II. trimestr, zas o kus dál. Pridejte se

nika
29. dub 2009

🙂 tak jdeme na to ne, 😀

kelly1983
20. říj 2009

a to jí to doporučila dětská dr..

kukinek
20. říj 2009

kelly..no jako mě to nadchlo, když řekla týden, ale zatím si to moc nemaluju..aleradost by mi to udělalo 😅 A vůbec, co ty víš, se podívej na holky- teďka tu píšeš a zítra ráno tu může být esemeska, že už máš malou u sebe 😀 Ty rána jsou tady na MK nejzajímavější 😵

A já budu mít taky na ten vysavač,jinou nee

kelly1983
20. říj 2009

kuki no možný je všechno to je pravda, ale já tomu moc nevěřím a to já chuděrce dávám dost zabrat, už je mi jí až líto...jak jí asi v tom bříšku musí být, když pořád něco dělám.

Však ta na ten vysavač je nejlepší.

kelly1983
20. říj 2009

ted jsem koukala na fotečky, taky máš jorkšírečka....já mám 2 😀 lumpíky jedny.

kukinek
20. říj 2009

kelly..to si taky někdy říkám 😅

Já si od včerejška poctivě drtím bradavky, páč jsem četla, že můžou maminky problémy s kojením právě kvůli tomu, že mají citlivé bradavkya a bolí je to. Tak sjem zvědavá, jestli to k něčemu bude..dělala jste to některá?

kukinek
20. říj 2009

Tady asi nejvíce fičí jorkšíři 😀 A máš holky, kluky nebo oboje?My holk ua už jsem říkala tynce, že bude beztak žárlit 😕

kelly1983
20. říj 2009

kuki mám2 holky 😵 jsou to moje srdíčka...

prosím tě jak si drtíš bradavky? TO zní hrozně. 😀

kukinek
20. říj 2009

Tyjo,holky, ta kto asi taky budou žárlit..já jsem na to zvědavá, pepsi je strašně rozmazlená nebo ne strašně, ale je teďka jakoby jedináček, tak spadne z lopatky - žádné hodinové mazlení,nic 😅 😀
No zní to hrozně, ale našla sjem si to na netu:

Jinak přikládám krátký popis masáže, který jedna vlídná duše shrnula z knihy Ingeborg Stadelmann: Zdrave tehotenstvi, prirozeny porod (díky čemuž mi to opět zní důvěryhodněji..):

- umyvejte se (mysleno na bradavkach) pravidelne studenou vodou a hrubou latkou
- utirejte se hrubym rucnikem
- pri utirani trete bradavky dlani
- kuzi kartacujte mekkym kartacem od zacatku prsu smerem k bradavkam hvezdicovite a kruhovite a pritom jemne kartacujte i bradavky
- uchopte vzprimene bradavky mezi ukazovak a palec a valcujte je silne mezi prsty
- bradavky nekolikrat silne zmacknete u konce, stejne jako na ne pozdeji budou tlacit detske celisti
- pak namasirujte prsy dobrym olejem (zaklad: obilne klicky/jojoba, etericke oleje: linaloove drevo, levandule, neroli)
- pokuste se vytlacit kapku mleziva tak, ze obejmete prs jednou rukou a lehkym tlakem pak vymackavate dopredu, pritom na okraji dvorce zmacknete silne k sobe. Tim se uvolni a zaktivuji mlecne zlazy a da se tak vyhnout nahromadeni mleka na zacatku kojeni.
- nakonec muzete na bradavky polozit platek citronu, aby kuze byla hruba a odolna (to jsem nedelala...)
- vyuzivejte tez moznosti opalovat si prsy na slunci a zkuste byt nekolik hodin denne bez podprsenky, nebot treni bradavek o saty je nejjednodussi zpusob otuzovani

S otuzovanim doporucuje zacit pomalu, opatrne a postupne - tj. zacit jen s prvnim bodem, dalsi pak pridavat s odstupem nekolika dni. Dale rika, ze je treba pripravit prsy pri kazdem tehotenstvi, protoze od posledniho tehu doslo k vymene hormonu, zodpovidajicich za citlivost bradavek. Pokud by doslo k poskozeni kuze bradavky pri tehle procedure, doporucuje vmasirovat levandulovy olej na zklidneni a pomoc pri leceni.
A citatek na zaver: "Nezacinejte prilis brzy, ale pripravte dobre sve prsy na kojeni! Vase dite nebude brat ohledy na to, zda jste je otuzovali ci ne. A neni nic neprijemnejsiho, nez zacit kojeni s bolestivymi, citlivymi bradavkami."

kukinek
20. říj 2009

Ale když to teďka čtu všechno znovu, tak je to mazec 😕 😀

kelly1983
20. říj 2009

kuki hmmm zajímavé a poučné, něco z toho budu zkoušet....doma chodím pořád bez podprdy, protože je mě stejně už zase malá 😀 tak aspon k něčemu je to užitečný.

kukinek
20. říj 2009

no já právě nosím poád a dokonce v ní i spím,takže je nejvyšší čas s tím začít něco dělat - ale dokážu si na sobě předatvit tak maximálně 3 body 😅

kelly1983
20. říj 2009

kuki jedna je strašnej plašan, všeho se bojí, schovává se...tak toho se nebojím, ona není ani moc umazlená....ale ta druhá tak to je 100 a jedna......to je šílenej rapl, všude vyleze...miluje lidi, vyžaduje si šílenou pozornost, ta bude žárlit ale myslím si že si rychle zvykne a malou bude hlídat.

berryl
20. říj 2009

no a mi to mudr nedoporučila tu na vysavač že mám počkat tak se v tom pak vyznej

kelly1983
20. říj 2009

kuki dala jsem naše holky do albíčka 🙂 tak pak mrkni

berryl no toto miluju když každej fakt říká něco jinýho, tak čím se pak řídit, co 😖

kukinek
20. říj 2009

a to máš ségry nebo každou jinou?My máem toho rapla, jak jsme si ji vybírali, tak měli dvě štěňata, holky a jedna seděla v té bedýnce a koukala a pepsina tu bednu přelezla (jakože se na ní houpala pupíkem než přepadla) a šla hnedka k nám a kousala nám tkaničky a snažila se vrčet, byla zlatá 😵 Tak jsme si ji vzali, že nechceme nějakého ňoumu psa a po týdnu jsme mysleli, že ji vrátíme, ona je pořád jak z divokých vajec 😀 Ona se buď bojí a nebo jde bezhlavě do akce 😀
a už jsem ji zkoušela narvat do kočárku, dolů, do toho košíku, ale roztáhla packy, ludra mrňavá a šprajcla se a nemohla jsem ji tam narvat 🙄 Tak má smůlu, mohla se hezky vozit...

kukinek
20. říj 2009

Ty jsou fajné 😵 Jess je víc do tmava,co? A Kelly vypadá jako jork od našich, on je taky stříbrný, to pepsi je černá jak bota - ale sem tam už má šedivý chlup 🙂

kelly1983
20. říj 2009

kuki nejsou to sestry, máme každou z jiného vrhu...no my když jsme donesly dom tu raplicu, tak jsme ji chtěli druhej den vracet, to se nedalo.....je to hold divoch,ale ta druhá to trošku vynahrazuje, tu vozit v kočárku budu je dost líná...ale tu druhou ani omylem 😀 😀 😀

kukinek
20. říj 2009

kelly..tak to budes vypadat jako pojízdný cirkus 😀 😀 Já nevím, jak se budu vypravovat já, s čoklem a ještě mimčem, pepsina když ví, že jde ven, tak skáče a štěká, takže i kdyby malá usínala, tak je okamžitě vzhůru 🙄 buud jí to muset nějak odnaučit, ale nevím jak, co jsme se přestěhovali, tak m átakové moresy...

kukinek
20. říj 2009

ber..tak to je dobrý no 😒

kelly1983
20. říj 2009

jj jess je ta tmavá mám tam jména u těch fotek....Kell je klidná jen doma to ale sem teda nesmí nikdo přijít, jinak spinká a je klid, ale venku nebo na návštěvě, no celkově ona miluje lidi tak si to dokážeš představit. Ale miluju je obě i když bych tu Kell teda někdy fakt roztřelila 😀 😀 😀

kelly1983
20. říj 2009

kuki to kell taky jak se jde ven tak se může zbláznit, bud ráda, že máš jednu...co ale já budu dělat...a to je na zimu když jdeme ven oblíkám, no bude to fakt zajímavý..obléct sebe, malou, dva psy, ted se dostat dolů ke kočáru, Kellyna ta mě zatím zdrhne a nebo se mě uškrtí na vodítku.........no ty jo, to je teda děsná představa 😨 😖

blecha001
20. říj 2009

uff holky jste mě teda dostaly... malá strašně brečela, nemohla jsem ji uklidnit, dostala jsem strach,ze jsem ji ublizila tou odsavačkou... ale to by brečela už ráno.. zřejmě jak má ýmu, blbě se ji pije a ma hlad, bobek.
jenze ja uz ji toho moc nevysaju.. možná se jedná o zadní rýmu, ale nevím jak na ni.. nevím co mám dělat ☹ poradte mi prosím..

kuki: na to pozor ty drtiči 😀 prý to spouští porod 😉 no ale to bys chtěla asi že? No já to nedelala.

kukinek
20. říj 2009

😀 😀 😀 no fakt děsná představa

berryl
20. říj 2009

kuki tak to bylo i u nás
jeli jsme si pro Báru a už byli jen 2 štěňata a to jedno tam běhalo, skákalo a to druhé, tam jen tak leželo a když jsme ho vzali na ruce, tak se třepalo. Tak bylo vybráno a vezli jsme si Báru domů, po cestě jsme se ještě stavili ukázat Báru rodičům, kam jsme ji položili tam zůstala vůbec se nehla z místa. Pak jsme přijeli domů, no a to začlo Bára se oklepala chytla do tlamy papuči a začala lítat po celém bytě 😀 😀 😀 pak ji pustila a zakousla se Rádovi do ponožky. No sranda. Je, ale zlatá, nikdy doma nic nezničila.
Když jsme dovezli malého tak jí trvalo 3dny než si zvykla, žárlila.Teď už je klid.

berryl
20. říj 2009

bleško odstříkej a dej jí to lžičkou

kukinek
20. říj 2009

blecha...já ti neporadím, nemám s tím vůbec zkušenosti, ani s rýmou,ani s prdíkama ☹ zkus to na beremku,tam už jsou zkušenější 😉 A vím, ž eto spouští porod, to ale dělám tak spíše trochu, protože mě to bolí a dělá se mi z toho špatně od žaludku - to kojení asi nebude med 😒

blecha001
20. říj 2009

berryl: myslis jo? ale to bude prace na pul dne 😅

kukinek
20. říj 2009

berr..fakt?tak to je super,že se změnila, protože našim ten pes zůstal stejný, jaký byl, dkyž ho kupovaly, ustrašený, vyklepaný a trochu agresivní...A nám taky doma nidky nic neničila, jenom něco občas z trucu, jakože se někde vyčůrá naschvál, to by mě střelilo..Však já sjem říkala manžovi, jak jsi spala,že by si malého nejraději odtáhla do pělíšku, to u nás bude asi stejně, protože když mívá falešné březí, tak to je s ní na palici, myslí si,že tenisák je její štěnátko 😅 😀

blecha001
20. říj 2009

kuki: neboj to zvladnes 😉 kdyz tak budu rada pritel na tel. 😉

kukinek
20. říj 2009

jaj,tam mělo být kupovali 😅