II. trimestr, zas o kus dál. Pridejte se

nika
29. dub 2009

🙂 tak jdeme na to ne, 😀

nika
autor
14. srp 2009

berryl pa

kelly1983
14. srp 2009

berryl papa

já jdu taky k telce, tak pááááááááá a opatrujte se

nika
autor
14. srp 2009

Petuli tobě to slušííí jsi kočka, a máš krásné bříšenko 🙂

salikova
14. srp 2009

Dobrou noc!

berryl
15. srp 2009

krásné sobotní ráno holky

nika
autor
15. srp 2009

krásné sobotní ránko 🙂
beryl koukám že jsi nespavec zase co. ikdyž já už tež čumákuji vzhůru od pěti ale válela jsem se v postýlce. teď snídám a zvažuji co si obléknu na sebe 🙂

nika
autor
15. srp 2009

tak v půl jedenácté mám scuka s mamkou a jdeme na ten obřad, pořádný výšlap to bude, ael těsím , se jen ty mračna co tu jsou mne netěšíííí.

berryl
15. srp 2009

je tak to máš super,užij si to s maminkou. my máme jet na chatu musíme tam odvézt nějaké věci a určite posedime,doufám,že bude pěkně! Hlásí pěkně počasí přece. No spala jsem celou noc,teď malý hodně kope,už spí o hodně méně než dříve,hodně ho teď vnímám pořád se vrtí asi má málo místa bobek

nika
autor
15. srp 2009

já taky, jen jednou na wc, s tím kopáním, mám neska nějaký klidek, ale už jsem si všimla že asi naše mimi pozná že nejdu do práce a je sobota, tak odpočívá. ale večer to byl nářez, samé kopanečky a pak se rozmyslelo že es natáhne, no nožičky jsem citěla na svých žebrech. je to jiné než tvrdnutí bříška ale taky zážitek.

hlavně v pohodičce berryl, v klidku a bez námahy 🙂 kočko.

dandulka1
15. srp 2009

Ahoj holky, dočíst vás je dřina 🙂
Kluka mám doma, po neděli jdeme na kontrolu.
berryl - s tou hl.zátkou si mě překvapila, malej se narodil o 16 dní dřív a nic jsem nepozorovala, jen jsem v noci byla čůrat a i když jsem dočůrala tak pořád něco teklo a do 10 minut jsem dostala kontrakce.
Malá je šílená, kope snad pořád, nechutná mi jíst, zvedá se mi žaludek, žáha pálí jak čert. A uřž 3 dny mám tlaky a bolesti nad stydkou kostí a špatně se mi chodí. A uvnitř v buchtě mám píchání. No jsem zvědavá.
Dnes máme tu oslavu tak jsem si přála at dodnes vydržím celá, tak je to dobrý. Mám jen vyvalený pravý bok a snad ohnuté žebro 🙂 jak je tam narvaná.
Jinak bílý výtok mám tak 3x do týdne a začčínají mi ty MS bolesti jak jste psali.
Holky co sháníte do porodnice? Já mám jen pyžama, pantofle, župan, pleny, vložky,pantofle, drogerii, zavinovačku a dupačky na celý pobyt. Nemám to zabalený ale myslím na to. Když mi nešlo kojení, dávali mu odstříkané mléko od někoho jiného, flašku nedovolili. Jsem 10 let za opicema....

nika
autor
15. srp 2009

dandul tak to jsem an tom obdobně s pícháním u stydké kosti, mám pocit jako namožené vazy všude dole, bolí mne to jak dlouho sedím, ležím, ae jak se začnu hýbat přestane to. ach jo to jsou problémy co.

neboj vydržíš a nejen přes oslavu. 🙂

do porodnice, no já mám akorát ty síťované kalhotky, musím dokoupit vložky, vložky do podprdy - snad budou potřeba, nějaké pyžamko - protože doma spím jen v tričkách a nemám nic na rozepínání v předu. plenky pro mimi, pantofle, župan - nemusím lze erární.

jinak na mimi vše dostaneme, tojsem se ptala. ale i tak vezmu si svoje plenky jednorázovky a i látkové na podkládání a ubrousky. oblečení není potřeba, je na půjčení.

chi to mít zabalené od září protože budeme mít ještě hodně akcí a ježdění tak ať je taška v pohotovosti, nerada bych se třeba vracela z hor a ještě uvažovalal kde co je.

nic pomalu se loučím odpolko jsem tu. jiank mraky odešly a bude asi fakt pěkný pařák. blééééé.

dan ať se dárek líbí.

dandulka1
15. srp 2009

Jojo, díky, těším se až ho rozbalí, i když ted jsem naštvaná, včera jsme byli u sousedů, já šla s klukem v 10 domů, petr si chlastal a ted ještě spí. Naštěstí mám od včera hotovo tak potřebuju aby připravil jen stoly a židle na zahradě, ale proč nemůžu odpočívat já? 😖 Kluk už mě v 7 vzbudil a pořád na mě mluví, tak jsem zadělala na chleba a jdu připravit něco malého k obědu.
Vůbec nevím jaké kalhotky myslíš. Vložky do podprdy musím dokoupit. U nás dostaneš vše na den po porodu, takže na mimi si musím vše vzít.

dandulka1
15. srp 2009

kal - ted jsem si vzpomněla, ptala ses na Kadanskou nemocnici - já tam rodila před 10 lety a zachránili mi život, měla jsem 5%šanci na přežití ale když jsem se ptala na gyn.kde mám po těch komplikacích rodit, tak mi doktor řekl že klidně u nás, že se v Kadani péče zhoršila a dost personálu odešlo tak jsem z toho špatná. Nevím co dělat.

berryl
15. srp 2009

ahoj tak mám už košily do porodnice,jo a místo kojící podprsenky mám 2 bolerka a kojící koupím az budu doma po porodu! Dan at se oslava vydrží a malá je hodná!já jsem měla v kadani rodinu přímo u řeky,bylo tam nadherne strávila jsem tam hodně prázdnin! Krásně vzpomínky.

kaleilah
15. srp 2009

dan, já tam rodila minulé září, ale jela jsem tak daleko jen kvůli CAPu, tam byl porod nádhernej, personál super, ale vadilo mi ahodně moc žepo porodu jsem byla od pěti od rána s malým na pokoji, kolem osmé přišla vizita a pak až do 18!!!!!!!!!!!!!hod do večera mi nikdo na pokoj nepřišel, ani ženská, ani dětská sestra, nemohla jsem po porodu vůbec chodit, a ani mi nepřišli říct že je jídlo, takže jsem ten den vůbec nejedla a ani mi nikdo nepřišel ukázat a poradit jak kojit 😕 musela jsem volat svojí dule aby mi poradila jak na to 😖 to mě tam fakt zklamalo.

nika
autor
15. srp 2009

ahojki vespolek, tak svatbička byla nádherná, čekám až se vrátí mužík a jdeme na oslavu, nadlábnu se něčím dobroučkým 🙂

endie
15. srp 2009

ahoj maminy moje 😀

nika
autor
15. srp 2009

ahojki endie 🙂

endie
15. srp 2009

jaké dokumenty musím mít zbalené sebou do porodky? věci už mám nakoupené, 2 košile, jednu potprdu na kojení, ty kalhotky do porodky dva balíky vložek, župan mám svůj,a ty kolečka takové do podprdy mám taky. ale ty dokumenty nevím které

nika
autor
15. srp 2009

endie oddací list, dohodu o jméně - pokud ti ji Dr. dal jinak ti ji dají v porodnici.
a OP a průkazku pojištěnce, těhu průkazku, myslím že více ne, nevím jestli i rodné listy rodůčů ale myslím že ne kouknu se ti počkej.

nika
autor
15. srp 2009

tak rodné listy u provdaných nejsou potřeba.

seznam pro inspiraci

http://www.ds-soft.info/mimino/view.php?cislocl...

endie
15. srp 2009

😵 dík, tu dohodu o jméně jsem ještě nedostala, a vypisují se ještě údaje o hledně zaměstnání rodičů atd, já to třeba v rodném listě mám, tak nevím jestli se to ještě dělá a nebo jsem mimo 😕

endie
15. srp 2009

ty a mýdlo na stehy? 😲 to asi myslí klasiku třeba chylli intimu ne?

nika
autor
15. srp 2009

kamarádka mi říkala že an Fifkách měla kopii oddacího listu a stačilo, no já asi raději najdu originál 🙂

já si chci zbalit vše v září, potřebuji koupit papučky - používám jen korkáče a nejsou vhodné do sprchy.
pak koupím vložky, tampony do podprdy jsem si objednala dneska ne netu ty chico - antibakteriální, jsou sice drahší ale vyplatí se.
kosmetika je jasná - přikoupila jsem si hemagel - lékarenská mastička pro lepší hojení ran - na základě hojení pod hydrofobním gelem - malá tuba 5 g stojí 90,- ale je to superní. používám to na rány všeo druhu, rána je ve vlku - ael přídorním jako hydrogel napodobuje vlhkost tkáně. nedělá se strup, atd. na hojení nástřihu a šití je to super.
ručníky - holky radily raději tmavší a samo alespoň 3, na intimní místa zvlášť.
župan nevím mám jen strašně huňatý - asi využiji nabídku eréru 🙂
pyžamko nějaké koupím, jedno teda mám, ale navštívím obchod 🙂

určitě rozdělit na veci na sál a na šestinedělí. pro mimi nachystám doma dvě varianty oblečení - velikostně 🙂 pak jen ankážu co dovést.

určitě si budu brát vlastní látkovky a asi i jednorázovky, u nás dávaj 5 na den, látkové 2, příjde mit o málo a vlhčené ubrousky, mast - bepant,...

nika
autor
15. srp 2009

nene povolání tam není, jen prohlášení o jméně pro syna, dceru, udaje otce a matky, podpisy a trvalé bydliště.

mýdlo nevím jsem zvyklá na intim na lactacyd, nebudu pokoušet jiné.

nika
autor
15. srp 2009

musím se pochlubit, zaukolovala jsem mamku a ona mi koupila ty ubrousky nivea, měli jich tam plno, u nás totálně vyprodané už 2 den akce .-)

teď jsem koukala že maj v tescu v akci obych chůvičky, tak zvažuji.

endie
15. srp 2009

ted mám taky lactacyd, a tu mastičku už mám opsanou a koupím si jí taky 😀
já byla s našima v polsku a koupila jsem si tam pyžamo za 130,- ty knoflíky má až k pupku 😀 a podprdu taky za 130,-

vidíš to mě nenapadlo rozdělit to na dvě tašky a co budu potřebovat na porod a co na šesti nedělí, ptám se jak blbec a tyhle věci jdou mimo mě jsem v tom jak Alenka v říši divů 😅

endie
15. srp 2009

taky ted uvažuju nad chůvičkama jelikož budu první měsíc u našich aby mi mamka pomohla a nebyla tady sama, a mám pokoj nahoře a když malá bude spát a my budeme sedět venku na terase tak at malou slyším.

nika
autor
15. srp 2009

nene klidek endie, neboj máš pořád dost času.
já právě nechtěla kupovat chůvičky ale když budeme u babi a tak, bude se sedět venku, nebo dole, přesně na to, viděla jsem je právě tuším v letáku tesco ale teď to nemůžu na netu najít. a leták je v práci v koši 🙂

ono to je jedno jestli to máš ve dvou nebo jedné tašce, ale hodně lidí mi to radilo, je fakt na to kartáček na zuby na sál, že.
tam hlavně foťák, a sílu a tu do tašky nezbalíme.

endie
15. srp 2009

no tu sílu 😀 to bude třeba 😀 jak pro nás tak pro náš doprovod 😀 😀