II. trimestr, zas o kus dál. Pridejte se

nika
29. dub 2009

🙂 tak jdeme na to ne, 😀

berryl
5. říj 2009

Peťul právě že nedělal, už se mě na to ptala i jiná kamarádka, ale jdu ve středu na kontrolu a to mi minulý týden říkal, že mě prohlédne a vezme stěry, no tak počkám co myslíš?

berryl
5. říj 2009

Ty jsi kopýtko ještě, že máš dalších 9 prstů 🙂 a co noha?

kukinek
5. říj 2009

berr..no právě, prý to funguje. Ale já to zatím nezkouším - ale kdybych měla po termínu, tak an to vlítnu a zkusím všechno 🙂 A ten porod je hezký, čtu si je občas v diskusi jaký byl porod a téměř každý ořvu 😀

berryl
5. říj 2009

7. Zjednodušeně řečeno:

Přítomnost Streptokoka není rozhodně důvodem k panice. Ošetřující gynekolog by měl vždy okolo 36. týdne gravidity stěr z pochvy provést. V případě pozitivního výsledku se provedou v porodnici během porodu preventivní opatření. Preventivními opatřeními myslíme aplikaci antibiotika do žíly rodící ženy za účelem ochrany plodu před nákazou při průchodu porodními cestami. Antibiotikum se přes placentu dostane do krevního oběhu plodu a působí u plodu jako profylaxe před infekcí. Tímto způsobem zabráníme možné infekci novorozence. Nejlépe je podat antibiotikum alespoň 3 hodiny před porodem, aby splnilo očekávaný efekt.

berryl
5. říj 2009

kuki já to tam taky čtu ať vím co mě čeká, každá ho má jiný a jinak pěkný 😀

berryl
5. říj 2009

takový porod bych taky chtěla mít:

Rodili sme teraz vo stvrtok a ako sme prisli do spitalu uz to islo tak rychlo. ze rovno na sal, doktor to ani nestihol a porodila som sama s manzelom a sestrickou. Tak dufam, ze mi teda ani neposle ucet
Rano sme sa narodili a na obed uz som isla s malou domov. Ambulantny porod.

petule83
5. říj 2009

Já nejsem kopýtko,to to okno! 😅 Noha mě přestala úplně bolet,ale asi je to i tím,že teď fakt hodně ležím 🙂 Tak neboj,on ti ho udělá teďka na KO.Mě ho dělal před dvěma týdny a jak jsem si byla 100% jistá,že já určo toho streptokoka mít budu,tak ho překvapivě nemám,takže super překvápko 🙂

Ty bradavky jsou u mě taky jasné,mám je citlivé jako blázen,hned mi tvrdne břicho.A četla jsem,že prý jak budeme kojit,tak možná ucítíme zvláštní tlak v břichu(prý příjemný)a díky tomu hodně mamin nepotřebuje jiné uspokojení,je to prý pro ně pocit něco jako orgazmus 😀 Tak uvidíme 🙂 No včera mě Tomáš pěkně štval,pořád po mě lezl a chtěl "tuli tuli" a jako já zase držím pust,teď už musím ten týden vydržet.Ale jestli do příštího pondělka fakt vydržím neporodit,tak hned v úterý jak příjdem z matriky se jde "na to" a to z něho budou chlupy lítat a to vám říkám holky,ještě ten večer jedem rodit 😀

petule83
5. říj 2009

Porod měla teda pěkný,já raději čekám nehorázné bolesti a katastrofy,ať jsem v sobě připravena na nejhorší 🙂

berryl
5. říj 2009

:o) ty jsi sexuální dračice to se má Tom na co těšit
Ráda dorážel celý víkend, ale tím, že jsem opuchlá a mám výtok, tak jsem řekla NE!!! počkám do kontroly a pak se uvidí. nechci nic riskovat

ještě máme 6 dní a abych mohla rodit v Porubě, začínám uvažovat o fifejdách jako Endie

endie
5. říj 2009

peti ty jsi mamlas 😀

já testy na streptokoka mám za sebou a nemámho ale zase ty kvasinky 😠

petule83
5. říj 2009

Týnko mě to nějak bere celé těhu,já jsem pořád při chuti 😀 Tak chceš teda rodit v Porubě?Já zas hodně uvažuju o Vítkovicích.Fifky moc nechci 😖

petule83
5. říj 2009

Endie 😀

kukinek
5. říj 2009

petule...a proč čekáš ještě týden, jestli se můžu zeptat?máš vybráno nějaké pěkné datum? 😀
berr..ten druhý porod je dobrý 🙂 Jen bych měla strach, že mě malá celou potrhá, když vyletí tak rychle..
já taky raději počítám s horším, protože jsem strašná cíťa a bolí mě všechno - ale budu rády, když budu příjemně překvapená 😉
A na kontrolu jdu zítra a bude mi taky dělat stěry a si se ve mě i nějak šťourat, protože mi to řekla jako tak nějak, ať se na to připravím

endie
5. říj 2009

no já taky počítám s horším a doufejme že mě dr, pošle už do nemocncie tak je požádám o hemiltna

kukinek
5. říj 2009

Já se jdu ve středu mrknout do vítkovic a uvidím - zatím teda vedou a to jsem tam ještě ani nebyla 🙂
Takže jestli chápu správně, tak žádná, kromě endie, ještě nevíte na 100pro, kam pojedete?A na monitory chodíte ke svým doktorům?

berryl
5. říj 2009

no tak já chtěla jít do Poruby je to kousek, ale když to nevýjde tak pojedu asi na fifejdy, já nevím ono je asi jedno kde budu rodit, všude se něco najde

berryl
5. říj 2009

kuki já chodím ke svému mudr na monitor má ho v ordinaci
my ve Vítkovicích byly s Peťul je to tam pěkné

endie
5. říj 2009

to je fakt všude je něco ale já od začátku nějka vnitřně věděla že chci fifejdy, líbí se mi to že je to tam takové domácí že na tebe jsou i tři sestřičky atd, není tam moc porodů a i s porodních boxů jsem měla fajn pocit

kukinek
5. říj 2009

berr..já jdu zítra poprvé, tak jsem zvědavá..
Já byla jenom na fifkách a jak sjem psala na brms, nějak mě to nenadchlo - ale rozesmál mě tam jeden nápis, nevím, jestli jste si všimly, té "úpravnay dětí", jak tam mimčo odnesou a umyjou 😀

petule83
5. říj 2009

Kuki no to by bylo fajn,ale o datum nejde...Já jsem rozvedená a jelikož jsou u nás krásné logické zákony,že pokud se dítě po rozvodu narodí do 300 dnů,tak je brán jako jeho otec ten exmanžel(i když ho nesplodil).No a nám vyprší těch 300 dní příští týden v pondělí,takže se snažím ležet a držet tam to naše dítě jak jen to jde.

kukinek
5. říj 2009

en..podle mě je to právě o tom pocitu, že jinak je to všude na jedno brdo..já třeba nechci do poruby a ani nevím proč, nikdy jsme tam ani nebyla,prostě mám takový pocit,no..

kukinek
5. říj 2009

petule 😲 😲 😲 😲 😲 tyyyjo, ta kto je mazec,to koukám - to by mě ani nenapadlo, to ej fakt na hlavu 😕 Tak to se drž a raději ani nedýchej 😉 Peotože si umím představit, že pak by kolem toho byla pěkná lítačka, která by se táhla kdo ví jak dlouho 😖

endie
5. říj 2009

já o Porubě ani neuvažovala je to promě daleko a Ve Vítkovicích jsem byla na pohotovosti a jako byla jsem nadšená ale pak nevím proč jsem obrátila na Fifejdy

berryl
5. říj 2009

to mi psala holky kamarádka, byla ve Vítkovicích měla jít císařem a mudr to nějak zapinkal a už to císařem nešlo, málem zemřela ona i malý a to mi napsala mrkněte:

No s tou porubskou prý je to
pravda, porod super,ale na šestinedělí je to pak údajně hrůza, sestřičky
neochotné, protivné..(alespoň se to tak vykládá), ale já mám podobnou
zkušenost i z Vítkovic.. Po tom, co mi odvezli malého na JIPku a mně šoupli
z šestinedělky na klasické gyn.odd.(kde leží ženy po operacích, nebo na
udržení těhotenství atd.), tak se o mně skoro vůbec nestarali.. a to jsem
sama musela za nimi chodit,aby mi ukázali,jak nastartovat laktaci, jak
odstříkavat mlíko atd.. a do toho ten arogantní blbeček,co mi ten porod tak
"zpříjemnil"... Ale jak jsem psala, je to jen má špatná zkušenost a 100
dalších maminek je spokojené..Je to asi těžké si vybrat,ale je pravda, že
raději než Vítkovice, tak raděj Fifejdy a to proto, že když Ti odvezou dítě
na JIP (která je buď na Fif.nebo v Porubě) a jsi ve Vitk. tak ho minimálně 3
dny nevidíš (záleží na tom,kdy by tě propustili po porodu domů), ale když
ležíš na Fifejdách, tak za ním můžeš chodit, protože ho máš v areálu (je to
sice přes půlku nemocnice, ale vidíš ho..)..pro mně ty 3 dny bez Votíška
byly hrozné a psychicky náročné.. Už bych to nikdy nechtěla zažít...

petule83
5. říj 2009

Já pojedu prostě někam,kde mě vezmou,mě už je to jedno 😅 V Porubě se prý snaží dělat každý porod bez nástřihu.Jenže zase mi vadí,že se ti moc nevěnují,protože to tam jede jak na běžícím pásu.Ve vítkovicích se mi líbilo,mají to moc hezké,akorát mě trochu vadí na tom šestinedělí ty koupelny že jsou až na chodbě,né na pokoji.A o fifkách vlastně nic nevím 😕

berryl
5. říj 2009

je pravda, že Vítkovice jsou pěkné, milé sestřičky, ale pokud je problém dítě vezou pryč buď Poruba nebo fifejdy a mě nechají samozřejmě u nich, takže jste od dítěte ani ho nevidíte, nejsou tam na to prostě připravení

endie
5. říj 2009

😲 bobek si musel avytrpět, někteří doktoři jsou fakt bezohlední zmetci, hlavně že to dopadlo dobře.

kukinek
5. říj 2009

no na fifkách nevím, jak vypadá šestinedělí, byli jsme se dívat jenom na porodním.
Ale fakt, každá porodka má něco a nakonec je to hlavně o lidech. My stejně dopadneme tak, že když pro mě dojede sanitka, tak mě odveze do Poruby, jestli se to bere podle bydliště a když pojedeme sami, tak to necháme na momentálním rozhodnutí 😝

kukinek
5. říj 2009

berr..to je blbé,no..chjo, že já sem k vám vůbec lezla,fakt 😀 😀 😀 Mám pocit,že mi teďka v těhu chybí půlka mozku a nejsem schopna ani nic rozhodnout 😔

endie
5. říj 2009

pokoje na šestinedělí jsou po dvou a co jsem viděla tak je tam myslím i sprcha s wc, kamošky co tam rodily si vychvalovali že se sestřičky starají prý někdy až moc 😀 a jak jsme tam byla na exkurzi tak mi ta pA řekla že se nesmím bát na nic zeptat