II. trimestr, zas o kus dál. Pridejte se

nika
29. dub 2009

🙂 tak jdeme na to ne, 😀

salikova
16. říj 2009

Stejně je to sranda, jak už sou z nás matky 😲

allinka79
16. říj 2009

ahojte, mozem otazku? Pytam sa "starsich (tehotensky starsich) a skusenejsich... som v 29tt a lekar mi akurat povedal, ze mala ma prilis nizko hlavicku a ze tomam ist odkonzultovat do nemocnice, aby som predcasne neporodila... a ze ci mi tvrdne brusko... len ja neviem,ako sa to tvrdnutie bruska prejavuje... takze asi netvrdne, ci hej? Jedine mi stvrdne ked sa ona vypuci - vtedy mam uplne zdeformovane brucho - jeho tvar, a potom to zase povoli. Je to teda ono, alebo sa to len ona hmyri? Dakujem

salikova
16. říj 2009

nika: A fakt nám to vyšlo na tchýniny narozeniny! Filípek bude slavit s babičkou stejnej den 😉

dandulka1
16. říj 2009

Ahoj holky...
Dnes jsme poprvé vyrazily. No honička jak blázen. Malou sem musela budit, ona nechtěla jíst rychle 🙂 do toho jsem vypravovala kluka do školy, Petr se balil, má dovolenou a jel taky do školy, no správné zmatky. Do auta jsem šla totálně zpocená. U mudr.dobrý, přibrali jsme, už máme 2580g tak jsem mohla na porodnici na očkování. Jsem ráda, myslela jsem že to kojení nejde a že nepřibere.
Ptala sem se na ty bradavky tak mi doporučila nějakou novinku od chicca, ještě to není ani na netu, tak to zkouším a pak vám řeknu.

sali - taky bojujeme s buzením. Přes den mi to nevadí ale v noci mě to štve. Pije 5-7 minut a spí, tak jí zvedám, lochtám, plácám tak si zase lokne a tzase spí. Kojím cca půl hodiny až hodinu s těma jejíma přestávkama. A než zaberu tak už je zase vzhůru 🙂 ale prý kolem 3.měsíce se to ustálí, tak už jen 2,5 měsíce 😀 😀

Za ten týden doma jsem zhubla 2 kila 😉

kukinek
16. říj 2009

allinka..já myslím,alepson podle sebe,že bys to tvrdnutí poznala, to ti jakoby ztuhne celé bříšk oa za cvhíli to povolí. Je to něco jiného než když se ti mimčo tlačí ven, to jsou pak tvrdé jenom některé části břicha. Takže ti asi netvrdne 😉

Jinak s těma dotazama ani nemluvte 🙄 Jsem se ráno chytla s taťkou - volala mi,že jako jak si to představuju,že se neozvu -a to jsem s našima mluvila včera!!!Tak sjem mu říkala,že se neozývám proto,že se nejspíše u mě nic nezměnilo a nepovažuju za důležité je o tom informovat. Moje nervy,fakt 😠 Ale když si představím,že budu taky matka a pak za 20 let budu to svoje děcko taky bombardovat,tak mi to příjde vtipné 😀

blech...prý virgulí 😀 tak to je úplně nějlepší, když an to přišel takhle a ještě všem oznámil, je lepší než gyndař 😀 😀 😀

sali..to je zajímavé, nám říkala PA,že kojit máme ta kdlouho,dokud mimčo pije, aby se dostalo k přednímu i zadnímu mlíku. Ale zase když ti to řekla a Filípek prospívá,tak je oukej

blecha001
16. říj 2009

sali: no já z toho byla neštastná .. mě řekli v porodnici kojit z jednoho prsu 15min a z druhého 5 min.. tak jsem to tak udělala, malou odtrhla a ta byla tak mrzutá, že jsem pak kojila 2hod 😅
takže když jsem viděla že saje.. byť s přestávkama, protože mi u toho spala, tak jsem ji budila, nebo dala odgrknout apod. a zase jsme pokračovaly, tak jsem kojila někdy i hodinu a byly jsme spokojené.. a ted se to ustálilo a kojíme tak do 20min a jen z jednoho prsa.. což je prý optimální. Takže kojit jak to vyhovuje vám oběma abyste prospívali a byli spokojeni.. nejde to odměřovat na minuty.
no tak to je super.. aspon si to bude babi dobře pamatovat 😵

dan: no to by se mělo ustálit kolem konce 6týdne 😉 plus minus. Tak to jste šikovní jak tak krásně přibíráte 🙂 A to je jak na potvoru.. jak nejvíce spěcháš tak děti jak kdyby měly speciální radárek a schválně pomalu a pomalu co?

ali: no já nevím jak to popsat.. to ti jakoby ztrne to břicho.. teda mě to tak dělalo.. ej to takový nepříjemný pocit a já u toho tvrdnutí necítila mimi a spíš jako by se mi vyboulelo tam.. nebo nevím no jak to popsat.

kuki: no má o tebe starost 😉 to je zase pěkné 🙂 jj já taky budu přešlapovat u dveří, když malá velká nepřijde včas. jj i gyndař se smál 😀 přesně tak s tím kojením ;) a každá to má to přední a zadní mliko taky jinak, takže se to časově opravdu nedá vymezit.

allinka79
16. říj 2009

baby, tak to mi asi tvrdne... vzdy som myslela,ze to mala vypuci zadok, ale teda to sa mozno velmi mylim a je to tvrdnutie.. uz nejaku dobu sa tak vyduje a je to tvrde tak cca 10 sekund, a potom nic... je to zle? ☹

salikova
16. říj 2009

No, já to s tím kojením musím nějak vyzkoušet a najít optimální cestu, no.. teď sem kojila 15 min a pohoda. Já musím furt jen z jednoho - to druhy v porodnici setřička cpala sestřička malymu do pusy tak dlouho, až mi odrovnala bradavku,takže to nedávám, mažu a odstříkávám a čekám, až se to zahojí..

kukinek
16. říj 2009

allinka..to záleží, kolikrát za den to je, párkrát je v pohodě, když je to hodně,tak se to pak řeší magneziem - alespon u mě to tak bylo. A já to poznala pohmatem - mimčo není po celém břiše, takže jsem zkoušela nahoře,dole,na stranách a kdžy to bylo všude,tak to bylo tvrdnutí - poradila mi to doktorka,protože říkala,že někdo má tvrdnutí tak,že nemůže udělat ani krok a někdo jenom takové pidi - a to jse měla i já, nijak moc jsem si toho nevšimla

kelly1983
16. říj 2009

zase nám vyply proud ale jsem tu

kelly1983
16. říj 2009

bleska aha....taky jsem teda mývala hodně dlouhý cykly, pomáhal mi duphaston

peti to je škoda, už aby to přišlo, co?

kelly1983
16. říj 2009

kuki to je ale divný co ti tam píše 😨

blecha001
16. říj 2009

ali: nee mě to tak tvrdlo od 5měs 😉 prvně jen dole a pak i celé.. a jak píše kuki.. já brala taky magnezko a pohoda. Ale to se nesmí pít až do porodu.. nějak předtím se musí s magnezkem přestat. Už ale přesně nevim do kterého týdne.

sali: neboj, brzo se to zahojí a pak zas bude pohoda i na tomto 😉 no někdo to má takto super, že kojí jen 15min od začátku..

kukinek
16. říj 2009

blech..myslím žeto bylo do 34tt,ale nejsem si tím jistá..kelly..je to divné,ale jak píše petul, už nad tím nepřemýšlím, páč stejně ty naše mimča nějaké čípky nezajímají,že 😀 😀 😀 až polezou ven, tak prostě polezou 😵

kelly1983
16. říj 2009

kuki přesně tak, taky už to neřeším, prostě jak se jim bude chtít ven tak půjdou, ničím to neurychlíme...

bleško já dobrala magnesko tak před 14dnama teprve 😨

allinka79
16. říj 2009

kuki, blecha... mam z toho hoékej... a strach a zmiesane pocity...

berryl
16. říj 2009

ahoj holky já brala magnezko az do porodu a pak po porodu je to ok my dneska bojujeme s jídlem,malý moc nechce jíst a radeji kaká a prdi. Teď je skoro venku,oblékla jsem ho jako na ven a otevřela pořádně okno 🙂 maminka odjela a přežily jsme to ! Jen jsem unavená i kdyz dělala vše ona chtěla jsem ji dělat společnost a nesla jsem si lehnout a teď jsem unavená. Takže si půjdu lehnout.

kelly1983
16. říj 2009

berryl je to hodně náročné to mimčo, co??

berryl
16. říj 2009

no náročné,bych ani neřekla,spíše to spaní mi dělá problém jinak vše zvládáme. Jsem zvyklá spát aspon 9h v kuse a teď to mám takové rozházené,ale to si časem zvyknu 🙂 nemám žádné stresy s kojením,protože odstrikavam a mám i přikrm,který jednou denně malému dám. Za to v porodnici mě strasne stresovaly s kojením není nad to být doma a udělat si vše po svém 🙂

blecha001
16. říj 2009

ali: neboj ničeho, to jsme měly taky 😉
berryl: jasně běž do hajan.. já akorát pověsím prádlo a jdu taky 🙂 byla to dnes hrozná noc.. malá jak má problém s rýmou, tak pofnukavala.. a já už jsem se nastartovala na kojení.. zašla si na záchod, připravila postel.. a ona chrněla.. tak jsem chvilu čekala a pak zalomila.. a tak to opakovala každou hodinu.. pak se mi zdálo, že čtu od vás sms-ky at se držím 😀 tak jsem se držela 😀 😀

kelly1983
16. říj 2009

berryl a to odstříkáš a dáš si to do ledničky a pak to malému dáváš s lahvičky? A jaký příkrm máš? Se vyptávám co, ale víš co zajímá mě to...

blecha001
16. říj 2009

berryl má tuším bebu 😉

kelly1983
16. říj 2009

bebu?CO to je?

berryl
16. říj 2009

ano odstrikam a většinou mám zrovna čerstve jak se probudí,kdyz ho je více dám ho do ledničky a pak ohreju. Ano mám bebu má lepší recenze než nutrilon. Jinák my máme taky ten sterilizator do mikrovlnky na lahvícky od aventu stojí kolem 1000,- nedám na to dopustít, Sal no mudr se koukl tak z vrchu jak jsem ležela na lůžku a prý se to krásně hojí, jen my se dívali pak doma a jeden steh je podle nás uvolněny. Psala jsem kamarádce a ta mi poradila sedět v odvaru z šalvěje.tak to zítra vyzkouším.

kelly1983
16. říj 2009

berryl a je to lepší odstříkávat jo? jako kvůli prsům? Ten sterilizátor mám taky ale ne od Aventu ale od chicoa snad bude taky dobrej.

kukinek
16. říj 2009

allinka...tak zavolej pondělí na gyndu a pořádně se tam poptej - protože když z toho máš nervy, tak tě nikdo neuklidní 😉 Ale jak píše blecha, měly jsme to taky

pan...to máš dobré sny, hlavně když se jima řídíš🙂Já měla na dnešek takový reálný, zdálo se mi,že mi popraskalo břicho, ale to byly strie jako koleje z nádraží,prostě mazec - a já furt,že to nemůže být pravda a mazala jsem je a pořád jsem je dřela aby zmizely 😅 A ráno koukám na břicho a nic,se mi ulevilo 😀

berryl
16. říj 2009

tak malý mi úplně nicil bradavky neumí se dobře přisat, s kloboucky mu to nejde. Takhle vím kolik toho vypil a budím si ho co 3h pres den večer co 4h, no máš to pracnější,protože to mlicko musíš ohřát, tak vytáhnes prso a kojis. Pro mě byl i veliký problém záda,které mám po operaci, zkoušela jsem ve více polohách a i tak mě páteř bolela. Nevím je to jedno jestli dostane z prsu nebo lahve,je spokojený a já také. Niki klobouk dolů jestli budes teda dávat látkové plenky, my máme velikou spotřebu plenek,malý není rád v mokrém ani pokakanem. Představa,že bych měla jeste starosts s plenkama uf

kukinek
16. říj 2009

ten steriliz. co budu mít já je nějaký obyč, ale podle mě je ta funkce stejná a když psala nikča, že můžeš vyvařovat i v konvici,tak to bude asi úplně šumák, hlavní je,aby to fungovalo🙂

kde je vlastně dneska vůbec nika?

nika
autor
16. říj 2009

niki pracuje a nemá na vás dneska čas. 🙂 dopolko jsem trávila na kontrole v porodnici, a teď dodělávala pokojíček pro mimi.
otapetovala přebalovák, nalepila dekorace a vše přeskládala do přebalováku, takže tak. 🙂

berryl
16. říj 2009

kuki ty sterilizatory jsou na stejném principu,takže o značku nejde. Viděla jsem třeba jeden v tescu,ale ten avent je větší a má takové vykroje na své lahvícky,takže nám to krásně pasuje,protože máme vše od jedné značky. Radim právě krmí a já ležím v pelíšku a píšu vám. Další výhoda,že nekojim. Manžel je nadšený jak jde ohřát mlicko,pak malého nakrmi a nechá říhnout a já tady jsem jen na to mlíko 🙂 holky mi to teče samo mám mléka na rozdávání!