II. trimestr, zas o kus dál. Pridejte se

nika
29. dub 2009

🙂 tak jdeme na to ne, 😀

nika
autor
9. srp 2009

kočenky kdepak jste všechny 🙂
užíváte neděle co, já mám zítra poradu a pak do práce, ale krátí se to, neuvěřitelně 🙂

kaleilah
9. srp 2009

ahojky, ty užmáš kočárek niko? to já si vybírat nemůžu, mám sourozenecký graco, je dost těžkej a v zimě s nim nehnu ☹ Začalo mi klesat břicho, všimla si toho i tchýně tak ležim a bojim bojim 😒

berryl
9. srp 2009

ahoj holky,tak u nás se pořád pracuje! Právě se dělá dlažba,zítra se to vysparuje a další den se dá umyvadlo,pořád se nám sere! Začala nám téct pakove baterie,lámou se nám kachlicky nemluvím ani o krivych zdech ach jo už at to máme hotové. Zítra napisu jdu uklízet.

nika
autor
9. srp 2009

kaleilah nestraš ☹, já mám bříško jak který den, jsem zvědavá co zítra v poradně. jak jsem si myslela že má mimi hlavu dolů tak nevím, pěkně si tam cvičí, asi má dost prostoru, neb se pořád hemžíí. kopance jsou různě, děs. včara jsem měla celej den mimi na pravé straně, obří hrču a taky se mi tam udělaly strie - ael na ty kašlu, co nadělám že. dneska zase bylo dole, v pátek zase nahoře u žaludku, říkám akrobat.

jo ale ty máš dvě dítka blízsko u sebe neboj vzládneš to.

odpočívej lež a hlanvě žádné smutky, s usměvem jde vše líp a neboj, miminko je chytré, já být jím tak do toho světa nepospíchám 🙂

kalei objednaný bude v uterý nebo středu na obchodě, kde ho vyzvednu a zaplatím. konečně byl to boj, vybrat. ale je vybráno a jak se doveze bude konečná.

teď ještě autosedačku k němu ale tu chceme starší takže projíždím aukro, bazos, mmb a uvidíme.

dandulka1
9. srp 2009

Ahoj holky, jen v rychlosti. Včera malá byla na pravém boku od spoda až po žebra, vypadala jsem ve městě směšně, bylo to hodně vidět jak jsem křivá 🙂 Dneska je úplně dole, celý vršek mám prázdný takže se kal neboj, já jí cítím každý den jinde, ale hlavičkou už je dolů. Někdy mám pocit že mi praskne i žaludek a dneska mám jen vysící špek dole.
Máme hotové schody do patra, přidělané, hotové zábradlí, manža je šikovný. Dnes jsme koupily plovoučku. Jdu si lehnout, od rána od 5.15 jsem vzhůru a chytla jsem od kluka rýmu, pálí mě nosohltan a bolí hlava.
Papa a dobrou noc. Ráno si vás dočtu.

nika
autor
9. srp 2009

dandul hybaj ležet a rýma pryč, fuj. a pochval manžu je šikula velikánskýýýýýýý🙂

beryl ach jo, jako když se ser. tak se ser. ale neboj uvidíš bude to brzo hotovo a krásnééééé.

kaleilah
9. srp 2009

jé, berryl tu koupelnu ti absolutně nezávidim, koupili jsme byt před dvěma lety, dělali zděný hádro, já si navíc v paneláku vymyslela rohovou vanu a ještě sprcháč 😝 😀 a tak se makalo, dělal to manža sám, takže to dost trvalo a pak ten úklid, ten je snad nejhorší, to ti s bříškem nezávidim, hlavně umýt spárovačku. 🙄 nejdřív to dělalo šílený šmouhy, pak se z těch obkladů jakoby prášilo, no děs 😠

Niko to že se Adrísa točí to beru, ale měla jsem i pocit jako bych se otevírala, to znám z prvního těhu, jako by do pochvy dali kleště a otevírali, takovej jako tah...tak snad ude všechno ok, na kontrolu jdu až 1.9 a příští víkend jedeme na týden na dovču...ale poblíž budou dvě porodky, tak jsem jištěná, ale stejně, není nad donošený miminka 😉

Holky, už víte jak budete rodit, máte představu? a píšete porodní plány?

nika
autor
9. srp 2009

kalei to máš oproti nám některým výhodu i nevýhodu že už máš jedno těhu zasebou.
a co zajít k Dr. před dovčou ať máš jistotu, není to lepšíí.

spárovačka je děsná, vloni jsem dělali podlahu v komoře, - teď při rekonstrukci se samo poškodila takže se musí pár kachlí vyměnit, manžel chduák nestíhá, je furt v práci ale snad to tento týden stihne. ráda bych aby vše bylo před dovolenou, na kterou se táááááááááááák moc těším.

nika
autor
9. srp 2009

teď tu řeším jakou přebalovací podložku na přebalovák, jestli textilní nebo tu plastovou, asi plast příjde mi to lepší. omyvatelnost a praktičnost je lepší než krása na oko co.
zatím jen vybírám, objednám až dovezu přebalovák od švagrové po dovolené.

nika
autor
9. srp 2009

o porodu zatím moc neuvažuji, ne nechtěně 🙂
chtěla jsem darovat pupečníkovou krev, ale co jsem včera slyšela jde jen v Hradci, Praze a Brně, u nás měla akreditaci nemocnice ve Frýdku Místku ale jsou nějaké změny.
takže rodit budu doma v NJ. a plány, netuším.zatím uvidím, zítra se chci domluvit na cvičení a předporodní přípravu, měla bych začít co 🙂, tak pak se rozhodnu. ale asi nebudu moc vyjmečná, samo něco mne napadá ale moc vybočovat se mi nechce, jako porod doma a tak. něco mi hlavou vrtá, něco bych asi nechtěla, ale zatím není vyhrazen názor.

nika
autor
9. srp 2009

holky loučím se předávám pc manžílkovi papa a krásný týden, pro mne předposlední v práci 🙂 😀 😀 😀 😀

kaleilah
9. srp 2009

niko já jsem měla představu o porodu dost přesnou ještě v době, než jsem byla vůbec těhu, takže jsem si říkala jestli nenajdu porodnici kde by mi vyšli vstříc, tak budu rodit doma. naštěstí máme porodku dvě hodiny cesty, a rodila jsem fakt přesně podle svých představ, a u porodu byla super dula, ed už jí mít asi nebudu ael u rvního porodu mi hrozně moc pomohla. za ty peníze to určo stálo. já si pamatuju porody z praxe v thomayerce, kdy paní rodila, sama na boxu, brečela že má bolesti, svítila na ní ta šílená ostrá lampa, měla zmrzlý nohy, byla jí zima, chtěla se projít a nikdo za ní nepřišel..tak jsem si řekla že radši doma než v takových podmínkách ☹

berryl
10. srp 2009

dobré ráno holky

berryl
10. srp 2009

tahle židlička se mi líbí, má jí kamarádka co vy na to jen ta cena co? asi napíšeme ježíškovi

http://www.babylife.cz/jidelni-zidlicky/chicco-...

kaleilah
10. srp 2009

ahoj berryl, taky máme židličku skoro za tři tisíce ☹ když chceš pořádnou tak se tak ty ceny pohybujou.vypadá dobře, já mám zase hodně mohutnou, že jí pak ale rozložíš zvlášť na sedačku-židličku a i stoleček, pro starší dítka, takže jí využiju na dlouho, záleží jestli jí využiješ taky třeba do 4 let-to asi už ne...

berryl
10. srp 2009

no tahle je píšou do 3let a nemáš foto nebo odkaz na tu Tvoji? ať vím pro představu jakou máš

tak jsem sebrala všechnu odvahu a objednala jsem se k zubaři a ve středu na 8h mě tam s radostí očekávají au au snad tam dojedu a nerozmylím si to 😲

kaleilah
10. srp 2009

berryl já jí mám dovezenou z německa a nemůžu jí nikde na odkazu najít, ale vyfotim ti jí, ale prodávají jí i u nás, jen od jiný značky

kaleilah
10. srp 2009

a o zubaři ani nemluv, já tam nejdu vůbec,moc moc bojim a nechci stresovat malou 😀 ale zuby mám v pořádku, nikdy jsem neměla žádnej kaz, ale mám dva zuby ulomený a ona by mi je chtěla zase spravovat. bolí to docela a za 14 dnů to stejně vypadne, tak to nemá cenu, zajdu si po porodu pro nějaký porcelánový nebo umělý 😅 🙄

kaleilah
10. srp 2009

berryl, mám v ní malýho v albu rodinka, dá se vyndat z té konstrukce a ta když se otočí tak je z toho stolek, zuzanka si na měn vždycky kreslí 🙂

berryl
10. srp 2009

tak ta je taky parádní, mrknu na net

já mám přední zub umělý a měnit ho budu taky až po mimi, teď si v puse nenechám nic dělat a ve středu pokud to nebude nijak akutní tak neotevřu ani pusu 😀 😀 😀

berryl
10. srp 2009

kde pak dneska všechny jste???
no já mám v troubě žemlovku, na plotně špenát a postupně uklízím, takže se dneska opravdu nenudím

jinak v sobotu se kamarádce narodila přir cestou holčička Lucinka má 48cm 2,6kg, narodila se o 3 týdny dříve a je nádherná

jo a poradila mi ať si sebou do porodnice vezmu nafukovací kruh, že se na něm po porodu dobře sedí, to jí poradili v porodnici, tak jí ho šel manžel koupit a teď už na něm vegetí :o)

nika
autor
10. srp 2009

ahojki hoooolky 🙂

berryl a já radím že je ještě lepší přímozdravotnický nafukovací kruh, je sice drahší ale nevyfukuje se, a dá se koupit ve zdr. potřebách, záleží na každém.
ale je fakt že mít ho v zásobě není naškodu 🙂

nika
autor
10. srp 2009

holky jinak dneska kontrola ok, vše v pohodě, nabrána krev, dostala jsem papíry na jméno pro mimi - jsem zvědavá co tam napíšeme 🙂 a utz až příště ale brzo za 14 dní, pak má Dr. dovolenou, takže asi tak.

jinak mimi je hlavou dolů, jinak mám od nějnižší váhy nahoru 4 kila, ale pořád nejsem na původní váze, uvidíme co příště. jdu si dát na to nanuka.

petule83
10. srp 2009

Ahoj Nik,to je super,že kontrola proběhla v pořádku 😉
My jsme byli o víkendu u švagrové na grilovačce a bylo super 🙂 Akorát to spaní teda byl mazec 😒 Spali jsme na měkké posteli,na což nejsem zvyklá a taky jsem se pořád budila,protože jinde než doma se prostě nevyspím.Ale jinak bylo perfektně.Dala jsem do alba nějaké fotečky 🙂 Jinak to moje dítko je poslední dobou děsně živé a v noci mě budí a nelíbí se mu ani jedna moje poloha,tak už opravdu nevím,jak si mám lehnout,abychom byli spokojení oba 😀 A vůbec nevím,jak je otočený,dloube do mě dole nalevo a nahoře do pravého žebra 🙂
Jinak berryl tu koupelku ti teda nezávidím 😖 Hlavně v klidu a opatrně,ale vím že to je mazec 😠

nika
autor
10. srp 2009

je grilovačka to bych si taky nechala líbit 🙂 neměla jsem grilované maso ani nepamatuji, někdy na chatě s malým v červenci. hm děláš mi chutě.

měla jsem rychlo návštěvu - mamku, dovezla mi rozvařené špendlíky na marmeládu, asi 5 kilo velkých švestek - ty jsou táááááááááááák dobré, a rajčátku a cukinu od babičky. dám si do nosanu. i malušek.

s tím spaním na tom budeme stejně, mi měkká matrace vyhovuje, na chatě takové máme tam se spí dobře na bříšku i s miminkem v něm.
doma začínámmít taky rozpor v tom co si přeji já a mimi a víš co, bude hůř 😀

petule83
10. srp 2009

Nika a ty spíš pořád na břichu? 😀 To jaksi nemám odvahu,jakmile si lehnu na bok a udělám trochu náznak,jako že bych si lehla malinko na břicho,tak malý zuří jako ďábel 😀

Jinak to grilování bylo super,tentokrát jsme dělali hamburgery-naložené kuřecí prsíčka v housce s dresingem a zeleninou a fakt super 🙂

nika
autor
10. srp 2009

petul já usínám v pololehu nohu přes kojící polštář ale jak se v noci budím na wecko tak vím že spím na břiše, mimísku to nevadí nejvíce kope na zádech - to nemůžu vůbec, hned mi i tvrdne břicho, na boku jak kdy, asi jak je natočené v bříšku.

hm děláš mi chutě, já se tu cpu švestkami ael už končím jsou uplně boží lahodné jako med, asi nebudu mít zítra problém s vyprázděnním 😀

nika
autor
10. srp 2009

kukejte na tu předpověď, mne asi klepne na naši dovču má být až 29 stupňů, já chci tak 25.

petule83
10. srp 2009

Vídíš,měla bych si už konečně koupit ten kojící polštář,poslední dobou si cpu mezi nohy deku a spí se mi tak dobře,takže by mi bodnul 😕 No to teda budete mít pařák 😝 Já už ty pařáky nechci 😠

nika
autor
10. srp 2009

pořádně jsem si to přečetla pařák má být i příští týden ach jo. já chci léto se sluncem ale 25 stupňů, a pohodu a ne toto. ach jo.

kojící polštář je superní věc, sice ho ráno sbírám se země ale večer slouží jak má.