II. trimestr, zas o kus dál. Pridejte se

nika
29. dub 2009

🙂 tak jdeme na to ne, 😀

blecha001
27. říj 2009

no nevím, si tak nepřipadám... ale ještě jsem to nezabalila... po každém kojení natřu prsa tím olejíčkem od weledy, 3x denně piju laktační čaj, dávám horké sprchy a s kojením to co dělám no.. a za den už neudělám vůbec nic a když je chvile tak si lehnu.. uff..
ted malá ještě spinká, to je dobrá známka toho, že byla dobře nakojena a to z jednoho prsu.. tak třeba je to na dobré cestě, uvidíme. Jdu zkusit vytáhnout kuchyn.váhu a dám na ni tác.. zkusím ji vážit..
To se váží když je přebalená před kojením a po kojení s plnou plinkou že?

kelly1983
27. říj 2009

Ahoj holky. Peti teda dost sila,jsi statecna ze jsi to zvladla. Endie hlavu vzhuru,nejsi prvni ani posledni. Vsak se zase nic tak hroznyho nedeje.

dandulka1
27. říj 2009

blecha - v 19.30 vypila 60 beby, to už mi nic neteklo. Pak jedla v půlnoci ode mě, pak ve 4 ode mě, v půl 7 pila 60 bebu a doted spí. Poprvé se mi podařilo usnout tak jsem naspala 2 hodiny, usnuli jsme v půl 8. Ted budu kojit, najednou mi to kape samo. Prostě nepřikrmuju. Po flašce jí aspon 15 minut držím vzpřímeně a snažím se at se vykrká a nepřebaluju !!!! To mi hází taky šavle. Asi je to těžké to mlíko, po kojení to nedělá.

Ve 12 máme být na kyčlích a pak v poradně tak jsem na to taky zvědavá, ale jelikož nepláče, stolice má správnou barvu a množství a na krmení cítím že je těžká tak myslím že to bude dobrý.

Už volá o jídlo, běžím k ní.

blecha001
27. říj 2009

no tak nakonec to s váhou nevyšlo, jelikož je malá a na ni když dám tác tak nevidím na display 😠 tak ted jsem ji musela nakojit z obou prsů a ještě dokrm 70tku ted ji pozoruju jestli zase nebude blinkat...
budu muset dnes do lekarny koupit další bebu.. je nějaká se zahušťovadlem? To mi říkala dr.
A taky nakoupím čajíčky 🙂

salikova
27. říj 2009

Ahojte! Tak já ráno nakrmila(furt z lahvičky...) a mamka mi teď vaří oběd 😀 Už sem stihla dočíst všechny noviny a udělat si pleťovou masku a nějak se tak víc zkulturnit..To je pohoda dneska! 😎

blecha: To věřím, že se těšíš za rodičema! Taky bych jela domů... Ještě si chvilku počkám, no.. Ale taky máme v plánu jet.

nika
autor
27. říj 2009

homeopatika v lékárně ale jak kde.

tak my dneska s kojením fajn, malá se přepila až blinkala a šíleně trpíme na škytavku to je šílené.

salikova
27. říj 2009

u nás malej šťuká jen po nutrilonu, po mym ne - taky ten nutrilon mu víc jede, zatímco to moje mliko pije s odporem, mi někdy příjde 😅

blecha001
27. říj 2009

sali: a kde máš rodiče?
niki: no když má malé škytavku, bud je přepyté nebo je mu zima.. asi je u vás přepité.. no tiše závidím 😅

tak ta moje hltá at je to co je to.. hlavně, že to je 😀 😀 😀

salikova
27. říj 2009

blecha: No, já sem původně kousek od Olomouce... A kdo by řekl, že na Moravě potkám Pražáka a ten mě dotáhne do Prahy ☹ No, musím říct, že když mám depku, tak mu to vyčítám horem dolem 😵

nika
autor
27. říj 2009

bleško kéž by. vzhledem k tomu že v sobotu jsem v porodnici kojila jen 20 ml na jedno kojení tak bych si to přála. strašně mne to tam nervovalo, teď dobrý 🙂

jinak zpráva dne:¨

v 7:40 se narodil malý Nikolas od Verušinka, 3200 g a 50 cm.

nika
autor
27. říj 2009

takže malý Niki hodně zdravíčka a ať děláš rodičům jen samou radost.

nika
autor
27. říj 2009

jinak holky písněte nějaké další fígle na podporu laktace, já piju ráno půl litru melty s mlékem i odpoledne, a pak asi litr a půl kojícího čaje přes den, jinak vodu.

někdo říká že je dobrý top topic nebo vinea - tak jsem to prubla, nalila si večer, nechala do rána odbublinkovat, tak uvidíme.
kamarádkami psala že i birel. tak šup sem s nápady.

blecha001
27. říj 2009

sali: aha tak to jo.. no ja jsem z OV a muž z Kroměříže... a našli jsme se v Pze, taky dobré co? .. ale já bych zpátky na Moravu, ale on tu je kvůli Bohemky.. tak tu asi nějakou dobu ještě budem 😒
ale tak to někdy můžem probrat a vylít si srdíčka 🙂

jéééé malému Nikolaskovi gratulujííííííí 🙂 teda jeho mamince 😅
nika: no všechno tučné.. pak ty tvoje homeopatika asi.. nebo ten laktační čaj je dobrý, hlavně často přikládat i v noci! to nejvíce podporuje laktaci. A hodně masa.. jsem ted snědla hovězí polivku s pěknou dávkou hovězího.. a taky slepičí vývar apod.

kukinek
27. říj 2009

Ahojte holky,

veru..gratulace k Nikolasovi, ať jste všichni zdraví a malý vám dělá jenom radost. A moc hezké jméno 😵

Jinak já mám dneska nějaký krizový den 😢 VčerA jsme malou přechválili a ona se od půl páte od rána pěkně předvádí..pořád kadí a prdí,až je mi jí líto a má pořád škytavku, ale jako furt. Když ji po kojení nechám odbrknout, tak si neodbrkne ani za půl hodiny a pak pořád škytá - před kojením, po kojení,no prostě furt, jemi jí líto..do toho nechtěla pít a to mám mlíka pro pět, takže brečela ona, brečela jsem já, ještě že je manža doma a uklidnil nás obě. Tak jsem volala laktační poradkyni, tak mi poradila a nakonec dobrý. Ale je to mazec ty hormony, vůbec nevím,c ose to se mnou děje...Ať už je to za náma..

dandulka1
27. říj 2009

Tak jsme doma od doktora. Na kyčlích nás nevzali protože mi ještě nepřišla kartička pojištěnce,, nemůžou to krávy někam napsat, nechali mě malou připravit a pak nás nevzali, brečela jsem u auta, protože mě bolí ta jizva jak jí tahám, je to pracný se někam vypravit, jedu kvůli tomu 8 km a pak mě nevezmou.

V poradně taky nic moc, malá sice přibrala ale hrozně málo. Mám krmit po 3 hodinách. kojit z obou prsů, po 3 hodinách flašku, po 3 kojit a zase po 3 flašku a střídat to,, nedokrmovat po kojení. Mám dávat kolem 50 ml,a postupně přidávat i prý třeba jen pětku. Tak začnu tento režim a snad to bude dobrý. Navíc mi prodali jinou bebu, mám používat Bebu HA. Po císaři prý nemám čekat v kojení zázraky,, prý se mlíko bude pomalu ztrácet, když ještě do ted se nedělá čím dál víc. No hlavně že nezhubla a vím jak to řešit.

Jinak gratuluji nové mamince.

petul - nezávidím ti to. Ale jste všichni statečné. Vy jste vytrpěli při porodu, já po porodu, ale koukněte na naše andílky. Malá mě vždy odzbrojí jak se ze spaní směje. Kam jsme dnes přišli tak říkali jak je krásná tak jsem na ní pyšná.

salikova
27. říj 2009

blecha:tak už se těšim na to vylívání srdíček 😉

dan: tyjo, tak to je teda dobry§ 😠 To bych jim asi něco velmi pěknyho řekla...

A připojuju se ke gratulacím nové mamince! Ať dělá Niki jen samou radost! 😵

kelly1983
27. říj 2009

Ahoj holky

kuki jej.. a co ti poradila, čím to bylo?? Já si dnes koupila ten maliník, tak uvidím ale moc tomu nevěřím, že to nějak pomůže.

kelly1983
27. říj 2009

endie Adélka je tak nááádherná...fakt sladoučká. 😵 😵 😵

blecha001
27. říj 2009

dan: no tak to máme stejný problém ☹ tak já to asi též tak udělám.. bud budu kojit nebo přikrmovat.. protože dneska furt jen krmím... z prsa a pak furt dokrmuju, že už ani nevím kdy se zase bude kojit... je v tom bordel a je dnešek pěkně rozhašený ☹
prosím tě a jakou bebu jsi koupila? Není tam AR? Jinak jsem byla dnes pro čaj a ten sypaný neměla, tak jsem koupila aspon ten pytlikový, ale sypaný je lepší, já jim více věřím, jsou i silnější. Přijdou prý ve čt, tak tam naklušu. Ještě jsem pro jistotu navštívila dvě prodejny a tam měli taky jen pytlíkový. Tak ono je to pro lidi pohodlnější hodit pytlík a nestarat se... ale myslím si, že lepší účinek má holt ten sypaný. Tak se pak rozhodni který by jsi chtěla... pokud jsi už nesehnala..
jinak to mě mrzí s těma kyčlema jak jsi dopadla.. já bych jim taky asi něco řekla.. jak píše sali..

to zalívate holky kojeneckou vodou? Píšou tam že převařenou aby neměla voda více jak 45C a jak to děláte? Jak to měříte, nebo jako odhadem?

sali: aj já 😉

kuki: a čím to bylo, co ti řekla ta lakt.porad.? Nebylo ji zima?

kelly: jak se máš?

blecha001
27. říj 2009

niki: tak jsem pořídila to homeopatikum a jdu na to.. to se cucá nebo co se s tím dělá?

salikova
27. říj 2009

blecha: já tu teplotu vody hádám.. Prostě ju nechám trochu vychladnout a pak zaliju.. Ale teď sem to vytunila - Ohřála sem víc vody a nalila do termosky a v noci se o to nemusím starat... Už dost toho, že odstřikuju...

No a konečně sem dala nějaky foto Filípka do albíčka 😀

blecha001
27. říj 2009

sali: jéé malý je krááásný .. no já bych to brala tak, že by si to malá mohla chystat sama a ještě nachystat i mě 😀 😀 😀 no to by byla krása, co? 😀 😀

salikova
27. říj 2009

to by bylo super! Musíme je to naučit 😀 😅

blecha001
27. říj 2009

niki: ted jsem koukala na webovky ohledně těch homeopatik a všude píšou užívat 2x denně ¨5kuliček.. a že to může působit i opačně ☹
http://kojeni.arcs.cz/index.php?page=faq&menu=5...

berryl
27. říj 2009

ahoj holky já mám vodu v termosce a vždy si maleju 90ml do flašky a dám do takového toho termo obalu co maminky vozí sebou na cesty at jim vydrží např.teplý čaj no a jak se malý vzbudí cca 3h tak už je to tak akorát přidám bebu protřepu a já jeste měřím teploměrem teplotu. Protože se mi párkrát stalo,že to bylo teplejší a malého bolelo bříško. Už to odhadnu,ale i tak to vždy premeřim. No a jak dojí tak nachystam další vodu z termosky na další jídlo. My máme bebu HA. Dan to mě mrzí,my taky nemáme kartičku jeste,ale chodíme s tím potvrzením z pojišťovny.o tom že jsme zaregistrováni.

blecha001
27. říj 2009

já mám taky HA, ale pak je ještě AR a to je antirefluxní.. to taky není na škodu pokud dítě ublinkává.. rozhodně to uškodit nemůže. Jinak já to taky dala do té taštičky flaštičku jak popisuješ... a mliko mi tam teplé teda nezůstalo :( asi mám blbou taštičku 😠

nika
autor
27. říj 2009

bleško k těm Homeopatikům, mi lékárnice říkala na nasazení laktece i 5 x denně 5 kuliček postupně snižovat. nechváám to rozpustit pod jazykem alespoň půl hodiny po nebo před jídlem.

nic jdu právě jsem dovečeřela a malá se budí.

petule83
27. říj 2009

Ahoj holky,tak my byli dneska u paní doktorky a vše v pořádku,přibrali jsme sice jen 50g,ale říkala,že první poporodní váhu vůbec neřeší,uvidíme za týden a že je hlavní že malý přibírá.A už můžem na chvilku začít chodit ven,což jsem moc ráda,protože se nám to kočárkování dneska oběma moc líbilo 😀 Holky to je mazec,vy tady řešíte problémy s kojením a já jsem jak dojná kráva 😝 Musím ještě po kojení odstříkávat,jinak mám kozy jak beton.Ale zase kdo ví,jak dlouho nám to vydrží že? 😕 Takže jsem moc ráda i za ty betony 🙂
Holky držte se všechny,jste šikulky!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😵
Jinak prcek mi škytá po každém kojení,prý mu mám vždycky dát lžičku převařené vody nebo ještě trochu napít.Jo a mám dotaz,počůrává se vaše mimi často?My jsme ještě nenarazili na plinky,které by nepročůral 😖 Měním kolikrát i prostěradlo a převlíkám ho několikrát denně.Zavinovačky taky peru pořád.Máme vyzkoušeny pampersky,huggies,happy a vše pročůral.Teď má na sobě obyčejné tesco plínky,tak uvidíme.

Verušince moc gratuluji k Nikolasovi! 🙂

Kuki já byla u porodu spokojená maximálně!Měla jsem PA,která byla naprosto skvělá a hodná.Máme pro ní i dárek,ještě jí ho musíme dát 😀 Věnovala se nám maximálně a i když jí skončila směna,zůstala s námi až do konce,dokud jsem neporodila.A šestinedělí celkem v pohodě,fakt si nějak nemůžu stěžovat 🙂 A jakou jsi měla u porodu PA?

dandulka1
27. říj 2009

Já naleju 50ml studené z varné konvice, ta je vždy převařená a pak doleju 10 ml horké a je to akorát.

blecha - beba se má připravit vždy čerstvá, nemá se dělat dopředu. Mám kvůli dědičné alergii HA ale kluk ublinkával tak měl nutrilon AR.

petul - když mu dáváš plínku tak do ní zboku sáhni a prstem mu přitiskni pindíka dolů.

berryl
27. říj 2009

petul mi se to taky stávalo protože jsem nedávala pindu dolů,tak mu to vždy proteklo! Teď už je to ok