II. trimestr, zas o kus dál. Pridejte se

nika
29. dub 2009

🙂 tak jdeme na to ne, 😀

kukinek
13. lis 2009

dan..díky moc, zkusím to podle toho ,co tam píšou 😉
Jinak u mě dopoledne krize nad krize, ella od sedmi do půl jedné řvala a řvala, pořád hledala prso, takže asi nás postihl ten růstový spurt 😠 Nakonec usnula až venku, ale já jsme byla mrtvá, měla jsem sraz s kámoškou a když jsem ji uviděla,tak jsme se rozbrečela, prostě jsme mimo...tedka uz jsme v pohodě, páč jsme si pokecaly, já provětrala hlavu a doma je manža,takže paráda. Hnedka jsme zkusili odsávačku, nekonec mi ji teda zatím vyvařil aa já jsem na první pokus nasbírala trochu přes 50ml!!!Jsem úplně zírlaa a jsem z odsávačky úplně odvařená, není to tak nepříjemné jako kojení, no úplně jsme si tu výskala. Manža říkal ,že vědět to,tak mi ji koupí na vánoce 😀 Takže jsme si konečeně ulevila a odstříkala z obou trochu toho předního mlíka a to jste měli malou vidět, byla jak saň 😕 Asi se chuděra konečně pořádně po celém dni najedla...
endie...čauky, jak jste dopadli na tom foceni?my jsme objedani,tak jsme zvedava

endie
14. lis 2009

Ahojík lásky

kuki: ještě nijak jdeme až 23, jelikož jsme to musel azrušit a pak zas fotografka 😀 takže tohle by měl být poslední termín, Akorát nevím do čeho vánočního malou obléct 😠

kelly1983
14. lis 2009

Ahoj holky, jsem tu ale tak tak, já nechápu jak to stíháte tu být, já jsem asi neschopná pač já nestíhám nic...dala jsem nějaké fotky do alba, tak mrkněte. A co jinak?

salikova
14. lis 2009

Ahoj, kelly! Neboj! To se zajedeš! 😉
tyjo - malá má vlásků 😲

kelly1983
14. lis 2009

sali no a to ani nevíme pokom, když jsme oba byli blondáci jako malí....

chtěla jsem se zeptat budíte dětičky i v noci na jídlo, když spinkají? Nebo jen ve dne po těch 3 hodinách??

salikova
14. lis 2009

No, když dobře přibírají, tak ať v noci spí... Já teda nebudím ani přes den - malej se tak nějak budí po třech hodinách sám...

My sme zase celí plešatí a to sme oba byli jako miminka vlasatí jak vaše Kristýnka 😅

blecha001
14. lis 2009

kuki: hihi no to by ses divila jaké má Peťka líca 😀 😀 😀 a stehýnka hihi
no ty máš teda stavy ti povím.. ale já už začínám být taky pěkně unavená... že jsem ji ráno protože pořád brečela, tak jsem do ní narvala flašku se 120ml beby, trošku si sice ublinkla, ale pak byla v poho a já taky.. už nemůžu nějak s tou stříkačkou.. jsem tak unavená.
tak já tam dávám deci vody a na deset minut 😉

sali: no právě,že při kojení se berou jiné antiko.. tak já nevím no.. taky se mi do té antiko nechce ☹

dan: no to je síla, jak může takový prášek z kterého se dělá mlíko působit na dětský žaludeček, to jsem fakt překvapená 😲

endie: taky zdravím, jak se máš?

kuki,endie: na jaké focení jdete nebo jste byly? Já bych se ráda taky s maloou někde vyfotila, nějaké ty profi fotky..

kelly: neboj ze začátku jsme taky nestíhaly 😉 to se zajede. No já zastávám názor, že pokud dítě nemá problémy s váhou, tak NEBUDIT!!! Takže si malá vždy řekne. I přes den.. kolikrát to je i co dvě hod. Asi je furt hladová nebo nevim ☹

niki: jak je u rodičů?

sali: to jako to malému už ty vlasky slezly po od porodu jo? Já taky furt čekám, že to malé sleze, a furt nic. Tak asi bude vlasatá a po tátovi to mít nebude 😝 😀

kukinek
14. lis 2009

Ahojte holky,
tak já mám děcko definitivně přirostlé k prsu 😒 Jako je to maras, ona má pořád, ale fakt pořád hlad, skoro co půl hodiny..a pak vždycky, jednou za čas usne vyčerpáním a já jsem an odpis..ale ještě mezitím odstříkávám, ať se dostane k tomu zadnímu mlíku dříve než usne.

endie..my jdeme v prosinci a ty oblečky neřeš, ona říkala, že má a že nám půjčí, že má právě pro větší miminka než pro ty čerstvě narozené..a že má něco i pro rodiče 😀

kell..neporadím, já v noci nebudila, malá se budila a budí sama cca co tři hodky..a je moc krásná a šíleně vlasatá 😲 a tu fotku jak řve máte stejnou jako my ellču 😀

kukinek
14. lis 2009

blesko..a dává se to dnem nahoru? 😅 se tady tedka s manžou přeme...
a jojo, jdeme se fotit, endie mi poslala kontakt na jednu paní,tak jsem zvědavá, hlavně teda co malá, jak to bude snášet

kelly1983
14. lis 2009

Taky si myslím, že nebudit, byli jsem včera v poradně a prý krásně přibrala za ten týden.

Když kojíte ublinkávají Vám taky? Mě někdy ublinkne a někdy to z ní jde vše ven:(

blecha001
14. lis 2009

kuki: tak to je divné, že chce tak často pít 😒 to má asi fakt hlad... ale nedělala bych to asi jinak než ty.. co kdybys zkusila taky pít smetanu?
jo dávám dnem nahoru a větší flašku tam jen tak položím, ale co se dá, tak dnem vzhůru.
jéé tak to mi pak taky pošleš kontakt? Až budu v OV tak bych využila..

jinak porodné už mi taky dorazilo 🙂

kelly: no mě dr. řekla, že děti prostě ublinkávají.. at jsou přecpané nebo hladové, že mě to nemá děsit. Každopádně jsme dali postýlku kapku výš, podpírali ji hlavičku at byla kdekoliv aby byla zvednutá a naštěstí ji to pak přešlo.. další věc je reflux. No záleží zda ti jen ublinkne nebo hodí šavli přes půl bytu.. to by byl ten reflux, pokud jen ublinkává, tak bych to neřešila.

blecha001
14. lis 2009

tak malou jsem dala manžovi a šli kočárkovat 🙂 tak si jdu lehnout, jsem po týdnu děsně vyčerpaná.. i když se to kolikrát nezdá.. no s malou si přes den nelehnu, nějak špatně spává přes den, to si vynahrazuje v kočárku, to bych musela chodit 2x denně a to už tak se mi pletou nohy, ještě že se o kočárek můžu trochu opírat 😀
Tak jdu využít jak je chvila klidu, odpo přijde návštěva a zítra druhá..

dandulka1
14. lis 2009

Ahojky....
Tak sem udělala bram.knedlík, zelí a kuře. Nejradši bych malou nacpala taky knedlíkem 😀 Mám hotovo tak si jdu lehnout, ve 3 přijede návštěva. Ven nemůžem, je tu hrozná mlha a sychravo ☹
Jinak malé se to po tom šoku ze Sunaru upravilo, zůdtanu u beby a doktorce to neřeknu. Krásně kaká každé ráno a prdíky zlobí ¨jen 15minut po jídle. Dnes je nám 6 týdnů 😉

kelly - malá taky ublinkává, je hrozně živá a neumí být chvilku v klidu takže ublinkne po každém jídle. Jinak já nebudím, podle nás může jezdit autobus, co 3 hodiny je vzhůru, maximálně první spaní po koupání protáhne na 4.

blecha001
14. lis 2009

dan: tak to gratuluji k výročí 🙂 to tak letí..
ty jo knedlíky a zelí bych si taky dala a miluju zelnou polivku 🙂 škoda, že to ted nemůžu ☹ Beba je dobrá volba ;)

berryl
14. lis 2009

ahoj holky, včera byl šílený den. Malý pěkně tuhou stolici,sám si s tím prostě neporadi,je na to moc malý. Tak jsem zmu pomáhala a byl pak spokojený. Volala jsem mudr a ta říkala,že tu stolici musíme upravit at je řídka. Tak at uvařím heřmánkovy čaj a dávám ho malému 3xpo 50ml což mi teda přijde hodně. Tak jsem ho tím chudácka nalevala a nakonec to chudácek vyzvracel a to prosím pěkně vypil jen 40ml více jsem do nej nedostala a pak už vubec. Ráno jsem se nasrala a šla koupit nutrilon. Mu ta beba prostě nesedí,tak se modlím at je po nutrilonu lépe. Kell to je vlásku 🙂 Dan volala jsi tam? Co Ti řekli? Holky už pomalu jim 🙂

blecha001
14. lis 2009

berryl: tak to je super, že pomalu jíš 😉 týý jo, tak tuhou stolici jsme ještě nezažily.. myslíš, že to má z té beby jo?

dandulka1
14. lis 2009

Ah jo, s těma mrnousama je to těžký.
berryl - volala jsem tam ale byl tam automat, zavolám v pondělí,, každopádně nám to svědčí tak to nechám a doktorce to říkat nebudu. Sunar vypil pes 😀 Víš co mi poradila panimáma? V litru vody uvařit lžíci vloček a do toho nálevu dát bebu, prý jim to doporučili v porodnici na zácpu,, sice je to x let ale prý to pomáhalo a na zácpu udělat to samé ale s rýží. Jinak pokud dám malý víc jak 4-5x loknout čaje tak ho taky blinká, takže po 50 by asi hodila šavli.

berryl
14. lis 2009

dan děkuji za radu,kdyz tak to zkusím. No a malý měl vypít 150ml za den. To bych vyblila i já,hermanek nesnáším. Blesko je to z toho,ta beba je na nej těžká. Každému miminku sedí něco jiného. Musíme zkoušet.

blecha001
14. lis 2009

berryl: no to je síla... forma pokus omyl.. no jsem ráda, že malé beba sedí 🙂
jinak my už spíme, jak jste na tom vy?

dandulka1
14. lis 2009

blecha - my už taky spíme, ted jsem vyžehlila koš a nevím jestli si mám jít lehnout, protože spát se mi nechce. No my taky musíme zkoušet a s tím Sunarem jsme si vytrpěli.

berryl - to mi povídej, bylinky mi nevadí, ale heřmánek taky nemusím. Zkus ještě ten čaj co máme my nebo ten odvar. Ono to chvilku potrvá než zjistíš jak zabírá Nutrilon, nejdřív tak 2-3 dny bude kakat to co má ve střevech.

Jo holky a to jsou malé věci, až dostanou horečku, bolesti ucha nebo silnou rýmu. Za měsíc a půl nás čeká reakce z očkování, pak zuby.... Vždycky když jsem u kluka proseděla celou noc tak jsem si říkala už aby byl větší, že na nemoc to bude lepší, houby, když se v září začal dusit tak by se ve mě krve nedořezali jaký jsem měla strach abych ho včas dovezla do nemocnice a to je velký. Dodnes když v noci zakašle tak jsem ve střehu.

blecha001
14. lis 2009

tak jsem to zakřikla, se probudila, ještě jsem ji raději vytáhla z postýlky, aby spala v noci.. tak ted si tu hraje s hrazdičou.

dan: no silnou rýmu mi ani nepřipomínej 😠 to jsem si užila.. ale horší bude asi ta horečka nebo bolest ucha jak píšeš.. toho se děsím, ale asi to jednou přijde co?
A jak se začal dusit? Z čeho? Něco spolkl nebo jen tak z ničeho nic? A přes den nebo v noci ve spánku?

berryl
14. lis 2009

no blesko Ty totiž jeste pořád dávás i mlicko a já ho měla málo tak byl jen na té bebe a tak mu to prostě nesedí. Malý právě usnul a za hodinu má jíst 🙂 no ale pak po jídle má ten delší spánek někdy i 6h 🙂 juj Dan máš pravdu to bude něco pro mě,vždycky pláču s malým

blecha001
14. lis 2009

no tak já jsem proto malou jeste vytáhla... aby ten 6h spánek měla později k ránu jestli mi rozumíš..
jdu do sprchy

kukinek
14. lis 2009

Tak jsme byli na procházce a malá se prospala, jupíííííí, spala asi 4 hodin,y sice pka byla příjemná jak prdel, vypila mi obě prsa,ale už zase spí..
blecha...my to nakonec dali tak, že jednu jsme dali dnem nahoru a druhou dolů, abychom se nehádáli 😀 A smeatnu pít nemůžu, jako více mlíka nechci ani náhodou,máim prsa úplně plné právě tím, jak fujrt pije...a to už se m ito nalívání trochu srovnalo a tedka tohle.Ale už mám zamraženo,aspon k něčemu to je.A číslo ti pak pošlu, vsak počkej, jak dopadneme,at nekupuješ zajíce v pytli 😉

berr..to je mazecs tím kakáním 😲 ale hlavní je,že to sleduješ a Ríša třeba nějak nezatvrdnul nebo něco. Tak snad to bude tedka lepší, fakt je to mazec, ja mmusí člověk zkoušet, my tohle máme s prdama..

dan..vidíš, tak nakonec si pochutnal pes 😀 a jak mu to určitě chutnalo 😀

Jinak jsem si dneska všimla, že má ella těsné dupačky, porostla do délky 😲 😲 😲
Holky, měly jste některá vůbec s mimčem ten spurt nebo jsem to vyžrala jenom já?

blecha001
14. lis 2009

kuki: no to bych nerada 😀 počkám a pak mi poreferuješ ;)

holky máte to taky některá, když nechám malou odbuknout tak ještě za půlhodinku nebo tak plus minus se zase kroutí, myslím si, že to jsou prdíky a ona si pak ještě brkne. Přitom si normálně odbrkne i 2x a pak jeste po půlhodině... někdy.

aj moje porostla, musím vyřadit další oblečky, už máme holt 62.
No ta naše je žravá nějak až ted.. předtím hladověla a byla apatická 😖

berryl
15. lis 2009

blesko s odbrknutim to máme někdy taky tak! Malý spal 6,5h a pak 3h 🙂 jinak už máme měkčí stolici tak uvidíme snad to bude už v pořádku.

kukinek
15. lis 2009

blecha..my to máme taky tak, podle mě se jí vracejí zpátky nějaké žaludeční šťávy, má to vždycky a strašně se šklebí..
Jinak my měl pekelnou noc, kojila jsem skoro co dvě hodiny, malá usínala,takže s pauzama, prostě mazec,chjo.tak se jdu natáhnout,páč skoro nevidím

berryl
15. lis 2009

kuki to je teda mazec :(

dandulka1
15. lis 2009

blecha - hlásím že taky odbrkneme 2x a po půl hodině křičíme a znova.

berryl - po nutrilonu?

Mám dnes nejhodnější miminko. Od 8 ležela v obýváku v postýlce a koukala a vůbec jsme o ní nevěděli. Ted se najedla a půjde spát. Stihla jsem tolik práce. Doufám že to nezakřiknu. Denně mezi 4-5 ráno kakáme, no prostě paráda. Dnes je i krásně tak po druhém jídle jí vyvenčím.

petule83
15. lis 2009

Ahoj holky.Tak se opět hlásím,u doktorky v pátek dobrý,celkově jsme přibrali za týden 200g a to prý jde,takže zatím bez příkrmu.Jinak jsme pořád na obličeji obsypaní a to nejím nic takového,z čeho by se obsypal a obličej mu teď raději nemažu,tak mu teď na to dávám jarišovou vodu,kterou jsme na to dostali.Jinak jsem úplně čučela na doktorku co mi řekla 😕Prý mám jíst klidně i citrusové plody,nevadí když bude malý obsypaný,prý hlavně že bude mít vitamíny.Toho se prý bát nemám,spíš dávat pozor na to,co ho nadýmá.

Bleško máme to taky tak,brkne si a pak se ještě kroutí když ho položím do postýlky,tak myslím že prdíky,zvednu ho a on si ještě brkne a je dobře.A jak to jinak zvládáš ten složitý proces kojení?

Kuki teda tu noc jsi měla hroznou 😖Prospi se aspoň přes den,jestli ti to teda půjde a jestli malá dovolí.

Kelly ahojky!Z toho si nic nedělej,já ještě pořád nestíhám 😅Malá je super! 😵

Jééé Endie,tak potom ukaž fotečky 😉A co s manžou?Je vůbec s vámi aspoň někdy? 😔Jak to zvládáš?

Sali mám to tak jako ty!Už pár dní dole v pohodě a včera jsem měla děsnou chuť na sex,jenže najednou se to spustilo a úplně krev,jako menstruace 😝Chjo,myslíte že budem ještě někdy moc normálně sexovat? 😅

Jinak včera byl Vojta super,celý den žádný pláč a dokonce se několikrát usmíval a krásně prděl o stošest 😀 No super den.Zato dneska mazec,už od rána pláčeme 😖