Ikea. Jaký máte názor na její kvalitu?

alterna
2. bře 2009

Jaký máte názor na kvalitu zboží z Ikey? Někdo jí hodně kritizuje?!Já jsem myslela že jsou to kvalitní věci, ale hodně čtu opak.
Máte někdo z Ikey pohovku?

tictac
2. bře 2009

pohovku nemam, mame nabytek v obyvaku a loznici z Ikea, uz nekolik let a maximalni spokojenost 😉

janeyzelvicka
2. bře 2009

My máme z Ikea spoustu věcí, i pohovku, přijde mi kvalitnější než pohovky známých třeba z polska nebo tak.
Na jiných věcech by se daly najít mouchy, při skládání to tak úplně nesedělo, šuplíky občas skřipou a tak... ale za tu cenu, a s příhlédnutím, že ten nábytek po nájezdech malé stejně zachvíli bude vypadat všelijak, je to pro nás ideální varianta.

katwind
2. bře 2009

alterna, mám komplet ložnici - sadu MALM, od komplet postele přes komody po šatní skříň a nemůžu si vůbec stěžovat, je to dobré, pohodlné i hezké.
Pak mám houpací křeslo poang a to je super.
Dále jídelní stůl, ten jsme teda koupili vyloženě z finančních důvodů a potřeby stolu, pravděpodobně budeme časem měnit (je malý a úplně se mi nehodí barevně). Knihovna super, komody jakbysmet. Pak mám různé maličkosti jako koše na prádlo, ramínka, dekorace a tak...
Shrnutí - vše, co mám, je dobré a vždy plní mé očekávání.
Sedačku mám odjinud, ale to proto, že se mi v Ikee žádná "nelíbí", nic podle mýho vkusu 😉

smardik
2. bře 2009

alterna už několik let z Ikei máme křeslo a super, loni jsme kupovali sedačku a zatím taky super 🙂 my jsme spokojení

berunda
2. bře 2009

díky 😉

elana
2. bře 2009

my jsme taky spokojení, zatím poslední počin co jsme vykonali, byla koupě knihovny Billy, cca. před rokem, je maximálně zatížená a drží jak helvitská víra, police se neprověšujou (což se nedá říct o spoustě mnohem dražších knihoven).

berunda
2. bře 2009

chtěla jsem odeslat otázku a posla jsem jen díky haha
Chci se optat kupovali jste někdo v ikee matrace?
A nějaký dětský nábytek,
díky 😉

katwind
2. bře 2009

beru, ano, mám matraci sultan fones, tak nějak. K tomu rošt s pohyblivou horní částí, obojí spokojenost 😉
Dětský nábytek zatím ne, jen plyšáky 😎

zdenallicka
2. bře 2009

My mame i Ikey zidle, jidelni stul, obyvakovou stenu, kreslo a dve sedacky a jsme maximalne spokojeni... 😉

S montazi nebyl problem - montovala jsem nekoliv veci ja sama a slo mi to dobre a drzi to.. Zadny chlap to po mne nemusel predelavat... 😉

A doplnky v Ikey se mi vylozene libi... 🙂

lovaa
2. bře 2009

my máme rozkládací sedačku, skříň, postel v ložnici a hafo doplňků. pro malou jsme tam teď nakupovali věci do pokojíčku... Ikeu milujem, je levná, krásný design, lehká montáž.
Jen teda jsme kupovali s postelí matrace, ty sultan nejlevnější (1000 Kč za kus...na víc nám nezbylo) a máme je rok a půl a už jsou dost proležený...doporučuji koupit kvalitnější/dražší 😉

ladunka
2. bře 2009

Máme z Ikea pár věcí - postel pro dceru, otevřenou knihovnu, stolek pod TV, dětský stolek se židličkami, a také celou kuchyňskou linku. Poměr cena/výkon u toho co máme doma je podle mne super, vše slouží i se nám líbí.
Co se týče matrací, v Ikea jsem olehala snad všechny a žádná mi nepřišla příjemná, ale to může vypovídat spíš o mých preferencích než o kvalitě matrací (spíme na latexových matracích a ty myslím Ikea nedělá). Pro dcerku tamní matraci máme a taky z ní odvázaná nejsem, ale protože má dcerka postel nestandardních rozměrů (70x160 cm), nic jiného nám nezbylo, když jsme nechtěli platit matraci na míru.

berynka
2. bře 2009

Myslím si to, co napsala Ladunka... kvalita je přiměřená ceně a naopak 😉 . Extra kvalitní nábytek to prostě není a generace nepřežije. Ale to není záměr a svůj účel splní 🙂 . Máme doma různé ikeové věci, ale pohovku ne-e.

renda71
2. bře 2009

berunda-my máme z Ikei také spoustu věcí jako např: skříně do ložnice,jídelní stůl s židlemi,starší dcera má křeslo,komodu v jídelně,nespočet bytových doplňků přes kuchyň po koupelnu,lustr,lampy,počítačový stůl s křeslem a dětský pokoj 🙂
můžu říct,že až na tu komodu která má tři šuplíky které musel manžel už opravovat,tak jsme maximálně spokojeni protože kdyby jsme nebyli,tak tam tolik věcí nekupujem 😉

danae
2. bře 2009

Já mám IKEA ráda. Je mi tam spoustu věcí sympatických jako třeba to třídění odpadů, vybavení pro děti atd. Taky tam mají velmi levné a dobré pomůcky k zabezpečení bytu, když má někdo malé děti (ochrana do zásuvek, ochrana ostrých rohů, zabezpečení skříněk, šuplíků atd.) U většiny těhle pomůcek je stejný princip i funkčnost jako u dražších značek, ale třeba ty pacičky na rohy drží nejlépe ze všech, co jsme zkusili. Nábytek si myslím je kvalitní, i když se jistě najdou nekvalitní věci. Měli jsme od nich takový ten gauč, jak se opěradlo dá sklopit a udělat z toho lůžko. Časem to už nefungovalo moc dobře a někdy to buď nešlo složit a nebo rozložit. Jakoby to bylo na heslo 🙂 Ovšem za tu cenu nešlo čekat zázrak.
Nekupovala bych tam elektrické věci jako lampičky, protože měli docela dost re-calls na elektrické věci. Především špatnou elektroinstalaci s nebezpečím požáru. Stačí, když se podíváte třeba na RAPEX a dáte si vyhledat IKEA. Poměrně dost výrobků z IKEA mělo problém, dokonce jednou i dětská postýlka.

Takže u mne IKEA ano, ale v něčem obezřetně.

martimarti
2. bře 2009

Alterna, mám doma pohovku roztahovací, rozpadla se po pár letech používání, rozpadly se kolečky, kterými se roztahuje, takže je nanic. Kvalita mizerná. Jinak mám IKEA ráda tak na inspiraci a doplňky, ale do nábytku jako takového bych už nešla. Ale podobnou zkušenost nám i s ASKO postelí, ta měla poločas rozpadu ještě kratší, tak jsem možná smolař.

martimarti
2. bře 2009

Jo, a křeslo mi také nevydrželo, ale břečťan koupený před 10ti lety mám dodnes 😀 .

katwind
2. bře 2009

marti🙂 je to jak říkaly holky, za tu cenu je ta kvalita úměrná, nábytek je dělaný tak, že se předpokládá relativně častá výměna stylu domácnosti, není to jako za anšich maminek, aby to přežilo dvě generace.
Mně vyhovuje ten jednoduchý styl, i ta možnost výměny stylu, snadná montáž. Zatím jsem se vším spokojená, ale je to jako všude, kus od kusu, takže někdo prostě může mít komodu léta, někomu dlouho neposlouží...
K Asku jen dodám, že to je dle mě nejšuntovnější zboží 😒

rozela
2. bře 2009

z ikey jsme měli postýlku pro mimča, teď i dětskou postel pro "velký" děti včetně matrací, peřin a povlečení a maximální spokojenost. kamarádka tam koupila dětem komplet celý pokoj - postele, skříň, komodu, truhlu a nevímcoještě 🙂 a taky je spokojená. vlastně z přátel na ikeu nikdo nenadává, zatím 😉

martimarti
2. bře 2009

Souhlasím, je přesně jak píšeš, nečekala jsem ale, že mi nábytek vydrží do důchodu, to je jasný, ale přeci jen jsem byla zklamaná, když jsem po cca 4 letech musela pohovku měnit, to bych čekala fakt víc. Z křesla mi začaly odpadat šrouby a matice, pak se časem rozpadlo úplně, tak tam mi to ani tolik nevadilo, používalo se každodenně, ale pohovka za cca 12tis rozkládaná občas, tak to je mizerný. Ale jak jinak píšu, IKEA mám ráda, nezanevřela jsem na ně. No a ASKO, to by bylo na dlouhé povídání 😠 😠

rozela
2. bře 2009

katwind dovol, abych Ti oponovala 🙂 nejhorší je skonto nábytek 🙄

aponchie
2. bře 2009

Ikeu miluju ...mam od nich loznici asi 5let a naprosta spokojenost ,levnejsi veci od nich nemusi pravda vydrzet tak jako drazsi..v kuchyni mame snad vsecko ikea a naprosta spokojenost,podnik mame vybaveny ikeou a super ..hlavne lze dokupovat kombinovat a kdyz chces priplatis si za drazsi viz kozene sedacky maji super takze vyber a moznosti tu jsou..mame stul v kuchyni se 4zidlema v te sade mridlo antik za strasne malo nevim uz kolik asi 4tis a je to masiv a je to kvalitni,nadobi do kuchyne a svicky jsou top!kvetiny tam neberu pac zijou v umelem osvetleni a doma vetsinou vadnou ,ale jak ktere ..luzkoviny teda moc nemusim pac maji jine rozmery nez nase klasicke a navic jejich barevne provedeni to bezne se mi nelibi,ale zase maji bile luxusni krajkove povleceni a to stoji pres litr a je dokonale takze..po nekolikaletem vareni musim uznat,ze jejich spalky na krajeni masa a jejich nerezova metlicka v sade 2ks je famozni!!!!

aponchie
2. bře 2009

btw system PAX skrini je dokonaly mame ho a nemuzu si ho vynachvalit..kosiky na ponozky ,na pasky ..na kalhoty ..super vec..asko a kiku bych si zase ja nekoupila ..ale ja Ikeu miluju asi proto ,ze jsem nejakou dobu zila v DK a tam je vsude 😀 😀

rozela
2. bře 2009

apon ten stůl se židlema antik taky máme 🙂 já osobně si ho nemůžu vynachválit a ještě navíc to hezky vypadá

kristi
2. bře 2009

mame toho tady dost....police a stolky Lack, meli jsme Expedit knihovnu, Malm postel, Klipanna, pc stolek Mikael, mame detskou zidlicku, asi miliardu svicek, nove ted jidelni stul Bjursta, veskere doplnky a nadobi do kuchyne a textil a povleceni...rucniky taky. Proste hodne toho mame a se vsim jsme za tu cenu fakt spokojeni

kristi
2. bře 2009

samozrejme,ze do noveho bytu uz clovek premysli trosku nad stabilnejsimi vecmi, ktere vydrzi aspon treba 5 let, takze do tech dulezitych jsme zainvestovali

katwind
2. bře 2009

souhlas, systém pax je super, taky na něj nedám dopustit, stejně tak jejich různé krabice, pořadače, ať už komplement do komody nebo různé pořadače na časopisy, cd atd.
Sada Lack a Expedit je taky za tu cenu super... prostě člověk musí vždycky zvážit očekávání versus cenu, jak říká kristi...

kristi
2. bře 2009

jsem nadsena, pac police Lack zrejme zacnou delat i v orechu, jupiiiiiiiii

aponchie
2. bře 2009

manzel je blazen do sedacek ektorp ,ale ja chci kuzi a ted zvazujeme ,ale latkova bude asi praktictejsi s detma..nicmene co nemaji je tv stolek rohovej a stejne kam prijdu i sebevetsi odpurce ikei verejne ma neco z ni doma 😀

emamamamu
2. bře 2009

my mame cely byt a spokojeni..nic nicemu neni a kdyz se nam to prestane libit, tak nebudem brecet, protoze to zase tolik nestalo🙂