II. trimestr, zas o kus dál. Pridejte se

nika
29. dub 2009

🙂 tak jdeme na to ne, 😀

berryl
17. říj 2009

ahoj holky Petulek už je v porodnici. dan a jaký ten čaj máš? Nás malý na prdiky celkem hodně trpí,vždy večer to je hrozné jak se trápí a pláče. Přitom si dávám pozor na to co jim. Čaj mám taky pro kojící,granulovany. Jo ta Beba je super.

kelly1983
17. říj 2009

Ahoj berryl, takže přibude další maminka s miminkem no to se super 🙂 Ty prdíky to je trápení snad všech dětí ☹

salikova
17. říj 2009

Tak držíme Peťul pěstičky, ať to má rychle za sebou!

Jinak s tím kojením sem na tom podobně jak berryl - včera už sem taky brečela bolestí, takže už taky odsáváme. Ale mám nějak málo mlíka, tak mi to trvá jak nevěstě.Ale prsa mě stejně bolí jak čert. A je mi od včera nějak špatně od žaludku, tak na mě asi něco leze. Ach jo!

adellaide03
17. říj 2009

AHoj holky
tak co je tady nějaké nové miminko? U nás hotová katastrofa tři dny nešla elektřina, sněhu 7%cm v závějích i metr, stromy popadané kde se dá no hrůza. Ve čtvrtek jsem měla jít na kontroly s nohou a miminkem, vůbec nikam jsem se nedostala tak jsem z toho na nervy a pořát říkám miminku ať chvíli počká aspoň než se to uklidí protože s tou nohou nemám šanci někam dojít, vůbec si to neumím představit tak snad když se mí po neděli oteplit to ještě roztaje.

salikova
17. říj 2009

Tyjo, ad -to je drsny! Tak ať to rychle roztaje všechno!

berryl
17. říj 2009

sal mi se mlezivo na mlicko spustilo později, myslím si, že mi pomohl i ten kojící čaj od hipu. Pěkně mlicko mám az od 5dne. Adel vůbec Ti to nezávidím!

adellaide03
17. říj 2009

Sali díky doufejme, že ano. Dnes už je to teda lepší tak snad to půjde.

nika
autor
17. říj 2009

adel už jsem o tebe měla taky strach, s tím sněhem je to síla. sis dělala srandu s těmi sáňkami, ty by ti byly k ničemu co.

dandulka1
17. říj 2009

AHOJKY........
berryl - mám sáčkový od Lerosu, holky v porodce ho pili. Dnes jsem ho nepila a malá spí a jí po 3 hodinách, uvidím v noci.
Holky kdo jste na dudlíku? Já ho nechtěla ale asi začnem, malá dopije a dám jí do postýlky a kníká a když jí přiložím tak dudlá, jak jí to vezmu tak je i hodinu vzhůru tak toho moc nenaspím, nebrečí, jen fnuká. Byli jsme vyfocený v novinách 🙂 já tedy ne ale malá jo. Nejmenší mimi v okrese v tom týdnu 🙂 Nad ní byla vyfocená taky Eliška ale měla 5 kilo.

Petule držím palce. Zvládneš to a pak už bude jen to hezké. 😉

berryl
17. říj 2009

dan dudlik jsem zkoušela,ale malý ho nechce. Dneska mu dám trochu fenykloveho čaje,pro miminka od ukončeného 1týdne. Fakt ho to bříško trápí,jsem si včera dala kousek čokolády a babovku a už to prdi. Dan dudlik klidně dej!

adellaide03
17. říj 2009

Niky no jo tady na tohle by nepomohly fakt ani sáňky.

kelly1983
17. říj 2009

Ahojky

adell od příštího týdne by mělo být zase 15stupňů tak snad se to vyplní a ty katastrofy s tím sněhem trošku pominou. A co jinak nožka??

Ty jo je vůbec něco co se dá během toho kojení jíst aby ti naši šprčci neměli problémy?? No to bude, už se teda na to moc těším.

dandulka1
17. říj 2009

kelly - jak kdo, já jím úplně vše kromě ovoce a zeleniny aby se neosypala. V porodnici byla i hrachová kaše 🙂 Malá na to netrpí, jen čaj pro kojící jí ublížil.

berryl - dnes je vzorová i bez dudla, jí a spí každé 3 hodiny, jsem zvědavá na noc 😉

Byla tu kamarádka a dostali jsme kočárek na panenku fisher price 🙂

adellaide03
17. říj 2009

Kelly nebyla jsem s nohou bohužel na té kontrole kvůli sněhu, ale když mi mudr tehdy řekl že od další kontorly už na ní budu moct došlapovat tak už na ní došlapuju, není to úplně ono protože kulhám, ale snažím se. Naštěstí už nebolí tak procvičuju co to jde.

allinka79
17. říj 2009

kuki, blecha... idem v pondelok do nemocnice, kedze mam CS 5 a som len v 29tt.. lekar ma poslal na doplnujuce a konzultacne vysetrenie, takze tam sa to doriesi...

blecha001
17. říj 2009

niky: u vás se daji koupit větší zvířátka za takto super cenu? To by se s tebou event.dalo pak domluvit, ze bys mi to koupila a poslala na dobirku? 😅
aha 😀 ale přišlo mi to vtipné... uvažuju, že bych koupila zvlhčovač vzduchu, nevyznáš se který je dobrý?

dan: my jsme na dudliku 😉 ale dobry je od aventu... vzhledem k předkusum apod.
takhle mala a uz slavna 🙂 jéé to je pěkný kočárek 🙂 budeš kupovat?

co vlastně holky budete pořizovat svým miláčkům na vánoce?

adel: a kdy jdes na ko? s tim snehem to je blbé.. ale uz by se melo oteplit 😉 tak snad mimísek vydrží.
ali: budu držet palečky.. pak pisni jak jsi tam dopadla. Jdeš jen na KO?

jinak holky, dneska fakt den blbec.. vyvařovala jsem odsávačku v mikrovl. a nedala tam blbec vodu 😠 uz mam asi vykojeny mozek. Jsem tak unavena.. v noci jsem malou pozorovala zda dýchá. Tak jsem brouzdala po netu a objednam si odsavacku z mmb. Amam zas pujcenou odsavacku od kamaradky.. no za lbost se plati no ☹ se mi chtelo tak brečet. Muz je ted na koncerte jeho spešl hudby co posloucha, ja jdu koupat... zatiiim

salikova
17. říj 2009

Tak my dnes měli hektiku. Malej řval jak tur! A zrovna dnes sem přemýšlela nad tím dudlíkem... Určo by ho chtěl, ale zatim nechcu dávat, protože on i tak už furt dudlá a bojím se, aby pak chtěl pít z prsu... protože, až se mi uzdraví, chtěla bych zase normálka kojit - to odstříkáváníá mě teda nebaví a nejde mi to 😖 Dnes sem ale krmila tak po 30 a teď naposled dokonce 15!!! Tak mi to nedala a utíkala pro nutrilon. Mi příjde, že má hlad, chuďátko moje!Ach jjo

berryl
17. říj 2009

sal mi si to píšeme malý by měl mit za 24h 6 dávek jídla, tzn my budíme co 3h a večer co 4h někdy se vzbudí dříve tak sní méně, mléko je lépe stravitelné než přikrm tak má rychleji hlad. Jinak nás malý je od krku az k luliku osypany má kopřivku nevím co s tím

blecha001
17. říj 2009

Petul: GRATULUJÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ a těším se na fotečky 🙂
berryl: jejda a kde k tomu přišel? Jedla jsi něco mimořádného nebo to má alergii na prádlo a pod?

kagatkaga
17. říj 2009

Ahojky, můžu se přidat???koukám, že jste tady samé mamky brzké čekatelky jako já....máme TP 5.11. a už se mooooc těšíme

kagatkaga
17. říj 2009

Berryl....koukala jsem na fotečky a uplně mě to dojalo....máš fakt krásnýho chlapečka.....gratulujuuuu!!! 🙂

berryl
17. říj 2009

holky já nevím on má od krku k kulikovi má kopřivku a pod pupkem a v místech plenky je opruzeny! Ruce a nohy má ok. Je mi ho líto. Je takový červený,nevím zda ho mám něčím namazat. V pondělí jdeme k mudr tak to musíme vydržet. Včera jsem měla tu čokoládu a pak jsem měla citrónovou šťavu s vodou,ale jen trochu. Blesko co vlastně jiš! Kagat vítej a děkuji

blecha001
17. říj 2009

kaga: tak to vítej 🙂 co čekáte?

berryl: co jím? no nejím co nadýmá... luštěniny, květák, čerstvé pečivo, cibule, česnek, čoko by se moc neměla, protože staví, ale tu já jím skoro na kila a dobré 🙂 no a hlavně nejím citrusy! ale taky někdy citron třeba do salátu s červené řepy si dám.. tak ono je to těžké.. ale ne každé mimi to snese.
A ohledně opruzenin hodně maž i v oblasti třísel a pořádně na zadečku. Mě řekli v porodnici, že to mazat moc nemám, ale obě mamky i ségra říkala, že se to musí mazat a hlavně v oblasti třísel, že jak se to tam zapotí a je to počůrané a pokakané.. tak to hodně trpí.. takže mažu.

blecha001
17. říj 2009

tak před chvíli jsem s malou dobojovala... jeste že je muž na koncertě a není doma.. kdyby to viděl.. jsem ji odsávala snopliky... a to se musí celkem dlouho než to vytáhne.. a byla toho spousta.. ale jak u toho řvala bobek malý, ale ted už se ji pěkně dýchá a spokojeně spinká.
Taky dneska furt pobrekávala a měla hlad.. a já už nevěděla co mám dělat.. asi ztrácím mliko ☹ asi z těch dnešních stresů 😠 tak jsem ji dala taky bebu abych se vyspala, jsem vyřízená.. nicméně jsem ted odsávala půjčenou odsávačkou, něco málo jsem vydyndala ještě a budu se ještě snažit se rozkojit.. namažu prsa olejíčkem, pomasíruju... tak držte holky palce at to ještě zachráním.

kaleilah
17. říj 2009

berryl na opruzeninu bych dala asi klasickou rybilku, hlavně kvůli té kopřivce-je neparfemovaná tak nemude dráždit, a tu kopřivku třeba jestli máš kalciovku? ta je super na promaštění, a taky bez parfému. A fakt ta šťávamůže být problém, citrusy to dělají hodně, i když byla jen kapka...a celkově ovoce je dost nebezpečný, při kojení by se mělo jíst jen to, co roste u nás v čechách 😉, exotický plody a citrusy můžou vyvolat i atopák, kamarádky malá má atop. protože kámoška si dala při kojení mango. Ale teď před vánocema když budou mandarinky a pomeranče..ach jooooo 😉

blecha001
17. říj 2009

a taky jsem dneska vyzrála na malou s koupáním.. zjistila jsem, že má ráda měkkoučko potvůrka.. nesnese ani látkovou podložku do vaničky ani plastovou vykrojenou... ještě že obě jsme měli půjčené 😅 tak jsem ji dnes koupila moiltanovou a uplně si hověla. 🙂 je to naše princezna na hrášku 😀 😀 😀

salikova
17. říj 2009

kaga: Ahojky!

Peťul: Hurá sláva!!! Vojtíšku vítej 🙂

kaleilah
17. říj 2009

bleško, stejně je to sranda co, jak na každý mimčo funguje něco jinýho, výchova je fakt pokus, omyl 😀
sal peťule porodila? 😵