II. trimestr, zas o kus dál. Pridejte se

nika
29. dub 2009

🙂 tak jdeme na to ne, 😀

nika
autor
14. říj 2009

berryl ahojki, endie se neozvala ani mě.

😉

berryl
14. říj 2009

nechci jí volat,vím jak jsou ty začátky náročné. Snad napíše sama az se trochu hodí do pohody. Niki děkuji za ty polštářky,jeste včera je jel Rada koupit a já tím nahřívám prsa.

kaleilah
14. říj 2009

kuki, to je stejnej typ bolesti jako když máš skříplej nerv na krku a nemůžeš otočit hlavou, jen je to v kříži, takže se to dá, dneska už to přešlo..je to fak to samý 😉

Dan malá je fakt krásně vlasatý mimčo, to jsem dlouho neviděla takovou vlasatici 😵

dandulka1
14. říj 2009

aHOJ BERRYL - už jsem myslela že se něco stalo, bývala si tu často a ted máš pauzy 🙂 My bojujem taky, nemám váhu tak vůbec nevím jak jsme na tom. V pátek jí přijede doktorka zvážit. Budí se jak hodinky po 2,5 hodinách. Nemáš nějaký recept na spaní? Já přes den prostě neusnu. Už jsem u ní ležela 2x a nic. Potřebovala bych naspat do zásoby na noc. Večer se mi to zkracuje, usínala jsem po kojení kolem 11 a včera jsem usnula u VKV. Jsem ráda že jste nadšený, my taky, je moc hodná. Péta říkal že krásný miminka se rodí z lásky 🙂
Těším se až budem moct na procházku, na čerstvý vzduch.
Prsa už mám v pořádku jen se převažuju 😀 Když mi jedno vytáhne tak je to vidět jak je druhý plný, ale mám namožený bradavky, nepraskají ale bolí i když je připravím tak při přisátí skučím.

blecha001
14. říj 2009

kal: aha no vidíš to.. nevšimla jsem si, že uz jsi maminka... tak to teda nevím.. no snad ti to brzo poleví 🙂

niki: tak tu 2C ale snih žádný.. to až budou u Muzea 4cm sněhu tak to zas bude kalamita 😀
ale kosa na rukavice, dnes jsem si je opět nevzala 😠 to se pak krásně řídí kočárek 😀
jsme byly dnes u dětské dr. a jsme učebnicoví dle křivky... máme už 4120g a měříme 53,5cm 🙂 tak jsem se musela pochlubit.
Jo a holky dneska se na mě prvně opravdově usmála 🙂 že to nebyla jen taková křeč ale opravdově.. no sice jen jednou 😅 ale už vím, že za chvilu to s ní bude moc fajn... jako skrz vnímání 🙂

s tím přezouváním.. včera mě na to upozornil tatka.. holky já mám ted nějak zatemněno asi jedním směrem 😀 bych do auta sedla a jela... jak říká manža... že bych odjela i bez kol 😀 😀 😀

kuki: asi ji málo motivuješ 😀 teda už takhle malá a staví si hlavu ... počkej až vyleze 😀 no jo, to bude váha.. takže váhá zda jit ven nebo ještě počkat 😅 Neboj já si taky myslela, že si hraju na slona 😀 já myslím, že to je všude... už mamka když rodila bráchu na fiffkách tak rodila plánovaně a to před 25lety 😉

blecha001
14. říj 2009

sali: neboj to bude dobrý, myslíme na tebe 😉
berryl: a masíruješ olejíčkem? Já ji taky nechci otravovat.. včera jsem ji poslala sms.. a kdyby chtěla tak napíše.. asi nestíhá, vím jaké to je.. a to doteď 😅

dand: no prý existuje nějaký olejíček s mákem a má podporovat snažší usínání.. jééé tak my máme taky krásné miminko 🙂 .. z lásky 😀 😅 😔
jinak holky, já jsem někdy tak unavená, že usínám při kojení.. dneska v noci už jsem kojila v leže, dám pak malou do postýlky a usnu do dalšího kojení.. pak malá začne brečet a já mám furt pocit, že ji mám u prsa, že jsem ji zalehla a tak ji hledám,.. to se mi stalo už 2x za tuto noc.. je to děs.
a mažeš bepanthenem? Mě to ale kolikrát taky bolí jako by mě tam píchaly jehličky.. zvlast když je prso nalité.. a nebo když má delší pauzu a pak ji dám k jednomu prsu tak mě začne bolet to druhé .. jako by mu to bylo líto 😀

dandulka1
14. říj 2009

blecha - jo, mám to samé co ty. Už jsem v noci v neděli usnula a když mě malá zbudila tak jsem měla prso venku, a nevěděla jsem jestli jedla nebo ne, jen bylo o hodinu víc 🙂 V noci než zaberu tak je zas vzhůru a jak se pořád zvedám tak mě bolí ta jizva a nechce se mi vstávat. A ten olejíček je pro mě jo? A co se s tím maže na usnutí ? Bepanthenem jsem začala mazat včera ráno, ale ten je na prasklinky, já je mám namožené. A to chtěl Petr včera zkusit cucnout 🙂
Včera se mě kluk ptal co budu dělat až mlíko dojde tak říkám že nedojde, že se tvoří tím jak jím a piju tak prý kde ho mám nalitý a odkud teče 🙂

dandulka1
14. říj 2009

blecha - tak jsem konečně koukla na fotky - malá je hezounká, taková čistá v obličeji. Sluší vám to s taťkou 🙂 Za jak dlouho ti šla váha dolů? Mě nejde 😒

salikova
14. říj 2009

Blecha:diky!Uz aby sme vyjely s kocarkama,co?

berryl
14. říj 2009

malý je tom spaní fakt super,uvidíme jak dlouho mu to vydrží! Teď pred půlhodinou dojedl,jeste pred tím měl pár minut tělocviku na bříšku 🙂 odřihnul si, pokakal se, tak jsem ho převlékla a už spí a manžel taky 🙂 on se budí sám jen v noci a to vždy az po 5h takže ho stejně budím na jídlo,je to naše šípková růženka,hlavně ho nejde vzbudit nechce se mu! On se po jídle tak krásně usmívá. Hodí rohlík a maminka by mu snesla modré z nebe. Psala endie,dneska je pustily.

endie
14. říj 2009

ahojík zlatíčka moje

děkuji moc za podporu a tobě bleško za rozhovor který moc pomohl, dneska malá konečně přibrala tak nás pustili domů ale v neděli na převážení, skoro nekojim malá nechce prso ☹ tak musíme s flašky, naštěstí jsem u mamky tak denska se stará ona a já furt spím, v porodce jsem nechala 15 kg 😀 ale je fakt že mi na celej den stačí rohlík, jinak malá je hodnoučká furt se směje a prý je celá já 😀

nika
autor
14. říj 2009

ahojki Endiešku je dobře že jste doma, uvidíš mamka ti pomůže a bude se vám jen a jen dařit. 🙂

dandulka1
14. říj 2009

Ahoj endie, gratuluju....k malé a že jste doma.

Tak to já nehubnu, Jím kvůli mlíku pravidelně a vydatně. Hodně mléčné výrobky a polívky.

berryl - ty se máš, mě každé 2,5 hodiny 😒

v pátek jdu poprvé ven, mám přijet s malou na zvážení a pokud bude mít 2,5 kg tak půjdu na porodnici na očkování. Musíme naložit do auta kočár, už se těším, jen nemám co na sebe, nosila jsem 3/4 a na ty je zima.

petule83
14. říj 2009

Ahojte maminky a skoromaminky 🙂 Teda koukám že maminy už se zaběhly a jsou v pohodě,což je super!Endie to je fajn že už jste doma!!!!!!!Kojení se určitě zlepší,musíš věřit.Teda ale museli jste se hodně trápit 😖 Sali vydrž ještě,věřím že vás brzy s Filípkem pustí domů 😉 Holky já už vám ta miminka tak závidím!Jsem úplně rozlámaná,pomalu nemůžu ani chodit,hrozně mě tam dole všechno bolí ☹ Včera jsme s Tomem večer dělali masáž hráze,no nevydržela jsem to ani 5 minut,bylo to hnusné 😝 A jak jsem se těšila,že si konečně užijeme sex,tak prd.Nevím co to se mnou je,asi psychika,já mu nejsem schopná nic dovolit,jak na mě sáhne,nejradši bych mu vrazila pár facek ☹ Nechápu to 🙄

Dneska jsem byla na KO ve Vítkovicích,seděla jsem tam 3 hodiny 😠 Bylo tam taky na KO plno mamin a každou na monitoru nechali ležet 45minut.Ještě jsem tam byla sama,Tomáše jsem poslala do práce a pak mě to štvalo,protože všechny maminy tam byly i s tatínky.No mám ty hormony úplně rozhozené 😖 Byla tam super Mudra,taková mladá Slovenka.Holky tak jak mi u mého doktora blby ty monitory,tak tam úplně super od začátku až do konce 🙂 Takže srdíčko máme perfektní.A jinak čípek už skoro nemám,ale prý to na porod ještě nevypadá.Dělala mi i utz,tak jsem po dlouhé době viděla Vojtu,teda ten má hlavu,kdo to bude rodit? 😕 😅 A odhadní váha je 3300g 😲 Další KO v úterý,v den termínu porodu 😀 Jo a prý mě nechají přenášet max.10dní,tak to je pozitivní ne? 😀 Takže si počtěte 😀

nika
autor
14. říj 2009

ahojki petule, už jsem si říkala kde se touláš, už jsem myselala žes nás tu nechala s adel poslední.
teda ta kontrola v nemocnici je všude nastějno, já byla minule objednaná na devět a vypadla jsem skoro v jedenáct.

s tím záviděním, si myslím že holky trochu závidí nám, že máme ještě pohodu, ikdyž bych tu pohodu 1000 x vyměnila za miminko v náruči.

ty jo takže velikostně máme ty mimouše nastejno co. věř tomu že se můžou mýlit až o 400 g, já teda doufám, že spíše - než +. 🙂

tak teď se můžeme sázek která z nás vydrží nejdýl, nebo nejmíň.

holky já už nevím co dělat, uklidila jsem, dodělala pokojík co jsem mohla. ach jo.

blecha001
14. říj 2009

dan: nee hihi .. to je pro dítě ten olejíček, já myslela, že děti mají problém s usínáním.. jsem to špatně pochopila 😀 tak to je krásný dotaz hihi a kolik má roků?
tak já kojím přes ty kloboučky, tak je zase tak namožené nemám.. ale když jsem to zkoušela bez nich tak to docela hodně bolelo, tak si to umím představit.
no my ji myjem každý den obličej hihi 😀 😀 jako myslíš moje váha? Tak tu já měla do týdne dole.. ale ještě mám břicho 😒 a to půjde dolů asi jen cvičením si myslím.. 😒 ale u každého to je individuální.. já mam jedno dítě, tak to jde prý snáz jak po druhém.

sali: jj ale to počásko je fakt o ničem 😠 a já ted objevila u malé snoplík v nose a je až v zadu, nedosáhnu tam tou tyčinkou 😒 a myslím, že ji to trápí, tak divně jakoby chrochtá jestli mě chápete.. nevím co dělat.. myslíte, že už ted mám použit tu odsávačku na vysavač? Není na to ještě malinká?

berryl: no moje taky házela úsměvy po jídle.. ale jak já říkám, to je taková neřízená křeč.. ale dneska se malá usmála cíleně.. ale jen jednou 😒 tak zítra s ní budu zase debatovat 🙂 jééé tak ted se zase usmála .. no už to je o něčem jiném jak komunikuje 🙂 poslala jsem ti do IP nějaké typy odsávaček, mrkni. dík za vzkaz od endie.
tak jdem zkusit tu odsávačku.. uvidíme.. prý když to neodsajem, tak ji to může sednout na prudůšky.. bobek malý ☹

endie: no nemáš za co.. jsem ráda, že jsem kapku uklidnila. Nic si z toho nedělej, je spousta dětí co jsou krmeny uměle a jsou v pohodě 😉 důležité je, že maminka je v pohodě a miminko prospívá.. a nikde není řečeno, že se ještě nerozkojíš 😉 uvidíš, ted jste doma, bude na to větší pohoda, mamča ti taky pomůže.. hlavne zkus jíst a pít hodně. No přesně jak píše Dan.. musíš hodně jíst.. protože jak kojíš tak tě to vycucává.. a je potřeba mít energii a bude se ti i to mliko více tvořit.. vše souvisí se vším.
A jsem ráda, že už jste doma... ted už bude všechno jen a jen lepší 🙂

petul: no to jsou ty hormony, to já taky moc dobře znám... a masáž hráze.. no pěkný hnus, nic přijemného.. ale mě to pomohlo.. ale tak není to zaručené, že tě nenastřihnou, měla jsem i štěstí, že malá měla menší hlavičku a porod byl pomalejší.. ovlivnuje to tam více faktorů. jj to je určo pozitivni, to se ted tak dělá, že tě nenechají tak přenášet, to už se pak kazí plod.voda. To máš dobrou porodní váhu.. jak Kuki.. bude líp sát 😉 a porod přežiješ.. horší je to potom 😀 😀 😀 😀

kukinek
14. říj 2009

Endie...super, že už jste doma 😉 A závidím ti těch 15 kilo pryč, to musíš poletovat jako laňka, já být o 15 kilo lehčí....A s kojením to může být jak píše bleška, hodně je za pij a třeba se to spraví. Jak to tak čtu, tak je to fakt boj...

petul..no přesně proto se do toho sexu taky nějak extra nehrnu 😖 pomalu ani nechápu, jak jsme mohli malou splodit 😅 A hráz masíruju, sice mám pocit,že to šudlám ,ale tak aspon něco - ale o něčem příjemném nemůže být řeč..

berr..taky paráda, vypadáte, že se pomalu ale jistě zabíháte, tak jen tak dál 🙂

nik..já už mám taky všechno uklizeno, už není co dělat. Teda je, právě peču marokánky, už na vánoce, bude to moje třetí cukroví 😀 Prostě nevím roupama coby

dandulka1
14. říj 2009

nika - na posledním utz před porodem mi řekli že se mohou splést i o kilo, že ke konci utz špatně určuje 🙂 mě se sekli o + 300g.

blecha - zkusím taky ten klobouček, třeba to bude lepší než se mi to uklidní. Jdu ho najít.

dandulka1
14. říj 2009

blecha - klukovi bude 10. V albu mám fotku 🙂

petule83
14. říj 2009

Nikuš já jsem taky zvědavá,která z nás dříve 😉 A porodní váha by mohla být klidně menší,hlavně ať tam dole projde 😅

Bleško,Kuki no já vůbec jako nechápu,jak se u někoho může masáž hráze zvrhnout v sex 😝 Představa,že mi tam po té masáži strčí ještě to...no ani náhodou! 😝 😅 Ty jo jak já jenom ten porod zvládnu? 😕 😅

nika
autor
14. říj 2009

kuki ty jsi drak, a dáváš tam oříšky? jsou to alergeny tak pozor nebo pečeš a pak nebudeš jíst?

a taky u nás by se to snědlo do vánoc 😀 byla by to zbytečná práce. určitě.

holky maminy všechny se držte, Endišku neboj hlavně aby malá prospívala, pěkně se najez, co vím z řečí holek pomáhaj i zavářkové polívky, vývary a pití to je taky potřeba.

🙂

kukinek
14. říj 2009

petul..taky nechhápu, ale třeba to někoho hold bere,no 😝 já si teda myslím, že se sekají spíše o +, protože když to mimčo změří, tak to je na nějakých hodnotách a podle mě to ani moc nejde do minusu - beztak to jsou jenom chlácholky, čím nás krmí, abychom se nezhroutily už před porodem 😀

nika
autor
14. říj 2009

já tu mám ještě žehlení ale do toho se mi teda fakt nechce 😝

kukinek
14. říj 2009

nik...peču i jím, já jedla v těhu i arašídy, i dneska jsem si neslanou hrstičku - doktorka říkala,že to nemám tak hrotit, že pokud si neháži do krk kila,tak je to v pohodě

nika
autor
14. říj 2009

já taky ořechy jím, miluji je, ale omezila jsem to.

marokánky já ráda 🙂

já to letos vidím na linecké na xx způsobů a bude vystaráno.

nika
autor
14. říj 2009

kuki u kamarádky se sekli o kilo v den porodu 🙂 malá měla mít 3,5 a měl ajen 2,5. a co vím tak u většiny mých známých se sekli že utz přidal nějaké to deka.

nika
autor
14. říj 2009

petul a víš velikost hlavičky?????
men teda utz dělali ale neviděla jsem na něj, nemaj tam druhou obrazovku ☹

kukinek
14. říj 2009

já právě taky, dělám je hlavně pro sebe 😵 já je taky omezila, ale prostě si občas dám. Ale třeba plísňové sýry, makrely a tuňáky jsem omezila úplně, nějak si je v hlavě blokla 🙂
Linecké jsem pekla poprvé a moc se mi nepovedlo - ale i tak jsem ho slepila a nazdobila, když bude krize,tak se sní všechno..a pak mám ještě perníčky 😵 ty miluju nejvííííííc

kukinek
14. říj 2009

nik..fakt? 😲 sakra, to hraje proti mé teorii. Hm, tak sjem to vymyslela špatně, takže mi zase svítá naděje 🙂

nika
autor
14. říj 2009

tak u nás vede linecké u manži a marokánky.
linecké dělám jak slepované linecké + linecké tak i linecké + marcipán. různě zdobím. apak dělávám linecké košíčky a ty plním větišnou náhražkou krému který se nekazí (nutela - ta uplně obyčejná za pár kaček, nastavená strouhanými piškoty a trochou rumu) raručeně žravé.

u manži ještě vede griliáš.
jiank miluji zdravé cukroví jako třeba sušené ovoce plněné různými oříšky a namočené v různé čokošce, ael letos to dělat nebudu.

perníčky u nás moc nejdou na odbyt.