou obě, ale jednu máš u sebe a druhou zatím někde schovají a pak Ti ji hned dají na pokoj, jakmile nás převezou po 2h z porodního