II. trimestr, zas o kus dál. Pridejte se

nika
29. dub 2009

🙂 tak jdeme na to ne, 😀

berryl
26. říj 2009

holky mám radost já zkouším Ríšu každý den přiložit k prsu a dneska se krásně přisál i na ty mé špatné bradavky, teda jen na tu pravou, krásně sosal 5minut a pak usnul
zkoušela jsem pak i levou, ale ta je fakt zapadlá, tak vzal jen kousek a to byla bolest, hned jsem mu ji vzala 😲 😀

u nás jsou vánoce, mám takovou radost, jak se vzbudí zase to zkusíme

petule83
26. říj 2009

Týnko já na vás taky!!!!!!!! 😀 Jak bojujete,všechno v poho?No vidíš!!!!!!!!Třeba se to zpraví a budeš kojit z prsu! 😵 Tak ať se to podaří,držím palečky!!!!!A napiš jestli se ti to daří! 😉 Vojta se přisává takovým způsobem,že u toho skoro brečím.A když má moc velký hlad,tak chce to prso urvat 😀 Tomáš z toho má vždycky děsnou prdel 😝 😀

kelly1983
26. říj 2009

peti no to já nevím, nejraději bych hned...ale zatím pořád nic 😉 malý je nádherný 😵 😵 😵

endie
26. říj 2009

ahojík děvčata

petí ahooooooooooj 😀 , malej je krásnej 😵
berryl: no vidíš jsem ti říkala e budeš nakonec profík 😉
niki: čao zlato, malá je šladká 😵

endie
26. říj 2009

jo a jinak se jdeme fotit 3.11 s malou 😀

nika
autor
26. říj 2009

tak jsem tu an skok, malá usla, máme to náročné.

jinak holky ty jo před týdnem jsem rodila to není ani možné.

musím se vám přiznat že jsem tu s vámi seděla a pěkně si už doma užívala bolesti. nevím přesně co porod vyvoalo, jestli ta teplejší vana v neděli večer nebo jen tak. ale jinka od asi dvou v noci jsem lítala na wc s průjmem a dostala jsem křížové bolesti jako velmi silná MS, ráno v pět manžel odjel na služebku tak jsem uklízela, .... dopoledne jsem si dala vanu - trochu to přešlo a vyrazila do města - pěšo. no kopec zpět se mi zdál obzvlášť velký a nekonečný. ale ještě jsem i usla.
odpoledne se bolesti zvyšovala a já zvažovala jestli jít do těhu kurzu - ale vzhledem k tomu že jsem byla doma sama, a myslela si že jsou to poslíci - mimochodem přes den mi odešla hlenová zátka a ukázal se růžový výtok. tak jsem do kurzu vyrazila. tam už jsem jen seděla a kulila oči. začaly mi kontrakce tak co 10 min, na konci kurzu už byly co 6 tak jsem došla dom cca 19:40 a dala si vanu, tam jsem vydržela asi 5 minut a kontra co 4, takjsem volala kamarádce jestli mne neodveze do porodnice.
tam mne přijali asi 20:05 natoščili monitor, prohlídl mne Dr i Pa při příjmu jsem byla na 3-4 cm, po monitoru - 20 min na 5 cm a kontra co 3 minuty. takže příprava, a na sál a hlavně volat manželovi aby vyrazil - měl to 2 hodiny cesty.
příprava super, jen ty kontra co 3 minuty - tak chápete že se asi vyhl učinkem 🙂 pak jsem mohla být ve sprše asi do čtvrt na jedenáct. pak už mne hodili na na monitor a já musela ležet - docela hnus. manžel dorazil v půl jedenácté, touž jsem notně prodýchávala, neb nebylo vše připraveno a nebyla jsem uplně ok, takže na bok a půl hodiny na boku - utrpení.
pak už jen tlačení to šlo, teda ne mi, ale zvládlijsem to a malá taky. Jinak pocit ten nejskvělejší na celém světě, hned po porodu jsem říkala že další klidně, no to jserm nevěděla co mne čeká.
neb to bylo dost rychlé tak jsem byla šitá i dost vevnitř a i nástřich - celkem 45 minut práce Dr. musím říci že pro mne to bylo více nepříjemné.

tak to tu máte.
jinak ve zprávě mám ofic příjem v 21:00 po monitoru, takže rychlovka. 🙂

jinak pustili nás až včera, zaprvné slabá žloutenka a mamči stávkovaly cisterny, ale lepší se to, ze začátku jsem při každém přisátí brečela ale je to superˇsice sem tam dáme Nutrilon ze stříkačky ale odbouráváme to.

před chvílí jsem tu měla pediatričku tak ve čtvrtek jdeme na převážení a mám jen kojit, a na nutrilon se vykašlat 🙂 tak ji poslechnu. ( k tomu mám moc co napsat - na přístup v porodnici, ale až někdy).

petule83
26. říj 2009

Ahoj Endie!Adélka je hezoučká!!!!!!!! 😵 A jak kojení,zvládáte už?

Nikuško ahojky!Tobě jsem ještě nepopřála!Moc gratuluji a přeji ať je Berenička zdravá!Je moc krásná 😵 Porod se celkem dal co?Hlavně koukám,co všechno jsi stihla opět ještě udělat,než jsi porodila! 😀

Holky já vám sem taky hodím můj popis porodu,ale nelekněte se,je to mooooc dlouhé 😲 😀

petule83
26. říj 2009

Takže můj porod:V sobotu 16.10.jsme šli s Tomem o půlnoci spát.Za hodinu mě probudily šílené bolesti,jako na silnou ms.Říkala jsem si asi poslíčci,ale zdálo se mi to být dost silné na poslíčky.Tak jsem prodýchala a zkusila si lehnout.Jenže za nějakou dobu opět.Tak jsem začla počítat a zjistila jsem,že to mám po deseti minutách.Pak jsem dostala i průjem.Tak jsem vzbudila Toma,že asi rodím Ten byl v šoku Tak jsme počítali spolu,po další hodině už po 7 minutách.Tak jsme se začli připravovat.Ještě jsem zkusila sprchu,ale tam to zesilovalo,takže jasná věc Tomáš mě pořád pobízel ať dělám,že už chce být radši v porodnici Tam jsme přijeli před třetí ráno,na příjmu překvapivě moje PA z kurzu Tak říká jéé Peťo,tak už? Tak se na mě mrkla,pošťourala se ve mě(dost bolestivě )a řekla mi,že jsem otevřená na 1a půl prstu a plodovka se tlačí ven.Tak jsme vše sepsali(to byla ještě sranda,vše se dalo v pohodě prodýchat,tak jsme všichni tři kecali a vtipkovali).Pak přišla doktorka,vyšetřila mě a řekla,že teda zkusíme jít na porodní sál.S mojí PA jsem se rozloučila,popřála mi štěstí a řekla mi,že jí mrzí že mě rodit nebude,protože má dnes jenom příjem,ale že pak za mnou příjde na šestinedělí a její poslední věta byla:"Bude to ovšem běh na dlouhou trať".No tak to mě teda moc nepotěšilo Na porodní sál mě hned nedali,kontrakce mi nějak slábly,tak mi píchli injekci na posílení a že hodinu počkáme.Dali mě na pokoj"první doba porodní".Tam jsme s Tomem čekali,já ležela na monitoru.No po hodině žádná změna,kontrakce slábly a byly co 20minut,no hrůza Tak jsem poslala Toma domů a že mu zavolám,až se něco bude dít.Takhle jsem tam ležela až do 12,pak mi přišli říct,že mi píchnou plodovku a uvidí se.V 12.30 mě převedli na porodní sál a píchli plodovku,asi půl hodiny na to jsem začla mít šílené bolesti.Volala jsem Tomovi,ať okamžitě přijede.Byl tam hned.Seděla jsem na baloně,tam mi bylo nejlíp a představa že bych se měla z něj zvednout byla nemožná.Kontrakce sílily,co 3 minuty šílená bolest nejvíce v křížích Tom seděl přede mnou na židli a dýchal se mnou,vždycky jak byla kontra,zaryla jsem se mu nehty do ramen Umíral bolestí ale smál se V 15.00 jsem dostala kapák do žíly na další posílení,otevřená na 5 prstů.Bolest neskutečná,mezi kontrakcemi jsem usínala,byla jsem ospalá a hladová,mohla jsem jen pít.Tom už pak taky usínal se mnou.Když přišla PA co mě měla na starosti,smála se,že máme oba hlavy na sobě a spíme Ale vždycky to šlo jen na chvilku,než přišla opět bolest.Za hodinu po kontrole na lůžku,otevřená na 7 prstů jsem z něj už nebyla schopná slézt,tlak na konečník a chtěla jsem šílené tlačit,ale nemohla,tohle je podle mě nejhorší část porodu Tom se mnou pořád dýchal,byl úžasný!!!!!Mluvil na mě,ať neusínám,hladil mě po vlasech,fakt super.Řekla jsem mu i že ho nenávidím,ale smál se tomu a řekl mi,že se mi nediví Když jsem byla otevřená na 8 prstů,řekli mi,že už bych i mohla pomalu tlačit.Tak jsem tlačila a Vojta se pořád nesnižoval dolů Pak mě posadili na záchod,že prý se sníží lépe dolů,no nešlo to tam vydržet,mohla jsem opět jen prodýchávat a netlačit.Hrůza Tam už jsem prosila sestru,ať mi jakkoliv pomůže,že už to nezvládám a brečela jsem,i když mi ani netekly slzy,jakoby se zastavily.Pak mě opět převedli na lůžko,otevřená na 10prstů,byly vidět černé vlásky a tak se šlo tlačit.Tlačila jsem co jsem mohla,jenže mi opět ustupovaly kontrakce,tak mi píchli opět injekci na posílení ale mi to nepomohlo.No byl už tam celý personál,všichni nešťastní z toho,že to nejde a Vojtovi docházel kyslík Tomáš mě pořád hladil a prosil ať s ním vydržím,ztrácela jsem chvilkama vědomí.Tak to zkusíme ještě jednou,jenže to opět nešlo,tak doktorka řekla "musíme si pomoct vakuumpresorem"(je to takový něco jako zvon do kanálu,kterým chytnou miminko za hlavičku a vytáhnou).No to jsem sice vnímala jen trochu,ale začla jsem se bát.Ale bohužel,jinak by to nešlo.Tomáš už byl taky v háji,celý bledý a jak to slyšel,zblednul ještě více.Narvali to do mě,no hrozná bolest,a řekli ať tlačím ze všech sil.Zatlačila jsem dvakrát,nic,Tomáš mě prosil,ať naposled zatlačím ze všech sil,už jsem nic neviděla,pomalu neslyšela.Doktor mi zatlačil na břicho,já jsem do toho dala poslední sílu která mi zbyla a Vojta konečně vylezl!!!!!!!Všichni začli řvát huráááá a smáli se a byli šťastní,že už je konec.My jsme s Tomem brečeli jak želvy,já spíše úlevou Vzali Toma i Vojtu pryč a šli fotit a Tom podepisovat Vojtu na bříško Prý nemohl fotit,brečel a tak fotila PA Mi ještě vylezla placenta a pak přišlo šití,byla jsem hodně potrhaná a šíleně to bolelo,takže i šití bolelo,ale to už byla oproti všemu maličkost Bylo to dlouhé a namáhavé,ale ten výsledek stál za to!Dvě hodiny jsem tam ještě ležela a Tom byl u mě,držel mě za ruku a oba jsme brečeli Po hodině mi přinesli Vojtu a byli jsme všichni tři spolu.Potom ho zase odnesli,Tom odjel domů a mě převezli na šestinedělí.Na tohle asi nikdy nezapomenu,ale zvládli jsme to a už jsme kompletní rodinka.Podotýkám,že bez Toma bych to v životě nezvládla!!!!!!!!!!!Byl naprosto skvělý a za tohle si ho vážím desetkrát tolik!!!!

endie
26. říj 2009

😲 a to mě každej kdo viděl zprávu s nemocnce říkal že na to jak jsem měla težký porod tak už pěkně lítám 😀 ale na tebe teda nemám, šikulka že jsi to zvládla

niki: tak to byl teda fakt fičák

jinak mě už se stratila modřina dole a stehy se mi rozpadají 😀

endie
26. říj 2009

jinak vám moooooooooc zavidím ty tatínky u porodu, já měla mamku a díky za to ikdyž díky epi. žádná bolest, rodit jsem šla vytlemená jak lečo s mojí PA jsme vtipkovali ale při samotném porodu mě pak prdel přešla 🙂

nika
autor
26. říj 2009

petul taky jsem neblahopřála k malému 🙂

endie můj tam byl jen na ten konec, ostatní jsem si užiala sama a pořádně.¨
jo jinak já neměla během porodu žádnou medikaci ani oxitocin nic, sice mi avedli kanylu ale zbytečně .-) jo teda jen pak při šití na nástřih lokální umrtvení, ale to bych bez toho nedala.

tak já tam modřinu nemám, jen nateklé ale sedím normálně ani kruh jsem nepotřebovala a to mám dost štychů.

holky zvládly jsem to a to je hlavní.

nika
autor
26. říj 2009

no nic jdu si dát sprchu a zalehnu k telce než se malá probere.

endie
26. říj 2009

tak dobrou noc 😀 dej malinké pusinku

petule83
26. říj 2009

Holky přesně tak,zvládly jsme to 😉 Mě už to dole taky moc nebolí,spíše tahá.Ale jsem asi divná,mám chuť na sex 😕 No je to normální??? 😀

endie
26. říj 2009

je 😀 já mám taky chut 😀 ale je fakt že já od 5 měsíce nesexovala a ted mě to chytá 😀

petule83
26. říj 2009

Endie tak to je pak jasné,když jsi tak dlouho nesexovala! 😀 My sexovali hodinu před než jsem dostala kontrakce 😀 A Tomáš mě štve,je jak přísavka,pořád se tulí a já nemůžu 😖
A ty máš manžílka opět v Praze?

berryl
26. říj 2009

petul tečou mi slzy, hlavně,že už to máš za sebou! Já jsem taky byla za Radu šťastná,fakt mi hodně pomohl,hlavně kdyz malý nešel ven,hodně mě povzbuzoval. Niki já jsem taky neměla žádné ulevovaky a to jsem chtěla,jen se to nestihlo,ale v pohodě,pro mě bylo nejhorší jak píše Petul netlačit,kdyz to tlačí a pak šití to bylo takové zvlášťní občas bolestivé.

salikova
26. říj 2009

Tak sem si přečetla ty vaše porody a síla... Já to měla v pohodě a Filip říkal, že sem jim tam vymetla všechny zásoby s lékama 😀 Do mě snad narvali všechno, co tam měli (včetně epi - protože sem na zádech nemohla dýchat a omdlívala sem).. A jinak sem taky strašně ráda, že sme tam měli taťku 😎

Peťul, niki - GRATULUJU K PRCKŮM!!! (mám takovej pocit, že sem to ještě neudělala 😅 , tak opožděně...)

Jinak už tomáme za sebou! 😢 Nějak tomu nemůžu uvěřit...

salikova
26. říj 2009

oprava: Už to máme za sebou 😲

berryl: Já sem si taky říkala, že začnu kojit - prsa už mám OK, ale mám nějakej psychickej blok či co a nemůžu se nějak odhodlat mu to prso dát ☹ Jakoby mi ho měl ukousnout!

blecha001
26. říj 2009

ahojte..
dan: aha, tak to jsem si nevšimla, že jsi z Chomutova.. tak to je škoda.. nebo můžu poslat poštou 😉 nebo zkus tam kde prodávají zdravou výživu. Buď ráda, že ti funguje jedno prso, znám spoustu holek co kojí jen s jedním prsem a dítko prospívá a je to na pohodu.

holky, nemam čas moc dočítat..
na kontrole jsme moc dobře nedopadly ☹ malá za víkend přibrala jen 50. Je mi do breku.. ale budu ještě bojovat.. snad se rozkojím.. ale nevim jak ted brečím, jestli neztratím i to málo co mám... no už nebudu a budu silná.. vzdyt to je jedno jestli se koji nebo dává umělá výživa no ne?Tak bud to půjde nebo to nepůjde..
tak jdu rychle jíst, za chvilu začíná další kolotoč.

kukinek
26. říj 2009

Ahojte holky,
no hnedka je tady zase více živo 😉 S těma, co jsme se tady ještě "po akci" nepotkala, tak moc gratuluju a u tvého porodu jsem si tedka, petul, pěkně pořvala. Jak já děkuju bohu za to, jaké to bylo...
petul..a jak jsi byla spokojená s porodnicí?Pá já s porodním úplně maximálně, strašně jsem jim pak děkovalal, pač to byl luxus, ale šestinedělí bylo takové rozpačité, teda apson pro mě - jako nemám si moc na co stě+žovat, ale některé ty sestry stály fakt za to...

endie..a kam se jdete, prosím tě, fotit?já bych taky chtěla, můžeš mi napsat nějaký kontakt a cenu?Budu moc ráda, díííííííík 😵

A jinak je mazec, jak to na nás všechny nečekaně přišlo..A já to odpoeldne, teda večer říkám manžovi, že by mě zajímalo, jestli ten porod poznám (to už jsem neměla poslíky, ale kontrakce 😀 😀 😀 a on, že určitě..

berryl
26. říj 2009

blesko dej se do hromady kvůli malé! Neboj mlicko bude, ale zklidni se a kdyz ne,tak to není konec světa. Malá začne. přibírat neboj,náš malý taky moc nepřibira z mého mlícka má po něm hned hlad,takže do nej pumpuji bebu. No a teď i jedno prso, ale z toho moc nemá. Sal zkus to! Neboj budu na Tebe myslet,byl to dneska krásný pocit kdyz se přisal a nebolelo to.

salikova
26. říj 2009

blecha: Já to taky obrečela... Ale co se dá dělat! Není to až zas takovej konec světa! Já třeba taky vyrostla na sunaru 😅 (mamka nekojila vůbec!) a co ze mě vyrostlo 😀 Tak hodně sil a uvidíš - přes rozpačité začátky se to pak třeba spraví...

berryl: Díky! Musím se psychicky připravit a pudu do toho 😉

dandulka1
26. říj 2009

Holky vydržte, já pořád kojím jen z jednoho, ted jsem dala 60 beby, už jsem neměla zase ani kapku,ráno měla taky flašku, ale jinak od rána jen kojím,, sice často, ale přes den mi to nevadí.

blecha - neepřikrmuj jen částečně, taky jsem se na to vykašlala, prostě jedno kojení dej jen flašku. Bude větší čas na to aby se mlíko udělalo.Nechávám prsu od 18 hodin do půlnoci volno. Kolem 18 hodin kojím naposledy, pak kolem 20 hod. flašku a po té spí 4 hodiny, od půlnoci pak kojím po 2,5 hodinách. Zkus to tak nějak, zjistíš nejlepší systém sama, ale příkrm po prsu jsem vzdala. Prso se po delší době naplní více a pak jí stačí. Pokud u nás čaj neseženu, písnu ti a poslala bys mi ho, jo?,

Dneska jsme 2x koupali. V 18 hod a v 19 se tak posrala 🙂 že jí to vyteklo přes oblečení, přes břicho, no prostě všude 🙂 vůbec jsem nevěděla jak jí sundat bodyčko , bylo plný 🙂 ale ulevilo se jí, nacpala se a chrní jak dřevo.

sali - zkus kloboučky od aventu, koupila jsem použité na mmb, vyvařila jsem je a jinak nekojím, zkoušela jsem to a i když se mi prsa uzdravili, moc to bolí. Ale s nima je to pohoda a navíc v tom kloboučku vidím jestli ještě teče mlíko nebo došlo.

nika
autor
26. říj 2009

holky klid já jsem an tom taky na štíru ale dle rady pediatričky to nevzdávám, a mimochodem, já neměla jako mimi ani kaplu mateřského mléka a vyšku jsem vystudovala. samo k tomu nechci dojít ale spokojené mimi spokojená maminka.

jinak jsem najela na homeopatika na podporu kojení pevně věřím že se to srovná, kdo chcete ptejte se po ricinus communis 5 ch - dávky z počátku 5 globulí 5 x denně, postupně se to snižuje na 5 globulí 3 c denně.

salikova
26. říj 2009

nika: já to samy a titul mám taky 😀 😀 😀

berryl
26. říj 2009

mě maminka kojila 14dní a pak jsem taky paní sunarova 🙂 holky,ale těch 9měsíců nám rychle uteklo co? Ten cas tak letí. Už se těším na vánoce s Ríšou,vím,že to jeste nebude vnímat,ale my si ho dáme pod stromeček a budeme neskutečně štastní. Pořád se s Radou křeníme,je to krásné období.

blecha001
26. říj 2009

petul: ted jsem to dočetla... uplně mi vyhrkly slzy... něco podobného jsem si taky zažila, tak jsem zavzpomínala.. teda krom toho zvonu no.. ale je fakt, že mezi kontrakcema jsem taky už pak usínala.. a nejvíce jsem je dostala, když jsem jim řekla, že mám hlad 😅

dand: jasně pošlu.. a raději víc balení ne? ;) zítra jdu pro další, už mi došel.. je fakt dobrý 🙂 a to je u mě co říct. Tak to bych mohla zkusit vynechat jedno kojení.. ale zase si říkám, že se více stimuluje to mliko tak já nevím no.. ale je fakt, že po noci ho mám nejvíce..

niki: tak to se zkusím poptat.. kde se to dá sehnat? A to se dává pod jazyk a cucá nebo polyká, zapíjí? A po jak dlouhé době se to pak snižuje? No je fakt, že mamka mě taky kojila necelý měsíc a titul mám taky 😅

holky tak děkuji za podporu, už jsem klidnější 🙂 odpo jsem ji dala z prsů a ještě vypila asi 125ml beby a ted večer jsem ji kojila z prsu.. už jsem odložila kloboučky, protože prý to zpomaluje stimulaci mleka, tak jsem ji narvala bradavku do pusy.. jsem byla u toho celá zpocená páč už byla zvyklá na kloboučky a pak jsem si vzala injek.stříkačku na kterou jsem měla takovou bužírku dlouhou, natáhla jsem do ni bebu a tu hadičku jsem ji dala koutkem úst jak měla bradavku v puse a stříkla jsem ji to tam... tím pádem si myslela, že to teče z bradavky a více a více sála.. no jsem holky byla spocená až za ušima, nevěděla jsem co dřív držet 😅 nakonec vypila asi 40ml takže více vypila asi toho mého mlíčka, tak jsem spokojená. Ona spokojeně a nakrmeně usla, že ani nevnímala, že ji nasazuju čepičku. uff... jsem zvědavá holky na čt, to jdem na vážení.. zítra mám volat dr. kolik papá beby..

blecha001
27. říj 2009

niki: tak jsem stihla dočíst ted i tvůj příběh... to šití fakt nezávidím ☹ jinak dobrá rychlovka a to jsi teda odvážná jít takto ještě i na těhu kurz.. jak jsi to tam prosím tě přežila? A jsem ráda, že manža to stihl a byl s tebou 🙂 je to velká pomoc ho tam mít. A jak ted s kojením, dobré?
A jak tak sleduji co dr. to jiný názor.

Holky, v noci jak jsem kojila, tak malá si pak vzala asi jen 20tku beby (udělali jsme 40tku). Asi se mi mlíčko spustilo.. tak ji to stačilo, ale já v domění, že je hladová a nemá dost ji to tam kapku jeste natlačila 😅 no a výsledek? 2x si jen tak ublinkla.. myslela jsem, že už je konec tak ji vzala na přebalovací pult a tam šavle jak blázen, ještě, že jsem ji včas překulila na bok.. poblitý celý přebalovák... troufla bych si tvrdit, že vyblila celou tu 20tku, ono jak mimčo blije a je to roprostřené v ploše, tak se i zdá, že toho vyblije dost a přitom to tak není... ale tohle bylo fakt hodně ☹ M. prohlásil, že by dr. nevěřil a zase tak nepřikrmoval. Ráno jsem měla asi mlíčka taky dost, stačilo ji jedno prso a usla.. tak mam ted chvilu času vám napsat no.
Dnes mám volat dr. jak malá pije a pak další ko máme ve čt s převážením, tak na mě holky prosím myslete.. doufám, že na tu Moravu odjedem.
Už balím od neděle.. teda chystám věci abychom na nic nezapoměli.Už máme i přezuto. Těším se jak malý Jarda 😀

endie
27. říj 2009

dobré ranko tak já jsem plně na sunaru, s prsu mi vyteče max. 5 kapek a šmitec 😒 a malá to bojkotuje už se nepřisaje vůbec ale obrečela jsem to a je klid nejsem první ani poslední hlavně že malá prospívá už máme přes 4 kg 😀

ale před váma smekám že jste takové bojovnice. klobouk dolů, šikulky jste 😵