II. trimestr, zas o kus dál. Pridejte se

nika
29. dub 2009

🙂 tak jdeme na to ne, 😀

nika
autor
30. zář 2009

je já právě zjístila že mám ještě ve zdravotní pojišťovně možnost čerpat 700.- tak se dneska poptám na co vše, když tam půjdu s papíry na proplacení těhukurzu.

berryl
30. zář 2009

to je super každá korunka dobrá
vidíš mrknu jestli ta moje hzp taky něco přispívá

nika
autor
30. zář 2009

musím to taky pročíst, ale maj tam pro nové klienty 500,- plus 200 pro všechyn nad 3 roky, tak uvažuji že to prubnu na kojící podprdy a vložky do nich. nebo si pozjišťuji a nechám to po porodu. ale aby to nestopli, že.

berryl
30. zář 2009

Niki to je to co jsem koupila v té lékarně za 14,-

http://www.lekarna.cz/nutrilon-1-ha-1-porce-18-4g/

nika
autor
30. zář 2009

já se rozhodla po pondělní lekci v kurzu to nekupovat.

berryl
30. zář 2009

já to mám jen pro jistotu

nika
autor
30. zář 2009

právě my jak jsem řešily kojení tak i ty stavy s mastitidou - zánětem. ono každej řekne něcojiného ael ta naše - je i laktační poradkyně, tak že kojit s může i pri horečkách, spíše je problém že to mimi nechce - jiná teplota naž je zvyklé, takže odstříkat ochladit a pak podat jiným alternativním způsobem - např stříkačkou.
jiank jsem dostala super příručku o kojení a i dvd, co vydala laktační liga. ale vše je na jejich stránkách.

tak věřím že kojení půjde, hodně babských keců vyvrátila, hodně poraděno. super lekce, měly jsem to jako poradnu - rozdala případy problémů a dotazy co bývaj na linku poradny a my zkoušely podpovídat kdo co věděl. příště máme zase porodní asistentku tak probereme medikace, II. dobu a problémy při porodu. a pak další lekci shrne kojení - kdo ví jestli ji zažiju 🙂

berryl
30. zář 2009

no moje švagrová má 2 děti a chtěla strašně moc kojit a dělala pro to opravdu všechno a u obou kojil 10 dní a víc nic, do dneška je z toho špatná, ale někdy to tak prostě je

nika
autor
30. zář 2009

to určitě, stát se to může.
pro klid jsem to chtěla ale teď ne, kašlu na to, 🙂

berryl
30. zář 2009

ok
no a když jsi třeba nemocná chřipka. angína tak můžeš kojit? děkuji

nika
autor
30. zář 2009

nedošly jsme ke všemu, můžu se zepat, ale co si pamatuji tak všichni kolem mne kojili, i když byli marodi. kolem mne kojili totiž všici, takže jsem takový nabuzená že to prostě bude tak, že kojit budeme.

nic utíkám do toho města, sice začalo pršet ale jdu dokud se mi chce.

berryl
30. zář 2009

no kolem mě se taky kojí, ale je pár případu, kdy to prostě nešlo
no musím jít na ty řasy zatím pa a děkuji za rady 🙂

endie
30. zář 2009

dobré ranko lasenešky moje 😀

endie
30. zář 2009

jak já ty baby v práci nesnáším ☹ lopata blbá se mi smála že jsem jak sumo, tlustá že budu hnusná mamina atd ☹ proč já nemůžu být jeden den v klidu

adellaide03
30. zář 2009

Ahoj holky,
teda endi to si děláš srandu že Ti někdo něco takového může ríct. Však jim pak ukážeš jaká budeš krásná maminka.
Patul tak se šetři a snad bude vše OK.
Já dnes byla v poradně a vše je v pořádku čípek zkrácený, ale mimi ještě dost vysoko. Brala mi odběry na streptokoka a u monitoru dneska mimi děsně rádilo.
Noc byla teda docela o ničem pořát jsem se budila takže teď když jsme přijeli z poradny jsem si na chvíli zdřímla a snad mi bude líp. Akorát je mi nějak zima což je u mě neobvyklé protože mi spíš bývá horko tak snad nebudu nemocncá to by mi tak chybělo.

dandulka1
30. zář 2009

endie - nic si z toho nedělěj. Než jsem otěhotněla tak mi sousedka pořád říkala že jsem anorektička, že oblíknu cokoli, že ona na sebe nemůže nic sehnat ( nosila jsem vel.38 - 63 kilo) takže do anorexie je to hodně daleko. No a ted mi pokaždé říká že jsem v zadku hodně nabrala, že je to dost vidět a prý mi to bude trvat minimálně 2-3 roky než to zhubnu. Takový věci vůbec neřeš.

nika
autor
30. zář 2009

ti lidi jsou fakt blbí, ať kuknou na sebe, já bych ej poslaal někam a to přímo.
endie nic si z toho nedělej a t dan taky ne.

adel to je super že je vše ok. třeba stihneš natrénovat i chození na nožku, tam jdeš 15 ne nebo kdy.

nika
autor
30. zář 2009

tak jsem si najivně myslela že něco z té mojí zdravotní poj. vytřískám a houby, na netu maj něco a ve skutečnosti změnili pormínky. ach jo takže ne 1700 ale jen 500, takže ani celej kurz těhu mi to nepokryje.
budu to muset promyslet co a jak.

nika
autor
30. zář 2009

ale přehlásila jsem manžela a dostal usbčko, alesoň něco a budem celá rodina u jedné a budou pak větší výhody.

adellaide03
30. zář 2009

Niky ano patnáctého. Snad aspoň trošku stihnu. S ortézou už si na tu nohu občas šlápnu. No co když mě to nebolí.
Já fakt ty lidi taky nechápu jak můžou něco takového říkat. Kdyby člověk byl nějak tlustý normálně a třeba i tehdy za to nemůže, ale takto když je ženská těhotná tak kam asi to mimi má dát ne? Fakt toto nesnáším. Mě něco podobného taky v červenci řekli známí od našich kteří ale nevěděli, že jsem těhotná a pak se moc omlouvali, že zase jako těhotná vůbec nevypadám jen trochu oplácaná.

petule83
30. zář 2009

Ahojky holky,děkuju vám moc za podporu! 😉 Já jsem v noci úplně blbě spala,pořád jsem se budila a kontrolovala Vojtu,pohyby a tak...Dokonce mi i ukápla slza 😒 Jsem z toho nesvá 😖 Snad to bude dobré.

Adelko gratuluji k dobré kontrole! 🙂

Dandulko tak co,je kluk teda nemocný?Ty jo vy máte fakt pech teda 😖

Endie zlato prosím tě nic si z nich nedělej,mají pitomé řeči!!!!! 😠 Vyprdni se na ně,ty budeš krásná mamča a ony pak ještě budou závidět,uvidíš! 😉

Nikuš tak co jsi nakoupila pěkného? 🙂

Berryl hezké fotečky,tobě to fakt moc sluší! 🙂

Holky a kde je Kaleilah? 😕 Dlouho tu nebyla.

nika
autor
30. zář 2009

adel já jsem na to právě zvyklá, jsem tlusťošek, ale co, i tak se ohrazuji když mi někdo něco řekne. každej nemůže být stejný, hubení, všicni to by byla nuda ne. a my oplácaní jsem veselješí a basta.
naposledy jsem měla výstup s paní v tatrách, ve výšce 2100 mnm, udivovala se co tam takový hroch jako já leze. jak jsem ji to natřela, naštěstí jsemměla lepší fyzičku než ona - hubená.

nechápu obecně lidi, říci ti že jsi jaká jdi, neberu od blízských, taktně ale toto, nene ať se pěkně zamyslí. a endie ty si z toho nic nedělej jestli ti to řekla ta .... co tě nemá ráda, jsi ji měla odpovědět, že co, že se to všem okolo líbí a vytřeba bych ji zrak. já bych si ji podala..

nika
autor
30. zář 2009

petul nakoupila jsem zásobu maliníku, heřmánek, nějaké vonné esence - budu si míchat masážní olej k porodu k uvolnění. pak jídlo abych tu přežila jsem jsem sama 🙂 ještě porodnické vložky, a klasickej nákup co bylo potřeba.

petule83
30. zář 2009

Já mám asi zbytečné teďka pít maliník,když mi doktor předepsal magnesko 😖 Já jsem mu říkala,že už magnesium neberu,že jsem si myslela,že od 36tt už se brát nemá a on mi řekl,že to ještě teda neslyšel 😅

nika
autor
30. zář 2009

tak to je zase doktor od doktora, ael ber ho abys vydržela co nejdýl 2v1 🙂

já si myslím že zbytečně ne, je na uvolnění, asi ne jako magnézko na ztuhnutí svalů - to si myslím že je blbost, magnezko je spíše na sklidnění stahů.
neboj bude vše ok. jsem o tom přesvědčena 😉

nika
autor
30. zář 2009

nic jdu čučet na Monka, jedinej seriál co je zábavný, odreagovačka.

petule83
30. zář 2009

No,si sklidním stahy a budu rodit až na Vánoce 😀

nika
autor
30. zář 2009

neboj nebudeš, ael co tak 15.10 to by šlo ne.

petule83
30. zář 2009

to už jo,už 13.10.večer můžu 😀 Přes den bychom zašli na matriku přiznat otcovství a večer můžu rodit 😀

berryl
30. zář 2009

ahoj holky jsem zpět! A nestačím se divit,každý je nějaký a ty špatné zkušenosti jsou většinou od lidí co mají mindraky a tak ubližují ostatním. Dan zádecek ani stehna neřeš,prošla sis v začátku těhu peklem! Hlavně ze je mimi v pořádku! Endie ty jsi taky pořád ve stresu,nejdříve pejsek,pak odjel manžel,žárliva sestra a podle mě jsi plná vody,tak se na všechny už ,,vyser,, a řekni jim od plic at Ti polibí zadek. Niki a mi se moc libis a hlavně jsi super,mám rada lidi kteří jsou veselí a hlavně mají něco v hlavě! Petul mi bylo doporučeno nekombinovat maliník a mág. Tak je to ale na Tobě!