II. trimestr, zas o kus dál. Pridejte se

nika
29. dub 2009

🙂 tak jdeme na to ne, 😀

dandulka1
4. lis 2009

Když to tak čtu tak mám dvojče od Ríšánka 🙂 Prožívám to samé co berryl s vyjímkou že jsme plně na flašce a že při oblíkání, koupání a přebalu jsme ještě nebrečeli. V koupelně jí topíme a na přebalováku máme taky teplý ventilátor a to miluje. Rozcapí se a leží a ani se nehne. Petr říkal že půjde na brigádu až přijde vyúčtování za elektriku 😀

berryl - děkuju, zrovna v tý době usnula, taky v posteli a taky na bříšku, byla by to stejná fotka. Jen že vrchní část má na polštáři,, jykoby u něj klečí, nechce úplnou rovinu. Ty noci jsou děs, člověk by se i vyspal kdybych nemusela uspávat. Ted to dohání, vypila jen 60 a usnula mi na ruce. Jinak nám občas 90ml taky nestačí, zkoušela jsem jí nechat jestli to zaspí ale ne,, musím občas 30 dodělat.

sali - taky jsem objevila na netu bebu levněji ale nevím poštovné.

dandulka1
4. lis 2009

Dnes je první den kdy lenoším, za celé dopol.jsem neudělala nic, jen jsem hodinu spala. A dala bych si i po obedě ale musím jet do města, kluk jde oprvé na angličtinu tak ho jdu představit a budu na něj někde čekat,, asi zajdu do práce ukázat malou.

endie
4. lis 2009
endie
4. lis 2009

já tam budu kupovat to Hami na měsíc mi vychází 6 balení +- a i s poštovným mě to výjde o 115 kč levněji

kelly1983
4. lis 2009

Ahoj holky, jen hlásím že jsme pořád 2v1 ani ten sex nezabral 🙂

a co Vy? CO nového, co miminka??

petule83
4. lis 2009

Holky já umřu,od rána řveme ☹ Už nevím co 😢 Asi prdíky,ach jo.A to masíruju bříško,cvičím s nožkama,dávám pecičky a stejně řveme 😒Teď už usíná,jenže s dudanem v puse,což moc nechci praktikovat,jenže jinak to nejde 😖 Jsem v noční košili a zuby ještě neumyté 😅
Vaříte někdo?Já jsem ráda,jak vyperu pračku a umyju nádobí 😅
Jinak včera u doktorky dobrý,chválila nás,za týden jsme přibrali 450g,prý dobrý výkon na to,že jenom kojím a nepřikrmuju 🙂 Dostali jsme silnější kapky na prdíky než je sab simplex,který nám nepomáhal,potom boraxglycerín na potírání jazýčka,protože máme plíseň a já ondřejovu mast na bradavky aby jsme si to navzájem nepřenášeli.A jinak jsme šikovní a máme už 55cm 🙂 A já pořád že z čeho mě tak bolí záda 😀
Postupně vás dočtu,jestli mi ten náš čertík vůbec dovolí 🙂

nika
autor
4. lis 2009

petul ach jo, chudák malej. my tak máme večery. nic nepomáhá. my dudlíka pořád pliveme takže ani to není pomoc. ty jo pěkně přibíráte 🙂

jinak nevařím - nestíhám to jsem ráda když se najím. něco sem tam doveze mamka, naposledy jsem vařila o víkendu, navažím kotel polívky.

objednávám si jídlo z jedné hospy, rozvážka zadara jídla okolo 70 kč a dá se vždy vybrat, dnesk amám Br kaši a kuřecí řízky, právě jím.

endie
4. lis 2009

peti pěkně přibíráte, ty prdíky to je děsná věc boboušci malí musí tak trpět 😒

niki dobrou chut

endie
4. lis 2009

normálně holky jak jsem neměla živé sny v těhu protože jsem nemohla spát tak ted si to vybírám i s úroky 😠 takové živé sny kolikrát ještě jak se probudím tak brečím a jsem stoho špatná 🙄 no děs fakt

petule83
4. lis 2009

Jé Niki tak dobrou chuť,mě za chvíli přiveze oběd drahý 🙂

Holky děkujem,já jsem ráda že tak přibíráme,jak jsem najednou ze dne na den přestala odstříkávat a netvořilo se mi už tak hrozně moc to mlíko,tak jsem začla mít strach,že ho ztrácím.Ale naštěstí jsme fakt hezky přibrali a mlíčko se mi upravilo podle potřeby malého 🙂

Jo Endie já taky sháním lehátko,ještě to jsme nezkusili,když mi přes den nechce být v postýlce 🙂

Holky a jíte nějaké ovoce a zeleninu?Já nevím,co můžu... 😖 A co třeba zelenina která je uvařená?

berryl
4. lis 2009

dan tak to je pravda máme dvojčata 🙂 Petul to krásně přibral! Snad se brzo uvidíme,chtěla jsem jít ven,ale ven vítr je husty. Já nevarim nestíhám, jen to co občas doveze maminka nebo Rada. Nemám cas vařit ani jíst. Z ovoce jim jen banány a jablek se mi malý osypal. Zeleninu taky moc ne,hrášek,kukuřice ani vařenou,malému fakt vše vadí. No a syrovou jsem nezkoušela. Prý mužů rajče ale bez vnitřku prostě bez seminek. Endie musíš zkusit a uvidíš co to s malou udělá. Já žiju na banánech,presnídávkach,pískotech,bebe oplátcich. Šunka,sýr eidam. Maso,ryze a tyčinky 🙂 piju vodu a čaj.

salikova
4. lis 2009

Peťul, tak to je dobrej výkon! my přibrali 540g za 14 dní, tak sem taky spokojená 🙂 Doktorka říkala, že když jí, tak ať jí - že prý je stejěn s váhou furt na hranici, takže se nemám ničeho bát a přejezeny miminko se prý pozná tak, že hodně ublinkává... Já mám asi odolny dítě, protože jím všechno a nemáme prdíky, ani nejsme osypaní. Ale možná je to i tím, že dokrmujeme a mlíčka ode mě má míň než umělyho...

salikova
4. lis 2009

Jak to tady čtu, tak asi zvolnim - já doma teda vařím 😒 I když spíš takovy rychlovky..Ale zítra se chystám na nedlo vepřo zelo

kukinek
4. lis 2009

tak jsme zpět z procházky a z poradny, malá je dneska zlté miminko, jen to nezakřinkout 😅 na poradnu jsem se nakonec nechala odvezt, pac jsem myslela,že je malá nachlazená. no a teda není, je zahlenena z mlika.A ted se holky podrzte, pribrala za tyden 600g, jako maras, málem tam servala váhu, doktorka koukala. ALE kojím jak mám, takže prý mám výživné mlíko...no s takovou bude malá nosit za měsíc oblečení pro roční dítko 😀 Na prdíky nám doporučily nějaké laktobacily nebo co nebo ten simplex, kdyby to nepomáhalo. Ale prý na to bude trpět, takže paráda...Jo a řešily jsme zase škytavku,protože malá škytá nejvíce před jídlem,tak prý máme pořád zkoušet odbrknout, dát postýlku trochu jakoby z kopce, jako tu matraci, no a pak jsme se bavily, že tím,že tak hltá u jídla,tak když se vzbudí,tak se prostě tak těší na jídlo, že si to jakoby udělaá sama. Tak jestli to tak taky nemáte niky. N oa na to prý nic není,takže smůla..
A pka jsme šly ještě nakopit, takže super, poprvé jsme byly samy na tak velké procházce,tak jsem an sebe hrdá, co jsem všechno zvládla 😎
A s jídle mje to hrůza, sotva si vzpomenu,že jsme nejedla, nejvíce když se mi točí hlava z hladu. Včera jsme měla jídlo, co jsem si předvařila v neděli, dneska jenom rychlovka a zítra budu mít hotovku, co jsem si dneska koupila.
Jo a s tím jídlem je to tak, že by člověk měl jíst to co před otěhotněním, ale střídmě, každý den zkoušet různé věci. Já teda řeším jenom osypání, na prdíky to asi tak vliv mít nebude, když malá je nafouklá ze všeho

petule83
4. lis 2009

Týnko já už se na vás moc těším! 🙂 Někdy se musíme sejít 😉

Ty jo Sali,knedlo vepřo zelo je super,ale to bych si neriskla,to by mi asi Vojta lítal 😀

Kuki teda tak na vás nemáme! 😲 600g za týden? 😕 No to je mazec,ale teda super!!!!Máš krásně výživné mlíčko 😉 A s tou škytavkou máme to samé,prcek škytá po každém kojení a jelikož mi špatně odbrkává,někdy po kojení vůbec,tak ho musím párkrát položit na záda a zvednout a on si brkne třeba i čtyřikrát a škytavka přejde.Jo holky když už jsme u té škytavky,musím vám něco říct.Nedávno jsem v noci dokojila,nechala odbrknout a dala malého do postýlky a jelikož byl v klidu,tak jsem usla úplně na tvrdo,jenže on prý do půl hoďky začal brečet a škytat,což vůbec nevím,spala jsem fakt jako dudek(což se mi většinou nestává,normálně jenom malý trošku kňurkne a už jsem vzhůru)no a tak ho Tomáš utišoval a škytavka pořád nepřestávala,tak ho vzal do kuchyně a nenapadlo ho nic lepšího,než mu dát lžičku PERLIVÉ vody! 😀 No jak mi to druhý den vykládal,myslela jsem že ho zastřelím! 😀 Ale prý se mu potom hned ulevilo 😅

nika
autor
4. lis 2009

petul ty jo. já obdobně zaspala v pondělí, malou jsem dala do ložnice bylo to na odpoledne usla jem v obýváku, malou slyším. naštěstí spala ala já se vzbudila s děsem že není v postýlce v obýváku a přiletěla jsem do ložnice a ona zachumlaná, deku přes obličej, byla jsem v šoku.

v noci se nedivím, unava udělá svoje. mů j chlap je jak poleno spí, chudák chodí tak unavený ☹

ta perlivá voda je síla.

kukinek
4. lis 2009

petul 😀 😀 😀 heeeej, tak tedka se fakt směju nahlas 😀 😀 😀 Takový obětavý tatínek, vidíš, jak si hnedka poradil 😀 to je sranda,fakt..
Tak já zkusím ellu taky zvedat a pokládat, třeba to pomůže, fakt,každá rada dobrá.
A s tím mlíkem - já jím Laktavit, myslím,že se to tak jmenuje,je to na podporu laktace, piju hodně plnotučného mlíka, dokonce jsem si dala párkrát i salko 😅 a pak piju ty čaje, hipp kojící, pak jeden z lékárny a jeden na podporu kojení. Takže jako jedu fakt ve velkém 😀

salikova
4. lis 2009

kuki, tyjo, ty si úplná matka matek 😀 Já mám opačnej problém, a to piju kojící čaje a všechno okolo jak blázen 😅

peťul: to knedlo vepřo zelo bude spíš pro velkyho Filipa 😉

nika
autor
4. lis 2009

kuki každá rada dobrá, já piju meltu, kojící čaje, hodně vody, kakao vše s plnotučného mléka plus ty homeopatika. hodně se snažím odpočívat a dodržovat to jídlo - nehladovět, idkyž to jde těžko.
jasenku - slazenou smetanu jsem si koupila v pondělí po poradně s malou, že jsem přibraly, hodně jsem se bála. ale hlavně jsem si to dala od pondělka v hlavě do kupy, a už nebrečím, že bojujeme s kojením. pořád se mi chtělo plakat, že ji nekojím plně, bla bla bla, hodně mi pomohla i ta laktační poradkyně, jsem na ni zítra zvědavá, od včera se mi zdá že pokračujem po dobré cestě.

my s tím brkáním máme taky probém, často se ji nechce, ani po změně poloh, na rameno, na hrudník, na tygříka na ruku, nic.

salikova
4. lis 2009

nika:myslím, že hlavní je se s tím prostě smířit, že dokrmuješ...pak, když seš vyrovnaná, to kojení jde líp...navíc nikde není psáno, že se k plnymu kojení nevrátíme, že...a když ne, tak ne - já už to teda přes koleno lámat nebudu...

kukinek
4. lis 2009

nika...jojo,ještě jsme zapomněla tu meltu,tou se taky prolívám a ještě ten gravimilk. Jo a ještě mi říkala gynekoložka na poslední poradně, když jsem jí řekla, že mám šílené záchvaty hladu,že to je příprava na mlíko a všechno ,co sežeru,tak jde do mlíka. Tak možná i proto..
Já ty změny zkusím, ale taky otmu moc nedávám, asi nám to zůstane 😒
Já tedka řeším problém s bradavkou ☹ Pálí mě jako čert a prso mám teplé, tak tedka hledám,co na to. snad to není ta ragáda nbo jak se to jmenuje, ale nic prasklého tam není. To je tím, jak ella tahá, je tak urputná,že mě to někdy přes všechnu bolest rozesměje. Ale tedka mi do smíchu moc není teda..A dudlík jsem zkoušela dát, tak malá vypadalaže jí z nšj natahuje a furt ho flustá ven,takže asi vítr máchale, máme smůlu..

kukinek
4. lis 2009

sali..souhlasím, nás se to zatím netýká, ale dneska je dneska a zítra může být všechno jinak. Já mám bebu doma a celkem při ruce, když by něco, okamžitě ji chystám.A myslím, že jsem díky tomu v klidu,že už od začátku k tomu takhle přistupuju

nika
autor
4. lis 2009

todle je krásně napsáno:

Miminko prostě není možné rozmazlit. Maličké děti potřebují být chovány, nošeny a kojeny. Když na pláč dítěte odpovídáte, dáváte mu pocit bezpečí a učíte ho mít důvěru v okolní svět. Jeho potřeba být s vámi je stejně silná a základní jako jeho potřeba jídla a přístřeší. Zvláště v prvních týdnech vám možná připadá, že kromě kojení a chování neděláte nic jiného. Mějte však na paměti, že je to ta nejdůležitější práce, jakou kdy budete dělat. Věci jako špinavé nádobí, prádlo, vysavač a oznámení o narození miminka mohou všechny počkat, nikoliv však plačící děťátko.

nika
autor
4. lis 2009

kuki dudlík jaký silikon nebo latex, ono záleží i na tvaru.

mne taky jedno prso dneska pálí, je nalité velmi rychle. druhé je měké, buď už pracuje dobře nebo méně, tak nevím.
kojila jsem z něj teď, malá uase usínala, tak jsem ji docvakla 40 mého odstříkaného a spí jak dudek.

na to prso zkus mezi kojením ledové a před kojením teplé aby se to uvolnilo, nebo zelné listy - z kalsického zelí - list trochu naklepat a dát na prso.
nebo potřít ledovou slivovicí. to jsou babské rady.

sali, joj svatá pravda, hlava je základ, mne strašně nervovvalo vše v porodnici, hlava to nebrala, a taky ta představa že to nepůjde - toto slovo, to je to nejhorší. takže si říkám půjde, myslím pozitivně a jsem ok.
na to že přikrmujeme jen jednou večer si myslím že válčíme dobře, chci to co nejdříve odbourat.

nika
autor
4. lis 2009

kuki mi pomáhá po kojení potřít bradavku a dvorec trochou mateřského mléčka a nechat zaschnout.

ale je fakt že jsem teď zjistila že jak jsem vlezla do komory a spíže tak mi dělá zle to chladno tak před dalíšm kojením to musím pořádně nahřát ve sprše aby malá vyzunkla vše a bylo líp.

kukinek
4. lis 2009

nik..aha,tak to moc díky za rady, to já hnedka zkusím, hlavně to teplo, protože jsem tedka šla do špajzu a uplně me to prso pichlo. Mlíko zaschnout nechávám, už tedka větrám a mám natřebo bepatenem, snad se to zlepší.
Tak faktdíky, zítra dám vědět, jak jsem dopadla 😉
A ten úrvek je fakt pěkně napsany

nika
autor
4. lis 2009

že jo je to z ligy la leche o kojení. narazila jsem an to je to sueprní str.

http://www.rodina.cz/LLL/

berryl
4. lis 2009

holky tak já mám mlíka plno a to nejím prostě nemám hlad ani cas! Takže kdo ví jak je to mléko výživné,každopádně malému chutná 🙂 jinak Ríšovi se fakt spí dobře v naší postely,tak buď proto že nás tam cítí nebo je ta naše postel měkči nevíme musíme to zjistit. Dan dala jsem malému 120ml a je spokojený,asi mu už těch 90ml nestačí. To teplo o kterém píšes měli v porodnici a to se Ríšovi taky líbilo,kdyz jsem ho pod to nahého dala 🙂 no jo doma na studený odchov. Petul mohl by Tě někdy Tomáš dovezt i s malým k nám !

salikova
4. lis 2009

😀

nika
autor
5. lis 2009

krásné ráno 😉