II. trimestr, zas o kus dál. Pridejte se

nika
29. dub 2009

🙂 tak jdeme na to ne, 😀

kelly1983
31. říj 2009

kuki 😀 😀 no jsem zvědavá co budeme mít za kvítko 😉 Jak to že pepsi dělá naschvály? Žárlí?

salikova
31. říj 2009

Tak malej mi vytuhl a velkej šel na fotbal, v tv nic není, uklízet se mi nechce (i když bych měla) a číst taky ne, takže se tu tak toulám po diskuzích a najednou je mi strašně líto, že už nejsem těhotná 😒 To taky rychle uteklo, že mám pocit, že sem si to snad ani neužila...Tyjo - bych byla tzěhotná hned znova 😅

kukinek
31. říj 2009

nik..já právě mazala olejíčkem, ale našla jsem si, že ji to asi ještě více vysušuje, tak jsem ji natřela ondřejovkou a sdnad to pomůže. Zkoušela jsi na tyy prdíky pít čaje pro kojící?Mě běžně nadýmá všechno, ale piju jenom ty kojící čaje a pomáhá mi to a malé teda určitě taky, páč zatím se nám prdíky vyhly.

kell..jo, žárlí jak blázen 😒 A to se jí v mezičasech věnujem snad více než předtím, je to opica,fakt. Dneska jsme ji vzali na prochajdu i s kočárkem, tam se vedle něj táhla jak smrad..Ale nechávám ji tedka na sedačce sedět vedle mě, když kojím - a je to chvilkama sranda, pepsina se Elly bojí, jak knourá, tak se schovává. Ale včera si k malé čichlaa rychle ji oblízla vlásky a utekla, celá se z toho třepala, takový zážitek 😀 No jsem zvědavá, jak dopadneš ty, se svěma fenkama, snad lépe..

sali...tak to jsi teda dobrá, mě je teďka asi 1000x lépe a moc se m iteda nestýská, nejvíce si užívám zavazování tkaniček bez nádechu 😀 Akorát se občas přistihnu, že si hladím bříško 😅 Na mě spíše padá trochu splín, když vím, že tedka musím všude s malou, že se beze mě neobejde, myslím teda tedka kvůli kojení..

Jo a dneska jsme byli na procházce, Ellča hezky spala, pak se ale pokadila,tak začala všískat a museli jsme jít domů. Tak sjem vzědavá, jak s ní někam půjdu..
Jak to děláš ty berryl, když jsi psala, že Ríša nechce být v mokré plínce?

nika
autor
31. říj 2009

kuki nám se to krásné po olejíčku sloupalo, mažu jen přírodním slunečnicovým, žádným z kosmetické řady.

k těm prdíkům, nevím už jsem koupila i sloníka - sab simplex je sice od 3 týdnů ael uvidíme když nebude zbytí.
jinak já piju jen kojící čaje, meltu a vodu nic víc a jídlo si dávám taky bacha a pořádného.

kdo ví, jinak ke škytaná, my si odříhneme a usneme a do 20 minut škytáme, až je mi malé líto. tak ji dám zaes cucnout a spí dál.

ta naše malá je opica, mi se zdá že už mám mlíka dost, ale ona u toho spí, takže naše kojení je tak pět minut, změna prsa nebo polohy a zase, změna, snad se to brzo utřepe a začne přibývat. nevím jestli esm tam nekřičí hlady, nebo jen bříško, ach jo,

holky kolik oblíkáte miminka doma, my máme 23 stupňů, máte celej den i čepičku? já dávám hlavně na noc, přes den si ji stejěn ve spánku sundá, nemám žádnou na šňůrečky 🙂 ty mám jen hrubé?

holky mi se po těhu bříšku taky zastesklo, ale jak vidím malou, je to milionkrát lepší, ikdyž když pláče tak v tom bříšku byla hodnější - ikdyž škytavku mívala i tam a to i tak 5 x denně, třeba ji to zůstalo. chudince.

salikova
31. říj 2009

Tak to náš pejsek je z malyho hotovej... Ale když jdem s kočárkem a je na volno, tak zdrhá.. Tohle nikdy nedělal, tak nevim, jestli na něho přišli sexuální chutě nebo si myslí, že v naší "smečce" povýšil...A když Filípek brečí, to naše sisko s ním vyje 😅

kukinek
31. říj 2009

nik..a ten slunečnicový máš z lékárny?nebo byč na smažení? 😅 Kdyby nezabralal ondřejovka,tak zkusím tohle..Tak pak s prdíkama nevím, když piješ ty čaje,tak by to mělo být dobré - nebo ještě zkusit espumisan, ten muzou kojici,tak mozna by to male pomohlo. Jinak se skytavkou je to to same, nekdy skyta z hladu, kdyz ji prebalujeme a potom takyskyta pokojeni, i kdyz si treba odbrkne - ale treba tedka se to nedalo zastavit, pac byla tak unavena,ze se nechtela napit,tak jenom knourala,pac ji skytavka nenechala spat.A skytku měla i v brisk u a taky casto,jak pises.
Jinak doma má Ella body s krátkým a overal nebo body s dlouhym a dupky, nedavam ani cepicku, ani rukavicky a mem cca 25, doktorka rikala,at ji nenavlikame a ani nepretapime. Vzdycky jenom zkusim nos, jeslti neni studeny a v pohode.
A nepomaha, kdyz ji pošimráš na bradě?já ji šimrám furt, tak pije jak o život.
Jak by se poznalo, že mám málo mlíka?Protože já ji dám pít z jednoho, pak chvíli z druhého, taky to pořád střídám. Ale nekňourá ani nic jiného,tak nevim.

sali..fakt?tak to máte doma pěkně veselo 😀

kukinek
31. říj 2009

Holky, koupete pravidelně ve stejnou dobu?A jestli jo,tak mimčo na koupání budíte nebo nee?

salikova
31. říj 2009

kuki: rve mi to uši... jinak já se snažím koupat ve stejnou hodinu,javascript:addEmoticon('😉','vBody') ale zrovna dneska malej tak vytuhnul,že jdeme až teď 🙂 ... takže nebudím

berryl
31. říj 2009

kuki sab simplex už můžeš dat teď konzultovala jsem to s Lucenek a dávají to v nemocnici miminkum, dávají 7kapek pred jídlem,já to dělám jinak vždy az to na malého přijde tak mu dám 7kapek na lžičku. Moc mu to chutná,ale nám sab nezabral, jsem na probiotickych kapkách a klepu máme klid. My nekoupeme ve stejnou dobu,ale az se malý vždy vzbudí pred jídlem na nějaký režim,je cas tak od 4měsíce. Jinak cepicku ani rukavice už nedáváme jen první týden. Holky nám se dneska v noci riša vzbudil az po 5h jinak se budí pořád po 3h.tak jsme se krásně vyspali. Jinak plenka mokrá už Ríšovi nevadí zvyknul si. My chodíme ven každý den naše mudr nás hned vyhnala na vzduch a at si to užijeme než přijdou mrazy.

berryl
31. říj 2009

ty probioticke kapky tady stojí 700,- a v Polsku 320,- a je to český výrobek,pěkný bordel co. Jinak my už dudlikujeme, vždy než nachystám jídlo nebo na spaní na usnutí. Měli jsme dudlik mam a nuk a ani jeden malý nechtěl,no a včera jsme koupili avent a už dudlame 🙂 pěkně ho to pred spaním uklidní. Holky malý tak nějak vyrostl vidím to na oblečení,v pondělí jdeme vážit po 14ti dnech,tak jsem zvědavá kolik přibral. Vypadá jako malý křeček nějak přibral v pusince,jo a pořád se směje a je více vzhuru,jinak je moc hodný. Veru gratulujeme. Dan doufám,že Ti je už lépe. Co Petulek kde se toula? endie jeste jsi u rodičů nebo už doma? Adel at je noha co nejdřive v provozu. Blesko jaká byla cesta?

blecha001
31. říj 2009

kuki: no ty jsi hodná, že na nás myslíš 🙂 no já jsem taky spocená než ji obleču a taky když vysávám nosánekk... to jsme pak spocené obě..
no mě dr. řekla, že děti se loupou, že to je normální.. at je mažeš nebo nemažeš sebevíc či míň loupat se budou.. ale malé to pak kolem měsíce přešlo.

jinak holky hlásím se z Kroměříža, konečně jsem se urvala k PC... měla jsem strach vyjet.. no jak píše kuki, kolikrát než se vypravím ven, katastrofa.. ale balila jsem pomalu celý týden, pak ráno než se vzbudila mezi kojením tak manža pomalu nosil věci do auta.. no věcííí jsme měli jak kdybychom se stěhovali.. no znáte to.. najednou všechno potřebujete 😅 no pak jsem nakojila a přikrmila dostatečně a vyjeli jsme. Malá se držela statečně, vydržela celou cestu.. cesta byla v pohodě, vyjeli jsme před 10h a v KM jsme byli před 13h páč jsme se stavovali ještě v Kojetíně pro M. mamku do práce 🙂

adel: moooc gratulujíííí 🙂 tynka poslala sms-ku, tak jsem tu novinku musela roztroubit no 😅 a co nožka a jak jsi to vlastně zvládla?

kelly: no přesně jak píše kuki.. mě toho hemiltona dělali 2x na co se chceš zeptat?

tak ještě zítra s manžou a pak jede zpět do Phy.. a já tu budu sama s jeho rodiči do pondělka.. jeste mě přemlouvají do uterka, chtějísi malou užít.. no ale já se taááák těším do OV.. tak nevím.. zase je chápu, tak já nevím.. pere se to ve mě.. chápete to že jo?
Jinak malá už chrní, jsem měla strach jak bude zvládat nové prostředí, ale líbí se jí tu. Včera akorát jsem ji večer jak chrněla vytáhla dudla a to jsem neměla dělat 😠 protože jsem ztratila tak 1,5hod času 😅 páč kukačka se probudila a musela jsem ji uklidňovat... ale dneska usla parádně a dudla ji teda nechám i kdyby nevím co 😀

dandulka1
31. říj 2009

Ahoj holky...
Včera jsem měla zase od 19 hod. 40 horečky, snad už naposledy. Prso mám modro fialové, prý to není zánět ale jak nemám mlíko tak malá prý tahala na prázdno a s odsávačkou jsem jela na doraz abych vyždímala co nejvíc tak mám zničení mléčný žlázy. Dostala jsem lék na zastavení laktace, prý zabírá do 14 dnů ale jak se mi mlíko nedělá tak už mám skoro prázdno ale hrozný bolesti. Jak kdyby mi to prso někdo namlátil. Ale jsem tak psychicky v pohodě, to si ani neumíte představit. Trápí mě to že jí nemůžu kojit, protože mateřské mléko je zdravé ale v noci už se nebudím strachy jak to zase bude bolet.

Pije každé 3,5 hod. 90 beby , už 2x vypila i 120. Jinak je 2 dny jen na bebě a máme taky prdíky a hrozně se několikrát za den kroutí a rudne, ale když to pustí do plínky tak máme pěknou hromadu 🙂 a pěkně smrdíme. 🙂

Taky se loupe, ale jen mezi obočím a na víčkách. Používám jen olej Aviril, po něm i krásně voní. V porodnici se loupala celá. Nesnáší Johnsona.

Doma máme 22 st. a dávám bavlněný overal, mikinu a tepláky nebo punčocháče. Čepici ne. Na noc jen body a na to overal, má pod sebou larisu tak je teploučká. Už nechce spát zabalená v zavinovačce, je jen pod peřinou a sama se v noci přetáčí.

kukinek - že máš málo mlíka poznáš až půjdete na zvážení, musí přibrat dané gramy a podle toho ti doktorka řekne. Mě řekla že musím hodně přikrmovat, že jsme přibrali ale minimálně a to jsem kojila každou 1,5 hod. a i hodinu z obou prsů. Já nebudím, nějak nám to vychází že koupeme denně mezi 17.30 až 18, pak večeří a cca 2 hodiny počumuje 🙂

blecha001
31. říj 2009

kuki: taky mažu slunečnicovým z lékárny 😉 mimčo na koupání nebudim.. někde jsem se dočetla, aby bylo mimčo spokojené a nebrečelo při koupání, tak by mělo být napapané.. takže dle toho jak se podaří kojení.. tak nakojím mezí 17-18hod nechám tak hodinu na trávení a pak koupu, takže nespí a je v pohodě. No někdy když jsme přišli z procházky.. tak spala ještě v kočárku, já si to připravila a pak bud začala kňourat, tak jsem ji rovnou okoupala a nebo ji třeba taky probudím, tak to je taky v klidu.. ale raději to má když nemá hlad 🙂

no nos jak nos.. ale nesmí mít studené za týlem!!! tam to poznáte.

niki: no tak to máte docela teplo.. my máme kolikrát doma 20C dávám jen bodýčko a dupačky.. na noc jak byla malá měla košilkové body a overálek a každopádně čepičku.. ted už čepičku nedávám a pod overálek nedávám košilku. Balím ji na noc do peřinky zavinovací a ještě má přes to peřinu malinkou 🙂 přes den když leží na lehátku nebo na zemi na dece a má studené ručičky tak přes ní dám deku 🙂
jinak zdá se, že homeopatika zabírají 🙂 ale jeste jsem se bavila s jednou co se homeop.zabývá a řekla mi at beru 2tobolky 3-4x denně.. když se to bere víc tak to může vést k zastavení laktace .. prýýý
Ale tak každý má jiný problém, tak každý to musí brát přímo na míru si myslím.
Ale díky za tip, pomáhá 🙂 ale jeste taky dokrmuji, ale už stačí míň

berryl: tak to je dobrý výběr ten avent 😉 no cesta proběhla v pohodičce.. ted akorát stíhám dočítat 😅 ta naše taky vypadá jak křeček 😀 no není divu když tak hltá 😀 😀

berryl
31. říj 2009

dan to jsem rada,že jsi hlavně v pohodě. Bude líp uvidíš a prso se zahoji. My pijeme 90ml a taky během dne nebo noci se hodinu kroutí a pak se vyprdi a vykaka tak je toho hromada,smrad v celém pokoji,ale pak je klid 🙂

dandulka1
31. říj 2009

Jinak my dudlíka nechcem, místo toho jí stačí cca 15 minut hladit konečkama prstů po okraji obličeje a nebo když usíná zády ke mě tak jí jezdím po zádech a běda jak mě bolí ruka a přestanu dřív než usne 😀

berryl - taky si myslím že přibíráme, pár věciček nám není, už jsme na vellikosti 50 a už se umí trochu zahřát sama, nemusím jí tak balit do peřiny.

Jak mi ted bylo zle a měla jsem horečky, byla extrémě hodná jak kdyby to vycítila.

sali - Petr mi pomáhá, ale je denně v práci, do toho mu začalo zkouškový období, do toho píše diplomku, a ještě obstarává kluka, tak toho nemůžu chtít tolik a věci okolo malý radši dělám sama, jsem radši když malá nespí a chce si povídat že se jí věnuje a já rychle udělám co potřebuju.

Holky jdu ledovat prso a zalehnout, vzala jsem si ibalgin radši dřív at se mi zas nepřitíží. papa a hezké sny.

dandulka1
31. říj 2009

Ještě vám musím napsat že jsem ráda že vás mám!!!!!!!!!!!! Dobrou.

berryl
31. říj 2009

tak my máme velikost 50. No jinak malý má na sobě jen jednu vrstvu a už spí pod peřinou. Do zavinovaček ho nakonec nedávám,není rád ,,svázány,, protože kdyz ho bolí bříško,tak chce kopat nožičkáma a v zavinovačce mu to nešlo. Jinak už kojim bez problémů z obou prsu,jenže! Já už jsem pohodlná,odstrikat a dat s flašky, neboli mě aspon záda,může kdykoliv podat jídlo manžel a hlavně u prsu mi malý usíná a nevěděla jsem kolik toho snědl. Tak ho přikládám jen pár krát za den nebo v noci.at to nezapomeneme.blesko a vy máte sebou cestovní postýlku nebo kde malá teď spí?

blecha001
31. říj 2009

dan: jéé tak to mě mrzí ☹ snad ti bude brzo líp.. a na to že nekojíš se vykašli.. ale přesně vím jak se cítíš.. ale když to nejde, tak to holt nejde.. jen aby jsi byla OK a neměla teploty.. to je pak na prd.Ale jsem ráda, že jsi v pohodě 🙂 Tak já po zádech hladit nemůžu.. asi ji to lechtá.. ona se vždy tak prohne a blbě se zašklebí 😀
držím palečky at teplotky poleví a prso nebolí a přeji dobrou noc 😉
jsme taky rádi že tě máme 🙂

tak my už začínáme vel 62 strašně to letí

berryl: no tak každé dítě je jiné.. každá musíme přijít na to co kterému dítěti vyhovuje 🙂 no nemáme cestov.postýlku, M. rodiče i naši mají postýlky.. takové ty velké bílé jak jsme měly i my.. pamatuješ?

blecha001
31. říj 2009

tak já jdu taky pomalu do hajan.. mějte se krásně 🙂

salikova
31. říj 2009

Tak já sem dnes cely odpoledne tak nějak prodepkařila(úplně sem byla zralá na panáka!) - a asi díky tomu sem nic neodstříkala. ☹ Uvidíme večer...

dan: To sem ráda, že seš psychicky v poho, ještě se rychle uzdrav a je to! 😎

My máme velikost taky 50 a v bytě 23 stupňů - přes den máme bodyčko s dl. rukávem, tričko a polodupky nebo dupky a na noc jen overalek. Filípek spí v zavinovačce strašně rád a ještě ho přikrývám teplejší dekou.

Dobrou noc, holky i miminka!

berryl
1. lis 2009

dobré ráno tak hlásím,že včera se Riša v noci místo každé 3h vzbudil po 5h a dneska dokonce po 6h juj jsme se krásně vyspali 🙂

kelly1983
1. lis 2009

Ahojky

bleško ani myslím na nic, jen že mě to vyšetření udělala dost nešetrně a celý den jsem krvácela a druhý den špinila, ale uklidnilo se to a už nic...takže to jen asi podráždila, nevím no.

Holky já bych si už chtěla taky s Váma psát co malá, jestli spinká nebo nespinká a radit se atd....no snad už to bude brzy. 😵

endie
1. lis 2009

zdravím holky

my máme velikost 62 😀 hold malá je pěkný cvalíček 😀

endie
1. lis 2009

holky nedočítám protože nemám šanci tohle všechno dočíst když tak poprosím ve zkratce, jestli tady někdo je. 😀

berryl
1. lis 2009

kelly už to nebude dlouho trvat 🙂 ahoj Endie jak je? Jsi doma nebo jeste u rodičů?

endie
1. lis 2009

ještě u rodičů ale nejpozději v půlce listopadu už budu sama na Dubině, ted jsem nemocná, nachcipaná jak hrom, nějaká střevní chřipka mě přepadla takže mi hodně mamka pomáhá sama bych to nedala ale je fakt že v noci se musím starat já s maminou to ani nehne 😀

blecha001
1. lis 2009

sali: co se stalo, že jsi byla zralá na panáka?
berryl: nooo tak to tiše závidím... malá se budila co 2-3hod poctivě 😠 takže dnes budu jak Gregor.. 😅 a to dnes přijdou návštěvy, tak že bych si lehla nehrozí. Lehla jsem si po snídani, ale nemohla jsem zabrat.. tak uvidíme jak večer padnu 😒 Malá si v noci chtěla strašně vykládat a taky se krásně usmívala... ona se umí tak krásně usmívat.. ale když ji chci vyfotit a taky se pochlubit tak ne a ne se usmát, je to potvůrka 😀

kelly: no ono aby se vyloučil ten oxytocin tak se to musí ten čípek pořádně promasírovat, takže to příjemné vůbec není, já teda u toho dost trpěla a taky jsem pak dost špinila a výsledek žádný. Někomu se to po Hemiltnu ten porod rozjede, ale na mě to nepůsobilo a to mi dělal dr. 2x
tak si myslím, že třeba už brzo budeš mít mimčo taky u sebe 🙂

endie: tak to držím pěstičky aby to brzo bylo OK. A co na to bereš? Mamka tak tvrdě spí? Malá měla v noci krom povídavé i pěkně žravou, že se mě nestíhalo tvořit mlíko a já měla strach, že mi tu bradavku uhryzne 😀 a taky strašně kopala nožičkama jak kdyby se chtěla proběhnout do obchodu a koupit si vlastní zásobu mlika 😀 😀 tak za chvilu bude obídek..

manža řekl schválně, že by chtěl zelňačku, protože ví, že ji miluju a ted ji nemůžu.. a si představte, že maminka mu ju dělá 😠 tak mě to přijde strašně líto.. manža to řekl jako ze srandy, ale co by mu maminka neudělala že? Ach jo.. jak se mi bouří hormony tak se mi z toho chce brečet.. já jsem taky dost na jídlo a když něco miluji no nevím .. jsem na něj naštvaná.. ale za to nemůže, chtěl mě jen tak podzvednout ze srandy.. spíš mě to mrzí ze str. maminky.. přitom je jako hodná a taky se o mě starají.. nejraději bych švihla s kojením a přešla na umělou a dala bych si do nosu co bych chtěla :(

adellaide03
1. lis 2009

AHoj holky jak se daří?
U nás to docela jde. Malý brečí jen když má hlad takže je to šikulka. S kojením to mám podobné jako Nika, usíná u toho takže musím střídat prsa a občas ho bohužel i dokrmit, ale i já mám pocit, že mlíka mám dost prostě je to lumpík lenivý, ale snad se to spraví a brzy bude pít jenom od maminky.
Kelly držím pěsti ať už je malá taky u Tebe neboj bude vidíš jak nám ostatním se to vleklo a už máme prcky u sebe.

nika
autor
1. lis 2009

ahojki holky, tak jsem myslela že vyšlu manžu ven s malou ale hnusně tam fučí a slunko zalezlo a ta zima ráno, námraza brrr.

zítra jdeme na převážení tak jsem zvědavá. adel to jsme na tom stejně, malá je líná, děs. pořád na ni mluvím, šimrám, i manžel když je zrovna u toho jak kojíme. i v noci byl chudák vzhůru aby se probírala tak ji šimral on.

jinak v noci jsem 2 x vytuhla u kojení v leže i malá, nechci ji to naučit ale bylo to pohodlné, vytuhla a jen jsem ji přendala do postýlky.

teď už zase chrní 3 hodiny, pomalu se probírá tak valím.

mějte se.

salikova
1. lis 2009

Ahojte!

Tak to mys brečíme, když máme hlad nebo když nemáme dudlíka a cumlat prstíčky nás už nebaví...

blecha:No, já byla včera doma sama s maslym a se psem a nějak na mě padla osamělost - no šílenou depku sem včera měla! 😢 Až budu moct, zpiju se jak puberťačka 🙂