II. trimestr, zas o kus dál. Pridejte se

nika
29. dub 2009

🙂 tak jdeme na to ne, 😀

kelly1983
29. říj 2009

Ahojky

kuki nenechají, proč?? Vždyt to je ještě brzy 😕

kelly1983
29. říj 2009

😀

salikova
29. říj 2009

kuki: No to nevím! To sem propásla 😅

endie: Jé, děkuju! Už sem klidněkší... Tak aspoň nebudu muset tolik čistit 😀

dan, jak je?

kukinek
29. říj 2009

je brzy, ale mohli by,ne 😀 Když já byla na poradně a odešla mi hlenová zátka, tak doktorka vevnitř šťáralla takovou tou vodičkou na zjištění odtoku plodovky a říkala, že kdybyb zjistilila, že odtéká a já si toho třeba nevšimla, tak mě hnedka vezou do porodky.
Ale když mi tu vodu praskli na sále, tak envím, jak bych si ji mohla nevšimnout 😀

kelly1983
29. říj 2009

no jo ale mě hlenová zátka neodešla ☹

dandulka1
29. říj 2009

Ahoj maminy. Tak jsem včera volala na pohotovost, teploty vylezly na 38,5, prý můžu nejvíce 4 paraleny za 24 hod.ale prý radši i mín. Měla jsem strašný bolesti celého těla. Poprvé jsem brečela bolestí. V noci jsem už měla 39,6 tak jsem si vzala ibalgin a mlíko odstříkávám a vylejvám, ale při té horečce jsem odstříkala 40 za celou noc. Horečka,zimnice, bolesti a kojení se nedá zvládnout. A paralen mi zabral jen na 2 hodiny. Naštěstí malá jedla každé 3,5 hod. bez problémů, ale já nespala. Když jsem jí nakrmila a uspala tak jsem šla odstříkat,pak jsem seděla u el.ventilátoru a pouštěla na sebe teplo protože jsem měla zimnici a nemohla jsem spát bolestí. Ted mi zabral prášek tak jsem se osprchovala, propotila jsem 4 pyžama. Takhle zle mi dlouho nebylo. Až usne po obědě tak půjdu taky.

salikova
29. říj 2009

dan, zalez do postele a kurýruj se! Tak ať je brzo líp!

kelly1983
29. říj 2009

Ahojky, tak další kontrola v porodnici za mnou....vše v pořádku, jen ještě teď krvácím jako bych dostala měsíčky, dr. se ve mě trošku prohrábla...ale jinak nic nového, stále jsme nachystaní. Kontrola za týden a pak se uvidí. 😨

dandulka1
29. říj 2009

Ahoj holky, tak jsem zkončila v nemocnici na gyndě. Opět 40 horečky a přes veškeré nahřívání, masírování a odstříkávání mám to jedno prso opravdu nefunkční a prázdné a v druhém zánět. Mám vydržet do rána bez antibiotik, řekli mi co mám dělat a ráno mám jít na gyndu pro léky na zastavení laktace. Do toho mám opravdovou virozu ale na pohotovosti mi řekli že jen paralen nebo brufen, vitamín c a potit se.Petr mi koupil i homeeopatika. Byl s malou venku a já neusnula. Jdu udělat co mi řekli a jdu si lehnout. Papa

berryl
29. říj 2009

dan to mi je líto,snad Ti bude co nejdříve dobře,moc na Tebe myslím! Kelly drž se a odpocívej at máš hodně síly na porod. Holky tak už mám tu elektrickou odsávácku medela swing a je fakt super. Už jsem odsávala a jde to jako po másle,za chviličku jsem měla 150ml 🙂 hlavně mi to ušetří cas a nebude mě bolet ruka z toho ručního odstřikavaní. Jsem strasne unavená,ale pořád nejsem schopna usnout pres den,lehla jsem si,ale je to marné. Jinak Riša se ráno probudil s pořádnou rymou. Tak jsem byla koupit prej do nosu z mořskou solí a je to o něco lepší. Hlavně mi málo jedl,protože se mu špatně dýchalo. Doufám,že mu bude ráno lépe.

blecha001
29. říj 2009

dan: jéé tak to mě mrzí ☹ ale to jsem měla to samé.. teplotu ke 40C, zimnici.. dostala jsem atb. které můžeš i při kojení a i přes to všechno se snažila kojit... ustála jsem to. Je to tak zbytečné přestat kojit? Ale pokud není zbytí, tak co, umělá výživa má taky své plusy jak jsem zjistila 🙂 je to vše na pohodu, dítě není až tak závislé na mamince, může kdykoli kamkoli vyrazit, můžeš si dát i alko, kafe.. atd atd .
budu na tebe myslet a držet palečky.. až ted jsem si to přečetla co s tebou je.. tak IP je nepodstatné..

kelly: drž se, myslím na tebe!

holky, nemam čas dočítat.. zítra dopo jedem na Moravu (už se tááák těším.. ale zároven obavy jak to zvládnu, řídím já, manža nemá ŘP).. tak ted jsme něco sbalili.. zbytek zítra.. je to náročné s tou malou.. jen abychom nic nezapoměli.
Tak se mějte hezky, jak budu moct tak se připojím a pisnu.
Jinak dnes u dr. jsme dostaly pochvalu, už vážíme 4510g což je super.. budu dále přikrmovat.. a taky jsem si pozjistovala homeopatika tak ještě zabojuju.

nika
autor
30. říj 2009

ahojki vespolek, večera jsem to nedala vám napsat. tak u dr. nic moc, malá ani nepřibrala ani nespadla s váhou, takže dál bojujeme bez nutroše jen na prsu, ale je to boj. do toho prdíky, no síla.

a taky jsem přestály první noc samy, tátu nám včera odvolali do práce, ale dneska je zpět jak na koni, ikdyž večer zase nebude, jde zapíjet malou z další partou 🙂

jinak u nás děsně hnusné počasí 😝 fuj.
nic jdu se nasnídat a lehnout si, sice neusnu ale po těžkénoci těžké ráno 🙂

kukinek
30. říj 2009

Ahojte holky,
tak u nás je noc v pohodě, malou jsme kojila 3x, pak vždycky hnedka usne. Ale měla jsem teda úplně plná prsa, ale odsávačku pořád nemám, nemůžu se rozhodnout, kterou mám koupit 😒 Jinak manža včera koupil chůvičky, protože jsme chtěli, aby Ella nebyla pořád s náma v obýváku, tak spala i přes den párkrát v ložnici. Chůvičky napodruhé zafungovaly, poprvé je byl manža vrátit, páč pořád chrčely..No a púředevčírem se mi udělal opar, takže fakt super, manža mi koupil náplati, tak už se mito hojí, ale raději se k malé pusou ani nepřibližuju - i když to jsem moc nedělala ani předtím, páč vím, že na opary trpím - a vyhlásila jsem pro všechny oňufávací a pusinkovací embargo, ať ellča něco nechytí.

dan..ajaj, to je m itě líto, taková komplikace. Tak se pořádně leč a dej an doktory, ať jsi co nejdříve fit. A fakt se šetři, tělo podle mě hodně klame. Já se cítím úplně fit, ale je mi jasné, že t otak není, tak nic moc nedělám

ber..hele, s tou mastí to byla nejlepší rada pod sluncem 😵 Fakt moc díky, páč co jsme to poprvé namazalal, tak normálně sedím a nic necítím, fakt super!

kell..tak to ti asi udělali toho hamiltona,ne?No to jsem zvědavá, kdy to vypukne, je to napínavé 😉

blecha..úplně vás obdivuju, že někam jedete, fakt. Já mám pocit ,že mě všechny síly stojí i výprava ven 😒 Ale to je i tím ,že mám tedka ze vseho nervy a strašně se potím, takže než vyjdemem, já se můžu 3x převléct. A pak se taky potím, když malá brečí a já nevím proc, prostě nějaký takov ýstres..Takže já řídit do ostravy, tak jedniě se sprchou na hlavě 😅 Ale budu na vas myslet,at je cesta ok.

Ty poradny jsou celkem stres,že?Alespon na me to tak trochu působí...

Jinak malá prdíky zatím neměla, jak jsem psala, ona rovnou kadí, tnení žádné béčko 😎 😀 Včera jsme ji vykoupali, nakrmili a mysleli,že bude spát, ale nic, pořád mručela. Tak ji manža přebalil, byla celá pokaděná, za 10 minut znovu. To jsem ji přebalovalal já, tak jsem dala čistou plínku a než jsem ji zalepila, tak jsem viděla další proud ze zadečku 😀 Za plínky teďka dáme více než za jídlo 😅

adellaide03
30. říj 2009

Ahoj holky
tak nevím jestli to víte, ale máme kluka a včera nás konečně pustili domů. Zatím se rozkoukáváme, ale jsme rádi, že už jsme doma. A co je tady nového? Kdo všechno má už miminka?

kukinek
30. říj 2009

adel..ahoooooooj!
Jojo, víme, mě to posílala bleška do porodky, páč se nám mimča narodila ve stejný den 😀
Není nad to být doma,co?

kelly1983
30. říj 2009

Ahoj holky

adell vítej a gratuluji k chlapečkovi, a co nožka je to lepší?

kuki no já nevím jestli mě udělala toho hamiltona ale dr. dost nepříjemná....jestli mě jen nešetrně vyšetřila nevím no...jinak dneska už nekrvácím, takže to vidím spíš, že se to uklidnilo. Jinak s odsávačkou zatím zkušenosti nemám 😅 ale koupila jsem si ji a myslím si,že je to určitě dobrá věc pokud máš hodně mlíka a nalívají se ti prsa.

dan to mě mrzí, snad bude vše v pořádku....drž se

adellaide03
30. říj 2009

Kuki je to je teda sranda tak já Ti taky gratuluju. Jo doma je doma.
Kelly ale jo nožka je lepší i když ještě ti není úplně ono, snad brzo bude.

berryl
30. říj 2009

kuki jdi do té medeli swing mám ji a je super. Avent stojí za houby.

berryl
30. říj 2009

jo a holky mi dětská mudr řekla,že mužů ibalgin kdyby mě něco bolelo,prý se do malého pres mléko dostane tak malé množství,že se nestojí o tom bavit. Tak jen at víte,kdyby Vás něco hodně bolelo.

berryl
30. říj 2009

kuki v hrabůvce je nějaká laktační poradkyně, která půjčuje el. odsávačky domů třeba na týden tuším na 100,- a můžeš si to aspoň vyzkoušet

jinak odpady se hlásí do 30 dnů

pro Ostravačky, je tam i formulář ke stažení, stačí vyplnit a poslat:
http://www.esmo.cz/load?p_name=xp10416i101/ke-s...

kelly1983
30. říj 2009

adell malej je krásnej mooooc 😵 😵

kukinek
30. říj 2009

kelly..kdo ví, ja si takhle představovalal toho hamiltona,ale to by napsala bleska,ji to myslim delali 2x

berr..to mě nenapadlo, já zkusím zavolat te holce, co jsem k ni chodila do kurzu, myslim ze je taky pujcovala na v yzkouseni. A me rekla baba na tech odpadech, že to musím nahlásit do 8 dní, my se tedka stehovali, tak sjem tam volala. Ale když je to 30 dní, tím lépe 🙂 Já to poslala včera a hodilo by se nám, kdyby nám vyváželi popelák častěji, nějak se teďka rychle plní 😅

adell..malý je fajný 😵 a jak to vůbec s nohou zvládáš?v pohodě?

Já jsem slaměná vdova, manža šel na bembajz a pak do hospy, tak jsem zvědavá. Ale mělo by to být v klidku, malou jsme okoupali a já ji konečně před chvílí uspala..
Dneska jsem přemýšlela nad tím, že mě Ella určitě vidí jako jedno velké prso, které mám asi místo obličeje 😀 Jenom se přiblížím, tak už se natahuje a hledá..Dívala jsme se na fotky a všude, kde jsme spolu, tak mám triko nahoře, je to mazec,fakt 😀

adellaide03
30. říj 2009

Holky děkuju za pochvalu je to zlatíčko je strašně trpělivý i když ho občas bolí bříško tak papá krásně no hodný po mamince.
Kuki no je to trochu těžké s tou nohou, ale tak nějak se to dá zvládnout. Dnes měla dovolenou moje mamka tak mi pomáhala a příští týden má přítel tak snad to všechno brzy rozchodím a půjde to.

verusinek
30. říj 2009

Krásný večer, všem moc moc moc děkujeme za gratulace, ode dneška jsme doma a to je teprve pohoda 😵 .... Malej je hodňoušek, takže zatím si to strašně užívám. 😵 Kojíme naprosto bez problémů a vlastně zatím vše naprosto super. Porod super a prostě zatím si připadám, jak ve snu 😵 😵 😵 😵

salikova
31. říj 2009

dandulko: Nechej se starat Petra, zalez do postele, pořádně se vyspi a naber síly, ať zánět co nejrychlejš zmizí!

ad: Tak vítejte doma 😎

kelly1983
31. říj 2009

Ahojky

adell tak to je super že malý je hodný po mamince 🙂 to já jsem zvědavá na malou pokud bude po mě...no 😕

kuki jak se máš??

veru tak to ti gratulu a moc ti přeji aby to i tak dlooooooooouho vydrželo 😵

kukinek
31. říj 2009

Ahojte holky,
veru...malý je fajný 😵
Že se nám ty děti ale povedly,co? 😀

kelly..hele, neděs se, manža byl dítě poděs, chtěli ho dát do děcáku 😀 A Ella je zatím andílek, takže ti svítá naděje, že i když bude po tobě, tak se to bude dát přežít 😀 Jo hele a pepsina nám dělá naschvály, už nevím ,co s ní, nechci ji pořád tlouct 😒

Jinak my už přišli na to,že má Ella dopoledne povídavou, což byse mi hodilo více odpo, až pak bude manža z práce doma. Ale i tak je hodná, koulí očima a něco si pobrblává a pořád si chytá ručky, jakoby se modlila..asi za lepší rodiče 😀 Jinak mi v noci počůralal dvě zavinovačky, ani nevím, kdy to stihla a dvakrát prokadila oblečení, páč spala na boku, takže já mám zase skoro plnou pračku a to jsem včera žehlila tu minulou..

Holky, loupou se vám prcci?Malá se strašně loupe v záhybech..

nika
autor
31. říj 2009

ahojki vespolek 🙂
krásné slunkové sobotní dopoledne, odpolko jdeme s kočárkem, už se těším.

jinak veru a niki vítej doma.

jinak my najeli včera na režim - kojení a hodina vzhůru a nespaní, pak hodina spaní, docela záhul pro mamču. jinak je malá hodná. jen ty prdíky

kuki mi se malá loupe všude, je to normální ale dávej bacha jak ji po koupíní utíráš aby byla fakt v těch záhybech suchá, já mažu celé tělo olejem. dneska se vzbudila s loupajícím se očičkem - víčkem.

v porodnici sestřičky říkaly že se loupou do krásy .-)

salikova
31. říj 2009

My se taky loupem.. Ale žádná tragédie...

JInak niki, vy se máte! tady je zima jak v únoru! My se dnes asi ven nedostanem ☹