II. trimestr, zas o kus dál. Pridejte se

nika
29. dub 2009

🙂 tak jdeme na to ne, 😀

dandulka1
5. lis 2009

Ahojky... tak dnešní noc super, malá se kroutila celý den tak jsem večer jela koupit Sab a po první dávce byla klidnější, pak jsem jí dala ještě jednu k ránu a dobrý. Vůbec nebrečela. Sice jsem po jídle půl hodky uspávala ale vyspala sëm se 2x3 hodiny a ráno ještě 2.

Jinak tu byl dotaz ohledně vaření. Já musím vařit, nestíhám denně ale o víkendu a tak 3x v týdnu ano. Mám co dělat uklidit naše 7+1 nebo kolik to máme 🙂 ještě že ted není práce na zahradě. Dnes nastoupím k žehlení. 😒

Včera byl kluk na tý anglině, moc se mu to líbí, doufám že to pomůže a půjde mu to. Večer jsem ho zkoušela z přírodopisu, to mu šlo, ještě čj. Denně ho hodinu doučuju.

salikova
5. lis 2009

pěkné ranko a pěkný den! Dneska u nás krásně svítí sluníčko, tak je hned lepší nálada 🙂

nika
autor
5. lis 2009

sluničko sali jo, tak u nás je zataženo.

tak my měli super večer i noc, nechápu po třech večerech kdy řvala jsem ji nakojila a usla v devět jak špalek. do půlnoci, pak znovu ale s příkrmem, a spala do šesti, pro mne děs. neb to jedno prso bolí, nalité hrůza. ale vzbudilo mne to až v těch šest, mokré triko, postel, tak jsem to rozehřála a hned budila malou ať mi pomůže.

teď jsem ji nakojila znovu a spí. jen nás bolí bříško teď ráno, od včera odpolko jsem nekakali. ach jo.

kukinek
5. lis 2009

Ahojte holky,

tak my noc taky v pohodě, malá to podle mě pozná, kdyj e noc a kdy den, protože je úplně jiná, jakoby pořád lehce spala,takže nakojím a jde zase chrápat. A kojila sjem jenom 2x..
nik...tak já a prso to samé, večer jsem nahřívala před kojením jako blázen, malá mi upila, ale pořád bylo nalitější než t odruhé. No a v noci už bylo jako balon, tak z něj pila zase. Nebude to ale tak, že čím více z nj bude pít, tím více se tam bude mlíko dělat?Aby to enbyl začarovaný kruh 😒
Jinak já si ráno vzala Ellču do postele a taky tam hnedka zalomila, tak já jsem ještě podřimovala. Taky se jí tam líbí, hold moje teplá deka a matrace,se jí nedivím 😀

endie
5. lis 2009

dobré ranko 😀
malá dneska v noci řádila jak tajfun od 22:30 do 3:00 nespala, najezená, přebalená, odřihnutá, vykakaná, pořád hledala přitom vypila 120 a za hodinku 50, nakonec jsem ji dala jenom převařenou vodu a pak usla asi měla žízen, no a od 5:00 to samé až ted usla

blecha001
5. lis 2009

ahoj holky, nějako nestiham.. mala dneska nějak nechce sat z mých prsů.. nevím jestli je to tím, že ji dávám flašku nebo nevim ☹ jsem z toho hodně smutná..

kuki: díky za kontakt na tu laktační porad. jedu tam ted po 12h 🙂 tak doufám, že něco vymyslíme. Jsem z toho hodně špatná ☹ furt bojuju, ale už mi docházejí síly.
Bebu jsem jeste nekoupila, časově jsem to nestihala, mamka mi volala, že už malá řve hlady, tak jsem běžela domů. Nevíš mají bebu i ve vítkov.porodnici? Teda jako v lékárně?

nika
autor
5. lis 2009

bleško držím pěsti, uvidíš zlepší se to a neco z LP vymyslíte. nehaž flintu do žita. flaška to může dělat ale neboj malá je savec a půjde to.
nemůže to být změnou prostředí, to musí být i pro ni velká změna a stav třeba který nemůže pochopit že je jinde.

nika
autor
5. lis 2009

kuki bude čím více bude malá pít tím více se bude nalívat, ale upraví se to. já se snažím nejvíce kojit z toho druhého, prostě ho vyždímat a z toho co se mi pořád tak nalívá méně, uvidíme co dneska ta paní poradí.

dandulka1
5. lis 2009

Tak jsem k.o. vyrazila jsem s kočárem na poštu vedle do vsi - 20 min. rychlou chůzí, tam mi řekli že jim nejdou pc tak mi nemůžou peníze vydat,, tak jsem mastila zpět. Balíček mi přijde za chvíli tak jsem šla k sousedce jestli nemá a neměla, tak jsem si u ní dala kafe,, nakrmila holku, doma jí přendala do autosedačky a jela jsem do města. Jsme zpět a vařím. Dneska poprvé vzala dudlíka tak kouká a zatím nebrečí. Po tom Sabu hrozně prdí a smrdí. Už aby kakala, nebyla dlouho.

Je u nás krásně, praží sluníčko. Půjdu ještě odpol. ven.

nika
autor
5. lis 2009

dandul teda vůbec se nešetříš, co. já dneska nikam nešla, je sice jen pod mrakem ale potřebovala jsem si dát pořádnou vanu a přes oběd vím že spí nejlíp, možná odpolko vyrazím pokud nebude lít.

pořád samotnou mne ot nebaví a taky mne to dost vyčerpává. to se přiznám, takže raději doma otevřu okno dám ji k němu v korbě od kočárku a otužujeme a spí jak dudek.

hel pošli slunko 🙂

příští týden tu asi holky nebudu, manžel jede služebně na celej týden pryč tak asi emigruji k našim.

nika
autor
5. lis 2009

holky uvažovala jsem nezaložíme nové téma, někde buď na společném termínu nebo na kojencích? jsem už trochu mimo téma, nemyslíte.

dandulka1
5. lis 2009

Já to tady navrhovala už dávno a reagovala jsi jen ty.
Ted jsem přijela z města, opět. Kluk si na obědě přidal tak mu ujel autobus. Dobrý, né?

berryl
5. lis 2009

ahoj holky u nás moc celkem fajn,az kolem 3h opět 2h vzhuru a bolení bříška, přešli jsme z beby hypoalergení a bebu sensitive. Tak by to mělo pomoc a vyjde i levněji,protože jí je více. Byla jsem venku kočárkovat a teď jsem malému vytáhla hrací deku,nejdříve koukal a teď už tu do toho boucha je moc aktivní,určite bude i brzo chodit 🙂 pokom to asi má 🙂

nika
autor
5. lis 2009

dandul přece nepojede dom hladový 😀

co to téma? založte ho některá já znovu nene, někdo jinej.

berryl
5. lis 2009

niki necháme to na Tobě :o)))

Ráda nám vymyslel téma, kojíme, nejíme, přebalujeme, nespíme 😀 😀 😀
no hlavně, že to vidí, že to není žádná sranda

bleško, já jsem malého kojil v porodnici, doma pak dostal flašku a jak jsem ho přiložila po 2 týdnech k prsu tak si s nima jen hrál, zkusila jsem to druhý den a hned se krásně přisál (jen mě to bolelo) no a teď už saje a nic nebolí. Ty děti to nezapomenou jen proto že pijou z flašky. Možná je to opravdu změnou prostředí, tak jak píše Niki

salikova
5. lis 2009

Já dávám dudlíka i krmím z flašky a malý saje při kojení bez problémů - jako v porodnici. Dnes sem normálně zatím kojila celej den - po dvou hodinách a pak dokrmovala (někdy vypil 50 a nejvíc teď 100) - kojím jak blázen a vůbec mě to nebolí 🙂 🙂 🙂 Akorát nechápu - Filípek přikojení usíná a když pije z flašky, tak to hltá jako blázen. Při kojení ho musím pořád lechtat...

No, my už sme mimo téma trošku delší dobu 😉 Těším se na nové a jinde 🙂 Ale název mě žádnej nenapadá

kukinek
5. lis 2009

blecha...tak už jsi asi zjistila,jestli mají bebu v lékárně 😉 já nto stejně nevím, páč jsme kupovala jenom jednu a to na te vozovně. A pak dejte holky vědět, co jste se od laktační dozvěděly, nejvíce mě teda zajímá to jedno nalité prso, jak měla i nikča.
My máme dneska nejkrizovější den, malá doteď řavala a to od půl desáté, s jednou hodinovou pauzou, normálně jsem myslela, že se mi rozskočí hlava 😖 pořád jenom kadila, asi ji bolelo bříško, chuděrka, úplně to z ní stříkalo...
A zase řve, chjo,jdu za ní

dandulka1
5. lis 2009

berryl - malá zase celý den pláče a kroutí se a nekakala už přes 48 hodin tak se Petr naštval a jel do lékárny pro jinou bebu, na netu jsme vyčetli že ta ha to způsobuje a ted čtu že vy taky. Je mi jí líto. Rourku už jsem použila několikrát a jdou jen prdy a bříško má tvrdý.

salikova
5. lis 2009

ježiš - chudinky maly!

blecha001
5. lis 2009

Ahojte holky, tak kuki díky za kontakt, paní byla naprosto skvělá... prvně malou zvážila před kojením, pak jsem kojila a to malá hrála spící princeznu ☹ ale i přitom jak jedla,spala.. tak si ode mě vzala 60tku.. ale i tak málo na skoro 2měs.mimčo.. tak pak vzala od medely tu odsávačku a ukáply z prsa asi 2kapky.. tak asi proto malá moc nesála, asi ji to nebavilo, když ji nemůžu nic nabídnout ☹
Takže pak jsme přešly na dokrmování... budu krmit skrz stříkačku a malíček.. tak jsme malou společnými silami nakrmily. Dala mi instruktáž jak pokračovat.. nakojím z jednoho prsa a zbytek i když tam nic nebude, tak odsát kvůli stimulaci bradavek. Další prso přijde na řadu za hodinu či 1,5hod s tím, že ji doma zvážím před a po a uvidím a dokrmím dle instruktáže a odstříkám obě dvě prsa. Dále pak pokračuju po 3hod zase odznova uff... do toho mam pít každý den jednu smetanu, pít a jíst min. 5x denně. V noci nemám budit, taky prý potřebuju spánek .. což mě potěšilo. Uff.. je toho moc.. ale jsem řekla, že ještě zatnu zuby a ještě toto zkusím a jestli to nepomůže tak už se na to fakt vyprdnu.. jsou to pro mě velké stresy 😠

niki: no možná to bylo i prostředím , no fakt nevím... ale před tím to bylo v poho, ale laktační mi řekla, že to je tím, že je starší a víc ji to v hlavě zapaluje a na co by se namáhala, když dřív nebo později dostane flašku.. ale dneska jsem ji flašku nedala, jsem ji řekla, že to budu já kdo zvítězí 😀 tak uvidíme.. ted je to kdo z koho 😀 😀 😀 tak jistě chápete že nemůžu prohrát 😀 😀

berryl: díky za fotečku 🙂 malý si to na dece fakt krásně užívá, je to šikula 🙂

kuki: jj sehnala jsem v lékárně ve vítkovicích nakonec.. jinde jsem nestihala zajít, tak jsem skočila tam, když už jsem tam byla..

no nic, za chvilu koupání, krmení a přikrmování ... tak do 20h tu nebudu.

berryl
5. lis 2009

já kupuji bebu na vozovne v lékárně 🙂 blesko super hlavně máš plno rad a bude líp uvidíš!

nika
autor
5. lis 2009

ahojki holky, tak já tu měla taky paní, byla skvělá už po tom telefonu v uterý mi moc pomohla. malá byla ukázková, krásně sála pak usla prý nevidí žádný problémek, prý to krásně rozkojujeme a bude s nám dařit. nevážily jsme nic, ono to bříško bylo vidět jak měl anapapané.

jiank podobné rady jako u blešky. nakojit z jednoho odsát alespoň 10-15 mitut pro stimulaci.

jiank na spavé děti zkusily jsem zaprvé budit lochtáním, měnit polohu a pak mi poradila vyslíknout ji dupajdy, i plínu zabalit jen do látkovky a pokračovat, toji probralo. nebojte neumrzla.

holky paní fakt skvělá. jo ajinak prso dneska dobré, malá vždy vysaje co je potřeba a hodněmi pománá poloha na fotbalistu k nezaplacení k plnému prsu, vytáhne prso z té strany z venku a tam je i nejvíce zadního mléčka.

no nic jdu spát, měl ajsem tu tu paní i mamku tak jsem si odpolko nezdřímla tak na mne padá unava.

krásnou dobrou noc, žádné prdíky a ráno pa.

bleško krmení přes stříkačku je sranda, uvidíš zmákneš to jedna dvě. pokud ti můžu radit kup si ve zdravotnických potřebách takové plastové hadičky (třeba ze setu na infuze)- daj se na stříkačku jsou měkčí a krásně saje a můžeš je mít různě dlouhé. je to pohodlnější i pro malou a hlavně bude polykat méně vzduchu.

blecha001
5. lis 2009

berryl: no uvidíme.. ted malá měla hysterický záchvat, jsem nevěděla co ji je.. tak jsem ji nosila na rukách a prdíky to nebyly... tak jsem ji vysála nos v domění, že ji trápí rýma a nakonec si odbukla.
a ted snad spinka,.. zatím nic neslyším 😅

niki: no já jsem taky pro změnu tématu 🙂 no tak mě řekla 2-3min pro stimulaci 😅
tak vyslíknout jo? No tak děkuji též za tip.. ono i mě když je horko se chce spát. Taky jsem byla s paní mooc spokojená a dost jsem se uklidnila 🙂 teda zprvu jsem měla odpo depku, ale i přes stříkačku už jsme se sladily.. tak to snad zvládnem. Taky jsem si nezdřímla už 2dny.. tak zítra půjde na prochajdu děda, babi, prababi a já budu pěkně chrnět, už se na to moooc těším 🙂
no mě dala nějaký nástavec na tu stříkačku a je to pro mě lepší jak ten šlaušek.. s tím jsem to zkoušela taky.. ale je to dřina.. ale lepší než flaška v našem případě.. tak jsem zvědavá jaké to bude dále..

jdu do hajan, mějte se taky krásně a hlavně klidnou noc!!!

kelly1983
6. lis 2009

Ahoj holky,taj kristynka je na svete.ma 3250g a 50cm,je krasna...o porodu napisu pak,muzu jen sklidem rict,sice krasa ale nikdy vic zatim.prezila jsem ty bolesti snad jen diky epiduralu.diky za nej.fakt;-)

nika
autor
6. lis 2009

kelly gratulace velíká tobě i Týnce. těšíme se na fotečky.

tak a rozhodla jsem se dneska uděláme to nové téma neb všechny z nás co tu chodí pravidelně už jsou maminky a nemáme tu co dělat. basta.

Bleško neboj zvládnete. a kde ji krmíš přes stříkačku já když jsem dávala naposledy nutroš tak v lehátku, nebo v postýlce ale podloženou hlavičku. jinak fuška to pro malouje, já jsem to té naší trochu usnadňovala že jsem ji nechala ve střikačce po naplnění trochu vzduchu - ael to pak cucá o 106 a teče to samo.
Bleško odpočívej, já to taky na sobě vidím, včera tu byla máma, v poledne jsem se zasekla v koupelně a pak u netu, večer ta LP a spát jsem šla o destíti. hodně unavená.

dneska to nebudu mít lepší, teď malá spí ale příjdou mi montovat nový net, mezi osmou a desátou tak jsem zvědavá kdy. a odpolko má přijít moje babi a děda okoknout pravnučku 🙂 odpolko chci ven s kočárkem na chvíli, odpolko spíše nám to vychází v poledním čase.

jinak se musím pochlubit, poslední nutroš jsem dávala už před více jak 30 hodinami, jinak kojíme 🙂

nika
autor
6. lis 2009

jiank my dneska noc - kojení v půl osmé, v jednu,ve čtyři a teď v šest. jen po jedné v noci jsem ji 45 uspávala, koukala a nechtěla a v postýlce řvala. tak jsem si povídaly.

jo ještě jeden postřeh, začala jsem malou balit do plínky jako kuklu jak to dělaj po porodu taky poradila paní, neb ty naše ručičky nás i v kojení sem tam provokují a zavazej. je to pohoda. malá je spokojená, jen musí mít volné nožky.

salikova
6. lis 2009

Doré ranko!

kelly, tak ses dočkala! Moc ti gratuluju!!! Myslím, že není nic hezčího než poslední porod k uzavření našeho tématu a k přestupu do jiného 😉 (apropos - nik, pak dej vědět!)

Já dnes nakrmila (kojení + nutrilon) v 00:30 a pak usula jak dřevo..Zdálo se mi, že sem šla do kuchyně udělat nutilon a než sem se vrátila, malej usnul, tak sem dala flašku k posteli jakože na potom a usnula. No a vzbudil mě křik - hledala sem flašku a nebyla, tak sem si normálka říkala - vždyť sem ho teď nakrmila.. No apk se podívám na budíka a ono 5hod 😲 Tohle byl můj první sen po porodu 🙂

nika
autor
6. lis 2009

sali ahojki, hm taky nědky uvažuji jestli jsem v noci kojila nebo ne, ale poznám to neb v noci neodnáším plínky jak přebaluji z pokojíku, tak ráno vidím kolik jich tam je.

jinak nám se povedlo prvně se pokadit i skrz plínku ☹

teď spí ale před pár minutami hysterický křik, asi se ji něco zdálo.

hele to téma mi pomozte vymyslet jo. a půjdem kam do sekce - společný termín?

dandulka1
6. lis 2009

Hezké ráno, tak noc byla dobrá, nevím jestli náhoda, nebo ta jiná beba. Od půl 8 ležela na postelých a dala jsem jí hrazdičku tak vydržela hodinu koukat, mám uklizeno, vypráno, jdu to pověsit a upekla jsem perník, ještě ho dozdobím. Ještě musím udělat chlebíčky.

Nika - s tím tématem ti plně důvěřujem 😉

Holky zjistila jsem že malá spí ráda na bříšku, ted tak taky usnula. Knourala a jak jsem jí přetočila tak hned usnula.

Jdu pověsit to prádlo.

nika
autor
6. lis 2009

dandul ty jsi blázen, tak na to já nemám, mi mamka včera vyžehlila pračku věcí od Berči, já jen seděla a povídali jsem si.
ael je fakt že jsem včera uvařila.

hele nechávejte mne v tom samotnou s tím tématem,
to co psala Berryl bylo fajn. něco muísme vymyslet.