II. trimestr, zas o kus dál. Pridejte se

nika
29. dub 2009

🙂 tak jdeme na to ne, 😀

nika
autor
13. srp 2009

to je fajn, cos dobrého papala? nasať piškoty a hořkou čokošku, mi to zabírááá.

odpočívej odpočívej 🙂

salikova
13. srp 2009

Tak sem vás dočetla... 😉 a snad sem v obraze...
nika: My byly včera se ségrou nakupovat a trochu sme to přehnaly s chozením a snad i díky nevhodné obuvi sem měla nohy jak melouny... Bříško mi zase vyrostlo. Už si půjdu koupit těhu rifle. 😀 A Filípek kope hlavně do boků, lechtá mě na žaludku a tlačí na močák. Jinak taky pozoruju bolesti jako při ms a tak sem ráda, že je máte taky a že je to normální... 😀

nika
autor
13. srp 2009

sali tak to jo, zase jste dělaly vítr v penízcích 🙂 a co pěkného jste koupily?

já mám vyklizenou skříňku, tak čekám na manžílka,
jdu oškrábat brambory, budu dělat bramboráky, dostala jsem na ně chuť a hlavně nic moc k nim nepotřebuji a vzhledem k vyjezeným zásobám, je to trochu problémek.

salikova
13. srp 2009

No, ona spíš nakupovala ségra (žabky, triko, tílko, šaty, podprda, .. - ona když se rozjede 😔 ), já koupila malymu v HM rifle se Snoopym, sobě tuniku a psovi vepřovy ucho 🙂

No a kočárek stále nemáme... Našla sem u nás na sídlišti inzerát na X-landera za 2000Kč(!), ale bohužel byl už zadanej, tak se na to příští týden vrhnem a něco koupíme... No a tašku do porodnice ještě taky nemám - VŮBEC (ani ty kalhotky)

nika
autor
13. srp 2009

sali klidek, neboj máme spoustu času 🙂 já bych kalhotky taky neměla kdyby je neměli v akci jak rušili jeden obchod.

i takové nákupy se daj 🙂

já se chystám příští týden, mužíček jede někam do Rakouska, tak budu sama, safra tojsem teď pořád ☹
tak se chystám na nákupy, a hlavně si to budu užívat, už pak nepůjdu do práce, holky to tak uteklo.

salikova
13. srp 2009

Já mám zase muže na vodě... Tak doufám, že se mi tam neutopí 😅

nika
autor
13. srp 2009

neboj, má vestu?

já smažím bramboráky, hm toje dobrota, akorát z nových brambor jsou nic moc.

sali ty vybíráš ten kočárek ze čtyř favoritů že jo. atlantic, x lander a coještě? zapoměla jsem

nika
autor
13. srp 2009

je na vodu bych taky jela, snad za dva roky 🙂 příští rok budeme asi trávit dovoelnou na chatě, nebo na kolech, ještě se uvidí

salikova
13. srp 2009

No, ještě V-cross a favoritem je ten nejdražší I´coo - esprite

salikova
13. srp 2009

Jé, tak sem teď dojedla kyselé rybičky... Je mi z toho blbě. ☹

nika
autor
13. srp 2009

díky kouknu na ně ju. v-cros se nám taky líbil, více jak x lander - mi se zdála větší sedačka na sporťáku. x lander byl taky dobrý ale blbý kolečka -uplně hladké pneumatiky, to musí v zimě klouzat ☹

kuknu.

salikova
13. srp 2009

jojo - má vestu.... Sjíždí Vltavu a volal, že jim tam dost prší. Tak mi zpátky přijede asi vodník 😅 No, mně by na vodu nikdo nedostal - jako malá sem se topila a od té doby sem do vody nevkročila - úplně mě chytá úzkost (ani se nekoupu ve vaně, jen sprchuju), ale manža mě to chce furt "naučit", tak s nim musím vždycky na koupák a on mě veme do náruče a brouzdá se se mnou v bazéně a tak a já ječim, brečím... komedie jako blázen.

berryl
13. srp 2009

no piju čaj,pálí mě i žáha už at je zítra a lépe! Já se chystám příští týden na ty věci do porodnice. Pořád nemáme postýlku a jeste drobnosti. Dneska jsem četla zajímavý článek a čuraní miminek,že kdyz se naučíme sledovat signály,tak budeme vědět kdy se jim chce a můžeme je nechat vycurat třeba nad vanu,že oni sami,ze začátku nechtějí čurat do plen,ale pak si zvyknou a přijde jim to normální,ale že v sobě mají pud atd no najdu to a pošlu odkaz

nika
autor
13. srp 2009

berryl myslíš bezplenkovou metodu, je tu o ní docela velké forum.

berryl
13. srp 2009

sal já nejsem moc dobrý plavec musím vydet dno a nejlépe se ho dotknout nohou a nenamocit si hlavu :o) takže se vždy držím kraje a u moře mám strach ze žraloků a ryb atd.tak si ze mě manžel dělá taky srandu,ale já jsem na to prostě opatrná!

nika
autor
13. srp 2009

sali jejda, to já vodu ráda, ale zase ne led an řece, já se zase jako malá propadla a mám problém vlézt na zamrzlý rybník, děsné, chápu.

berryl ono je hodně věcí co vychází z tradičního, možná jak to napsat selského rozumu a přírody, které se dají praktikovat dneska, ale chce na to přijít na chuť, atd. já teď čtu knížku - něžná náruč rodičů a je tam hodně rad, fakt co jsem nevěděla a to jsem teta 7 detí.

nika
autor
13. srp 2009

sali Vltava je fajn, by jeli naposledy Berounku, bylo to skvělé sroko nejlepší dovolená.
holky já můžu v moři kamkoli, loni jsem prošnorchlovala celé dny, a naložená ve slané vodě, paráda. miluji to.
u nás taky, plavání mne od mala bavííííí. a chci chodit i s mimimi od malinka, u nás se dá od měsíce, tak uvidíme jak to v zimě zvládneme.

nika
autor
13. srp 2009

berryl můj muž měl na vodě pořekadlo - není moc velký plavec - když se otočíme, důležité je nahmatat dno a dojít po něm na břeh. 🙂

já měla v loni zážitek, šnorchlovali jsem a já si tak plavu a najednou jsem se dostala do hejna větších ryb - makrel , divili by ste se jak můžou být velké, co prodávaj u nás jsou miniatury, maj i půl metr, a více, a já se jich lekla, chlap se mi pak smál.
ale pak na ně za pár dní narazil taky 🙂

já nebýt těhu tak jsme letos někde na dovolené na potápění, chtěla jsem chodit na kurz v zimě s láhvemi, no odkládáme na neurčito ale jedno, jo.

nika
autor
13. srp 2009

uf tak jsem si nacpala bříško, dva velké bramboráky, teď čekám na manžela, nařídila jsem mu koupit nealko pivo na trávení. snad to než půjdu spát slehne.

salikova
13. srp 2009

Já bych s malým taky strašně ráda chodila plavat, ale aso by vycítil můj strach a nejistptu a úzkost a ještě by měl trauma..

Taky vím o bezplenkové metodě, ale myslí, že nic se nemá přehánět... Mám vystudovanou specku, tak mám něco málo nastudováno a ono to všechno vychází ze starých metod. Stejně já nejvíc dávám na mateřskej instinkt.

berryl
13. srp 2009

jo jo bezplenkova metoda :o) na plavání bych s malým chtěla taky chodit prý se může už od toho měsíce tak snad nám to vyjde

nika
autor
13. srp 2009

sali souhlasím, selskej rozum a mateřské city, a pudy, sice nejsme ani jedna mamina zatím ale příroda to umí zařídit aby jsem se uměly postarat.

je to stejně šílené, já si pamatuji jak se sestřenici narodila malá před 12 lety v německu, s čím přišla dom, žádné koupíní co dva dny ve vodě se šamponkem, nene max co 3-4 dny, bez šamponku, max olivový olej. po pokakání žádné vlhčenéubrousky, pěkně tekoucí voda z kohoutku. a když měla zánět prsu, tak ant až v posledním případě- zábaly ze slivovice, kys. zelí, tvarohu, změnit polohu kojení, ..... moje mamka čučela, - říkala jako před 30 lety u nás, ale je to stejně šílené co.

jo když jsem u těch ubrousků, kdo kupujete do zásoby, v Drogerii Teta maji Nivea 3 za 149,- to jde, ne. viděla jsem je v letáku ?.-)

salikova
13. srp 2009

nika: Tak to já sem pivař jako hrom, ale z nealka se vždycky strašně nafouknu ☹ Pivečko a bramboráčky - nedělej mi chutě!

petule83
13. srp 2009

Ahoj děvčata,jsem zde 🙂 Už nejsem tak rozlámaná jako z minulého cvičení 🙂 Dneska jsme se bavili o porodu a teda řeknu,bylo to hodně zajímavé...A chyběla mi tam moje parťačka berryl 😔 Ale chápu,každý se necítí vždycky super 😉

Kristýn hlavně že už ti je lépe!Nemáš to náhodou z toho hořčíku?Bereš ho přece jen dost,že?Jinak dneska to bylo fajn,kecání úplně super,jsme se opět nasmály 😀

nika
autor
13. srp 2009

já chci alespoň lok piva.

já taky, ale nemusím moc, ale mám ráda Velveta a hodně i naše kvasnicové z místních malých pivovarů, ale teď mi smrdí - jako když jsem byla na chmelu na brigádě jako student- to byl hnus, ak jsem pivo nepila x let.

teď si sem tam dám pivo se sprite, - vím je to barbarství tak kazit pivo ale mi to chutná

nika
autor
13. srp 2009

http://www.kenny.cz/

chci chodit sem, sice vyšší cena ale holky si to moc pochvalujííí

nika
autor
13. srp 2009

petul paráda že sis to užila. teď jsi nejchytřejší z nás.

petule83
13. srp 2009

Niki no to jo,ale stejně si myslím,že u toho porodu polovinu věcí zapomeneš 😅 Kenny je super,slyšela jsem o tom,budeš tam chodit pak i s miminkem?

berryl
13. srp 2009

tak mi pak musíš všechno říct at jsem v obraze,do kolika jste byly? Je to možné,ale kdyz neberu hořčík tak mám záchvaty,tak si nevyberes :(

nika
autor
13. srp 2009

no právě asi až s miminkem. teď nevím na cvičení, jsem to něják nedala.
chci chodit k naší sestřičce z gyndy, je porodní asistentkou, a má cviko a přípravu, od září zase každou středu, je mi hodně sympatická.
do kenny nevím musela bych to obvolat, ještě zvažuji jeslti u nás v NJ nebo ve Frenštátě, je to sice o ježdění navíc ale mám tam rodiče, tak by bylo fajn být tam dvakrát týdně s miminkem, zasloužili by si to.