Ikea. Jaký máte názor na její kvalitu?

alterna
2. bře 2009

Jaký máte názor na kvalitu zboží z Ikey? Někdo jí hodně kritizuje?!Já jsem myslela že jsou to kvalitní věci, ale hodně čtu opak.
Máte někdo z Ikey pohovku?

aponchie
3. bře 2009

no ale u nas se na ni vejde akorat pohodlne jeden na te nejdelsi plose na te kratsi je to des pac by to chtelo ostrej roh na opreni mame prave oblouk a to je naprd

markytkaaa
3. bře 2009

Já bych řekla, že za tu cenu jsou ty věci dost dobrý 🙂

sarihy
4. bře 2009

Ahojky,
z Ikei máme seskládaný praktický celý byt 😉 ...myslim, že poměr kvalita/cena je v pohodě 😉 ...mně se ty jejich věcí líbí 😵

jabber
4. bře 2009

Mně se líbí ty jejich doplňky - do kuchyně, koupelny, závěsy, povlečení, hračky atd, prostě všechny ty 'nesmysly' kolem, ale kdykoliv jsme potřebovali nějaký kus nábytku, tak tam jsme si tedy nikdy nevybrali 😅

ygreen
4. bře 2009

apon: ty seš hrozná jak bereš za slovo 😀 no, my si chceme nechat udělat hodně věcí na zakázku, a názvy nábytků nevím - letos teprve budeme renovovat a nábytek přijde na řadu až na zimu 😉 ale s tou sedajdou máš pravdu - mě se líbí taky 2x trojpohovka, ale to sem asi nedáme, máme blbě řešenej obývák 😒

cerstvamama
12. bře 2009

Ahoj holky, dostali jsme lžičky z Ikea, které jsou z melaminu. To je přece ta hmota, co zabila v Číně tolik mimin, ne? Není to nějaký divný?

len
12. bře 2009

Mama, z melaminu se běžně nádobí dělá, je to nějak zpracované, aby se z toho neuvolňoval, a určitě to má zdravotní atesty. V té Číně melamin dávali přímo v práškové formě do mléka, takže ho děti normálně požily a otrávily se 😔

cerstvamama
12. bře 2009

No já pořád váhám. Taky si říkám, že Ikea by něco takovýho neprodávala, že všechno testujou a tak. Ale přece jen se to strká do pusy, mám z toho divnej pocit. Malá z toho zatim nejedla

len
12. bře 2009

Já mám pocit, že snad většina nádobí v čínských restauracích bývá melaminová... takový ty mističky na polívku, ty hluboký lžičky na ně, to je všecko melamin. Nevím, v ČR do Číny moc nechodím, možná, že český zákazník upřednostňuje porcelán, ale v cizině to bylo běžný, jedí z toho léta... Akorát teď potřebovali ošidit sušené mléko a jak ho ředili, tak ten práškovej melamin vypadal podobně, tak ho k tomu po troškách přidávali a děti to pily... 😝 Ale jestli k tomu nemáš důvěru, tak to nepoužívej 😉 I když bych si teda nedělala veliký iluze o spoustě dětskejch plastovejch lahviček a lžiček, když to koupíš na tržnici, tak v tom máš ftaláty v mnohanásobným množství, ze skleniček se uvolňujou olovnatý barvy, takže ta IKEA mi přijde spolehlivější. I když problémy samozřejmě v minulosti měli, asi jako všichni, dneska jeden neví 😒

duzame
9. dub 2009

Máte někdo zkušenost s kuchyněmi z Ikea?

jaku
7. říj 2009

Ahojky, obnovuju téma- kamarádka shání kuchyňskou linku a zvažovala Ikeu. Máte někdo nějaké zkušenosti s kvalitou kuchyní Ikea? Prosím pište, názory budu tlumočit- kamarádka nemá přístup k netu. Díky!!!!

uci
7. říj 2009

ja som tiez takpovediac ikea pozitivna, mame kopec ikea veci a maximalna spokojnost, ako to tu uz viacere pisali - ten pomer cena/kvalita je tou hlavnou prednostou
ale teda sedacku by som si nekupila - jednak otrasny dizajn, mi pripadaju take nejake staromodne a predrazene, tam asi v jedinom pripade ten pomer nesedi
ale inak nesuhlasim, ze ikea nie je originalna - hlavne co sa tyka detskych veci som tam nasla docela dost super vychytavok, napr. ta postel, co sa da otocit hore nohami - kym je mimco male je nizka a ma take nebesia a potom sa da otocit a je z toho vyvysena postel s miestom na hranie pod nou, tak to je super a nikde inde som to nevidela, alebo aj tie vselijake hojdacky, hupacie kresla a pod., takisto doplnky a dekoracie maju smrnc a podla mna aj originalitu

uci
7. říj 2009

jaku: svagrina ma ikea kuchynu a je v ramci moznosti spokojna, to v ramci moznosti ber tak, ze ona je dost narocna (na detaily, na vypracovanie, dizajn a tak..) ale penazi samo nema nejak extra aby si mohla dovolit dat vyrobit vsetko na mieru a v neviem akom bohovskom dizajne, takze v ramci moznosti si to sama povymyslala, poskladala a pomontovala (a to tiez doslova sama vratane elektroinstalacie, vody, spotrebicov) a je spokojna uz niekolko rokov, z toho usudzujem, ze ani kuchyne v ikea asi nebudu to najhorsie na nasom trhu

martiska
7. říj 2009

Holky - když jsme u té Ikey - máme odsud jídelní stůl a židle Granas - černé kovové s ratanem - nyní sháníme pátou - oni je začali prodávat jen jako soupravu a ne jednotlivě. A nás bude brzy 5... Nemáte náhodou někdo doma volnou? 😉

Jinak já jsem s Ikeou maximálně spokojená a na Ektorp mám zálusk, až malej povyroste....

lenka132
7. říj 2009

Kamarádka má též kuchyni z IKEI a je s ní max.spokojená, také zvažuji renovaci kuchyně-a též půjdu asi do Ikeácké 😉

zuzik03
7. říj 2009

my máme taky kuchyň z IKEA a spokojenost, jediné, co nevydrzelo, je otocny nosic na hrnce do rohove skrine, bohuzel se neda dokoupit ta cast, co nevydrzela, jedine novy asi za 1500,-, coz jsme ozeleli 😉 ale ve srovnani s kuchynskymi studii je pomer kvalita/cena rozhodne velmi dobry. sla bych do ni klidne znovu.

petruna
7. říj 2009

znam par lidi co maji sedacku (na trvale spani) Beddinge a jsou maximalne spokojeny...taky ji chceme koupit do novyho bytu , kam se stehujem na jare.

maart
7. říj 2009

Martisko, tak presne tenhle problem ted resime. Uz nas 5 let, mala zacne za chvili sedet na normalni zidli...ale my jsme meli obhuzel i maly stul a jenom 4 zidle. Takze kupujeme novy stul a 6 zidli 😉 . Desny co, poridit si treti ditko 😀 .

aponchie
7. říj 2009

Ektorp je krasnej 😝

petruna
7. říj 2009

no jo ja uplne zapomnela, kuchyn mame taky z Ikey.....a jsme spokojeny moc....do novyho bytu chceme stejnou.

lenkabu
7. říj 2009

Máme dětský pokoj a kuchyňský stůl a spokojenost

caira
7. říj 2009

ja jsem s ikeou naprosto spokojena, hlavne jejich svedske masove kulicky jsou fakt kvalitni 😀 😀 😀

ale ted vazne, bracha kdyz se prestehoval kdysi do noveho bytu a vsechno mel vpodstate odtamtud a vzdy spokojenost. Ted u nich akorat schanim rozkladaci sedacku do detskeho pokoje ( pro navstevy) tak to omrknu co maji

az se prestehujeme z pronajmu do vlastniho domku tak detsky pokoj urcite poridim v Ikea

caira
7. říj 2009

tak uz mame vybrano 🙂 hodne podobna jako ta beddinge ale dvou sedackova ( potrebujeme aby se vesla do hostovskeho pokoje do mezery mezi vestavene skrine) - sedacka se jmenuje - LYCKSELE LÖVÅS

pindruska
7. říj 2009

jaku: my máme kuchyni z ikey. původně jsme chtěli kuchyň na míru a když přišel chlapík a vypadlo z něho, že jo, kuchyň na míru, ale stejně to jsou skříňky, které se poskládají dohromady a nikdo to nemůže vyjít přesně až tam kam chceme, tak manžel řek dost, že to není kuchyň na míru a hledali jsme dál. nakonec jsme si koupili v ikee, v jejich programu jsme kuchyň navrhli, pak jsem byla v ikee se poradit a ještě jsem návrh poupravila a bylo. kuchyň byla hnedka skladem, tiché dojezdy ve standartu (u kuchyně na míru chtěl myslím 1200 za tichý pojezd u šuplíku), horní skříňky jsme si dali vysoké (u kuchyně na míru jsme měli nižší) a celé nás to vyšlo i o hodně levněji (tuším, že kuchyň na míru 50 tisíc, v ikee 25 tisíc). spotřebiče jsme v ikee nekupovali, kupovali jsme jinde. s kuchyní jsme moc spokojeni, jsme rádi, že jsme se nakonec rozhodli takto. tiché pojezdy super, pak jsme ještě dokoupili tiché dovírání skříňěk (taky super, nic nebouchá). kuchň jsme sestavovali sami, ale podle návodu se dalo v pohodě a pak už to šlo samo, protože každá skříňka se montovala de facto stejně. jo a myslím, že na kuchně poskytují záruku 25 let 😉 .

jaku
9. říj 2009

Díky moc za názory, určitě v rozhodování pomůžou. Mě osobně se Ikea kuchyně taky líbí, takže až se na úpravu někdy vrhnem, asi taky půjdem do ní. Líbí se mi různé vychytávky a poměr cena kvalita je taky dobrý. My máme od Ikei obývák - max spokojenost a hlavně jak píše pindruska - mají dobře zpracované návody na montáž a velmi dobře se to skládá a montuje. Obývák byl na to šup (montoval manžel sám) a dětský pokoj, který máme od české firmy, tak to se manžel s montáží vztekal 2 dny (na pomoc měl šváru) a ještě ty díly byly křivé.

tre
7. lis 2009

Bohuzžl rozkladaci gauč Beddinge (ta velká) z Ikey mne po 1,5 letech používání sklamal. Používám ho také hlavně na spaní a sklápím jen tak 3x týdně.

Došlo však k tomu, že se při spaní začala zvětšovat mezera mezi spojenými matracemi. Často člověk zapadl vlastně do důlku. Přitom madraci mám tu lepší, kvalitní. Na tom jsem nešetřil.
Všiml jsem si, že při rozložené posteli, jsou obě části konstrukce trochu šikmo. Nejsou vodorovně. To způsobovalo, lehký náklon matrací a při spaní se snáze zapadlo do středu.

Přestože, jsem to mechanicky upravil a vyrovnal (dalo to práci), tak spaní není o moc lepší. A to proto, že se textil matrace vlastně už vytahal a obě části spojené zipem jsou dál,než když to bylo nové. Vzniká tedy mezera a je to špatný. Zkusím to vyřešit, že vytvořím nějaké pevné úchyty, ale už mě to nebaví.

Když byla postel nová, byl jsem nadšený, že není vůbec znát, že je složena ze 2 matrací. Nyní je velmi protivné, že jedna matrace je úžší než druhá. Prakticky to funguje pak tak, že spící pár je rozdělen, oddělen.

Nejedná se o výrobní vadu, ale není to domyšlené. Konstrukce je fajn, i potahy krásné, ale ty matrace prostě nedrží na posteli pevně, ale mají vůli. Škoda, přitom je to geniální řešení.

Doporučiji tedy jen jako gauč na občasné spaní. Základní varianta tak moc drahá není, ale když přičtete pěkný potah, polšáře, úložný prostor vyšplhá se to vysoko. Pak už od toho očekáváte, že to bude sloužít mnoho let. A já spíš uvažuju, o nové posteli...

tre
7. lis 2009

Tak ješte malý edit k Beddinge. Molitanová matrace je ve snímatelném potahu se zipem. Tím pádem došlo k posunu i vytahání potahu. Potah sice díky vnitřnímu měkkému materiálu neklouže po molitanu, ale časem se to pohlo. Posunul jsem tedy potahy vůči molitanu tak, že zip, který spojuje obě matrace k sobě nyní není volně, ale je to napnuté. Asi to pomohlo, je to teď super 🙂 Přesto, než mě to napadlo... a snad to vydrží...

Co se týče kvality, tak toto s tou matrací považuji za odfláknuté. Mělo by to být pevnější. Konstrukce postele je však masivní, a vše funguje.

Vzpomněl jsem si ještě na dvě věci. Postel má dřevěný rošt. Prkna však nebyly dobře ohoblovány a postupně se matrace prodírala. Bál jsem se, že to prodře až na molitan. Tak jsem to smyrkem zbrousil, což se zdá jako nic, ale ne každý to dokáže. Ovšem asi 3 prkna se mi napůl už prolimila. To by bylo jistě na reklamaci, protože je na nich vidět jasná nedokonalost výroby. To jsem zatím neřešil, není to zatím znát.

nunacek
7. lis 2009

My máme Ikeu rádi a kvalita je řekla bych přímo úměrná ceně...
Z Ikey máme botník, kuchyňskou linku, židli/křeslo k počítačovému stolku - zatim spokojenost 🙂
Plánujeme koupit v Ikee postel, rošty a mataraci, tak uvidíme, jestli vybereme 😉
Kdo máte matraci z Ikey, jakou máte a jak jste spokojení?

lucenek
7. lis 2009

nunacem my máme ty hagboo nebo jak se tomu nadává již třetím rokem a okej....dávaj 5et záruku na matrace

kathuska
20. led 2010

ahoj, taky máme kuchyň z Ikea, navrhli jsme si ji a sami i postavili. mame ji rok a zatim maximální spokojenost - bržděné dojezdy a tak. taky máme sedačku, kupovala jsem si ji za svobodna jako provizorium a už slouží cca 4 roky - Klippan, vejdeme se na ni v pohodě my dva a pes 😀 jinak různé doplňky, lampičky, světla, nádobí a tak 🙂 dá se tak levně a moderně zařídit celý byt-když je člověk kreativní tak se ani nepozná že je to ta "masová výroba" 😉

ale zajímalo by mě jak jste spokojené s dětskou Ikeou? postýlka, matrace, židličky, hračky apod.???