II. trimestr, zas o kus dál. Pridejte se

nika
29. dub 2009

🙂 tak jdeme na to ne, 😀

muckag
5. kvě 2009

Veru presne,ale sprdnut vedia hned.Dobre babenky,super sa s vami keca,ale musim koncit,lebo svokrovci mi za chvilu dovezu malu,a ja som este nic neurobila.Tak naozaj Vas rada uvidim na mame,je to tam troska prehladnejsie a mozu sa pridavat hned aj fotky,tesim sa pa

nika
autor
5. kvě 2009

zase jsem se zasekla na mimibazaru 🙂
prohlížím 🙂

jinak s tím přibíráním atd, tak je to různé, já do dnes pořád -7 kilo nic více ale těch -7 si už měsíc držím, tak počítám že to poleze za chvíli nahoru. 😉

dandulka1
5. kvě 2009

muckag - ahoj, vítám. Jsem tu jediná kdo už má děcko, tak jsi druhá 🙂 Prvorodička cítí pohyby kolem 19-20 týdne, já je měla 19+1 ale druhorodička kolem 17. týdne. Jak dlouho jsi těhotná?
endie - to můžeš mít pohyby, ty první jsou takové zalechtání nebo zabublání jak píšeš a pak třeba 14 dní nic. Holky jdu na zprávy, pak zase přijdu když neusnu.

salikova
5. kvě 2009

Ahoj,muckag!

salikova
6. kvě 2009

Dobre ranko!

endie
6. kvě 2009

dobré ranko děvčata, tak tripl testy mám v pořádku 😀 uffffffffff a dneska jsem byla u zubaka 😝 musím si koupit spešl pastu a budou mi vrtati 😝 🙄

salikova
6. kvě 2009

Ahoj,endie!Gratuluju k testum!Zubar je moje nocni mura.Nebyla sem u nej 6let a strasne se bojim...

endie
6. kvě 2009

no ani nemluv taky jsem měla třepku jak jsem tam seděla, prý máte problém s vysokým tlakem v těhotenství a já ne ona na mě tak unás mít budete 😀 fakt mi dodala odvahu

salikova
6. kvě 2009

No,to ja bych asi utekla!A uz je ti lip?

esuska
6. kvě 2009

Ahoj holky,
ráda bych se přidala a chtěla bych, prosím, poradit. Ve 13 tt jsem byla na screeningu vývojových vad, dělali mi utz - měřili NTa brali krev - vše negativní. O to víc mě překvapil a po pravdě vyděsil včerejší telefon sestřičky z gyndy, že při odběrech v 16 tt mám nízké hodnoty a budu muset na amniocentézu. Úplně mě to rozhodilo, čekala jsem, že po tom prvním vyšetření, které mudři všude prezentují spolehlivější než v tom 16 tt - kde berou jen krev, bude vše ok. Mám strach, aby mimi bylo ok, na genetiku a tu anmio jdu až za týden a prý výsledky z toho odběru té plodovky trvají 2 - 3 týdny. Máte některá podobnou zkušenost? Volala jsem spoustě kamarádek a zjistila, že plno z nich mělo tu krev špatnou - že to na té genetice při rozboru dávají do nějaké tabulky, že to je většinou planej poplach, ale stejně mám strach. Díky za jakou koliv radu.

dandulka1
6. kvě 2009

esuska - ahoj, myslím že v téhle situaci nejde radit, ale z okolí vím to samé co ty. Testy jsou často špatné, sousedce taky nevyšli a celé vánoce a silvestra probrečela a pak jí řekli že je vše ok. Já byla na gyn.zákroku a řekli mi že testy mi vyjdou automaticky špatně, budu mít výsledky příští týden takže musím na 3D ultrazvuk, nelíbí se mi to, když jim tak často nevyjdou a přitom je vše ok, neměli by to používat, hodně maminek se 3 týdny děsí jak to dopadne.
endie - před 2 měsíci mi trhali zub moudrosti, naštěstí můžou použít injekci na umrtvení. Gratuluji k výsledkům.
Hezké poledne sali 🙂

dandulka1
6. kvě 2009

Holky nevíte jak se udělá to jak má v albu např.nika že vám to ukazuje počet dní do porodu?

esuska
6. kvě 2009

Dandulka,
tos řekla přesně. Všechny moje kamarádky co na tom byly mi říkaly, že to byly 3 nejdelší týdny a ta úleva potom sice stála za to, ale opožděně se dostavil i vztek, že podstoupili něco zbytečně a stres miminku taky zrovna neprospívá. Navíc nechápu, proč potom ten screening v prvním trimestru, když se na něj pak nepřihlíží - to jsem teda vyhodila 1000 Kč do luftu. 😠

dandulka1
6. kvě 2009

Ani nevím co screning je. Nejsem si vědomá že bych tím prošla. Taky jsem zvědavá jak to dopadne, naštěstí nemusím na odběr plodové vody ale jen na utz. Držím ti palečky. Hlavně potom odpočívej, budeš muset týden ležet a nic nedělat.

klauduska
6. kvě 2009

ahojte kocky,

len som sa Vas chcela opytat ci si este pamatate kolko Vas drobcek meral,ked ste boli v takom 12tt?Mne dr. povedal,ze som v 11tt+5 a dlzka CRL je 44,1 mm.Nie je to malo???V knizkach som citala,ze v 12tt by to malo byt uz okolo 6-6,5 cm.

Uvazujem preto,ci sa dr. v tyzdnoch nekopol.... 😒

dandulka1
6. kvě 2009

klauduška - záleží jak to měří, můj doktor měří délku od hlavy k zadečku bez nožiček, to by odpovídalo. My měli 47 mm.

dandulka1
6. kvě 2009

klauduška - koukala jsem k tobě do alba, koukni na foto z utz, je to měřeno jak říkám, máš tam křížky odkud kam to měřil, je to bez nožiček.

klauduska
6. kvě 2009

no,meral to od temena hlavy ku kostrci,bez noziciek.....takze by to malo byt v pohode?

esuska
6. kvě 2009

screening je kmbinace vyšetření utz - měření šíjového projasnění + něco dalšího a odběrů krve.

dandulka1
6. kvě 2009

klauduška - jasný, to je akorát. Měli jsme stejně. +- záleží jak dítě leží.
esuska - aha, tak to mi nedělali. díky.

berryl
6. kvě 2009

ahoj holky, tak jsme zpátky a pěkně zmrzlá, to je tada ochlazení,
krokodýlek leží v bříšku hlavou dolů a ani se nehýbe, asi spal 😀 tak jsme na něj tentokrát neťukali a zbytečně ho nestresovali
pijavice mi vzala krev a výsledky budou do týdne,tak snad to bude všechno v pořádku:o)
na kontrolu jdu 3.6 a to se mnou půjde už i manžel 🙂 je to krásný pocit vidět prcka v bříšku
a navíc mám opravdu jen to 1kg, ale teď jsem se nějak více rozpapala
přidala jsem fotečku

koupila jsem si čaj Hipp pro těhoté je výborný

klauduska
6. kvě 2009

dandulka...diky za ukludnenie,snad to je teda ok... 😉

berryl...aj ja ho pijem,je fajnovucky.... 😉

berryl
6. kvě 2009

:o) budeme mít malé Hipp-eraktivní děti 😲

endie
6. kvě 2009

děvčata chlap mi donesl domů růžovou soupravu LONSDAY prý ví že to bude holčička 😲

berryl
6. kvě 2009

tak když to říká tak to tak bude a když ne tak v dnešní době nosí i kluci růžovou ne :o)))

macik.hl
6. kvě 2009

Ahojky všem, tak už jsem si myslela, jak bude v druhém trimestru klídeček a co se nestalo, v pátek o půlnoci jdu na záchod a najednou vidím trochu krve. No krve by se ve mne nedořezal. Klepaly se mi kolena, že jsem málem nedošla ani si sednout. Fuj. Byla to jasně červená krev, ale nebylo jí hodně. Tak jsem nejprve manželovi oznámila, že možná pojedeme na pohotovost, pak si lehla, hodila nohy hore a 15 minut čekala, co se stane. Poté jsem to zkusila na wc znovu a nebylo to horší, možnáí kapánek lepší. Tak jsem se rozhodla počkat do rána, v posteli jsem si zavedla Utrogestan a nevypadalo to úplně zle, podložila nohy a kupodivu i po čase usnula. K ránu jsem už jen hnědě špinila, což se mi tak moc ulevilo. Od té doby je snad zase vše OK, i když se opět při každé návštěvě wc strašně sleduju, jestli je to OK. Zítra jdu na kontrolu k dr, tak uvidím, co bude. Vše mu povím a snad pro mne bude mít samé dobré zprávy. A co vy? Nemáte některá podobné zkušenosti? 😕

berryl
6. kvě 2009

macik.hl mám kamarádku a ta taky krvácela a nakonecuž jen špinila a špiní pořád, měla to po sexu, něco s čípkem, ale je ok, jen to špinění se jí stále vrací

zítra na Tebe budu myslet

macik.hl
6. kvě 2009

No kdyby to bylo po sexu, tak by to bylo z něčeho příjemného 😅 , takhle jsem ale vytuhla u televize a pak šla jakože spát a bác ho. Možná na to mělo vliv i nachlazení, mám rýmu a krev se mi spouští lehce i z nosu při každém smrkání, tak se pořád tak nějak utěšuju. Zítra dám vědět...už abych tam byla. Nikdy bych neřekla, že se budu na gyndu takhle těšit. 🙂 Děkuji za odpověď! Jinak koukám, že máme skoro stejný termín, já ho mám dle průkajdy 21.října 😉

berryl
6. kvě 2009

:O)no uvidíme která kdy porodí
mi se spouští krev z nosu celkem často praskají mi žilky či co!
zítra tě mudr.prohlédne a budeš klidnější uvidíš

macik.hl
6. kvě 2009

Jojo, budu mít jistotu, jestli je mímo oukej...ale já věřím, že naše bublinka je jako ve vatičce a jen to moje tělo občas zazlobí, abych se tak nenudila... 😉 ...jinak si říkám, už aby byl říjen....!