II. trimestr, zas o kus dál. Pridejte se

nika
29. dub 2009

🙂 tak jdeme na to ne, 😀

petule83
28. kvě 2009

adel:no já se snažím už tam moc nechodit,jsem hrozná,jenom bych utrácela 😀 Na sebe teď vůbec,jenom mimčovi kupuju 😀 Ale to tak nejde,musíme začít šetřit,ať máme nějaké penízky do těch začátků 😕

fifi01
28. kvě 2009

Ahoj holky........chtěla jsem se vás zeptat, jestli nemáte některá zkušenost se zvýšenou hladinou bílkovin v moči...........mě to včera řekli u dr.......tak jsem ztoho vyplašená a v pondělí tam mám jít znovu...... Děkuji.......

berryl
28. kvě 2009

fifi tady jsem něco našla:
http://www.mojebetynka.cz/clanek/513/maly_pruvo...

Pravidelná povinná vyšetření „bez rukaviček“

1. Měření krevního tlaku
Při každé návštěvě lékař se sestřičkou sledují snížení nebo zvýšení tlaku. Zvláště zvýšení krevního tlaku v posledním trimestru gravidity může znamenat problém. Může se jednat o hypertenzi v graviditě, a je-li současně přítomna zvýšená hladina bílkovin v moči a otoky, jde o tzv. preeklampsii, která může vážně ohrozit matku i plod.

2. Vyšetření moči na přítomnost cukru, bílkovin a krve
Zvýšená hladina cukru v moči může vypovídat o tom, že budoucí matka trpí gestačním diabetem (těhotenskou cukrovkou). Jedná se o poruchu metabolizmu cukru v graviditě, která se po porodu v průběhu šestinedělí spontánně upraví.
Přítomnost bílkoviny v moči může také znamenat přítomnost infekce v močových cestách nebo v pochvě.

nika
autor
28. kvě 2009

ahoooj u nás lije jako z konve, než jsem doběhla z auta jsem jak žoch.

berryl
28. kvě 2009

ahoj tady trochu pokapalo, ale nic velkého, zrovna jsem vyšla z pejskem ven, fakt pech

nika
autor
28. kvě 2009

počkej ono to k vám jde, pokud se to neotočí na Frýdek

berryl
28. kvě 2009

dívala jsem se na zprávy a má pršet i přes víkend, takže my máme plán budeme odpočívat a dívat se na dvd

nika
autor
28. kvě 2009

hm my jedeme do Brna, a vezeme rozloženou skříň na střeše to bude zážitek, v ne do zoo v Brně ale asi to vzdám, a pojedeme domů dříve, potřebuji taky odpočívat.

berryl
28. kvě 2009

tak to bude mazec, snad nebude pršet tak moc ať to převezete v pohodě

berryl
28. kvě 2009

právě začalo pršet :o(

berryl
28. kvě 2009

tak jsem se dívala na video porodu dítěte až mi to vehnalo slzy do očí 😅 fakt krásné

nika
autor
28. kvě 2009

to věřím, já byla dneska na návštěvě u kamarádky, její malý roste jak z vody, už je mu 7 měsíců, je krásný.

mi vhání slzy teď cokoli, i pokec na skype s kamarádkou co má týdenní holčičku, děsný hormony řádí

salikova
28. kvě 2009

Ja zas asi diky tem hormonum ztracim trpelivost k detem..

berryl
28. kvě 2009

sal to přejde než se Ti prcek narodí, to by pak byl průser :o)

já jsem si dneska četla článek v časopise a brečela jsem, tak manža říkal, že mi ho schová

nika
autor
28. kvě 2009

berryl oni to nechápou, prostě to musí někdy ven. hormony jsou hormony.

berryl
28. kvě 2009

to máš pravdu
holky dobrou noc 😲 😵

nika
autor
28. kvě 2009

jo dobrou

jinak se srazíkem počítám, chtělo by to domluvit se jestli platí ta Fr. restaurace - palačinkárna a od kolika, udělala bych pak rezervaci stolu.

jen já můžu až po 17. práce volá.

dobdou a krásné sníky

salikova
29. kvě 2009

Budíííčééék!

adellaide03
29. kvě 2009

AHoj holky,
dnes nikdo? Já jsem byla v poradně a všechno je v porádku tak jsem ráda 🙂 venku je teda ale porádná zima

berryl
29. kvě 2009

dobré ráno, teď jsem vstala, nějak jsem si přispala :o) budu celý den oblblá

adel to je super!!! báječná zpráva v takovu počasí

adellaide03
29. kvě 2009

Jo Berr jsem ráda, že i po odběru plodovky je vše OK. Jo to počasí stojí fakt za dvě věci. Asi si po obědě schrupnu 🙂

berryl
29. kvě 2009

to počasí je fakt na spaní, ale já jsem teď nějak vyspaná, tak uvidíme později :o)
jak jde učení?

adellaide03
29. kvě 2009

Já jsem taky zatím vyspaná, ale věčinou po obědě to na mě přijde a poznám to tak, že mi vůbec nejde čení do hlavy. Teď jde učení zatím dobře. Před chvíli jsem se doučila další předmět a teď jdu na sociální politiku. Zkoušku z ní jsem měla nedávno tak to snad jen přeletím i když nám profesorka poslala nový zákon o důchodovém pojištění který bude platit až od roku 2010 a my se ho prý máme učit už teď 😠

berryl
29. kvě 2009

vůbec Ti to učení nezávidím a ještě něco co výjde za dlouho a může se to změnit

adellaide03
29. kvě 2009

Tak ony zákony se bohužel mění pořát a obzvláť v naší republice. Já teda naštěstí studuju něco co mě baví takže se to učení dá, ale je fakt, že te´d už je toho hodně a že už se těším až si odpočínu.

dandulka1
29. kvě 2009

Ahoj holky.....já budu taky přiblblá. Od 3-4 jsem měla vyspáno a od 6 už jsem žehlila. Ted to na mě pěkně jde. Tady je 9 stupnů a vichr a leje. Měla jsem hlad tak jsem po obědě a vám přeju dobrou chut...

adel co studuješ? můj chlap dělá VŠ a asi něco podobného.

adellaide03
29. kvě 2009

Dandul studuju VŠ sociální práci.

nika
autor
29. kvě 2009

ahojki adellai gratuluji ke kontrole.
jojo nový zákon o DP je sranda, to mi povídej, 😀

adellaide03
29. kvě 2009

Niky Ty si přímo u zdroje co? To Ti opravdu nezávidím 🙂

nika
autor
29. kvě 2009

jsem ale naštěstí to nezažiju v reálu, to jedinné mne těší, no uměla jsem si to naplánovat, ale jsou to šílenosti. chudáci kolegyně od ledna.