IVF se spermiemi dárce

evapac86
14. říj 2016

Ahoj,

najde se tu někdo, kdo musel z nějakého důvodu přistoupit na IVF se spermiemi dárce? Popřípadě víte zda je možnost použít spermie půl na půl (1/2 vajíček oplodnit spermiemi partnera a 1/2 spermiemi dárce)? My musíme z genetických důvodů (balancovaná translokace) nechat testovat embrya na PGD a bohužel se nám při prvním pokusu z 5 embryí nevrátilo zdravé ani jedno. Přemýšlíme tedy, zda je možnost použít spermie půl na půl, abychom případně měli alespoň nějakou šanci na miminko, pokud by se nám opětovně vrátila embrya geneticky nepoužitelná.

Ještě by mě zajímalo jak se případně vaši partneři dokázali smířit s tím, že je embryo oplodněno dárcem, tedy jiným mužem?

Moc děkuji za veškeré příspěvky,
Eva

verunkablack
14. říj 2016

Ahojky,my jsme mohli mit pul na pul spermie. Nakonec použili jen manzelovi spermie.

evapac86
autor
14. říj 2016

@verunkablack Ahojky, děkuji za odpověď. Snad to tedy půjde i v našem případě a v CAR kam chodíme.

verunkablack
14. říj 2016

Zkuste se domluvit,ať nepromrháte další ivf. Preci jenom to není levná zaležitost 😉

zak1991
14. říj 2016

@evapac86 Ahoj, zrovna také řešíme dárce... Byl to manželův nápad, jít do dárce, ale s realizací zatím čekáme... I když to zní asi zvláštně, jsem to já, kdo se zatím nedokáže s dárcem smířit...
Držím palce, ať všechno vyjde podle vašich představ.

delfi75
15. říj 2016

@zak1991 ahoj, Mn y jsme měli také půl a půl... žádný problém. Hodně štěstí a pevné nervy!

tinker_bell
27. čer 2019

@evapac86 Ahoj, my teď taky měli půl na půl (nebo si po domluvě s emryoložkou můžeš sama určit kolik vajíček chceš oplodnit od dárce a kolik od manžela)
Hodně štěstí 👍🏻