II. trimestr, zas o kus dál. Pridejte se

nika
29. dub 2009

🙂 tak jdeme na to ne, 😀

kelly1983
24. říj 2009

bleško no zajímavý 😀

sali to je jediný co vím na 100% že ven musí 🙂 ale kdyby mi někdo taky řekl kdy....

blecha001
24. říj 2009

sali: no já taky už připravuji věci bokem na velkou cestu 🙂 a taky jdu ted relaxovat k netu.

kelly: no přesně jak píšou holky, neboj se toho.. je to fakt nádherný zážitek 🙂 je to takový zázrak 🙂
no uplně chápu jak se cítíš.. jak jsem přišla do diskuse, tak taky jsem měla stejné pocity. Už jsem to chtěla mít za sebou a každý den čekání 😒 ale to malé si samo řekne kdy chce na svět 🙂 a pak to bude krásné splynutí

berryl: no jenze ja právě nevim kolik nakojim z mého mlika .. tak ja ji dam zkusmo na večer 30tku a uvidím. Ted odpolko ji stačilo moje mliko a chrni. Jsem zvědavá na PO co nám řekne dr. kolik jsme přibraly, jestli je to lepší.

sali: no to máš taky recht.. je to fakt vypocená dřina 😀

tak ta naše bleška se ted probudila, tak jdem na koupačku. Zatííím

berryl
24. říj 2009

blesko a nemáš váhu? Já kdyz jsem kojila tak jsem si malého zvážila pred a po jídle,ale bacha a plnou plenku! A zjistís kolik vypije z prsu

blecha001
24. říj 2009

berryl: no právě že váhu nemam ☹ mam akorát kuchynskou digitálni a ta by se zničila, je malá to by nešlo.
tak jsem ted malou chtěla položit po vypité 30tce beby a zase byla neklidná jak předtím před zvracením, tak ji tady mám v lehátku hlavou nahoře, tak snad to bude dobré.. zkusím to .. třeba to chvilu potřebuje ztrávit, co já vím.

a co ta odsávačka od Medely, jaká je? Už jsi ji zkoušela?

berryl
24. říj 2009

aha já měla půjčenou od kamarádky. No my v pátek teprve poslali zpět tu avent a další týden přijde ta medela. Zatím odsávám tou ruční medelou. Tak malý dostal plno dárků a dostal dřevěné odrážeci kolo od 3let no sranda si na nej počká.

kaleilah
24. říj 2009

Holky jen chci napsat když nevíte kolik vypijou když kojíte tak místo jednoho kojení odstříkejte, a dejte flašku vašeho mlíčka. Tak poznáte kolik toho vypijou a hlavně za jakou dobu zhruba. Budete i vědět že např. těch 20 minut opravdu papají, potom že už se jen tulí a cumlají 😉

blecha001
24. říj 2009

berryl: aha tak to joo.. ja myslela, že jdete do obchodu a vymění to růčo fůčo. No my taky včera dostali od známých.. resp. malá dostala 😀 rifl. sukýnku a tričko taky tak na 3roky.. vtipné 😀 😀 ale pěkné 🙂

kal: kdyz me to tak připadá,že malá mi vycucne více mlika nez ja odsaju, je to možné? A taky mi připadá, že pokaždé mam jine mnozstvi mlika.

kaleilah
24. říj 2009

blško myslíš jako že když odsáváš, je to menší množství, než když kojíš normálně? Jiný množstvý mlíka máš určitě, ráno ho bude určitě jinak než večer, navíc se ještě pořád upravuje-poptávka-nabídka 😉 ale aspoň budeš vědět že těch třeba 10 min určitě pije mlíko, pak jen blbne a nadávkuješ podle toho UM

dandulka1
24. říj 2009

Tak jsem vás dočetla. Co máme mimča tak toho není tolik 🙂 Malá spala na zahradě 2,5 hod pak jsem jí zbudila aby zas neblinkala. Stihla jsem tolik práce venku, mám radost.
Byli jsme v globu ve zlatnictví, Petr chce at si něco vyberu za malou a já nevím co, jestli naušnice, hodinky nebo prstýnek, tak jsme nic nevybrali že kouknem ještě jinde.
Koupila jsem si rifle protože mi jsou jen tepláky. V dámském mi nic nesedělo tak jsem si koupila pánský a ty mi sedí ale ty kila ☹ snad až dokojím tak to půjde dolů.

bleška - mám úplně stejný problémy. Dneska je celý den jen kojená a ted po koupání nebyla ani kapka, zkoušela jsem i odsát a nic tak vypila 40 bebu a usíná. Horší je že každou noc je to jiný. Na dnešek jsem každou 2,5 hod. dala obě prsa, každé po 10 minutách a k tomu 15-20 beby a bylo to akorát. Ted jsem vypila čaj, Caro, vodu ze štávou a jsem zvědavá jestli se mi na noc mlíko udělá. Ale zase mám prsa úplně o.k. tak si člověk nevybere. Ale je fakt že souhlasím se sali, flaška je o hodně pohodlnější. Naštěstí nemusím odstříkávat a krmit, že saje sama. V úterý se musím poradit s mudr.

Jdu zalehnout, je klid tak snad usnu. Papa.

berryl - děkuju za MMS, Ríšánkovi taky pusinku. Zítra vložím fotky.

blecha001
24. říj 2009

dan: no moje taky saje sama, jen ted furt brečí celý večer ☹ dali jsme ji v 19h 30tku.. a furt brečíme.. tak ted jsem ji dala 20tku a furt brečíme, myslíš že má jeste hlad? abych ji nepřecpala...

dandulka1
25. říj 2009

blecha - už jsem ti nestihla odepsat. Co malá? Jak jste dopadli? Já krmím navíc když hledá pusinkou nebo jí dám do pusy kloub u prstu a pokud začne tahat tak má hlad. Může plakat že nemůže usnout nebo že jí bolí bříško. Když dám příkrm tak se víc kroutí a prdí. Dneska jsem v noci jen kojila co 2 hodiny ale hned vždycky usla tak to šlo. Ale jsem utahaná a ještě je hnusně, mlha jak hrom.

dandulka1
25. říj 2009

a dudlík nebo chování nezabralo?

salikova
25. říj 2009

Tak my sme včera pochovali Jardu (našeho potkana) 😢

allinka79
25. říj 2009

sali fnuk ☹

blecha001
25. říj 2009

dand: no já to zkoušela s tím kloubem, akorát jak už byla rozeřvaná tak furt brečela a pak jako by to chtěla žužlat, tak jsem nevěděla.. pak jsme ji dali ještě 20ml a ve finále jsem ji vysála nos a u toho hodně řve, tak se pak unavila a spala až do 5,30 nového času.. tak super 🙂 krásně jsem se vyspala.. ráno moc zas nepapala, tak jsem zase vysála a měla jsem už více mlíčka.. tak papala a ted chrní.
Jdu ji vzbudit na další várku, abychom přibíraly. Tak až bude chvile tak si běž odpočinout 😉 nebo pošli muže s malou ven.
ani dudlik ani chování nezabralo.. až to vysátí nosu.

sali: jéé tak to je mi líto ☹

kelly1983
25. říj 2009

Ahoj holky

Sali ☹

bleško já vím,máš naprostou pravdu....věřím že to je ten nejkrásnější zážitek co matka může mít, když malé vykoukne na svět a poprvé zaplače a proto jsem tak nedočkavá 😠

berryl
25. říj 2009

dobré ráno děvčata! Sal moc mě to mrzí! Už mám zápalenou svíčku za broučka. Tak nás večer potrápili prdiky,ale staral se tatínek,tak jsem si odpočinula. Po 14h další várka rodiny. Bylo fajn tady mit plno lidí,popovídat si a přijít na jiné myšlenky. Dan já dostala prstýnek z bílého zlata za Rišanka 🙂 jsem z nej nadšená a tatínek vybíral sám a hned mi říkal,že ho mužů vyměnit,ale není proč fakt se trefil, zkusím ho vyfotit. Blesko nemáš to jednoduché,asi to nezjistís kolik vypije. Já mám třeba nejvíce mlicka po ránu. Já jsem večer dala 80ml svého mléka malému a on 5min po jídle začal plakát,taky vždy zkouším prst tak jsem mu šla udělat jeste 30ml beby a byl klid asi to moje mlicko bylo vodove a měl jeste hlad.

kelly1983
25. říj 2009

Ahoj berryl a ty jsi tu bebu už koupila dřív než se malý narodil? Jako je lepší to mít radši dopředu, kdyby byl problém s kojením a nebo až jsi porodila a zjistila jsi, že mu to nestačí?

blecha001
25. říj 2009

kely: vzdyt už to máš za pár 🙂 no já jsem měla od sestry takové lahvičky s bebou už namíchanou. Měla jsem to i v porodnici, protože u nás v porodnicích se cpe nutrilon a to jsem já nechtěla. Protože beba obsahuje probiotika a nutrilon jen prebiotika. Takže jsem po nich mohla hned šáhnout.. ale v tom prášku to bude jistě lepší, protože v té lahvičce asi ty probiotika nejsou to by ty bakterie tam nepřežily si myslim.. až je vypotřebuji tak koupím tu pixličku.

berryl: no tak já to budu dělat asi jako pokus omyl a uvidíme... to by bylo abychom nepřibíraly, no ne? Jinak dneska už jsem měla mlíčka více, pracuju stále na tom... tak jsem nemusela dělat příkrm, stačilo ji to.
Holky, když tak doporučuju laktační čaj od Grešíka.. fakt super i chuťově.. mě uplně vadil čaj od Larosu, zvedal se mi z toho žaludek a tento piju 3x denně a fakt na doporučení se mi mlíčko zase rozjelo 🙂

co dnes vaříte? Niki mě navnadila s tou svíčkovou a už jsem více zajetá a dnes i odpočatá, tak jsem se na to vrhla, už se to dělá samo tak paráda..

dandulka1
25. říj 2009

berryl - Petr nechtěl riskovat,, prý je lepší když si něco vybeeru sama. Jsem radši, v některých věcech nemáme stejný vkus. Nevadí mi že to není přeekvapení.

blecha - malá poprvé brečela dnes ráno (dopol.) ale mezi tím usínala. Pak jsem převlékla z pyžama,, nakrmila, umyla a byla posranáaž za ušima a teed spokojeně usnula. Ale ráno jsem dokrmila 20 beeby. Ted zas kojím. Zkusím ten čaj co píšeš. ten od Lerosu jsem vypila 2x, chutná mi ale malá má po něm křeče.

Holky ještě že se máme a můžem si poradit, co?

kelly - já koupila bebu asi po týdnu když jsem byla doma. Měla jsem velké problémy s prsama a jeden večer mi došlo mlíko a neměla jsem jí co dát tak jsem to rtadši koupila, jinak prsa se po 3 týdenním trápení srovnali až tomu nemůžu uvěřit a doufám že to tak zůstane. Ale 1x za 24 hodin mi mlíko dojde tak přikrmím. Jen je blbý že se beba musí po otevření do 14 dnů sdělat, tak jsem koupila to nejmenší balení.

dandulka1
25. říj 2009

blecha - já jsem včeera dělala ptáčky a rýži a máme gulášovou polévku. Jdu něco upéct, přijedou Petrovo kamarádi nám popřát a kouknout na Elu a jsou to žrouti 🙂

dandulka1
25. říj 2009

blecha - prosím pošli mi odkaz na ten čaj jak vypadá, nemůžu to najít, jela bych si ho koupit. Je z lékárny?

kelly1983
25. říj 2009

Takže ta beba je lepší jak nutrilon, jo?

berryl
25. říj 2009

kelly já jsem poslala manžela do lékárny, doma jsme měli jednu dávku nutrilonu. Takže nám to vyšlo. Dan máš pravdu je fajn že se tady můžeme poradit. No my vždy kupujeme spolu,teď byl poprvé sám a trefil se 🙂 Blesko hlavně,že máš mlicko a malá přibírat bude uvidíš. My máme kuřeci ptáčky na oběd.

dandulka1
25. říj 2009

kelly - kluk byl na nutrilonu ale jelikož je alergik a nekojila jsem tak mi mudr řekla že až přijdu o mlíko že dáme bebu, prý je pro nás lepší, abychom předešli aleergiím. Jinak myslím že nutrilon je na stejné úrovni. Kluk prospíval a nikdy nebyl tlustej, jako některý děti třeba po sunaru. Pokud nemáte dispozice k alergiím tak myslím že nutrilon je vyhovující. Já jsem silný alergik a kluk po mě tak tomu chci u holky předejít.

blecha - tak jsem se zmínila o tvé zkušenosti s čajem a Petr ho jel sehnat. Ráno jsem vypila Caro a mlíko se tvoří. Ještě mi koupí ten Gravimilk kvůli vitamínům. Už jsem ho dopila.

kelly1983
25. říj 2009

dani aha děkuji

berryl
25. říj 2009

no já jsem taky alergik,na hodně doporučení a recenzi jsem zvolila bebu 🙂 malý mi usnul na bříšku tak ho radeji více hlídám

berryl
25. říj 2009

jo jinak se mi krásně zahojila jizva a od včerejška nekrvacim,jak jste na tom vy?

blecha001
25. říj 2009

dan: jj zkus, já mám tento sypaný http://www.obchudeknaruzku.cz/detail.php?zbozi=...
koupila jsem ho ve zdravé výživě.. jestli to nikde neseženeš, tak ti tu můžu koupit a přivézt.. v pátek se chystáme na Moravu, prvně Kroměříž, pak OV 😉
jj přesně tak, hodíme problém do placu, tu se to rozebere, podpoří a je nám hned líp 🙂
týý jo, tak to jsem nevedela, ze se musi beba do 14dnů sdělat..tak radši též koupim to menší bal.
to asi kvuli tem probiotikám ne?

KELLY: jj je lepsi, protože beba obsahuje jak pro tak prebiotika a nutrilon jen prebiotika

berryl: no já v to pevně doufám, na zítra mi držte prosím palečky. já uz taky nekrvácím... zato hodně chodím čůrat jak tak furt piju 😀 😀 😀
ted jsem kojila po hodině.. si malá řekla 🙂 a jdu si lehnout.

blecha001
25. říj 2009

jinak od Grešíka je taky výýýborný čaj Echinacea... je výýýborný při nachlazeních, piju s medem. Na Grešíka holt nedám dopustit, ted jsem si koupila i psilium na kakání 🙂
http://sedmikraska.mimishop.cz/detail.php?zbozi...
http://www.eshop.tavlisa.cz/store/GoodsDetail.a...