II. trimestr, zas o kus dál. Pridejte se

nika
29. dub 2009

🙂 tak jdeme na to ne, 😀

kaleilah
25. čer 2009

ty jsi doma nebo v práci?

endie
25. čer 2009

nazdar děvčata jak se bavíte o pejsích tak já teda nevím co budu dělat stím naším teletem, nikdo ho nechce a už vidím jak na něho budu mít čas

berryl
25. čer 2009

doma :o)
endie to mě mrzí ptala jsem se jenže každý chce raději štěně

kaleilah
25. čer 2009

endie dobrý ranko 🙂 taky řešim co se psem tedm jedeme na víkend do prahy, tam jí vzít nemůžu a nevim kam s ní 😒

endie
25. čer 2009

no právě každý chce štěně, mě jebne fakt, a víš co mi řekl můj drahý chot, prý tak tu bude stebou bydlet markéta (švagrová) aby ti sním pomohla, se posrav v kině asi, další osoba na starost, její sice 20 let ale je to magor, tahá se s chlapama atd a to fakt nepotřebuju a pak by všechbno vykecala tchyní a ty její dobré rady taky nepotřebuju

kaleilah
25. čer 2009

a pročchceč dát psa pryč? co máš za rasu?

endie
25. čer 2009

mám labradora, protože můj manžel nastupuje od 3.8 do Prahy k dopravní policii a domů bude jezdit jenom na víkendy a sama bych to nezvládla se psem který potřebuje 5 za den ven ( ano tak často můj manžel ho totiž rozežral) a nechat malou v postýlce aby se pejsek vyvenčil tak to ani náhodou, a taky se bojím jak se jní bude chovat, ted furt šteká, neposlouchá, dokonce i po mě vyjel ale manžovi otot nedělá takže nechá pe mě a už mě to pěkně s... jsem říkala že ještě jednou tak po mě vyjede a jde do kytiček, nepotřebuju aby pak udělal něco malé

kaleilah
25. čer 2009

já mám taky labradorku, je ještě mladá,ale hodná a neštěká. Nikdo po nikomnevyjela, i když jí děti fakt někdy dost zlobí..ale je fakt že mě ten pes taky kolikrát omezuje 😒

endie
25. čer 2009

já mám psa, je mu rok ted čerstvě a je to fakt tele, když mu něco řeknu at udělá tak začně štěkat, diskutovat no prostě jak děcko, no on mě totiž bere jako svojí hračku a podřadného jemu prot sním mám takové problémy a cvičitel řekl že tak tvrdohlavého labradora nevdiěl

endie
25. čer 2009

ted se snažím, ho seznamovat s Adélčinima věcma, no a on udělá to že mi to ukradne pak ho musím nahánět po bytě a nejraději by to roztrhal 🙄 , a někdy příjde sám, přitiskne čumák na břicho a funí na ní 😀

kaleilah
25. čer 2009

Laila mě zase vůbec neposlouchá, z manžy má vítr ten na ní jen koukne a už ví co má dělat 😠 nejlepší je když jsme venku, jáa í desetkrát zavolám a nic apak musim potupně říct manžovi aby jí přivolal 😀

dandulka1
25. čer 2009

Náš zmetek se umí pěkně pomstít, včera jsme nebyli venku na zahradě, manža ho pomazlil jen chvilku tak nám hodil bobek před vchodový dveře. Ale to je bobek jak od dospělýho 🙂 Jak je ošklivo že nejsme na zahradě tak brečí za dveřma a vždy něco provede.
U nás každou chvilku prší.
beryl - nevím co budu dělat, vyřídila jsem si balíčky, připravila je na poštu a jsem ještě v županu, dneska se mi nic nechce. A cokoli sním tak je mi blivno. 😝
Včera jsem našla maminku od nás na mmb tak jsem si objednala věcičky a jela jsem si pro to a budu od ní brát pravidelně. Maminka i děti přijeli v adidasu, mälá měla čepičku, tričko a boty Hello Kity... no nádhera. Říkala že jí nebaví vkládat, že mám přijet a pohrabat se, že má plné bedny. Vložím pár kousků od ní a co mi přišlo v balíčku.

aleela
25. čer 2009

Endie, tak mi teda teraz povec, naco vam bol pes. Pes nie je vec, ktoru mozes odlozit, ked sa ta uz nebavi. Koli ludom, ako si ty su utulky plne opustenych psov, ktori su ako vas : "furt steka", " je to fakt tele" . Ako ste si ho vychovali, takeho ho mate, a s takym sa naucte zit. Som zvedava, kam odlozis svoje dieta, ked bude chciet ist patkrat denne von a bude trucovat a kricat.
A cvicitel vam len nechcel do oci povedat, ze ste nezodpovedni ludia, ktori si nevedia vychovat psa, tak vam povedal, ze je tvrdohlavy.
Naco Vam bol pes!!! Odnes ho do lesa, alebo nechaj na dialnici, alebo ho daj bezbolestne uspat (krasne synonymum pre zabitie zdraveho zvierata).
Dalej sa uz nejdem rozpisovat, mozem len dufat, ze si vstupis do svedomia... 😒

endie
25. čer 2009

no tak na toto jsme čekala až mě bude někdo kritizovat, nevíš co je ten pes zač, vůbec ho neznáš a soudíš, víš když ti doktoři řeknou po 2 letech snažení že vlastní děti mít nebudete, jedině adopcí, tak aby jsi se stoho všeho nezhroutila tak jsem dostala psa, které bylo a je jak moje miminko aledíky bohu jsem se i já stala maminkou, a děkuji ti moc že jsi zas bodla do bolavého místa , moc krát děkuji

dandulka1
25. čer 2009

aleela - asi si nečetla celou diskuzi - endie bude na psa sama (což nevěděla když si ho pořídily) a ten pes je nemocný takže potřebuje hodně péče a je to starost, proto hledá někoho kde bude v dobrých rukách, to při miminku nejde. Nechápu jak můžeš někoho soudit když tu situaci neznáš.

dandulka1
25. čer 2009

Teda endie ta mě vytočila! Nic si z toho nedělej, mě tu odsoudilo hodně takových když jsem hledala někoho kdo byl na redukci dvojčat. Ze zdravotních důvodů jsem musela na zákrok a o jedno jsem přišla protože bychom to nepřežily a nebýt berryl a ostatních, tak už jsem na diskuzi nebyla, některý byli tak zlí že jsem brečela a litovala že jsem potřebovala poradit.

endie
25. čer 2009

to je právě to nikdo nic neví a soudí, ted tu zas sedím a brečím jak debil

dandulka1
25. čer 2009

Nebreč, to ti za to nestojí. Miminko je přednější.Koukni na moje nové hadříky at přijdeš na jiné myšlenky 🙂

dandulka1
25. čer 2009

Kdybys sem napsala že ti pes pokousal dítě, tak tě zase odsoudí že máš psa a nepřemýšlíš co se může stát. Zapoměn na to.

endie
25. čer 2009

je to je krásné, budeš mít malou frajerku 😵

dandulka1
25. čer 2009

Už si se usmála ? 😉

endie
25. čer 2009

jasně, ted musím do lékarny provišnovku a nebo černou mast jestli se to ještě dělá, podla sjem se o drát a ted se mi tam dělá hnis a potřebuju to nějak vytáhnout abych nemusela k dr. zas a opět

dandulka1
25. čer 2009

Jojo, černá se dělá, mám jí taky.
Holky v globu mají super akci na plíny - pampers sleep play - 70kusů za 189,- a když vezmete 2 balíky tak jen za 169,- nevím jestli jsou všechny globusy stejný ale u nás to od zítra je. Plína vyjde na 2,40!

salikova
25. čer 2009

aleela: Teda, ty seš ale drsoň! Ono se lehce soudí - zvlášť když o tom nic nevíš!!! Navíc, když sme u toho - sama cvičím psy a ne každyho psa může každej zvládnout - záleží opravdu na povaze a na štěstí - jakej pes ti skočí do náruče...Když je pak vztah člověk - pes komplikovanej, navíc ještě podtrhnutej nemocí a má být na něj člověk sám, je lepší najít mu někoh jinyho než aby se celej život oba trápili...

dandulka: Tyjo, máš parádní kousky

dandulka1
25. čer 2009

Děkuju 🙂 jsem hrozná, jiné mimčo už mít nebudu tak si to užívám když je ta možnost za pár korun. Mám od ní 13 kusů za 600,- kč. A to je v tom i ten fusak do autosedačky. A v sekáči to vždy prolezu skrz naskrz 🙂 Včera jsem se chlubila panimámě a pantátovi tak se smáli a prý po kolika hodinách budu převlíkat aby vše užila 🙂 Že prý mám věcí na 3 děti, tak jsem jim vysvětlila že to je výbavička až do roka.

aleela
25. čer 2009

Endie, nechcela som ta rozplakat, ale ked si na internete popozeras stranky ako psiadusa, psysos, a vidis, kolko psikov skoncilo otrasne, len koli tomu, ze ludia ich uz nechceli, lebo mali zrazu ine starosti, tak pochopis aj moju reakciu. mala by si vidiet kolko sa vtedy ja naplacem, ked citam kolko s tych psikov umrelo, alebo zostalo chorych a postihnutych, len koli nezodpovednosti a bezcitnosti niektorych ludi. A nie plakat, ked ti niekto povie, ze ste psa proste nezvladli a nevychovali tak ako treba. vychovany pes do svojho pana nesteka, neberie mu veci, ktore mu ukazuje a nebeha s nimi po byte a netrha ich. Vychovany pes poslucha svojho majitela. Psa si dostala ako naplast na smutne srdce, lebo si tuzila po babatku. Zrazu babatko budes mat, tak naplast proste zahodis? To sa robi? To si zasluzi? Tak ked s nim nebudes moct ist 5krat denne von, pojdes trikrat. Zabalis babatko so satky a vybehnes s nim von na tych par minut kym sa psik vycika. Aj tak budes minimalne dvakrat denne chodit s dietatom na dlhsie prechadzky, tak nechapem kde je problem.
Proste existuje obrovske mnozstvo ludi, ktori si kupia psa a potom ho uz nechcu. Treba si uvedomit ze pes zije aj 16 rokov, a som za neho zodpovedna, pretoze som ho chcela ja! ten pes si ma nevybral, ja som si vybrala psa!!!
Vies, a je strasne vela rodin, ktore po narodeni dietata psa poslu z domu. Uz aj mna sa dve osoby pytali, ci si nasho psa nechame, ked sa nam babatko narodi a nakricala som na nich uz len za tu sprostu otazku. Psa som si zaobstarala s vedomim, ze sa on budem starat nech sa deje cokolvek, ci bude chory, ci s nim ostanem sama, alebo ci mu budem musiet po jedalnach zhanat kosti, lebo mu nebudem mat co dat jest!!! Som ochotna pre svojho psa urobit vsetko co je v mojich silach, uz len preto, ze ma strasne miluje a sto percentne mi doveruje preto som proste povinna to pre neho spravit.

berryl
25. čer 2009

tak a dost
my jsme si pořídili domů před 4 lety hladkosrstého foxteriéra, od 4 měsíce jsme s ním chodili na cvičák 3x týdně, věnovali jsme mu veškerý svůj volný čas, ale prostě to nešlo, pes si dělal co chtěl, stále utíkal, žral venku zbytky i přes náhubek, ani cvičitel si s ním nevěděl rady!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! byl umanutý, nesoustředěný a to jsme byli u více cvičitelů,
Max byl doma úžasný, bylo to moje ,,psí miminko,,, doma poslouchal, ale venku byl hrozný, po 2 letech jsme ho dali pryč, prostě to nešlo, dokonce pak začal být horší a horší,byli jsme i u lékaře jestli prostě není nějak nemocný. Sám pán ze cvičáku i mudr. říkal ať ho dáme utratit, to byl pro mě šok!!! nikdy bych tohle neudělala!!!
Nakonec jsem ho věnovala jednomu myslivci, pes je na zahradě a chodí na lov, prý je stále šílený rapl, ale je tam šťastný a to je pro mě důležité, jo a já mám nového pejska yorkšírka a to je moc hodný pejsek. Někteří pejsci jsou prostě nezvladatelní, mají prostě nakovou povahu. Někdy nastane situace, kdy musí pejsek z domu, ale pokud najde Endie hodné majitele, tak jen dobře a vůbec jí nesoudím, určitě by nenechala pejska utratit, jen mu chce dopřát to co ona sama nezvládne(venčení několiktrát denně atd.) Pejsek si na nové majitele zvykne není je ještě mladý.

Prosím a přestaň srovnávat dítě se psem!!!!

aleela
25. čer 2009

To Saliskova : ked cvicis psov, tak vies, ze kazdy si ma vybrat taku rasu, ktoru je schopny zvladnut. A hlavne v case ked si ho zaobstara ma mat na psa cas sa mu venovat. Ked sa to zanedba, tak potom to aj tak vyzera. KOpec ludi si mysli, ze ved to je dobra povaha, dobra rasa, lenze aj taky pes moze neposluchat a byt agresivny. Proste vravim, akeho si psa urobis, takeho ho mas, a mas sa mu venovat naplno. Ked sa ti to nechce - kazdodenne psa cvicit a ucit ho co smie a nesmie, tak si ho nekupuj. To plati vseobecne. Proste ma fakt stve, ked niekde vidim napisane, budeme mat dieta, nebudem mat cas, partner mi nebude pomahat, hladam komu by som ho darovala. len do dobrych ruk samozrejme.
Ak ma vsak niekto zanedbavat svojho psa, koli akymkolvek dovodom, tak nech ho fakt radsej daruje niekomu inemu. Len potom dufam, ze si o par rokov neprecitam,ze endie ma nove steniatko, lebo malicka ho velmi chcela k narodeninam....
A o tom to je. 😖

berryl
25. čer 2009

aleela nesouhlasím s Tebou pejskovi jsme se věnovali na max,každý den plus cvičáky a bylo to marné, uměl všechny povely, byl šikovný, ale nesoustředěny a dělal si co chtěla a poslouchal kdy chtěl!!! byli to 2roky marného boje!!!
Bylo to těžké dát ho pryč, ale udělali jsme dobře a i já mám nového psa ,, no a co??? ,, Max je spokojený a pejsek kterého máme teď našel páníčky kteří ho miluji.

aleela
25. čer 2009

Vidis berryl a bolo to len preto, ze ste si zobstarali loveckeho psa. Hladkosrsty foxterier je pes velmi temperamentny a reaguje na kazdy podnet a preto je aj nesustredeny. POtrebuje DENNE dlhe prechadzky, aby si vybil energiu. A dlha prechadzka pre psa znamena hodinu-dve v prirode, kde sa vybeha do zblaznenia. A je to pes pre skuseneho chovatela. Ak je teraz Max stastny, tak vyborne, chodi lovit, robi to, na co bol predurceny. Zase zopakujem, ze kazdy majitel si ma vybrat rasu aku je schopny zvladnut.