II. trimestr, zas o kus dál. Pridejte se

nika
29. dub 2009

🙂 tak jdeme na to ne, 😀

berryl
2. kvě 2009

ahoj holky opět tu už od 6h strasim, ale jsem vypsána. Já včera hlídala prcka kamarádce bude mu v červnu rok a je to takový malý andílek. S manželem jsme se byli pusinkovat pod serik :o) a večer jsem brečela u zrcadla, udělaly se mi strie na prsou zatím malé a jen 2 na každém ale jsou tam a na zádech od pasu k zadečku jsem jak žirafa a to se poctivě mazu bylo mi to tak moc líto! Ty strie co jsem měla se zvětšily, roztahly a přibyly další chjo to není fér! Manžel je v klidu dál mi na ně pusinky ale mi to vadí šíleně asi budu potřebovat psychiatra :o)

berryl
2. kvě 2009

holky dají se pak nějak ty strie odstranit laserem? Neslyšely jste o tom?

dandulka1
2. kvě 2009

Ahoj holky, včera jsem byla z oslavy tak utahaná že jsem ani neměla sílu zapnout pc. Taky jsme měli večer pro sebe. Políbil mě u silnice pod šeříkem po cestě na oslavu, prý kdyby sme se pohádali a na zahradu by to pak nestihl. A pronesl větu : stejně bys mi neuschla, když na tebe koukám, vody máš v sobě dost - no co byste mu řekli 🙂
berryl - nestresuj se, je to nepříjemný ale dá se s tím žít. Oni časem zesvětlají. Já po klukovi nemám ani jednu a břicho se mi stáhlo úplně do hladka (po porodu lež hodně dlouho na břichu i 3 týdny a třeba se vypodlož polštářem) poradila mi to jedna stará sestřička a snaž se ho pak při chůzi pořád zatahovat, fakt to funguje. Ted mít asi budu, nemyslím že na břiše ale prsa mi narostli do obřích rozměrů 🙂 a cítím jak mi kůže pálí. Na bokách mám po přibrání po antikoncepci a jsou bílé.
četla jsem na netu že strie jsou dané geneticky, pokud je má po porodu matka, má je i dcera, to jsem nevěděla.

dandulka1
2. kvě 2009
berryl
2. kvě 2009

našla jsem takovou chytrou tabulku:
http://www.peceodite.cz/prenatalni-diagnostika-...

Dan no maminka měla 49kg se mnou přibrala 25kg hned to pak shodila, ale je adamá strie, popraskané bříško, strie taky na bocích až k zadečku tak jak to mám teď já a i na bocích stehen

no mazala jsem se 1x denně začnu raději 2x :o)

snad to pak nepůjde tak vidět

manžel je sladký, ten můj taky vždycky perlí

dandulka1
2. kvě 2009

berryl a čím se mažeš? Krémy z lékárny jsou někdy jen velká reklama, zeptej se mamky čím se mazala. Moje se mazala sádlem a nemá ani jednu a sourozenci jsme 3. Ted jsem se byla prohlédnout a nemám ani na prsou. Já používám klasickou lékařskou vazelínu a mažu se před spaním. Mám jí vyzkoušenou i na rány kde jsou velké suché strupy, je tak vláčná že strup úplně rozpustí. Mě jí nosí pantáta z nemoce ve velikém balení.

berryl
2. kvě 2009

mám lékařskou vazelínu a ten Qelastik te%d nevím jak se to píše
takže klasickým sádlem? uf no

něco jsem našla:
závisí to manožství elastenu a kolagenu v pokožce, pokud zde je problém, strie se vyskytnou. Výborné jsou 100% oleje za studena lisované s přídavkem esenciálch (mandarinka, kadidlovník - asi nejznámější s účinkem proti striím). Výborné - kolagenové krémy. Ale pozor, zde je zrada od výrobce, na etiketě nepoznáš, kolik kolagenu je v krému a tak se vyplatí si i připlatit. Ale není to pravidlo, na druhé straně se ví, že kolagen z mořských řas se výborně vstřebává do lidské pokožky, ale i zde záleží na chemické struktuře a molekulách (do jaké vrstvy pokožky se krém vstřebá) a kolik těch řas obsahuje Určitě se dívej na složení krému a neber nic s paraffinum liquidum, to je tak dobré leda jako ochrana kůže např. na ruce, ale nevstřebává se, dokonce to zčásti vstřebávání znemožňuje. Mléko, nic moc --- raději oleje (mandlový, jojobový, makadamiovy, šípkový). Dobré může být kolagenový krém s rozemletými moř. řasami od Thalgo, ale je to drahé. Kvalitní mořské řasy jsou drahé, pokud jsou levné, je to podezřelé. Lipozomy s nosnými látkami jsou také dobré, ale opět, upustilo se od nich, neboť často to nebyl krém s lipozomy, ale pouze lipozomovy (díky struktuře a množství - nebo se lipozomy v krému rozpouštěly dříve než splnily svou funkci). řekla bych, že dobrý olej - kup si ve zdravých potravinách za studena lisovaný čistý mandlový (můžeš přidat i jiné) a smíchej s kvalitním (Nobilis tilia, Salus) 100% esenciálním (100 ml a 30 kapek - 1% koncentrace) a natírej se o 106. POkud nelituješ peněz, kvalitní kolagen. krém z mořských řas. Hodně štěstí POkud jinak máš takovou reakci, krém, který používáš, bych používat rozhodně přestala.

dandulka1
2. kvě 2009

Ted na bříšku přibereš nejvíc , mimi má mýt na konci 17.týdne 15 cm a kolem 24. už 30 cm , pak se to uklidní mimi bude přibírat na váze.

berryl
2. kvě 2009

píšou že strie jsou dědičné, já mám nahoře totiž jen necelé 2kg a už se mi dělají strie, tak s tím asi nic nenadělám :O(

berryl
2. kvě 2009
dandulka1
2. kvě 2009

Sádlo se používalo před 50 lety 🙂 myslím ¨že podle toho co píšeš to bude spíš dědičný. Ale kašli na to, maž se a ostatní bych řešila až po dětech, jestli budete mít třeba časem ještě jedno. Kamarádka mě strašila že po dítěti mi budou viset prsa, že ta pevnost bude pryč a houby, měla jsem štěstí a byly stejný jako před dítětem. A když vidím ségru, která má mentálně i tělesně postižený dítě - čert vem váhu a strie. Já mám zas stehna samou celulitidu a to jsem zvyklá sportovat, ale asi je to genetická porucha, nemůžu se jí zbavit a ted mi i přibyla.

dandulka1
2. kvě 2009

koukni co už máš pod těma striema 🙂 http://www.babyonline.cz/vyvoj-miminka/trinacty...

berryl
2. kvě 2009

to je pěkné děkuji moc 😀 😀 😀 máš pravdu budu to řešit až potom a dvě děti bych určitě moc chtěla, záleží jestli se nám zadaří teď jsem se snažili rok a půl

dandulka1
2. kvě 2009

Mě řekli po klukovi že mám hormonální poruchu že jsem neplodná a podívej, nakonec na poprvé a byly tam dvě.

berryl
2. kvě 2009

😲 to je síla,no jo jsou to jen lidi

tak já se jdu chystat na oslavu papa a ještě jednou děkuji

dandulka1
2. kvě 2009

Nemáš zač děkovat 😉 jdu vařit. Manža je ve škole na zkoušce a večer jedeme ke známým na ohen a ousedka tam přijde s 14 denním chlapečkem. Papa a hezkou sobotu.

berryl
3. kvě 2009

dobré ráno holky, tak oslava byla parádní a dort výborný, ještě máme v ledničce :o)

endie
3. kvě 2009

krásný den holky, 😀

endie
3. kvě 2009

http://foto.dama.cz/foto.php?f=547000 tak tohle je Natálka od kámošky 😵

dandulka1
3. kvě 2009

Ahoj holky, grilovačka byla supr. Přecpala jsem se kedluben a ředkviček a noc byla děsná, špatně jsem spala. Malý Hyneček od známých (3 týdny) je moc pěknej. Už jsem dlouho tak malé mimi neviděla. Nejdřív mě napadlo kam ho v břiše dám, připadal mi velkej, ale manža má pocit, že byl extrémně malý a neumí si představit že budeme mít takovýho čudlíka.

berryl
3. kvě 2009

endie je krásná, juj jak já se už těším

dan tak to ti tu noc nezávidím :O( kedlubny miluju, ale dlozho mi sedí na žalůdku, takže se jim teď vyhýbám

endie
3. kvě 2009

tak já sem prozměnu nachcipaná, s nosu mám vodovod v noci furt smrkám nemůžu dýchat v krku mě škrábe no děs 🙄 já zas nemůžu hrozny je mi znich zle, jsou moc sladké

berryl
3. kvě 2009

hrozno mám taky moc ráda, ale vyplivuji pecky, jinak jsem teď pořád na kyselém to mi moc chutná :o)
endie snad to brzo přejde, já mám těhotenskou rýmu, takže kapesník nosím pořád :o)

endie
3. kvě 2009

já ted ujíždím na hořčci, kdybych mohla tak jí jím jenom tak rovnou s kelímku, jeśem u jetá no 😀 , tak. těhu rýmu mám taky ale tohle je už asi nachlazení

berryl
3. kvě 2009

božátko, snad tak rychle odejde jak přišla
co máte holky dneksa v plánu?

salikova
3. kvě 2009

Ahojte!Ja mam dnes strasnou chut na meloun!endie:tak snad te to nachlazeni rychle prejde!Hodne pij!No,my to vcera rekli tchyni-vyrobila sem oznameni a dala ji ho v zalepene v obalce.No,ta byla v soku.A pak se i se svagrem a manzou opili.No to byl den!Me zas zacala trapit alergie-z te rymy me boli hlava,tak si tak jen lezim u tv.

dandulka1
3. kvě 2009

sali - já mám taky alergii a když kýchnu tak mě hrozně zabolí ve břiše.
Holky máme kočárek. Včera jsme jeli na grilovačku a přijeli jsme s kočárkem. Nic nobl, jsme na vesnici a všude jezdíme autem. Nemáme tu ani chodník takže na procházku do polí stačí. Má veliký kola a hodně místa. Kámoška koupila kočár za 16.000,- a malej se jí tam po 4 měsících s fusakem nevešel. Dokoupím autosedačku s podvozkem a mám vystaráno.

salikova
3. kvě 2009

Tyjo!Tak to byla dobra grilovacka,co?