II. trimestr, zas o kus dál. Pridejte se

nika
29. dub 2009

🙂 tak jdeme na to ne, 😀

kukinek
20. říj 2009

blecha...no to teda budeš, s tím počítej 😀 😵

berryl
20. říj 2009

neboj není to na dlouho 🙂

kuki je to náš mazel pořád se po nás válí a má takového medvěda a toho všude tahá sebou, mi jsme ji dali malého očuchat a hlavně ji všude teď pustíme, je se mnou u krmení, v posteli prostě všude no a teď už ji to přestalo bavit a jde sama do pelíšku už jí nebavíme 😲 😀

berryl
20. říj 2009

bleško mi dávali stříkačkou malý si to sám natáhne, dělali jsme to lžičkou nebo stříkačkou abychom neporušili kojení z prsu

salikova
20. říj 2009

jé, tak nika měla rychlovku 😅 Malá má krásné jméno! Moc gratuluju!!!!

kukinek
20. říj 2009

berr..tak to jste na to šli dobře,to my budemem muset taky tak nějak udělat, prostě jakoby s druhým sourozencem 😀

kukinek
20. říj 2009

No nic holky, jdu zakousnout něco sladkého a budu se válet u telky 😎

kukinek
20. říj 2009

Jo a toho včerejšího dotazu s plodovkou se tu neukázala adel 😕

blecha001
20. říj 2009

kuki: nedělej chutě jo? já ted zhltla pizzu, už 2hod byla v troubě.. jako ve vypnuté. Malá měla histerický záchvat, jsem nevěděla co se děje... jsem myslela, že prdíky, tak jsem do ni naládovala Sab a furt se kroutila.. no tak jsem si vzpoměla, že furt jen ucucávala, tak jsem ji dala z prsu a pila jak blázen.. no tak mě napadlo zase vysát nos.. tak jsem ji stříkla mořskou vodu a pak vysála.. no hodně jsme bojovaly, dlouho nic nelezlo.. ale musí se tam prvně udělat podtlak a pak to jde... a vysála jsem toho fakt dost.. tak ted tu chrní.. líp se ji dýchá a taky vysílením.
A já půjdu asi taky do hajan jsem kantare.

že by adel taky už rodila?

kukinek
20. říj 2009

Že vy jste si šly dáchnout všechny? 😀
blecha...ty jsi ale matka tyranka 😀 Neee, to byl forek, super, že je malé lépe a chrápe - teda asi už dochrápala, co?🙂
No právě kdo ví, jak je to s adel...

kaleilah
20. říj 2009

bleško tak jí zkus odsávat když bude nahřátá, třeba po koupání, to by se mohlo líp uvolňovat 😉
Nice moc moc gratuluju, má krásnou berušku. A porod měla teda rychlej, vůbec nepsala že by jí něco bylo 😉

blecha001
20. říj 2009

kuki: jj přiznávám, matka tyranka 😒 a to ji musím trápit skoro u každého kojení resp. před aby dobře papala.. už jsem z toho psych. vyřízená, večer jsem zas neměla mliko, tak jsem musela dát bebu ☹

kal: a nemůžu ji nahřívat nějako i během dne? 😅

a co ta adel? nevite něco?

blecha001
21. říj 2009

dobré ranko kočandy 🙂
tak dneska já jako první jo? Co se děje?
jinak nás furt trápí ta rýma a zda se mi to horší.. už se ji i hůř pije a já mam pocit že čím dál hůř vysává ☹ já už nevím co s ní.. a teplotu nemá. Jestli to je jako normální průběh nebo mám jít raději k dr.
Zase at tam nejsem jako matka plašan.. i když pravda by to asi byla 😅
ted tu na mě kouká, ani dudlik nepotřebuje.. 😒 bobek malinky. Jako by už neměla sil.

dandulka1
21. říj 2009

Ahoj holky....
bleška - teda ty si to taky užíváš. Já jsem taky hotová z dnešní noci. Včera jsme byli u doktora, už k nám dorazila chřipka, kluk bufá a má rýmu jak hrom. Pak jsem jela ke kamarádce, koupila nám 2 kombinézy (mám tak ráda dárky 😀 ) a jak byla celé odpol. vautě nebo v kočáru a poprvé venku tak prospala celý den a v noci od 10-5 spala jen 2,5 hodiny. Je taková vrzavá, nebrečí jen knourá. Ted mi usíná na ruce. Jak poznáš že máš málo mlíka? Prý se to kolem 3.týdne usadí a máš pocit že máš prsa prázdný ale má to tak být. Já mám prsa bez boulí, bez nalití už 2.den a když malá pije tak kloboučky jsou pořád plný i když prsa vypadají jako prázdný.

nika - gratuluju! než jsem vás dočetla tak jsem si přečetla že je malá venku 😨

dandulka1
21. říj 2009

Jinak s kočárem jsem si ještě nezajezdila. Byly jsme v globu, to vozil Petr a včera vozil kluk. 🙂

blecha001
21. říj 2009

dan: no poznám to tak, že tahá a nic ☹ neteče.. byla jsem se nahřát i ve sprše a nic .. zkoušela odsávačku a taky nic.. no možná to bylo tím, že jsem předtím hodinu zpět kojila tak třeba se tam nestihlo vytvořit znovu, co já vím.. no jestli to neni blbost.. tak jsem ji dala bebu a ráno už jsem mliko měla.. jenze ona ted i malo pije co nemůže dýchat, tak snad se mi to mliko uplně nevytratí ☹ jsem z toho nějaká přepadlá a ona začíná být apatická.. no kdo by nebyl.. kolikrát i nám rýma znepříjemnuje život a to nám nikdo nevysává nos že? 😅
my se taky dohadovali s mužem o vození kočárku 😀 tak jednu cestu vozil jeden a na zpátek vozil druhý abyhcom se nehádali 😀 jdu snídat.

kukinek
21. říj 2009

Ahojte holky,
tak já měla zase šílenou noc - dala sjem si na večeři kousek blaťáckého zlata, toho sýru, poprvé za těhu zrající sýr a co ten se mnou udělal 🙄 Měla jsem celou noc křečev břiše a nemohla sjem spát jinak než na zádech se zvednutou hlavou a pokrčenýma nohama, když jsem se pohla, tak sjem se vzbudila. Takže mě bolí úplně, ale úplně všechno, jsem troska..A jak mám načerpat síly na mimčo?

blecha...klíííd, jsem to myslela ve srandě, jde vidět, že se snažíš pro malou udělat maximum a jsi bojovník 😉 Tak zkus mudře zavolat co ti na tu rýmu řekne a uvidíš. Lepší být plašan než aby byla malá hin..

dan..teďka se ty chřipky rozjedou ve velkém, u žse nemůžu dočkat..jsem včera jela busem, všechny okna zavřené, lidí plno a každý druhý kašlal - jsem tam úplně cítila, jak vzduchem lítají bacily 😠

kaleilah
21. říj 2009

Bleško, co třeba zkusim žehlit plenku a až bude teplá,přitisknout na čelíčko a kořen nosu? nebo to nahřát na topení, to je jedno kde.Důležitý u nahřívacích obkladů je to, že to musí být suchý teplo, takže ne teplej MOKREJ hadr 😉 kdyby se ti zdálo ale že hůř pije, je mrzutá, k mudře zajdi. i když nevim co by vám napsala jinýho než kapky... 😉

blecha001
21. říj 2009

kuki: jejda.. no ty jsi teda číslo 😅 já vím, že jsi to myslela ve srandě, tě znám 🙂 ale víš jak.. už nevím co dělat, chce se mi brečet, malá je apatická. No já ještě dneska počkám jak se to vyvrbí a když tak tam zajdu zítra.

Uvažuju o koupi zvlhčovače.. ale moc se v tom nevyznám.. holky, nemáte s tím zkušenosti?
http://www.avair.cz/ultrazvukove-zvlhcovace-vzd...

který byste zvolily vy?

kal: no právě, už se mi zdá, že i hůř pije, ale nevím co by mi dr. řekla no ☹
muž mi posílá dnes odkazy.. co si o tom myslíte?

http://www.naseporodnice.cz/zdravi/ryma-a-zanet...
http://www.ordinace.cz/clanek/jak-zvladnout-rym...

blecha001
21. říj 2009

kal: jinak dík za tip s tou plinkou, určo zkusím 🙂

blecha001
21. říj 2009

kuki: nerodíš?

berryl
21. říj 2009

ahoj holky, blesko to mě mrzí s tou rymou, musí to být pro malou nepříjemné. Já byla dneska sama kočárkovat,vylezlo sluníčko tak jsem to hned využila. Jinak malý už se budí úplně sám co 2,5h někdy vydrží i 4h jak kdy,hlavně krásně spinka pres den a v noci ho buď bolí bříško nebo se mu prostě nechce spát :( musím si na to vstávání zvyknout. On kdyz se probudí,tak hned pláče,pak po jídle je andílek 🙂

blecha001
21. říj 2009

jj děti bud spi nebo brečí... je to jejich jediná komunikace. Malá dnes furt spí. Ted jsem ji budila na jídlo, venku je krasne, tak vyrazime taky ns chvilu ven. jj videla jsem a jak se krasne usmiva po jidle 🙂

berryl
21. říj 2009

nejhorší je,že si neumím pres den lehnout já,prostě neusnu,tak jsem pak hooodne unavená

dandulka1
21. říj 2009

berryl - tak už jsi na tom jako já....malá vydrží nejdéle 2,45 a má to taky otočené, přes den jí a spí a v noci blbnem. Sice nebrečí ale budí se a občas knourá. A přes den se mi taky nedaří usnout. Ale zvykneš si a pak třeba po 5 dnech odpadneš. Dneska jsem ještě mezi vstávala ke klukovi protože měl dávivý kašel. Petr přišel z práce a jsem na něj hnusná a vadí mi že tu je jak jsem přetažená. Naštěstí šel do garáže se učit na zkoušku. Navíc jsem začala hrozně krvácet tak mě bolí břicho, doufám že je to normální. Prsa se naštěstí zahojila ale u kloboučků zůstanu. Zatím už 2 dny s nima nemám jediný problém tak doufám že to nesignalizuje že ztrácím mlíko. My můžem už taky kočárkovat, 20minut když bude nad 10 stupnů a bezvětří a sluníčko takžee asi na jaře ? 😨

kukinek
21. říj 2009

blecha..nene, nerdoím, jenom mám dneska poslíky celý den, tak pořád polehávám, poskakuju a ležím ve vaně 😖 prostě bych dnešek nejraději vymazala...A se zvlhčovačem ti neporadím, my doma vždycyk mívali nádobu s vodou na topení 😅

salikova
21. říj 2009

Ahojte!Tak my zase měli počítač mimo provoz ☹

Dnes sme se byli vážit a dokrmuju - ach jo! Mlíka už dávám dost (80), ale asi je málo výživny. Za dva dny Filípek zhubnul - chuďátko moje. A je fakt, že po tom nutrilonu je teď jako andílek.

Taky si přes den neumím odpočinout - navíc je tady furt tolik práce! Navíc nám umírá potkan, tak přemýšlíme co s ním dělat, jak ho utratit. Teď se stašně trápí...

blecha001
21. říj 2009

kuki: no to se mi ulevilo... takže mám ráno očekávat sms-ku? 😅 já jsem si vzpomela, ze tez nadobu na topeni mam, tak to tam dnes dam 🙂 to se rymuje 😀

sali: tak aspon máš ted i chvilu klidu 😉 ja vcera vecer dala bebu a mala spala celou noc... jsem ji dala asi toho hodne, ale tak neblinkala, zaludek ji to nerozervalo 😅 a spala krááásně 🙂
jééé bobek malýýýý... a čím se trápí, co mu je?

dandulka1
22. říj 2009

Tak jsem se doičetla že do 6 týdne mám dát dítěti prso kdykoli chce a jak dlouho chce. A kolem 3. týdne má pít až 15x za den. Takže je vše v pořádku jen o matce kdy má spát tam pan doktor nenapsal. Na to asi není už čas. Dneska koupím bebu a zkusím jedno krmení v noci bebou, přijde mi že má hlad. Celou noc jsem kojila v poteli a bála jsem se hnout abych jí nezbudila Abych se aspon trochu vyspala. Kojím už i přes hodinu. ☹

berryl
22. říj 2009

dan kojis hodinu,mi říkala mudr max 15min z jednoho prsu, no každý říká něco jiného. Můj malý po mém mlicku se do hodiny vzbudí hlady a po bebe spí ty 3h, to naše mlicko se totiž lépe tráví,což je lepší,ale co hodinu jíst je pro mě na hlavu a vyčerpávající to nejde takhle každý den,takže přikrmuji. Dávám malého na bříško kvůli prdikum a taky kvůli zpevnění krku atd. Vždycky sebou mrskal jako ryba na suchu a teď už si zvyknul a usnul na bříšku,tak ho nechám,ale musím ho hlídat.