II. trimestr, zas o kus dál. Pridejte se

nika
29. dub 2009

🙂 tak jdeme na to ne, 😀

salikova
6. lis 2009

Dan, ty si hotová super - matka! Já to nechápu - nežiješ v jiném čase, kde má den 48 hodin??? Jak to všechno stíháš je fakt obdivuhodny! Já dnes stačila akorát uvařit si meltu a zapnout počítač 😅

Já bych s tím tématem šla asi spíš mezi batolata.. Nebo já nevim 😲 I do toho společnyho termínu bysme asi mohly.. Co název "Maminky a jejich podzimátka" ???

nika
autor
6. lis 2009

sali pěkné 🙂 maminky a jejich podzimátka 2009

salikova
6. lis 2009

jéé - my máme už 4 týdny! V pondělí měsíc!!! 😲 Jestli to pude pořád stejně rychle, tak za chvilku bude Filípek maturovat 😅

salikova
6. lis 2009

.. a my budem zakládat téma "Jak být správnou babičkou" 😅 😀

salikova
6. lis 2009

.. teda já sem samozřejmě chtěla napsat, že bysme mohly i do kojenců (ne do batolat - to už sem zase předběhla dobu - hi)

petule83
6. lis 2009

Ahoj holky,tak já mám za sebou jeden hodně špatný den ☹ Včera od rána malý zlobil,byla jsem už zoufalá,hystericky brečel až se zalykal a pořád chtěl pít.Po 1,5hod chtěl pít,pořád prostě hledal.Mačkala jsem prsa a mlíko mám.No už jsem nevěděla co,tak jsem volala naši pediatričce a jak jsem jí to vakládala,tak mi říkala,že to vypadá,že mi slábne mlíko a budeme muset začít dokrmovat a říkala mi,že jestli mám nějaké nervy,tak to přenáším na malého a od toho se to pak celé odvíjí ☹ No jak vyslovila slovo "příkrm",tak jsem byla úplně hotová.I když jsem nechtěla,brečela jsem jak želva.Já vím že to není katastrofa a že vy taky přikrmujete,jen jsem byla tak šťastná že kojím a přibíráme a najednou tohle... 😢 No nedá se nic dělat,budu se s tím muset smířit.Dneska máme k doktorce přijít na převážení a rady,ať mám prý klidnější víkend.

Jinak Kelly moc ti gratuluji!Konečeně jsi se dočkala a určitě do toho zase jednou půjdeš,uvidíš 😉 Já po porodu taky tvrdila že už nikdy ani náhodou,teď v šestinedělí to začínám tvrdit opět 😀 Ale vím že to přejde a budu mluvit jinak 🙂

salikova
6. lis 2009

Peťul: To nemusí být mlíkem.. Třeba jen neměl svůj den..

Jinak já bych po porodu rodila hned zas 🙂 i těhotná bych byla hned zase 🙂 Pro mě je nejhorší ze všeho to stupidní kojení - to je úplně za trest(čímž tady nechcu ostatní vystresovat - je to čistě jen můj názor a zkušenost)! To to ta Matka Příroda teda zase vymyslela 😅

berryl
6. lis 2009

kelly gratulujeme!!! Sal krásný název téma. Dan nám hrazdicka taky moc pomohla. My už měli včera 4týdny a v sobotu měsíc,fakt to letí ani jsem si to neuvědomila.jinak my jsme měli fajn noc malý papal v 21.30h pak v 1.30h a pak v 5h a pokaždé hned usnul,žádné krouceni, bolavé bříško atd. Jen jsem včera dělala pokus a dávala celý den jen bebu a dneska pojedu po mlicku a jsem zvědavá jaký bude den a noc. Petul uklidni se!!! Neplakej,pokud to nepůjde daš přikrm,hlavně,že bude malý v pohodě a i Ty si pak více odpocineš. Podívej se z okna je tam sluníčko,tak se usměj a pryč s tou chmurnou náladou!

dandulka1
6. lis 2009

Holky děkuju, ale nepřipadám si jiná. Možná to už mám víc zorganizované, musím, barák je velký, kluk pořád něco potřebuje, Petr má hodně práce a školu.

Myslím že je to tím kojením. Zabere to víc času. Já nakrmím a když mě malá chvilku nepotřebuje tak lítám. Pračku zapínám při ranním krmení kolem 4, věším to po dalším krmení když usíná. Někdy vařím a mám jí na ruce protože lehátko jí neoslovilo. Večer si jí bere Petr po koupání a to žehlím. Kluka doučuju při krmení. Taky se srovnáte, když jsem kojila tak jsem ještě v poledne lítala v županu.

petule83
6. lis 2009

Sali taky jsem nad tím uvažovala 😖 Třeba fakt jenom neměl svůj den,noc byla v pohodě,nakojila jsem ho a hned usnul,dvakrát,akorát jsem ho musela 3krát během jednoho kojení přebalit,kadil jako blázen 😀

Týnko pokud bude malý opravdu potřebovat,tak ho klidně přikrmím,hlavně ať je v pohodě!Víš u mě jde spíš o to vyrovnat se s tím,prostě ten první šok...

Holky prosím vás jaké jíte pečivo?Já jím tmavé,pšenično-žitné,jsou tam takové ty semínka,nevadí to?Já totiž dost prdím 😀 A pak mám strach,abych to nepřenášela i na malého.Hodně se hlídám a fakt nejím nadýmavé věci,ale stejně mám větry 😝

dandulka1
6. lis 2009

Kelly gratuluju ! Já rodila první, ty poslední, to je hezký 🙂
Petul nebreč, jez, pij a přikrmuj, hlavně že bude malej v pořádku. Já bohužel kojit nemůžu a nedá se nic dělat.

sali - to si piš že s tebou souhlasím. Kojení je za trest, byla jsem psych.úplně v koncích. Myslela jsem že porodem bolesti končí a při kojení jich bylo dost. Na jednu stranu jsem ráda že jsme na flašce. Krmím s radostí, vím kolik malá sní.

petule83
6. lis 2009

Dan stejně jsi šikulka! 🙂 Jo kojení je za trest,pro mě teda v noci,to u toho usínám a umírám 😅

nika
autor
6. lis 2009

petul neboj, přikrmovat nebudeš malý neměl den nebo se o vás pokouší růstový spurt bývá okolo 3 a 6 týdne a měsíce. jak kdy. prostě to je jen to že najednou malý poroste a tím potřebuje více mlíčka. tobě se udělá jen to den dva trvá než to mozek zaeviduje. hlavně se nestresuj.
příkrm není tragedie ael tebe se to netýká.

ty semínka pozor může být ořechy atd jsou dost nadýmavé.
já jím obyč bílé rohlíky a obyč chleba. vše z druhého dne, a maxi ještě vánočku a sladké rohlíky - takové ty makovky.

a fkat i paní poradkyně, slabé mlíko není, to je blbost, a všude to i tak píší, hlavně zachovej klid. je to fakt v hlavě. neplakej neb místo domlíka jde do slz. kukni na mne, byla jsem minulý týden vystreslá brečela a děs. teď jsem ve větší pohodě a vím že to půjde.

sakra holky já mám zase tu optimistickou náladu 🙂 jsem ráda.

nika
autor
6. lis 2009

dan vše má své pro i proti 🙂 mně kojení nevadí ani to noční, užívám si ty chvíle s malou.

blecha001
6. lis 2009

kelly: jééé tak to ze srdce moooc gratuluji 🙂
tak ted by už to chtělo téma... třeba slasti a strasti našich drobátek 😀 😀 😀

niki: na podložce v kuchyni na stole... no taky mi ta laktační řekla at tam nechám trochu vzduchu.. pak už nám to šlo 🙂 ale i v tomto jsme se ti normálně musely sladit. Tak uvidím co bude dnes. Máš recht, musím i odpočívat.. dneska odpo si lehnu, malou vezme tatka-děda ven a bude.
jééé tak to jsi šikulka 🙂 to ti gratuluji s kojením... no snad se toho taky dočkám, ale jsem bojovnice, ještě to nevzdám. I když se přiznám ,že to je kolikrát nad mé úsilí. Tak malá usla krásně kolem 22h, sice před tím ji něco trápilo, ale tak nějak kolem 22h usla a vzbudila se až 5,30 🙂 takže parádička. Konečně se pořádně najedla 😀

ohledně tématu každý tu může navrhnout název a niki pak rozhodne, co ty niki na to?

sali: tak my máme dnes 8týdnů! Letí to jak blázen ti povím. A 11.11. máme už 2měsíce.

petule: přesně vím jak se cítíš, ale i když budeš dokrmovat, není nic ztraceno!!! Mě to říkala včera ta laktační poradkyně a řekla, že mám každý den vypít smetanu. Tak taky zkus, budu držet pěstičky!!! Já teda stále bojuju a nekrmím přes flašku!!! Moje malá je potvůrka a proč by se namáhala, když ji dřív nebo později tu flašku dám, že? Tak jsem to odbourala a dnes se krásně přisála.. tak to ještě nevzdám.

holky už mizím se připravit na další kojení a přikrmování atd.

dandulka1
6. lis 2009

nika - jasný, kamarádka vždycky říkala jak je to krásný pocit když kojí, že je to lepší než orgasmus. Což já říct nemůžu, u sexu se mi nekroutí palce bolestí 😀

Malá se najedla a spí, tak sem si umyla hlavu a jdu zalehnout jestli náhodou na chvilku neusnu.

salikova
6. lis 2009

tak malejmi teď po rmení usnul v náručí - to je tak krásnej pocit!Vždycky,když spí, tak se na něj dívám a úplně sebe samu dojímám...No, je to nádhera!

nika
autor
6. lis 2009

dandul taky se mi kroutily myselala jsem že to přisátí v porodnici a minulej týden nepřežiju, jak řezání žiletkou ale už je to fajn. sem tam to zabolí na počátku ale pak už je to pohoda.

jojo dandul každé dítko je jiné, každá máma, každý den, k tomu orgasmu bych to ale nepřirovnávala 🙂

petule83
6. lis 2009

Holky moc děkuju za podporu!Jste zlatíčka! 🙂 Nejhorší je,že mi den předtím jeden člověk,na kterého jsem alergická řekl,že beztak mám slabé mlíko a budu muset přikrmovat 🙄 Takže pak jsem druhý den byla vystresovaná z toho,že možná měl pravdu 😖 V jednu jdeme k té doktorce,tak uvidíme co nám řekne.

Bleško teda taky jsem si početla,co všechno musíš absolvovat,to je šílené,z toho bych se asi zcvokla!No jo,jenže já jsem taky tragéd,takže všechno je pro mě černé 😀

Nikuš ty jíš normálně rohlíky?Já myslela,že bílé pečivo nadýmá,tak ho nejím 😀 O chlebu z druhého dne vím.No tak posemínkované chleby a rohlíky už jíst nebudu.A to mi tááák chutnají a dobře se z nich hubne 😀

Dan mě se taky u sexu nekroutí palce bolestí 😀

A je tady nějaký blázen,který už zkusil první poporodní sex? 😀

nika
autor
6. lis 2009

petul jím, ale ne každej den a ne čerstvé. zatím to moc velké problémy nedělá. jím takové gumovky 🙂
nevím třeba jsem odolní, já jsem zase slyšela že ne semínkové věci, tak nevím. máte někdo jiné inf.

neboj, klid a uvidíš. bude to jen a jen dobrééééééééé, vím to.

sex u nás ne, je brzo ale chuť bude asi větší než v těhu 🙂

salikova
6. lis 2009

jéé, tak to já sem tak nějak úplně bez chuti, nevím - my v tomhle máme teď nějakou krizi, navíc řešíme ještě nějaky úřady kolem auta a Filip má v práci hodně stresů, tak to sexuální pohodě taky nepřidá... Snad se to zlepší - chci mít tři děti 😅 No ještě aby ze mě byla frigitka! 😲

nika
autor
6. lis 2009

sali 🙂 tři děti jo, ty jo my určitě dvě 🙂
já jako na sex uplně ne ale to přitulení, objetí to je paráda, když tinezavazí bříško 🙂

salikova
6. lis 2009

jo tak to jo.. to já bych se tulila od rána do večera... ale jinak nic 😒

kukinek
6. lis 2009

Ahojte holky,
tak prvně gratuluju kelly!!!Vidíš, tak ses dočkala a už začneš bojovat s náma 😀 Přeju malému i vám, ať jste zdraví a šťastní 😵
No a tedka se vypovídám já ☹ My měli včera fakt mazec den,nejhorší jaký moh lbýt..Malá spala celý den od půl desáté do půl sedmé jenom hodinu!!!!!!!A pořád řvala a chtěla být u prsu. Takže fakt mazec..

petul..hele, my to měli podobně a řeknu ti,co jsme všechno zkoušeli. Normálně jsme v lékárně koupili lactobacilky baby a dali malé jednu kapsli v mlíku - -mimochodem v Bebě, pěkně si pošmákla ze stříkačky 😝 Pak jsem jí začala dávat dudlíka - dáváš taky?Mě to poradila doktorka, protože říkala, že je to u nás začarovaný kruh - malá má hlad, já jí dám, jí to nafoukne a má prdíky a jediné, jak na to ona umí reagovat je tak,že chce sát. Takže zase prso a furt dokola...Takže já tedka fakt kojím minimálně s odstupem dvou hodin a mezitím ji prostě šudlám u pusy dudlíkem a pak jí ho tam strčím, ona sice dělá, že ji nadavuje,ale vezme si ho. A pak se udundá ke spánku. A taky ji mám skoro pořád v kojícím polštáři se skrčenýma nohama. Jinak včera pořád kadila, ale jako fakt pořád - rozbalila jsem plínku, uplně pokaděnou a mezitím, než jsem ji přebalila ještě 3x kadila, ale úplně jí to stříkalo z dupky, chuděře. Takže tak, snad by to mohlo něco z toho zabrat. S tím mlíkem to bude kec a hlavně za hodnu a půl se snad ani nové mlíko udělat nestihne,ne?Jo a ještě mažeme Pupíkem.
Jinak s tím pečivem- podle mě se semínka můžou, protože obsahujou vlákninu. Já je teda jím. Mě normálně taky všechno nadýmá a doktorka mi říkala, že si mám dát espumisan, že to malé nevadí,naopak by to mohlo trochu pomoct i jí.
Holky, s tím kojením vás obdivuju, já už bych to asi vzdala a neměla nervy to pořád dokola zkoušet. Takže máte můj obdiv,fakt.
Jinak dan tebe teda taky obdivuju, já se tedka teprve převlíkla z pyžama a v koupelne jsem ještě ani nebyla. Nejdela jsem, takže mě čeká snídane..a s tím perníkem jsi mi udělala chutě 😝

Já jsem tak ráda, že si tady s váma můžu popovídat,fakt. a hlavně se tady člověk dozví plno dobrých rad 😵

salikova
6. lis 2009

no tak to já sem ještě v pyžamu a rozcuchaná a dneska se mi nic nechce - venku je strašny pošmourno..ale ven musím - kvůli psovi - no, nadšená z toho nejsem

dandulka1
6. lis 2009

Tak jsem dala péct tyčinky z listového těsta a jede mi kamarádka a za chvilku přijede kluk ze školy. Jestli mu to dnes ujede tak ho přerazim. Odpol. mám oslavu tak se ozvu večer nebo zítra. Hezký pátek maminy, i když je zataženo a smutno. Papa

petule83
6. lis 2009

Tak my jsme napapaní,pil skoro 30minut,tak snad dobrý.Teď jsem ho dala do postýlky a čekám řev,je tam přes den nerad 😀

Kuki no je to mazec to kojení co?A ještě když prcek řve a pořád hledá 😒 Nám dělá Vojta to samé,aby se mohl vykadit a vyprdět,tak pořád hledá prso a pak se přisaje třeba jen na chvilku a už kadí nebo prdí a že to je teda sada 😀 Jinak dudel jsem od včerejška schovala,myslela jsem si taky,že si na něj moc zvykl a teď si z mého prsu dělá dudel a nesaje a potom řve,že má hlad.No tak teď nevím,jestli mu ho dávat či ne 😒

Jinak já jsem teda při chuti šíleně,ale sexovat zatím nejde,očistky trochu ještě jsou 😝 Ale mazlení a tulení je super 😀 Teda hlavně včera mi to pomohlo na ty nervy,to jsem na Tomovi visela až do večera.By mě zajímalo jak to dělají svobodné matky 😕 Smekám před nima! 😔

Dandulko užij si oslavu!

kukinek
6. lis 2009

petul...u nás je ot takymaso, by se žádný chlap nemusel stydět a to máme holku 😅 😀 Já právě dudlík nedávala a ptala jsem se té doktorky a ona říkala, že ona by ho dala už dávno, protože s takovou mi uhryzne bradavku a pak bych mohlai přestat kojit. Takže ho raději dát.

a pokud jde o sex, tak já bych si teda dala říct hnedka,ale je fakt,že ještě špiním a raději počkám, ažmě skontroluje mudra,jetli je všechno dole jak má být 😀

blecha001
6. lis 2009

petul: ale není ;) musíš myslet pozitivně!!! 😉 ale taky jak píšeš.. když kolem mě mamka chodila a říkala, že brzo stejně skončím na flašce, tak měto tak mrzelo, že jsem si to asi vsugerovala a malá hned druhý den se nepřisála a já se málem zhroutila... ale je to o té psychice a hodně.. takže se musíme podporovat ;) to půjde uvidíš ;)
a jestli si myslíš, že máš slabé mlíko, tak pij tu smetanu, mě koupila mamka v tescu do kafe v takových těch skleněných lahvičkách, tuším 10%. Vař si vývary z hov.masa a kuřecího a hodně masa papej. Snaž se jíst 5x denně, vypít 3l tekutin a hodně odpočívat.. vím, snadno se to řekne, taky se s tím peru jak to stihnout, ale když ted to vydržíme pár dní, tak si myslím, že se nám to tak rozjede, že budem ještě rozdávat 😉
no tak se přiznám, my jsme to ještě nezkoušeli... jsme oba tak unavení, že na to nemáme ani pomyšlení 😅 jinak já rohliky jim normálně a pohoda 🙂
no já dudlika dávám..

a jak píše niki.. to objetí, přitulení bez bříška, to je paráda 🙂 ale chut kolikrát mám větší jak v těhu.

kuki: no tak hlavně, že dudlik zabral 😅 malou to kolikrát taky natahuje, ale při druhém pokusu si ho vezme. Jinak za 1,5hod kojení odstup ale to je jiné prso ;) takže se nalít stihne a hlavně je to jako stimulace a pak dokrmení víš? To je jak když se přikládalo mimčo v porodnici... čím víc přikládáš teda častěji, tím víc se mliko tvoří... tak to chápu aspon já.. a má to účinek.. no vydržet... dá se to, ale se zaťatými zuby. Ale jestli se dostaví zase nějaký neúspěch a pád dolů.. tak to asi už vzdám.. ted už jedu z posledních sil.
Jinak jak já říkám, děti jsou takoví malí průtokáči 🙂

dan: co slavíš?

jo jinak holky když už pomalu končím s dokrmováním, tak malá ma v puse malíček a stříkačku a mohutně si musí vykládat a směje se u toho.. je to asi děsná legrace.. já nad ní pokroucená jak paragraf.. loket mě bolí jak ho mám zabořený na přebal.podložce.. no je to děsná sranda 😀

berryl
6. lis 2009

ahoj holky Vás dočíst uf. Rada měl půl dne volna,tak jsme vyrazili na procházku,kdyz je tam tak pěkně. Stavili jsme se do lékárny pro novorozeneckou mast na dupku a šli po hlavní třídě zpátky. Dudlik dávám jen na uspání, zabral az 3 od aventu občas taky dělá,že ho natahuje,ale už si na nej zvyká. Jinak já malého pres den do postýlky ani moc nedávám,spíše spí na naší postely pod hrací dekou nebo v obýváku v lehátku. Už je mnohem více v klidu a vydrží se jen koukat. Jak píše dan máme více času díky přikrmu.malý do 15min je nalezeny,žádné dlouhé kojení. Taky už více stíhám a snažím se zorganizovat si den,at nejsem celý den v pyžamu,chce to cas holky a i vy se sehrajete!