II. trimestr, zas o kus dál. Pridejte se

nika
29. dub 2009

🙂 tak jdeme na to ne, 😀

kukinek
27. říj 2009

Tak se zase hlásím, teďka to je s tím připojováním veselé, já si něco naplánuju a malá organizátorka mi to všechno překope 😀 Nálada se mi zlepšila díky manžovi, který mi uvařil skvělý oběd a pořád mě chlácholí, že to prostě zvládneme. A to je jako malá zlatá, fakt..Mě ty hormony strašně ovládají, vůbec nechci být taková, jaká jsem..

dan..ani se ti nedivím, žes pak brečela, já bych brečela už tam 😔 Ale je to na palici, taková byrokracie, fakt..

Já si tedka na tu škytavku našla radu, že může být malé i zima, tak ji kojím pod dekou,jakože zabalenou a mám ji pořád v teple - předtím teda nemrzla, ale zkusím všechno, jenom aby to s ní neházelo..Malá to prso nechtěla proto, že prý byla bud tak moc hladová nebo dlouho spala. Tak jsem jí měla odstříkat mlíko a dát ji trochu přes stříkačku a pak ji dát prso..nakonec ji ale manžel uchlácholil a jak se uklidnila, tak se pak hezky chytla. Jinak mě prsa přestala bolet, takže už se asi nalila na maximum a více se snad zvětšovat nebudou. A s tou odsávačkou pořád nevím, jestli by mi nestačila i ta manuální, když kojím .I když jak píše petul, člověk neví, jak dlouho,že..

petul...já měla taky skvělou PA, pak jsem jí strašně moc děkovalla, jmenovalal se Vladka nějak, vůbec nevím jak. Hledala jsem ji dneska na stránkách porodnice, páč jsem ji chtěla napsat do Ellina deníčku, ale nikde ani vidu ani slechu - prý tam vede kurzy k porodu, tak nevím. A doktorka taky parádní, směna přede mnou prý byla katastrofální, tak sjem to vychytala 😎A na tom šestinedělí mi vadily ty vizity, jakože přišla sestra, že připraví malou na vizitu a že dojde doktorka a té to pak trvalo třeba půl hodky a ella byla jenom přikrytá zavinovačkou 😠A pak takové to, jako že individuální přístup, ale jedna sestra nás furt honila na jídlo,i když jsme zrovna kojily a někdy jsem si v pokoji přišla jak v průchoďáku. Ale jako největší zážitek mám ze sestry z dětského, která mi nechtěl vyměnit dupačky a plínu a kontrolovala, kde j e to špinavé a proč to měním, jakoby to doma prala ona. A poslední zážitek byl taky fajn - sestra mi přišla říct, že semám chystat domů asi v půl deváte, když manžel směl přijít až v deset a pak mě přišla vyhnat z postele, že ji potřebuje nachystat. Tak jsem tam stála jak trubka vedle postele a nemohla jsem si nikam sednout - teda mohla, na židli, kdyby mě nebolely stehy,že..
Ale jinak ostatní sestry paráda a z dětského uplne, furt jsem je otravovala s kojením, ale došly i v noci, fakt super 🙂

berryl
27. říj 2009

kuki tak to byla Vládka Majdišova naše porodní z kurzu 🙂 jinak holky kojim už z obou prsu,ale jen po troskách zvykame si at je neodrovnam

kukinek
27. říj 2009

berr..jojojooooooo, to byla ona, díky moc 😵 A byla fakt parádní, bez ní bych to nevydýchala, moc nám pomohla.
A ke kojení gratuluju, hlavně že to jde, i dkyž pomalu, ale jistě 😉

petule83
27. říj 2009

Jé Týnko a Dan to mě nenapadlo,děkuji! 😉 Vyzkoušíme 🙂 Týnko no vidíš,jsi šikulka!!!!!!Jen tak dál,držím pěstičky! 🙂 Jinak bolí tě ještě šití?Mě teď bolí tak divně,celý spodek,asi tam fakt mám modřinu a nechci se tam dívat.Bolí mě to dole i při čůrání,jakože pipina.

Kuki jojo to byla Vlaďka,je fajná 🙂 Chodily jsme k ní s Týnkou na kurz.Ńás akorát přijala a vyšetřila mě,víc nemohla,byla tehdy jen na příjmu.A pak za mnou přišla na šestinedělí pokecat a mrknout na Vojtu.A já jsem měla u porodu takovou hezkou mladou blondýnku s dlouhýma kudrnatýma vlasama,ale nevím jméno 😅 Ale byla super!Týnko my jsme ji viděli,byla tam zrovna když jsme byli tehdy na prohlídku sálu 🙂 Jestli si trošku vzpomínáš.No a to šestinedělí tos teda chytla kuki blbě,já si fakt nemůžu stěžovat,všichni byli ochotní,ale máš pravdu s tou doktorkou,trvalo jí to a prcek byl svlečený jen v plínce a zavinovačce,to mě taky štvalo 😠 Já jsem se na něj vždycky do té postýlky přitiskla,ať mu není zima a cítí teplo mého těla 🙂

kukinek
27. říj 2009

No hold jsem měla smůlu, ale jinak všechno dobré 🙂
A s tím šitím to mám jako ty, mám pocit, že to bolelo méně, ale tedka zase začlo trochu více a jakoby se to hojilo, trochu to svědí a bolí mě celýž spodek. Ale dneska sjem tma koukala zrcátkem a vypadá to tam dobře, jenom trošililinku opuchle 😅

salikova
27. říj 2009

peťul: přesně tak - pindíka dolů 😀 Mně se teda spíš stává, že čůrá jak je nahej... 😅 Myslím, že to má prostě nejraděj 😀

blecha001
27. říj 2009

niki: tak to taky zkusím..
petule: tak to rychle zaklepej 😉 😅 a bud ráda, že počůrává... kdyby nepočůrával byla by to známka, že neprospívá ;) takže je to správně.

dan: beba je taky AR, proč jste to změnili?

holky tak jsem se dočetla, že dítě u prsu si vezme kolik potřebuje, protože u toho musí makat, tak aby se víc nepředřelo, tak pak více nepapaá. Ale z flašky u příkrmů nebo mléko z flašky pije a pije a může se přejíst... tak nevím dr. mi říkala něco jiného.. tak já ted nevím zda ji nepřejídám... dneska jsem to do ni natlačila.. teda jako neblinkala ale začala být nějaká superaktivní... tak abych ji pak stihala 😀
no snad už spí... dneska jsem ji měla v náručí celou růžovku a ještě dokrmila, páč se mi zdálo že ještě hledá. Tak já nevím kolik ji krmit.. jestli hledá, že má hlad.. nebo jako furt hledá, že to má jako ten sací reflex..
ach jo.. čert aby se v tom vyznal..
tak já jdu do hajan, holky vy se taky držte !!!

berryl
27. říj 2009

holky mě taky bylo fajn a kdyz jsem přišla domů a začala více chodit tak spodek pekelně bolel. Na jizvu jsem používala ten borový gel a na modřinu mast napisu vám jak se jmenuje je fakt super. Pak Vás to přestane z ničeho nic bolet a je klid. Já už to mám krásné,ani to nejde vidět. Juj to já hned první den lítala se zrcadlem a volala Radu at se jde podívát na mou jizvu,jsem uchýl. Jo a Petulek co mě to neboli,tak mám taky pořád chuť na sex 🙂 Tu sestřičku co jsi měla si pamatuji,moc sympatická.blesko oni prý děti taky sosaji a můžou se přejist z láhve,to já to mám fajn,že malý jak má dost zavře pusinku a neotevře ji ani za nic. Jo a malý šavle neháže,teda zatím. Jen si krásně říhne. No Rada jeste nepřišel,šel dneska s další varkou zapijet Risu.my právě pojedli 80ml a za 3h zase.

berryl
28. říj 2009

tak ta mast se jmenuje heparoid. Jo a my taky a hodně škytame a zima nám není,protože se malý často potí, přejezeny taky ne. No prostě škyta. Já malému dávám fenyklovy čaj od sunarek tak mu dám vždy trochu napít a je klid. Jinak už máme probioticke kapky,protože nás ty prdiky fakt trápí,tak jsem zvědavá jestli to pomůže protože už to je poslední záchrana. Já i manžel jsme na ne taky prdely,tak to má Riša asi po nás.bobek.no nic jdu spát pa zase za 3h

dandulka1
28. říj 2009

Ahoj holky..
Celou v noci jsem 2 x kojila, v 5 ráno s příkrmem 60. Od té doby mám zimnici a strašný píchání v prsou tak jsem ledovala (listovým těstem) nemám ledovací polštářky a myslela jsem že pojedu na pohotovost. Nakonec jsem ted přes boleest odstříkala, za 15 min.50ml, víc ani tuk tak jí to dám z láhve. Vy začínáte kojit a já začnu odsávat ☹ Ted je mám prázdný a úplně mi v nich bodá. Je to zajímavý že je to každý den jiný.

Taky vám prckové v noci po jídle nespí? Malá kouká, převaluje se, knourá a vydrží to i 45 minut a pak usne. Klidně budu krmit po hodině, ale kdyby pak hned spala.

dandulka1
28. říj 2009

Holky na kluka jsem na prdíky používala toto http://www.lekarna.cz/sab-simplex-1x30ml-suspen... a byly jsme bez problémů.

kelly1983
28. říj 2009

Dobré ránko 🙂

dandulka1
28. říj 2009

Ty jsi ještě celá ? 🙂

kelly1983
28. říj 2009

dani jo pořád:(

berryl
28. říj 2009

ahoj dan my už zkoušeli všechno a sab simplex nám bohužel nepomohl,ale chutná nám 🙂 dan máme to stejně,pres den se malý nají a hned usne a večer po jídle cca hodinu kouká,někdy řve nebo vydává zvuky,ale nespí.

salikova
28. říj 2009

Ahojte! My dneska měli nějakou nespavou... 😒 Jinak Filiípek normálně v noci po jídle hned usne a přes den kouká... 🙂

kukinek
28. říj 2009

Ahojte holky,
tak my měli klidnou noc, vždycky jenom přebalit, nakojia zase spat🙂Tak se děsim co přinese dnešek🙂
Ale vstavali jsme pred desatou, takze jsme vsichni odpocati, i pes 😀

bleska..hele, s tím saím reflexem - já jsme myslela, že má Ella pořád hlad, tak jsem se ptala sestry v nemocnici a ona mi ukázala, že mám dát malé malíček do pusy na dundání, jakoby místo šidítka a pomazlit se s ní. A nám to pomohlo. Protože když má hlad, tak ten malíček tahá a pak odpolivne a hledá dál a když se chce jenom uklidnit, tak si ho nechá v puse. Tak třeba zkus tohle. Jinak s tím přepitím máš asi pravdu, prý těch příkrmů sní více..

dan...já jsme na tom s prsama stejně, každý den jak na houpačce..Předevčírem jsem je měla jak balony, včera v pohodě a dneska mě nějak tlačí a jsou tvrdší, tak masíruju. To je jako mít doma druhé mimčo 🙂

berr..manžel mi koupit mast, jmenuje se nejak borovica neco, ale ja si cetla to pouziti a nejak se mi to nepozdava - je v takove modrobíle krabicce, máš ji taky?

kelly..a kdy máš poradnu?

dandulka1
28. říj 2009

Tak malá vypila tu 50 mého mlíka a k tomu 60 beby. 😲 a spí jak špalek. Asi 5x si odkrkla jak chlap. Holky na mě leze chřipka, bolí mě všechny klouby ☹ Neejhorší je že můžu jen paralen a ten mi moc nezabírá. Doufám že se to nerozjede.

berryl - to je dobrý,, vid? Já jsem se snažila jí udržet vzhůru přes den aby byla unavená ale nejde to.

Stihla jsem uvařit a uklidit, jenže je doma velkej i malej a není tu klid a nemáme ještě u pokojů dveře tak neusnu. Ale odpol.je vyhodím ven a zkusím se vypotit.

Jinak škytavku máme taky, je to po špatném odkrknutí.

berryl
28. říj 2009

kuki,borový gel se to jmenuje a ta krabička je modro bílá! Mám to přímo od mudr tak neboj a mazej. Jeee Dan sakra snad nebudeš nemocná,no já to dělám taky tak pres den se snažím aby byl vzhuru,ale chce spát,tak to nechám tak,časem se to snad změní.

salikova
28. říj 2009

dan, ty bys měla takyněkdy odpočívat!!

kelly1983
28. říj 2009

Kuki zitra jdu do poradny,tak uvidim co me reknou

salikova
28. říj 2009

ach jo - my dneska nějak málo papáme, hodně blinkáme a nekakáme!!! ☹ ☹ ☹

nika
autor
28. říj 2009

holky zítra jdeme na převážení jsem zvědavá a nervozní už druhej den jsme bez příkrmu, zato kojíme kolotoč dvě hodiny a pak dvě až čtyři spánek, nějaké kojení 15 mitut se mi může jen zdát, malá u prsu usíná, je lenivá, a navíc nějaké odříhnutí ji dneska nic neříká, pak usne, škytá, blinká, no samé radosti 🙂. ale malá vypadá spokojeně a to je hlavní, brouček jeden.
snad nás zítra Dr. pochválí.

salikova
28. říj 2009

No já to říkám - porod je na mateřství to nejlehčí 😅

My už sme kakali 😀 A to pořádně!

blecha001
28. říj 2009

ahoj holky... dneska to bylo fajn .. jak tu je manža s nama jde to jak po másle, zítra zase samy a ke všemu jdem zase k dětské a pak valím rovnou na gyndu uff.. holky, já se tak zas bojím co nám dr. řekne, zda jsme přibraly 😖 jestli to bude špatné tak už se asi fakt sesypu ☹

berryl: no sab je prý něco jak černé uhlí

dan: no malá jak ju uložím v noci tak spí.. tak to jsem ráda, to bych byla vyřízená kdybych ji slyšela, to byych nezabrala a furt poslouchala, zda nebude blinkat..
a nemáš echinaceový čaj? ten pomáhá při nachlazení, piju ho s medem.. fakt to zabírá. A nebo kdyby se ti rozjela chřipka, tak homeopatika bych vzala.. nemáš to spíš z únavy? To taky mívám.
Malá dnes večer vypila 75ml beby.

kuki: aha, tak to zkusím 😉

niki: budu držet palečky.. pak poreferuj jak jste dopadly.. kdy jdete? My až 12,30

sali: no tak to je supééér 🙂 to my jsme někdy posrané až za ušima, tak to ji vezmu a rovnou pod sprchu, nemá cenu tam šudlat s těma kapesníčkama.. 😅

kukinek
29. říj 2009

Ahojte holky,

berr..tak super, to je ono, jdu na to, díky!

kelly..tak to držím palec, třeba si tě tam nechají 😉
dan..no to může být po špatném odbrknutí, ale malá škytá i po spaní před koejním, což je divné a s odbrknutím to nemá nic společeného..pořád zkouším, jestli ji není zima 😒

sali...absolutní souhlas, porod byl pohádkový proti tomu, co zažíváme tedka 😉 I kdyz vlastne ja si nemama na co stezovat, mala je zlata, ale je ot vsechno pokus omyl 🙂

nika...nebydlíš náhodou s náma? 😀 u nás je to úplně to samé, ale fakt, kojení trvá teda kolem 30 minut, pak jde malá spát, pak přebalit, skoro žádné říhání, občas ublinkne..navíc je permanentně posraná 😀 Ale zase netrpí na prdíky, ona se totiž právě rovnou pokadí 😎

Na poradnách držím palce, my jdmeme zase až příští týden. Byli jsme pondělí a malá vážila více než den předtím, doktorka říkala, že to snad není ani možné, že to bude špatnou váhou v poordnici, mi zkazila radost 😒

salikova
29. říj 2009

Dobré ráno!Tak Filípek řval v noci po dvou hodinách...To. co nestihl vypít přes den, dohnal v noci 😅 Tyran jeden můj malej! Už nemám ani sílu odstíkávat..No a jinak zase nekakáme - včera dvakrát, v noci ani jednou, teď taky nic... Prý po umělym kakají miminka míň... Ale já nevim ☹ Ale je absolutně spokojenej - nebrečí, usmívá se, jí a spí...Uvidíme ještě dneska a pak pro klid duše asi zavolám doktorce.

nika:Ať vám dobře dopadne poradna a doktorka vás pochválí!A kdo de ještě???Ať je vše OK!

endie
29. říj 2009

ahojík holky

sal: malá když přešla na sunar tak nekadila i 3 dny, jsem volala k dr. a ta mi řekla že miminka nemusí kakat i 6 dní tak bud v klidu.Ale jak čtu tak kaká pěkně, oni mají jiné hovinka 😀 než při kojení takže klííííd malá mi kadí stejně někdy se vykadí jenom2x za den

nika
autor
29. říj 2009

ahojki holky, tak u nás večer šílený, bolelo bříško pak jsem asi 3 x běhěm hodiny kakali 🙂 večer usla a spala 5 hodin, aua au moje prsa 🙂 teď už půl hodiny jen leží a kouká místo aby spinkala ale je hodná.

do porodny jdeme až po druhé hodině.

kukinek
29. říj 2009

Jo holky, nevím, jestli to víte, ale do osmi dní od narození se musí mimča nahlásit k platbě za komunální odpad, ať na to nezapomenete.