II. trimestr, zas o kus dál. Pridejte se

nika
29. dub 2009

🙂 tak jdeme na to ne, 😀

petule83
12. říj 2009

Ahoj holky,ty jo tak po vašich zkušenostech se začínám bát více kojení než porodu.Týnko ty máš fakt úžasného chlapa!!!!!!!Je zlatý! 🙂 I ty Dandulko,já vím že ten můj bude taky úžasný 🙂 Holky držte se a ať vám jde role maminky moc dobře a miminka ať jsou hodná a hezky papají 🙂

Sali doufám,že vás už pustí domů,doma je doma 🙂

Já se vám jdu jen ohlásit,že žiju a jdu zpátky do postele.Kuki mám úplně opačný problém,mám asi zkažený žaludek,fakt plácám páté přes deváté a do toho mě pálí ta žáha,no dnešní noc jsem proseděla na záchodě a nevěděla jsem co dřív... ☹ A já blbec jsem si na večeři dala vaječnou omeletu se salámem,byla pěkně mastná a Tomáš mě varoval,že mi bude špatně,jenže já ho neposlouchala a samo že je mi špatně 😝 Takže jsem dneska úplně v háji,nevyspaná,zle mi je,fuj 😝 Musím říct,že mám taky zlatého chlapa,v noci taky kolem mě lítal.Jdu se kurýrovat,kdybych dneska měla rodit,tak umřu 😝 Jsem úplně slabá a je mi zle 😝 Papa zlatíčka

kukinek
12. říj 2009

petul.. a jeje 😨 Tak to spočni, to jsi na tom byla hůře než já - i když teda jak to vypadá, tak sjem obě pekně popelnice 😔 😀 A nemáš doma Rennie?to je na žaludek a může se to v těhotenství, třeba by to pomohlo

salikova
12. říj 2009

Petul:tehotensky chute,co?🙂Muj manza zas pucuje byt a pripravuje malymu postylku-ja uz to nejak nestihla.Tak sem zvedava,jaky to tam bude.Za chvilku se odpojim a az se za par dnu pripojim(doufam),tak tu snad narazim na dalsi maminky!🙂Holky,paaa

kukinek
12. říj 2009

sali..takýže jdete domů nebo ti končí net?

kelly1983
12. říj 2009

Ahoj, tak co nového??

berryl
12. říj 2009

malý pořád divně chrochtal a teď jsme zjistili,že úplně v zadu v nosanku má snopliky,tím jak má z porodu pokřiveny nos,tak to byl zahul dostat je ven. Teď jsem ho více oblékla a dala spinkat. Teď ho hlídám at se moc nepřehreje a hlavně mám z té rýmy strach. Zítra jdeme poprvé k mudr a jedeme mi k ní tak at mu je o něco lépe. petul tak at je ti lépe,zkus se napít mléka mi to pomáhá. Sal mi máme žloutenku taky ale jen slabou na nose a bradě. Držím palec at ji nedostanete a jdete brzo domů.

nika
autor
12. říj 2009

berryl ahoki,
ta mastička se jmenue Hemagel - zkus se zeptat v lékárně.

nika
autor
12. říj 2009
adellaide03
12. říj 2009

AHoj holky
tak u nás dělali něco s elektřinou tak čtyři hodiny nešla tak jsem si četla.
Holky máte šikovné mužíčky, že se o vás tak starají. To já si na toho svého taky nemůžu stěžovat i když občas má připomínky, že mě se donese všechno pod nos když mám zlomenou nohu tak vím, že to tak nemyslí a stará se o mě senzačně. NA jednu stranu není na škodu, že jsem si tu nohu zlomila aspoň vidím jaký je šikulka.
Dnes mě nějak často tvrdne břicho a tak nějak divně bolí dole, ale nemyslím, že by to bylo na porod. A co ostatní těhulky?

dandulka1
12. říj 2009

kukinek - zimnice už je pryč a cítím se skvěle. V noci naspím tak 5 hodin a vůbec nejsem unavená. Zatím 🙂 Petr si chtěl vzít taky dovolenou ale já nechtěla, lezl by mi na nervy 🙂 Pomalu jsem vygruntovala obě patra, už mi chybí jen koupelna a začít žehlit. S kojením je problém, ale kdybych dostala tyhle rady u kluka, tak bych určitě kojila i jeho. Zjistila jsem jednu věc - má se vypít 3-4 litry pití ale to je to co dělá problémy, ty prsa na to nejsou připravený proto zlobí. Piju méně a hlavně před kojením, cca půl hodiny před kojením popíjím kolem půl litru a prsa se mi nalejou akorát. V noci piju po kojení a mám je pak moc plný, podle toho jsem to zjistila.

sali - ustálilo se mi to první den doma (po 7 dnech)

berryl - taky jsme chroptily a vytáhli soplíka 🙂 dneska ráno. Rýmy se bojím hrozně jak je malinká tak se bojím že to neudýchá. U nás jezdí doktorka do bytu ten první den. Jsem nervozní, malá se osypala 😒

dandulka1
12. říj 2009

Vložila jsem první fotky z porodnice.

nika
autor
12. říj 2009

dandulko Eliška je krásné miminko, malinké ale krásné, neboj ona to dožene co to půjde.

blecha001
12. říj 2009

berryl, saly: no přesně jak píše dan.. ty cviky.. hlavně před kojením hodně prohřát, i ty prsa v předklonu fungují a taky ty prsty do písmena C a jakoby vymačkat kapku toho mlíčka.. ten dvorec pak změkne a malé se líp přisajou.

berryl: jaké máš ty kloboučky? A kolik toho vypiješ? Musíš tak 4l denně!!! Já jsem pila holou vodu. No a přesně jak píše Kuki.. nedělej si z toho kojení hlavu.. a nic není ztraceno.. kdo říká, že se ještě nerozkojíš ;) tak hlavu vzhůru!

dan: no ale má ten tvůj chlap pravdu.. měla bys více odpočívat!!! Já nato dojela.. neudělej tu stejnou chybu jak já 😉 Jsi nabuzená po porodu hormonama a neměla bys to přehánět. Tělo to pak vypoví jinak. Ale mě se to mluví... já takto mluvím až ted, když jsem proležela v horečkách.

sali: budu držet pěstičky aby vás zítra pustili 🙂 vím jak to je na bednu, taky jsem se strachovala aby nás pustili, malá vůbec moc nepila... tak jsem si posled.noc dala záležet a vstávala poctivě co 2hod.. no byla jsem sice ráno jako Gregor.. ale to zjištění, že jsme měli 30tku mě potěšilo.. a jak mi řekli, že jdu domů, tak jsem málem utekla i bez propouštěcí zprávy na miminko 😀 stačila mi zpráva pro mého gyndr a už jsem málem utíkala.. všichni měli ze mě legraci.. já to měla jako vánoce, málem jsem skákala do stropu.. takže tak 😀
drž se!! kde že jsi to rodila?

kuki: no tak to dej pak vědět 😉 jsem napnutá jak špagát a vzpomínám jak to bylo u mě. Tak se drž!!!

petul: to jsme my ženské.. chlapi to s nama myslí dobře, ale my holt máme tvrdou hlavu a pak bědujem co? 😅 tak utíkej nabrat sil 😉 taky čekám až mi dopere pračka a jdu do hajan za tou mou krasotinkou..doufám, že se do té doby neprobere 😅

holky ten náš ďáblík už moc nespí ani přes den... natož večer máme taky problém s usínáním, tak jsem ráda, že spí aspon v noci. Jediné co zabere aby usla je to, že jdu spát s ní a je u mě schoulená. Nepomáhají ani těsné zavinovačky aby se cítila dobře.. prostě sama asi neusne. Nevím co s ni.. nechci ji na to zvykat, ale ona se i vybrečí a neusne.

kukinek
12. říj 2009

No holky, teda ja kto čtu, tak to kojení bude fakt věda, se toho trochu bojím 😅
dan.. malá je krááásná 😵 😵 😵 takový sladký bobišek 😵

Já teďka uklidila celý byt, ale jakože úplně, lezla jsem i po čtyřech, když jsem pořádně vytírala kouty a zase nic. To naše mrně se raději přizpůsobí všemu, než aby vylezlo ven, bude to pěkná podšívka..Ale jsem pěkně KO, takže tedka mám nohy nahoře a odpočívám

blecha001
12. říj 2009

kuki: máš recht, odpočívej, protože pak se nezastavíš 😀 a kojení je fakt věda, ale je to krásné.. teda jak si to zajedeš 😅

dan: malá je nááádherná, takový malý bobeček a kolik má vlásků 🙂 no povedla se vám 🙂

blecha001
12. říj 2009

holky, ještě mě napadlo na ty prsa... kupte si masážní olej na prsa od Weledy, je sice dražší, ale mě se po něm krásně spustilo mlíčko a jak jsem měla zánět a bulku tak jsem to tím masírovala a super.

http://www.pevnezdravi.cz/zbozi/weleda-olej-na-...
Olej na masáže prsů WELEDA podporuje tvorbu a uvolňování mateřského mléka. Jemné masáže tímto olejem podporují prokrvení tkáně a prohřátí a změknutí prsu. Olej napomáhá při bolestivých zatvrdlinách v prsu při kojení. Základem je mandlový olej s přírodními éterickými oleji z fenyklu a kmínu, které se tradičně užívají k péči o mléčnou žlázu těhotných a kojicích žen.

držím palečky!!!

kukinek
12. říj 2009

No holkýýýýýýý, kam jste se všechny poděly? 😕 Mamky mají určitě plné ruce práce s mimčama, ale skoro mamky?
Holky, jestli rodíte a mě v tom necháte, tak s váma končím!!!!! 😠 😀 😀

adellaide03
12. říj 2009

Kuki já nerodím. Dopoledne mi teda pořát tvrdlo to bříško, ale teď už je to zase OK 🙂

blecha001
12. říj 2009

kuki: nešil 😉

holky, držte se... hlavně endie.. myslím na tebe!!!

kelly1983
12. říj 2009

Ahoj holky

dani malá je tak maličká a tak krásná, no fakt nádhera...

holky tady se to tak rozrůstá miminkama a maminkama, mě to úplně dojímá.

kuki neboj já ještě nerodím 😀

dandulka1
12. říj 2009

Holky děkuju 🙂 mám z ní radost. Dnes tu byla doktorka tak se nad ní rozplívala. Ven nesmíme minimálně 14 dní, dostali jsme různé kapky vitamínové atd. a musíme vše brát o 2 týdny déle než donošené mimča. Říkala že tu pusinku jí zanedbali, že dlouho neviděla tak ošklivé příznaky, ale mažu jí to a bude dobře. Sice má papulu fialovou, ale hlavně že jí.

Bleška - malá přes den jí a spí, ale v noci si chce povídat, dneska byla vzhůru od 2 - 4. A když si jí vezmu pod peřinu a hřejeme se, tak je nám fajn. Dneska jsem si lehla ráno v půl 10 a usnula jsem do 10 a ona celou dobu na mě koukala a hřála se a jak sem se vzbudila tak usnula ona. Taky si jí nechci naučit, ale tenhle pocit se už nikdy nevrátí. Je mi s ní takhle moc dobře, i když neusnu tak jsem psychicky na tom dobře. Dělala jsem to i u kluka a neměla jsem pak problém aby usínal sám.

Tak holky, myslím na vás na všechny at je máte taky u sebe pod peřinou 🙂 Kdo to neprožije, nepochopí 😉 Už to máte za pár. Sice zatím nehubnu ☹ ale jsem ráda že to mám za sebou a že jí mám.

Jdu se vykoupat, za 15 minut se vzbudí na jídlo. Papapapapa

blecha001
12. říj 2009

dan: jéé tak to děkuji za podporu... ona tak se mnou usíná docela ráda.. a měla jsem strach abych si ji nějak nezvykla. Takže to dělat můžu jo? Je fakt, že to je báječný pocit.. asi si to budu užívat, dokud můžu.
no já jdu taky do sprchy, já nevím kdy se vzbudí, je nepředvídatelná.
Dneska jsme ale usínaly bez breku... manžel ji prý držel za ručičku a tak pěkně usla. Asi potřebuje pocit jistoty.

kukinek
13. říj 2009

Ahojte holky,
tak sjem dneska první 🙄 Nemohla sjem nějak spát, tak asopn dojdu do proadny dříve, jsme vzědavá, co mi řekne, musím ji ukecat, ať už rodím 😀 Nemluvě o tom,že nevím, čem půjdu, s takovou kosou jsem nepočítala a nevím, do do čeho se narvu, tak snad neonemocním..

dan..to ej tak hezké, jak to píšeš 😵 A když si takhle miminko naučíš do postele, tak kdy ho potom dáš jakoby do postýlky?Aby se to nenaučilo, jak píše blecha. Ale je to asi o té jistotě,no,že ji miminka potřebují..

nika
autor
13. říj 2009

kuki ahojki neboj ani já nerodím, včera něják vypadl net ☹

co ty rodit dříve, pěkně sipočkej, já taky čekám. manža včera ukecával mimi na dnešek, aby nemusel zítra pryč. a stejně si myslím že zítra jede do čech tak kdo ví.
je to hrozné, už se mi zdá že tehdy jo tehdy ne, chudk mimi v bříšku, prostě ho ukecáváme že jo a basta.

Petul dobře pořiďte na matrice, pak to vidíme na další mimi na cestě.

kukinek
13. říj 2009

Ta ku nás ukecávám jenom já, myslím,že manžovi pořád nedochází, že za chvilku je mimís venku 😀 Mě odjel dneska, a vrací se až zítra - ale prý by to stihnul, tak je asi někde u Brna, sjem se zapomněla zeptat. A ty pocity teď jo a ne mám taky 😖

Petul už určitě stojí před matrikou, pak na to vlítnou v autě a pak rovnou do porodky 😀

kukinek
13. říj 2009

Jo a jak jste nikčo dopadli v neděli s tím dětským? pohli jste se někam?

nika
autor
13. říj 2009

kuki hnuli ale ne uplně, raději jsem nechala chlapa dospat se a odpočinout, je to těžko, ta jeho práce teď. jsou k roztrhání.

k tomu teď jo a ne, se mi jen zdá, jinak vím že mimo může kdykoliv 🙂 a budu ráda.

kukinek
13. říj 2009

Tak aspon že trochu, ono to někdy stačí - po troškách, ale něco se hne - nebo alespoň já to tak mám ráda..
Jdu se chystat, tak zatím

nika
autor
13. říj 2009

tak ať je u Dr. vše ok, a neumrzni jak jsi psala.
já taky vyrážím do krámu a na poštu - tam je lehátko pro mimiše 🙂

adellaide03
13. říj 2009

AHoj holky
to je venku ale kosa že?Ještě že dnes můžu být hezky v teplíčku, dokonce i zítra. Před chvíli jsem volala sestřičce jestli můžu na kontrolu přijít ve čtvrtek když jdu na kontrolu s tou nohou a ona říkala, že v pohodě můžu přijít až v ten čtvrtek tak jsem moc ráda 🙂
Niky jaké máš lehátko?Taky si ho chci pořídit, ale nevím jaké.