Ikea. Jaký máte názor na její kvalitu?

alterna
2. bře 2009

Jaký máte názor na kvalitu zboží z Ikey? Někdo jí hodně kritizuje?!Já jsem myslela že jsou to kvalitní věci, ale hodně čtu opak.
Máte někdo z Ikey pohovku?

ia.
20. led 2010

ikeu miluju!! celý jejich obchoďák je mi neskutečně sympatický. Je ale pravda, že hodně trpím na jejich doplňky a "serepetičky", před pár lety jsme si u nich koupili sedačku a dvě křesla za nekřesťanských 40 tis (z látky) a nějak zvlášť odvázaní jsme z ní nebyli, páč se látka vyšoupala a po vyčištění z čistírny vybledla, teď, co máme malýho, tak jsme si koupili tu rozkládací sedajdu za 12 990kč a ta je sice taky látková, ale supr, samo že už jsou na ní fleky od malýho, ale nebude nám za pár let líto ji vyhodit. Jinak tam kupujem hlavně kytky, svíčky, věci do kuchyně, předsín atd...

ia.
20. led 2010

co se týče dětské ikea, tak nedám dopustit na oddělení "bezpečnost", od tama mám spoustu věcí - zábrana na schody, protiskluzy do vany, různé krytky na rohy atd, taky máme postýlku a noční světýlko, závěsy atd, vše za supr cenu, hodně praktické a vkusné...

nasticka
21. led 2010

ja ikeu zboznuju, manzel se osypava, jen o ni mluvim 😀 a desne ho stve, ze to u nas vypada jak z katalogu-jedine, co z ikei nemame je postel a matrace 🙂 podle meho nazoru, je kvalita umerna cene. jiste by se dla koupit kvalitnejsi nabytek-drazsi..ale..ja mam rada zmeny a s malym deckem ani nema smysl kupovat drahy nabytek. ten ikeacky dostava fest zabrat a zatim drzi. ja jsem holt spokojena a ikeu doporucu tem, co maji radi design, kombinovatelnost a "normalni" ceny 😉

sim83
31. led 2010

Dobrý den, chystám se koupit v Ikee rozkládací pohovku Manstad, s tím, že ji budu rozkládat téměř denně. Máte někdo tuto pohovku a jaké máte s ní zkušenosti? Už jsem se na ni ptala v Ikee a tam mi doporučovali různé rozkládací pohovky s roštem a pružinami a nevím čím, ale nelíbily se mi. Poradíte mi, kde jinde by se dala koupit hezká a zároveň kvalitní rozkládací pohovka? Děkuji

lidiab
22. čer 2010

My toho doma z Ikei mame fury - pohovky, knihovnu, konferencni stolek a neskutecne mnozstvi ruznych veci do kuchyne a kolem domacnosti. I pro maleho tam budeme kupovat postylku a prebalovak. Jen se nejak nemuzu rozhodnout zda tam koupit povleceni, pripada mi takove nic moc 😒 Ale mantinel uz odtud mame, takze chci aby to ladilo. Mate nekdo to detske povleceni? Jak jste s nim spokojeni?

terak
8. zář 2010

Ahoj, tak u nas to vypada jak v showroomu IKEA 😀 Nastesti se libi i me i manzelovi a jak ted pridali tu brizu, tak se nam to vsechno hodilo i do interieru. Po obyvaku, jidelne, predsine a vsech doplncich es jdu pustit do loznice a detskeho pokoje. Jen by me zajimalo... nemate nekdo zkusenosti s detskymi postylkami z ikei?

katy.m
24. říj 2010

Ahoj holky,
prosím,nevíte,kde najdu Ikeu v Katowicích v PL ?Údajně je to tam mnohem levnější než v ČR a sortiment samozřejmě stejný...
Poradíte?

janneke
25. říj 2010

Ať žije internet: 😀
http://www.ikea.com/ms/pl_PL/ikny_splash.html

A rovnou si můžeš zkontrolovat ceny..

krista
25. únor 2011

marti73 Ahoj, koupili jsme v Ikea nějaké věci pro malou a jsme s nimi zatím spokojeni. Máte jinou zkušenost? Jakou a s jakým výrobkem?
Včera v 10:23 • 1 dítě

mamkamarketa @marti73 my mame jidelni zidlicku. tu nejobycejsi plastovou a spokojenost. za ty penize nam udelala a stale dela sluzbu. prebalovak nebo postylku bych tam nekoupila. prijde mi to vsechno desne male
Včera ve 12:40 • 1 dítě • Odpověz

marti73 @mamkamarketa postýlku jsme taky nebrali, nezdály se nám dost pevné a přebalovák máme přes postýlku a odjinud. Ale mají dobrý ten nafukovací cestovní, jinde stojí přes 500 no to nejsem blázen.. Taky prostěradla, spací pytel, matraci do postýlky, deku do postýlky, úžasné flaušové deky 4.barev 90x90 za pouhých 39kč, osušku atd. Zatím jsem s tím spokojená..
Včera ve 13:21 • 1 dítě • Odpověz

knobloska @marti73 my máme úplně všechno, celý dětský pokoj z IKEA a jsme spokojení. No, vlastně máme celej byt vybavenej z Ikei
Včera ve 20:44 • 1 dítě - čeká miminko, termín má v srpnu 2011 (16. tt) • Odpověz

marti73 @knobloska my toho máme v bytě taky dost.. rustikální komody a knihovny v obýváku, nějaké lampičky, šatní skříň v ložnici a pak hodně věcí v kuchyni.. od hrnců až po kuch.náčiní. taky spokojenost..
Dnes v 09:33 • 1 dítě • Odpověz

jana123654
19. zář 2013

Jakou máte zkušenost se zasíláním IKEA zboží, já jsem našla toto ikea-eshop a prý pošlou vše co je v ikei, nemáte s tím zkušenosti?

jafulka
7. říj 2013

Máte prosím někdo doma pohovku Ikea Ektorp?

iwuska19
24. říj 2013

@jafulka Ano máme 3 sedák nerozkládací a 2 sedák....🙂

miki_
29. říj 2013

Nábytek z Ikey se mi nelíbí po stránce designu. Ale ostatní doplňky do domácnosti jsou velice pěkné a praktické za super cenu. Protože máme malé dítě pořídíli jsme si do obyváku sedačku koženou (samozřejmě ne z Ikey 😉 ). Dítě může nato vylét co chce a jde pěkně utřít bez fleků. Máme ji už druhým rokem a spokojenost. Kdyba jsme měli žinilkovou jako v bytě tak by byla už samý flek.Stále je proto jako nová.

evelyin
25. únor 2014

Ahojte, mate niekto detsku izbu vyskladanu zo serie stuva ? Ste vy a deticky spokojne?

jana8871
3. říj 2014

Ja po dnešnom dni neodporúčam vôbec nakupovať v IKEA. Pred 2 dnami som si tam kúpila konferenčný stolík Hemnes, hned po rozbaleni som zistila, ze tam chýbajú 4 diely. Dnes sme to boli vymeniť za iný kus. Kvôli tomu, aby sa mi nestalo to iste, dala som na zákazníckom centre tovar rozbaliť a spočitala som si diely. No ked sme prišli domov a znova sme to rozbalili, zistili sme, že dielov mame sice dosť, ale 2 sú tam dané omylom a na miesto nich, majú byť síce rovnako dlhé, ale s iným predvrtaním. To znamená, že zajtra tam budem musieť isť znovu. Určite si dám tovar znova rozbaliť, ale fakt netuším, či si ho tam mám aj zmontovať, aby sa mi to nestalo tretíkrát. A to bývam v Bratislave! Neviem si predstaviť, že by som bývala mimo mesta a mala by som stále pendlovať pre ďalšie a ďalšie kusy, kým sa mi pošťastí kúpiť taký, ako má byť. ľutujem, že som sa pre tento nábytok rozhodla. A žiaľ, keďže mám kúpenú už skrinku pod TV a už je zmontovaná , potrebujem k nej aj konferenčný stolík, Ďalej mám kúpenú skrinku /tiež z tejto serie Hemnes/, začali sme ju pred chvíľou skladať, Hned pri prvom kroku sme zistili, že jedna diera je zle predvrtaná /veľmi plytko/. Osobne som tam n silu našrobovala to, čo tam malo ísť. Tým sa ale vylúpilo z povrchu /je to rub, takze na to kašlem/. Ked som si ale predtým , ako som to išla našrobovať uvedomila, že by som tú haraburdu mala kvoli tejto veci ist tiez reklamovat, bolo mi to jedno. Som totálne znechutená. Inač, volala som na reklamačnú linku. Jedna velmi pekne naučená pani dokola opakovala iba dve možnosti sposobu reklamacie: 1/ ze to mozem ist opätovne osobne vymeniť, alebo 2/ možem na internete vyplniť reklamačný formulár a čakať na výmenu tovaru u mna doma, pričom doba na vybavenie reklamácie je 30 dní. ....... takže, nič iné mi nezostáva, ako zajtra minúť čas a znova aj benzín. Všetkým nadšencom pre IKEA prajem, aby im to ešte dlho vydržalo. Ja si tam už po tejto skúsenosti nekúpim ani uterák.

kelisek111
3. lis 2014

Taky máme celý byt značka ikea, jen kuchyňskou linku jsme si museli nechat udělat na míru, no a ratanovou jídelní soupravu jsme si kupovali taky jinde. , jinak vše z ikei a nemůžu si ztěžovat. Dá se tam koupit i dobrý, pevný nábytek, ale zase o něco víc stojí.

lenisek12
6. lis 2014
Uživatel lenisek12 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od lenisek12.

Ahoj, ja jsem ikeou vybavovala detsky pokoj a ten nabytek je hrozne rozvrzanej a vetsi zatez nevydrzi.. lepsi je treba sconto nebo tak...

terkavlacilova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
leonavlazna
16. bře 2015

Co se týče věcí do ložnice, já bych neriskovala a volila bych nábytek z masívu

http://www.zdravotni-matrace-postele.cz/komody-...

pantom007
19. črc 2015

Ahoj všichni.
Z Ikea máme také téměř vše na co se doma podíváme a i tu kuchyň a jsme velice spokojeni.
Kuchyň máme i vč spotřebičů jako indukce,myčka,mw,odsavač,mrazák,lednice a trouba
U trouby se ale zastavím. Cena byla super, záruka 5 roků, ale od začátku s ní byli problémy a dopadlo to tak,že nám vrátili peníze.
Chtěli jsme koupit hned novou zase v Ikea .....přece 5 roků zárua mluví sama za sebe,ale funkčně a velikostí nám vyhovovala ta nejdražší ,ale tolik jsme už zaplatit nechtěli. Proto jsme navstivili prodejnu elektra ve městě a koupili troubu electrolux-byla levnější než ta v ikea (ta byla přece také electrolux),ale nemáme záruku 5 roků ale jen 2 roky.Kdyby jsme si chtěli 3 roky záruky dokoupit, tak i přes to by jsme byli levnější než v Ikee!!.
Ale píši sem proto, protože jsme přišli na obrovský rozdíl v troubě z Ikee a z elektra.
Obě jsou electrolux,ale každá úplně jiná a tu z Ikee by jsme již nechtěli.
Proč?
Ta z Ikee byla hlučná, nepekla rovnoměrně a ochlazovaci ventilátor foukal přes celou kuchyni zato ta originál electrolux je úplně na jiné úrovni.peče nádherně rovnoměrně,tichá je tak, že nevíte jestli je zapnutá a ten ventilátor fouká jen trošku a ani o něm nevíte.
Kdybychom nemohli porovnat, tak by jsme nevěřili, že může být takový rozdíl vllastně v jedné značce.
Tím samozřejmě nechci říct, že v Ikee prodávají nekvalitní výrobky, ale spíš jen to, že možná využívají té dlouhé záruky ale prodávají zastaralé výrobky.

sissinka81
20. črc 2015

Ahojky, mám vybavený celý byt vč. nejmenších detailů z Ikei a určitě bych neměnila 🙂 pořídila jsem tam naprosto všechno, kvalitní a za boží cenu, kterou jinde neseženeš 🙂

moncakharova
17. srp 2015

S přítelem jsme měli kompletně zařízený první byt v Ikea, všechno bylo z Ikei a bylo to super, ušetřili jsme a přítel si procvičil manuální schopnosti při stavění všeho toho nábytku 😀 Bohužel kvalita už nebyla tak slavná, ale co byl to první byt a bylo to levné. Druhý byt jsme měli také pár doplňku z Ikei a osobně si myslím, že takové lampy a další detaily, které tvoří byt jsou z Ikei úplně super. Na druhou stranu postele a skříně máme přímo z Itálie a to už je úplně jiná kvalita, žádná dřevotříska, ale kvalitní dřevo a suprové zpracování. Italský nábytek je fajn, i v Ikei už jsem našla nějaké doplňky, které navrhl nějaký italský návrhář a vypadají trošku jinak. Však se podívejte na rozdíl mezi Čechem a Italem v nakupování nábytku http://www.olivieripraha.cz/cz/infografika-jak-.... Já si myslím, že to je možná dáno mentalitou lidí a hlavně u nás se moc kvalitní nábytek nekupuje, protože tu nejsou peníze. Ale jinak vždycky když jedeme do nějakého města kde je Ikea tak se tam stavíme, já okouknout nějaké nové věci a přítel aspoň na ten jejich rohlík s párkem 😀

teja86
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
novackovka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kometkak
28. dub 2016

My máme hodně nábytku Ikea. Myslím že za cenu za jakou prodávají je zboží nadprůměrné. Koupili jseme tam například dvě matrace 7000Kč/ks záruka 20 let, jsou parádní. Poslel jsme vybrali levnou (3500), že ji za nějaký rok vyměníme za masiv, až se rozpadne, ale ta dřevotříska už 7let drží a fur se nechce rozpadnout, tak se nám to ani nechce měnit.. Měli jsme kožený gauč cca 4 roky, podařilo se nám ho vyreklamovat, chtěli jsme pak do L a rozkládací ( ten první trochu vrzal v jednom místě). S reklamací žádný problém. Pro děti máme Stuva skříně, taky bezva. My máme skříně PAX. Ty jsou úplně dokonalé. Da se tam nakombinovat tolik věcí, udělat z toho skříň skoro na míru za třetinovou cenu. Jen asi židle k počítači bych vybírala jinde.. A nedoporučuju moc stěhovat a rozkládat Ikea nábytek.

tynduskam
4. kvě 2016

Máme už rok - masivní věci a jsme spokojení. Dokonce mám jednu stoličku od popelnice. A i ta po dotažení šroubů drží 😀.

karolinaalvi
6. lis 2017

Dobrý den, zpracováváme školní projekt o společnosti Ikea a chtěli bychom se zeptat na následující otázky:
1) Víte, že má Ikea své sídlo v Nizozemsku (daňový ráj), čímž se i dobře dokáže vyhýbat placení daní v zemích, kde působí?
2) Věděli jste, že společnost Ikea v minulosti byla obviněna v kauze daňových úniků? (Firma údajně v uplynulých šesti letech (do 2016) připravila daňové úřady v Evropské unii o minimálně miliardu eur - 27 miliard korun.)
3) Přijde Vám tento postup neetický?
Budeme rádi za Vaše reakce. 🙂

jira_88
12. pro 2023

Výrobci vestavěného nábytku a kuchyňského kování jsem se nějak nikdy nevěnoval. Nyní jsem velmi rád, že jsem koupil tento nábytek za sníženou cenu. V mnoha zemích se prý stal nedostupným. Podporuji všechny pozitivní recenze o společnosti