II. trimestr, zas o kus dál. Pridejte se

nika
29. dub 2009

🙂 tak jdeme na to ne, 😀

berryl
2. lis 2009

no může 50ml denně,tak mu ho dávám jen kdyz se vzbudí mimo jídlo nebo kdyz je vzhuru po jídle a bolí ho bříško,jinak jeste během dne těch 50ml nevypil,ne že by nechtěl,ale dávám mu jen po troskách takže max těch 30-40ml za den. Já jdu do vany,zatím pa .

salikova
2. lis 2009

Tak o penězích mi ani nemluvte! My sme nějak úplně na mizině ☹ Jinak, jak tady čtu, my máme úplnyho otesánka! Filípek jí většinou po dvou hodinách přes den (v noci teda víc spí) a to 100ml nutrilonu a 30 - 60 ml ode mě! 😲 Když mu dám míň, tak řve hlady jak tur. A přijde mi, že ani moc nepřibírá.. Uvidíme ve středu - to jdeme do poradny zase my 😉Mně doktorka říkala, že když jí s chutí, tak mu mám dát, kolik bude chtít... Tak já nevim,jestli ho nepřëjídám - ach jo!

dan: No, prsa mě bolí furt, ale jinak je mi už líp...Celej den sem poctivě ležela a teplotu sem neměla (zase sem měla svých 35,8 - to mám vždycky, když na mě něco leze...). Tak strašně bych si pospala, ale ležela sem jen se zavřenýma očima, tak sem to vzdala...Já to mám spíš z nevyspání a únavy... Jinak super vtip 😀

kelly: mně zas pomohlo vytírání 😉

salikova
2. lis 2009

niki, berryl: Tak super, že prckové přibírají 😎

salikova
3. lis 2009

tak sem tu poslední i první 🙂

Dobré ranko!

berryl
3. lis 2009

dobré ráno, jsem tady právě kojim, no kojim malý už opět usnul s prsem v puse a manžel mu to závidí 🙂 já zatím nepociťuji co kolik stojí,protože plenek i ubrousku máme zásoby,ale ta beba,ta jde do peněz. Od 5m budeme dávat i kase,tak se to trochu uklidní a pak přikrmy.

dandulka1
3. lis 2009

dobré ráno. Tak co občas přidám o kapičku víc vody tak kakáme nomálně. Dneska po 2 dnech a dobře. Volala jsem mudr. že už nekojím a že dávám každou 3,5 hod. 90 beby a je to dobře. V noci chtěla 2x 120. Ptala jsem se na čaj, prý nepotřebuje, max. 2 lžičky feniklovýho kdyby měla prdy, což ty nám jdou dobře sami. Prý když nemáme přetopeno tak pití žádný. Dneska v noci mě jedovala, po každém jídle 1,5 hodiny nespala a byla protivná, ale nebrečela tak jí nemohlo nic bolet, spíš jak spala celý den tak se jí v noci nechtělo, ale mě jo ☹

berryl
3. lis 2009

nás právě prdiky zlobí 🙂 to je sranda jak každá mudr pěkně úplně něco jiného! Niki látkujes teda? Si to nedovedu představit už teď mě straší plný koš prádla

berryl
3. lis 2009

mělo tam být řekne

nika
autor
3. lis 2009

ahojki holky, zatím berryl nelátkujem, zkušíme sem tam, ale dokud nebudem mít více ready to kojení tak nestresuji ale těším se na to.

malé se v látce líbí 🙂

jinak my měli včera supr večír, od pěti do desití jsem nespali, brečeli, děs. celou noc kojení po hodině a půl, i teď přes den. odpolko budu muset vyrazit s kočárkem aby pospala více.

berryl
3. lis 2009

juj to je nemilé, tak ať je dneska lépe Niki

nika
autor
3. lis 2009

jo je, malá spí už 2 hodiny ale budí se. stejně je čas na svaču 🙂

dandulka1
3. lis 2009

nika - tohle už mám za sebou a nechtěla bych to prožít znova. 😒 Kojila jsem každou 1,5-2 a kojení trvalo hodinu a stejně měla hlad a navíc mě to hrozně bolelo. Po hodině a půl je to brzo, i v porodnici přikládali po 2-3 hodinách, nezávidím ti to,, vím o čem píšeš.

Hplky tak se mi daří už druhý den usnout dopol. na 45 minut a nějak se nemůžu dospat, mám pocit že jsem hrozně slabá. A ještě ten déšt a smutné počasí, ale na dýl neusnu.

salikova
3. lis 2009

jé, nik, to znám - takovej sme měli včera celej den 😅 , ale dnes už zase pohoda 😎 Tak ať se to zlepší i u vás!

berryl
3. lis 2009

hodila jsem fotky

salikova
3. lis 2009

No moc to Ríšovi sluší!!! 😉

kukinek
3. lis 2009

Ahojte holky,
tak my měli včera taky parádní den, Ela se začíná projevovat v celé své kráse 😅 Od mého posledního příspěvku jsem se nezastavila, skoro pořád jsem kojila, malá řvalal, zuž jsme volali i doktorce,že jestli třeba nemám málo mlíka. No nakonec jsem jí obložila bříško peckama a byl klid, pak spala cca 4 hodiny, už jsme byli s manžou na nervy. Na koupání jsme ji museli vzbudit, jinak by chrápala až doteď, jak byla z toho řvaní vysílená. No a v noci klasika, co 2 hodky a jednou celá převlečená, ráno to samé - takže zase praní. Já ji miluju 😵 😵 😵
Jinak používáme ubrousky, musím si koupit nějaký ten hadřík, jak psala nikča, ale malá je s ubrouskama v pohodě, asi jí to nestudí a navíc ona kadí takové hrudky - nejprve to teda vychrstne jako kulička z pejntbolu,ale pak jsou tam hrudky,takze to je setrene hnedka 😀
Jo a dneska nějak divně chrochtá, mám obavy, že je nachlazená 😒
Holky, v čem vozíte prcky ven?Mám strach, jestli ji neoblíkám málo...

nika
autor
3. lis 2009

dan to je jak kde mi zae říkali klidně i po hodině a půl. tak se v tom vyznej že. teď jsem ji uspala venku v kočárku. a je v pokojíku u okna.
sama chodím ven jen na 15 mitut, mi to stačí, jinak by jsem se ven nedostali když chodí manža po šesté a později.

orionka1
3. lis 2009

Ahojte novopecene mamicky, ja by som sa vas chcela popytat o radu ak mi viete pomoct? Chcem sa opytat ci niektora z vas si kupila pre baby , baby monitor dychu a ci ste s tym spokojne , ja rozmyslam nad tym ale vela ludi mi hovori , ze nie je to dobre lebo sa to zapne hocikedy, takze zbytocny poplach?

nika
autor
3. lis 2009

oriolka my ho máme doma ale není v postýlce, máme podložené matrace na šikmo a tak by nefungoval. malá je donošená, prospívá. už jsem objednala klín do postýlky pak ho nainstalujeme.

a řeknu ti raději 3x planý poplach než něco zanedbat.

salikova
3. lis 2009

orionka: Já sem se taky rozhodivala, jestli monitor koupit nebo ne.. No, nakonec máme nanny a sem ráda - můžu v noci v klidu spát (pokud mě malej nevzbudí 😅 )..Přesně jak píše nika - ať raděj houká, než aby jednou nezahoukal...

A musím se pochlubit - dneska sem kojila! Neodstříkávala, ale kojila! 🙂 dvakrát - jednou 10 min a to chtěl ještě nutrilon a potom 15 minut a to už nutrilon ani nechtěl 😀 Tak sem byla nadšená a teď už nám brouček spinká...
Prsa mě z toho teda trochu bolí, ale dá se to...Tak sem se rozhodla, že budu kojit/odstříkávat a kdyžtak dokrmovat a postupně vynechám to odstříkávání a budu zas kojit - aby si prsa zvykly....

blecha001
3. lis 2009

berryl: no to je škoda, že jsem si to přečetla až ted... mohly jsme spolu dnes zakočárkovat... jsem kočárkovala sama.. jsem tak dneska unavená, mamka malou divočí, dotoho návštěvy.. nemohla chuděra večer zabrat kolik měla zážitků. Zítra jdem s malou a mamkou k ní do práce a pak se valím ostříhat, už vypadám jak.... a tak.
Co třeba v pátek odpo? Jestli teda nebude chtít babi s dědou 😀 ale to bychom se domluvily.. tel.na sebe mame.

holky.. malá nějak nemůže zabrat.. tak já zase valím... ani vás nemůžu dočíst a přes den tu nějako nestiham..
zatim papa

nika
autor
4. lis 2009

ahojki sali tak to gratuluji. jsi šikovná.
já měla včra tel s laktační poradkyní, super baba. zítra se sejdeme. zkouším kojit na jedno kojení jen z jednocho prsa, zatím ok.

ale ten večer. malá se vztekala, to jsem ji i dikrmila nutrilonem a stejěn jsem zabrali až o půl jedenácté, zase od půl sedmé vzhůru. nevím co s ní ty večery.

taky nevím co s tou škytavkou, je to děsné, včera jsem nakojila, odříhla usla a jak se za 2 hodiny vzbudila škytala. studená nebyla. ani ručky ani nos ani krček. ta LP říkala že to prostě tak je, některé děti jsou škytavé. ale je to děsné jak sebou hází.

endie
4. lis 2009

zdravím sluníčka

tak jsem přešla ze Sunaru na Hami s optivitalem a zatím musím zaklepat dobrý, dneska večer se mi krásně pokadila 😀

endie
4. lis 2009

já monitor mám a používámho, malá byla totiž hned po porodu den v inkubatoru byla přidušená takže ho mám zapnutý nonstop a můžu za sebe říct že jsem fakt ráda že ho mám,

endie
4. lis 2009

konečně jsem sehnala autosedačku s podvozkem je krásná růžová barva, prima easy za 8OO,- 😀 a pani byla s Ostravy takže úplná pecka, tu zelenou budu prodávat taky je super ale tahat jí v rukách to byla moje smrt, zvláště když jsem šla do obchodu, ak vám hodím foto jestli mi jí schválíte jo?

nika
autor
4. lis 2009

endie to je super, hlavně že se vám daří. 🙂

dandulka1
4. lis 2009

Ahoj holky, dnešní noc děs. Přes den jí a spí a v noci kouká ale deneska se najedla a vstekala a řvala. Byla najedená,vykakaná,, čistá, nevím co jí bylo a bylo to každé krmení,, uspávala jsem jí hodinu u mě a pokračuje to i ted. Je po jídle, přebalená a vsteká se,, tak jsem jí položila do postýlky a rozsvítila tak tam leží potichu a čučí, ale bojím se tam jít aby zas nezačala řvát. Dnes jsem si vzpomněla na prospané noci a jak člověk v klidu vstal do práce 🙂 🙂 🙂
Včera mi Petr za malou koupil prstýnek, konečně jsme se dostali do obchodu ale ještě mi ho nedal, asi mi ho dá nějak slavnostně. V pátek máme oslavu tak možná chce před všema. Pak hodím foto.
Jste šikovné s tím kojením!
endie - taky mám sedačku s podvozkem, to tahání je děs. Vajíčko beru jen když vím že jedu na nákup, jinak i k doktorovi beru do auta tu s podvozkem.

Včera jsem se zvážila sama a pak s malou a máme cca 3 kila,, hurá.

berryl
4. lis 2009

ahoj holky,my měli taky špatnou noc. Malý se vzbudil sice az po 4h,ale pak byl 2h vzhuru, lomcoval rukama a nohama,plakal,zkusila jsem vše a nakonec i tu trubičku do zadečku,trošičku se vykakal,ale nic moc. Dala jsem mu čaj,protože mu to pěkně bublalo v bříšku. Vždy kdyz zabral a dala jsem ho do postýlky tak se vzbudil. Nakonec jsem ho vzala do postele mezi nás. Dala mu prso,protože po 2h měl zase hlad a nakonec usnul. Ráno se najedl a pořádně vykakal. Měl ten začátek takový tuhý a pak už klasiku. Pak si i smál,spokojený. Dala jsem ho do postýlky tak vydržel 15min být hodný a zase plakal,mrkla jsem do pleny,ta byla ok. Vzala ho do postele a dala prso,cucal a teď už spí. Mám strach ho přenést do jeho postele,že se mi vzbudí. Nevím ale asi má více hlad a 90ml už nám nestačí,zkusím mu dat další jídlo více.

berryl
4. lis 2009

jak to chodí u Vás holky??? Malé se vzbudí dáte mu najíst,necháte říhnout.přebalite a pak? Dáte do postýlky a samo usne? My teda málo kdy,někdy dám Risu do pelíšku a hned usne,ale jinak ho nosím,houpu na rukách než usne,kdyz ho dám do pelíšku tak řve a to mám strach aby si nepřítodil kilu. Hlavně v noci máme problém usnout buď nás trápí to že se nemůže vykakat nebo němuže zabrat.sal parada.

nika
autor
4. lis 2009

beryl podobně, přebaluji po porobuzení, před kojením. po jak kdy. v postýlce teda sami nespíme to je rachot.
tatínek zavedl nošení o víkendu a už nám asi zůstane.

s tím řvaním v klidu, my máme nesrostlé svaly na bříšku, nad pupkem, ptalajsem se na to všech pediatrů i v porodnici, tak kýla z toho nemůže být a vstekání by to zhoršit nemělo.

protože jestli jo tak ty hysteráky co malá předvádí při přebalování a koupání, tak nevím nevím. je to s ní šílené. řve jak tur.

sali je moc šikovnááááá.
mi se malá ase pomalu budí, spíše mám teď to že půl spánku má takový nekvalitní pořád z něj kňuká, vydává zvuky, takový ten tuhý spánek jak kdy?