II. trimestr, zas o kus dál. Pridejte se

nika
29. dub 2009

🙂 tak jdeme na to ne, 😀

berryl
22. říj 2009

jo jo blesko psala mi a byla ráda, že jsi s ní mluvila, to víš podpora je důležitá

dandulka1
22. říj 2009

Ahojky. Tak jsem dala malé obě prsa, kojila jsem 45 minut a pořád hledala, tak jsem udělala bebu a spí. Jen jsem špatná ze stolice, měla hnědou a dočetla jsem se že to je hladová stolice, tak doufám že se to upraví, je mi jí tak líto jestli měla hlad. Uvidím ráno.

berryl - ty se máš. Břicho mám malý, jen kolem jizvy, bolí to tak ho nemůžu zatahovat ale aspon lehám na břicho, ale váha dolů nejde, stále se mně drží 10 kilo. U kluka jsem přišla z porodnice na své a ted to nejde. Ale snad to sleze. Jdu spát dokud chrní, doufám že jsem jí pomohla.

papa a dobrou noc.

kelly1983
22. říj 2009

Blesko asi ne,ja teda nevim jak se to dela,dal me tam prst a zmackl na bricho.ale proc by me ho delal na to je brzy,ne?

berryl
22. říj 2009

no já mám bříško dole, ale je takové povolené, není to to co to bejvalo

kelly1983
22. říj 2009

To se zase zpevni jak budes cvicit,neboj😉

berryl
22. říj 2009

cvičit 😲 no uvidíme jestli se dokopu 😕

kelly1983
22. říj 2009

No napodobne😀

berryl
22. říj 2009

🙂

blecha001
22. říj 2009

berryl: tak to potěší, že jsem pomohla 🙂 ted to je hodně na ni.

dan: tak to mě mrzí.. ale tou bebou by se to mělo upravit.. držím palečky! Ráno pak pisni co a jak. Bych ji možná i budila na kojení... jinak prospíváte? Nebo klesá s váhou?

kelly: jj tak to nebyl ten hmat. To je jasné to by bylo brzo, jsem si to neuvědomila.

holky.. já jsem dnes pro změnu zase spálila chňapku.. furt se u nás něco děje ☹ potřebovala bych vyměnit díly 😀 😀 😀

berryl
22. říj 2009

blesko, tak Ráďa několikrát složil a rozložil tu odsávačku a je to marné, zítra ji pošleme zpátky a vyměníme za tu medelu, dneska s nima mluvil a prý to nebude problém, tak uvidíme

blecha001
22. říj 2009

berryl: no tak to je super, že to takto vymění bez problémů.. tak zítra napiš jaká je ta medela.

blecha001
22. říj 2009

holky to je hodin jak na kostele, jdu na kutě.

dandulka1
23. říj 2009

blecha - tak beba dobrý, spala 4h a 15 minut, mohla jsem se konečně vyspat, ale klukovi bylo blbě od žaludku 😒 nad ránem a ted jsem kojila, udělalo se mi mlíko ale po obojím kojení mi hodila šavli a usnula tak doufám že se třeba přejedla. Uvidíme přes den. S váhou nevím, jdeme až 27.10. do poradny. Ale vyrostla z dupaček a nevypadá nespokojeně tak snad dobrý.

blecha001
23. říj 2009

dobré ranko 🙂

tak k mým prsou se přidaly potíže i s bradavkou 😠 uplně mě v ní píchá... má s tím někdo tu zkušenosti? Mažu bepanthenem... je na to něco jiného lepšího?

jinak mi to nedalo a volala dnes k dr. protože mi řekla, že nasivin můžu užívat jen 4dny a dnes by byl pátý.. a ona mi řekla, že taková rýma trvá 10-14dní, ale že můžu přijít před 10h abychom ji zvážili zda prospívá.. tak pro můj klid tam půjdu. Sice jsem asi matka plašan, ale malá je malinká nechci něco podcenit.. nebo co myslíte? Plaším zbytečně? Chtěla jsem mít před víkendem klid... taky mě to odsávání psych.ubíjí... malá u toho děsně řve a kroutí hlavičkou a mává ručičkama jako u posled.tažení a mě je ji strašně líto, ale vím, že ji takto pomůžu. Jsem pak celá spocená a malá taky 😅 😒

tak pak pisnu jak jsme dopadly... věřím tomu, že přibírá a že mi nic jiného než děláme neřekne.. ale pro ten klid ..

salikova
23. říj 2009

Dobré ranko!!!

blecha: Pro svůj klid k doktorce zajdi! My jdeme dneska taky před 10. hod - zvážit se, jestli sme konečně přibrali 😅 Doufám, že jo, protože jíme jako o život! A s těma prsama -mně v prsu píchalo, když sem ho měla přeplněny, jinak nevim...

No a náš potkan má zápal plic. Dostali sme antibiotika a máme šanci 50:50 že se z toho dostane, tak uvidíme.. Je totiž už starej.

Malej spí celou noc a já dneska neslyšela budík, takže sme dnes krmili v deset a pak až v 7:30!Tak z toho mám výčitky jak hrom. Ale přes den zase kojíme co dvě hodiny. No asi neměl hlad... Vypadá spokojeně, tak snad netrpí hlady. No a já se vyspala 😅

blecha001
23. říj 2009

sali: a kam chodis k dr.? Ja ke Schejbalové tu na Ohradu. No me píchá v bradavce, ne v prsu a tak jako kdyz jsem mela kontrakce... v urc. intervalech... ale ted se to nejako uklidnilo. Tak nevim co to jako bylo 😖
jejda bobek maly ☹ tak snad bude bojovnik a zabojuje 😉 tak jste tam nakonec byli u toho veterin. jo?
no kdyby měl hla, tak se ozve. Ty krmíš umělou v. ne? Ta se v těle rozkládá pomaleji než mateř.mliko.. my uz jsme taky tak dlouho spaly, kdyz jsem dala UV.

kelly1983
23. říj 2009

Ahoj holky, vy už jste všechny maminky. Už jsem tu trochu navíc 😢 ach jo

salikova
23. říj 2009

blecha: Taks to byla ty! Sem tě u té dětské dneska viděla 😵 Přišly ste po nás! Normálně sem se tě chtěla zeptat, ale pak mi to přišlo takovy trapny...

No, já krmím svym a pak ještě tím nutrilonem trošku dokrmim. No a konečně sme přibrali! Tak mám radost 😀

Mynža včera s potkanem k veterináři zašel.. Vyplázl tam 800Kč 😠

salikova
23. říj 2009

kelly: Neboj! Tak yto příjde 😉 Já mám dneska termín porodu! 😀 😀 😀

kelly1983
23. říj 2009

sali no jo ale ty máš už Filípka u sebe 😉

berryl
23. říj 2009

ahoj holky,tak malý večer spal 4.5h a pak zase po 3h tak jsem trochu pospala. My se jdeme vážit az další pondělí. Jinak my jsme teda neporostli,zatím. Dopoledne jsem byla vozit,bylo hezky a teď už bobek chrní. Mě dneska taky nějaký bolí prsa :( sal gratuluji i přibírání a potkánek bude v pořádku uvidíš! Blesko neplasis já bych taky k mudr šla radeji 10x než aby bylo pozdě. Jinak zítra i pozítří budeme mit návštěvy tak to snad přežijeme,přijdou zvědavci

kelly1983
23. říj 2009

berryl tak sis aspoň trošku odpočla..musíš být hodně unavená a vysílená, co?

salikova
23. říj 2009

berryl: No, my podle oblečení taky nerosteme.. Ale stávají se z nás otesánci 😀 Tak ať návštěvy moc nenabordelí, ať nemusíš hodně uklízet ...

dandulka1
23. říj 2009

Holky jsem hotová z toho kojení. Pravý prs mám nefunkční, bolí, bradavka lehce od krve a mlíko se skoro nedělá. Volala jsem na gyndu jenže už bylo moc hodin tak mám o víkendu jet na pohotovost pokud bude hůř jinak v úterý k doktorovi. Z pravého nekojím, jen odkapu pár kapek když bolí. Až budem na flašce tak si konečně začnu mateřství užívat. ☹
Od rána jseem 3x kojila a už tam nic nemám tak až se vzbudí tak dostane bebu.
Dopol.u nás bylo krásně tak jsem šla se sousedkou poprvé ven. Ještě že jsem šla, už je zataženo.

berryl,sali - kolik odstříkáte a za jakou dobu? Já odstříkala za 5 minut dvacítku, víc mi neteklo.

salikova
23. říj 2009

dandulka: úplně tě chápu...Já měla levy prso do krve a kojila jen z pravyho, ktery sem si tím pádem odrovnala taky 😒 No, kdybys měla horečku a to prso otekly, tak mazej na pohotovost!!! Jinak mně ze začátku odstříkávání moc nešlo - s těma bolavyma prsama sem nemohla odsávačku ani vidět!, takže sem jen ručně odstříkala za hodinu max. 30!Teď za čtvrť hoďky 60... A mažeš bepanthenem?

salikova
23. říj 2009

Tyjo - tak sem do sebe právě nabouchala zakysanou smetanu s vanilkovým cukrem a plechovkou jahod 😅

dandulka1
23. říj 2009

sali - mažu, ale já je nemám rozpraskaný, nevím jak to popsat - mám ucpaný kanálky a pod tou kůžičkou je krev, jakoby štěnice jak tahá a nejde to ven. Nesnesu ani podprsenku a je mi nepříjemná i voda. Ty si odstříkávala hodinu??? Ti řeknu, hrůza. Koukala jsem na fotky a kluk měl ve 4.týdnu už flašku, prožívala jsem to samý a na gyndě mi dali léky abych mlíko ztratila. Jedno prso mám funkční tak budu kojit jak to půjde a dokrmovat. Jen mě štve že to druhý musím odstříkávat, protože není úplně prázdné. Už abych jí mohla dát brambory a řízek 🙂
Na jahody bacha, jsou agresivní. Když se ti osype tak se nelekej.

salikova
23. říj 2009

Aha. Tak snad se ti to zahojí... Taky už sem si říkala, že by mohl Filípek už papkat normální stravu 😅 J8 první dva dny odstříkávání nedělala ni cjinyho než nakrmila, odstříkala, nakrmila, odstříkala... Teď, že jedem částečně v tom nutrilonu, sem taková klidnější a bez stresu - jakože když neodstříkám, tak se nic neděje 😵 Ježiš jahody, no jo - to mě ani nenapadlo!

berryl
23. říj 2009

tak já odstrikam vždy ráno 100ml z obou za 15min odpoledne to už je slabší a pak už to kašlu a střídám bebu a své mléko prostě jak kdy. A malý mi vypije na jedno krmení tak 70ml. Jo a malý se mi potí vždy jen na pravé straně na boku :( Teď na mě usnul bobek. Juj jahody,to by byl malý úplně osypany stačil ten citrónovy sirup a toho bylo fakt jen trochu.

berryl
23. říj 2009

kelly mám štěstí,že malý pláče jen kvůli jídla a po jídle hned usne,takže spíše jsem unavená nejsem zvyklá na to noční vstávání,ale časem si na to zvyknu! Holky přebalujete po každém jídle? Malý teď na mě po jídle usnul, pokud ho půjdu přebalit tak se mi vzbudí, tak ho asi nechám. Ani jsem neslyšela řachy do plenky,jindy se pokaka tak nemůže usnout. Největší bomba je jak se ve spánku usmívá,takový andílek.