II. trimestr, zas o kus dál. Pridejte se

nika
29. dub 2009

🙂 tak jdeme na to ne, 😀

dandulka1
4. zář 2009

Ahoj blecho, můžeš. Kolik jsi těhu a odkud jsi?
kalei - má to být Ela, jenže manža zjistil že má mít svátek těsně před narozením tak držkuje že bude ochuzená o dárky atd.......... tak včera říkali jeho rodiče že jí máme dát 2 jména, Eliško jí budem říkat a nějaké kde je svátek třeba v březnu a to by slavila.
Holky nějak na mě dopadla ta dřina, bolí mě chodidla a nemám ani trochu síly něco dělat. Jdu do postele než začne zedník bourat.
berryl - dokud sedím tak je to dobrý, jak vstanu tak mám pocit že to břicho malou neunese, pořád mám tlak dolů. Na mámu se pantáta ptal (dělá v nemocnici) prý jí dávají léky na otok mozku, je to o malinko lepší ale prý nás nechce vidět. Ochrnutá je na půlku těla.

berryl
4. zář 2009

ahoj bleško :o)))))))))))))) Ty nám, ale brzo porodíš 😲 tak jsem si vzala první probiotika tož jsem zvědavá, Ty je bereš jak dlouho???!!!

holky já měla nejhorší noc, lehla jsem si s manželem a nemohla jsem usnout, takhle jsem se trápila až do 3h, mezi tím jsem byla několikrát na wc a dokonce i v ledničce na sýr, dostala jsem hlad, ale co bylo šílené, tak ty křeče v žalůdku a teď nevím, ale asi to jsou poslíčci(já to nepoznám, ale co jiného by to bylo), hodně mi i trvdlo břicho, nejlépe mi bylo když jsem se postavila, takže jsem vstala a dívala se z okna jak prší, jsem hotová a to doslova, ale i teď když si lehnu, tak mám ty křeče z přestávkama pomoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooc!!!

Dan to není špatný nápad s tím druhým jménem! už Ti nějaké šrotí v hlavě?
Dan to je šílené, maminky mi je strašně moc líto!!!

adellaide03
4. zář 2009

Ahoj holky,
teda Berr Ty už chceš rodit? Ještě chvilku vydž.

petule83
4. zář 2009

Ahoj holky,tak já dnes spala úplně skvěle,při dešti se mi spí moc fajn 🙂

Týnko teda to jsi měla blbou noc 😖 No já dostala šílené poslíky než jsme šli spát,nějak po půlnoci.Šla jsem se vyčůrat a z toho záchodu jsem už myslela,že půjdu po čtyřech 😖 Já nevím,jestli to jsou poslíčci teda,protože se mi to po několikati minutách neopakuje,prostě mě 1-2krát za den rozbolí břicho jako na ms a bolí u toho i záda.Trvá to pár minut.A taky to není úplně každý den.Tak já nevím.No taky bych to už nejradši měla za sebou,ale u nás to nejde,Vojta prostě musí do 12.října vydržet,pak už je to jedno...

Adel co noha?

Bleško vítej,napiš nám něco o sobě 🙂

Dandulko je mi moc líto maminky,takže měla mozkovou příhodu? 😕 S tím jménem dobrý nápad 🙂

adellaide03
4. zář 2009

Petul noha pořát při stejném Sice mám pocit, že už bych na ní mohla došlápnout protože mě vůbec nebolí, ale raději neriskuju a počkám až do kontroly 17.9. radeji abych tam třeba něco nepošramotila a pak na to nemohla došlápnout kdoví jak dlouho. Pak už to snad pomalu půjde a do porodu to snad bude relativně dobré.

endie
4. zář 2009

nazdar baby

dan: to je mi líto s maminkou 😒

berryl s tím spaním to máme stejne, ne a ne usnout a když už tak musím na wc takže noci o ničem, na wc chodím tak 3-4 za noc a vždycky v pravidelnou dobu 😠

petule83
4. zář 2009

Do 17.9.,to už máš za pár 😉 To už zvládneš co? 😉

berryl
4. zář 2009

Endie to mám taky taky teď už i 4x za noc na wc a to se snažím na večer už moc nepít

Peťul já myslím, že to jsou poslíčci, teď je už mám častěji, ale hlavně večer když ležím a jsem v klidu

adellaide03
4. zář 2009

Petu to víš, že zvládnu. Vydržela jsem to už tak dlouho tak těch 13 dnů to už je maličkost. 🙂

dandulka1
4. zář 2009

Holky jsem na tom stejně, sice jsem spala od 10-6 ale 4x na záchod a vzala mě křeč do pravého boku a kyčle. Než se vyhrabu z postele...Už sem si nestihla lehnout, už je tu rámus. Jsem dneska úplně bez energie. Vydrhla jsem mikrovlnku a konvici (měli jsme kuchyn u garáže takže jsem si mákla, i když jsem uklízela tak to byl děs, každou chvilku někdo lezl dovnitř, hlavně malej, tak ten prach byl po 5 letech znát. Ted se vše blíská 🙂 ale jsem utahaná jak když jsem skládala uhlí. Nic mě nebaví. A bude hůř 😉 😉

berryl
4. zář 2009

Dan já Tě obdivuji, mám jít uklidit skříň a vyžehlit prádlo a nejsem schopná se k tomu donutit!!! taky si půjdu lehnout, protože se mi zavírají oči 😵

berryl
4. zář 2009

Poslíčci:

Poprvé je popsal roku 1872 doktor John Braxton Hicks, odtud tedy jejich další pojmenování – Braxton Hicksovy kontrakce. Lze je zaznamenat už od 6. týdne těhotenství, i když většina žen je cítí až ve 2. a 3. trimestru. Tělo
se jimi připravuje k porodu, ale nedochází k žádnému rozšiřování děložního hrdla.

Jak je poznat?
- projevují se 20-30 sekundovým ztvrdnutím břicha
- netrvají dlouho, postupně slábnou
- když si dáte teplou sprchu nebo si lehnete a setrváte v klidu, kontrakce zeslábnou
- intervaly mezi kontrakcemi se nezkracují
- jsou obvykle méně bolestivé
- nedochází k dilataci děložního hrdla

Skutečné kontrakce
- jejich intenzita nepolevuje, naopak se stupňuje
- nezmírní se ani při změně polohy
- obvykle trvají 30 až 70 sekund
- jejich frekvence směrem k porodu stoupá
- mohou být doprovázeny i průjmem a zažívacími potížemi
- bolest se dá přirovnat ke křečím při menstruaci
- objevují se v pravidelných intervalech
- trvají déle

Co mají společného
- falešné i skutečné kontrakce můžete pociťovat v místě podbřišku, v dolní části zad, nebo dokonce mohou přecházet až do horních partií nohou

Další příznaky blížícího se porodu
- prasklá plodová voda
- stabilně otevřené děložní hrdlo
- pravidelné kontrakce
- odchod hlenové zátky, doprovázený výtokem malého množství červeného nebo hnědavého hlenu.
Tento jev se objevuje bezprostředně před porodem, ale může k němu dojít i několik týdnů předem.

Kdy jet do porodnice
- pokud kontrakce pokračují a objevují se přibližně v pětiminutových intervalech
- pokud během pravidelných kontrakcí dojde k prasknutí plodové vody
- objevuje se krvácení
- necítíte pohyby dítě

petule83
4. zář 2009

Dandulko já tě taky obdivuju,taky se nemůžu k ničemu přinutit 😝

Berryl děkujeme za podrobý popis 😀 😉

berryl
4. zář 2009

je to tak hezky a srozumitelně popsané! Jinak já už ležím v pelíšku. Petul půjdeme v úterý omrknout tu Vítkovickou porodnici? Co dneska vařite?

petule83
4. zář 2009

Týnko já se tě taky ptala 😀 v IP 😅 Já určitě chci,zajímá mě to,i když tam nechci rodit,ale nikdy nevíš...Já dneska vařím kuře na paprice s těstovinama.

endie
4. zář 2009

Já jdu ve středu do Vítkovické nemocnice,

endie
4. zář 2009

oni mají prohlídky ve středu

berryl
4. zář 2009

jo jo mají i ve středu,ale v úterý to máme s tou naší porodní asistentkou ona tam pracuje. Jinak jsem se snažila spát,ale marně :o( čučela jsem do zdi a nic jsem vyřízena,unavená vypadám jako zombie

endie
4. zář 2009

aha tak nic jsme myslela že půjdu svama teda pokud by jste mě vzali ale tak nic půjdu sama

petule83
4. zář 2009

Já dodělávám oběd a poslala jsem Toma pro nákup,odpoledne chci dělat rolády a potřebuju suroviny a poslední dobou ty obchody nesnáším,vždycky se mi tam jak naschvál udělá blbě 😠 Týnko já to taky mívám tak,chce se mi děsně spát,bolí oči,ale jak si lehnu,ne a ne zabrat 😠 Vem si ten dithiaden ne?

berryl
4. zář 2009

no já právě ten dithiaden moc brát nechci jsem pak hotová 2dny,to pak zase pořád spím,si nevyberes. Endie já si myslim,že se můžeš klidně přidat k nám!

nika
autor
4. zář 2009

ahojki kočenky 🙂

berryl
4. zář 2009

ahoj Niki

nika
autor
4. zář 2009

ahojki Týnko, co je ti dneska líp?

já jsem z toho lítání unavená, ael bylo to skvělé.

berryl
4. zář 2009

no líp,průjem mám pořád,ale už ne jako včera a celou noc jsem nespala,ale jinak ok :o) a sehnala jsi všechno co jsi chtěla?

nika
autor
4. zář 2009

samo že ne, nedojela jsem do toho Möbelixu ale to neva, chtěla jsem tam kouknout na deky z mikrovlákna, ael to počká a v ikea neměli látku kterou jsem chtěla na závěsy v ložnici 😠 už jsem je chtěla mít o víkendu ušité.

jinak snad vše. koupila jsem si tu sadu košů k přebalováku jsou dobrý. dost velké.

nika
autor
4. zář 2009

ale jinak to byl docela uspěšný den, hlavně v autě dole mám krabici - takovou velikou a v ní je kočárek 😀

berryl
4. zář 2009

tak to je paráda, kočárek je důležitý 🙂

nika
autor
4. zář 2009

přesně tak 🙂

berryl
4. zář 2009

jdu se dívám na tv pěkný večer všem!