Jak a jak často vám partner projevuje náklonost?

dreana
4. zář 2011

Ahoj holky,

napadlo mě založit tohle téma čistě ze zvědavosti, jak to asi mají ostatní. Muj manžel mi projevuje naklonost pořá, kdykoliv někam jdeme tak se držíme za ruce, líbáme se několikrát denně, občas ke mě přijde do kuchyně a jen tak mě obejme nebo řekne že jsem krásná. Přemýšlela jsem že bych bez těchto projevu byt nemohla, chybí mi to a nestačí mi jen jednou za den pusa 🙂 Jste na tom stejně? vždy jsem myslela že vzath po čase uvadá, ale u nás je to jako víno, po 7 letech je to lepší než kdy dřív 🙂

Tak povídejte holky, jak je na tom Váš chlap?

vejula
4. zář 2011

@dreana tak to maš velike šťastie.... Ale ja si tiež nesťažujem 🙂 , sice sa asi nebozkavame nieviemkolkokrat do dna, ale napriek tomu mi manžel často dava najavo že sa mu pačim a že ma lubi. aj ked možno nie vedome ale jeho poznamky či gestá o tom svedčia. Čo sa tyka držania sa za ruky tak teraz väčšinou ked ideme na prechadzku tak jeden tlači kočik a druhy ma voditko so psikom takže ked sme raz za uhorsky rok niekam sami chytime sa za ruky ale to je teda raz za čas že sa nam take niečo podari.. Inak manžel nemal nikdy blbe naražky napr typu aby som sa upravila namalovala či podobne.

Inak hadame sa pomerne často ale tak o to častejšie sa udobrujeme. MAme každy svoje chyby, zle dni, ale napriek tomu jeden bez druheho nevieme existovať.

dreana
autor
4. zář 2011

@vejula To jsem rada že jsi psala to s těma hádkama. My se občas taky pohádáme, a někdy i ošklivě, ale zase si říkám, že bez toho by nebyl pořádný a kvalitní vztah, no ne?

Jinak ono ja to psala jako o víkendu, nebo o dovče. 🙂) Když jsme v práci tak jasně. Ale líbí se mi že když si na něj vzpomenu, třeba se někdy i začervenám, jak jsem do něj zamilovana :o))

Jinak s tím kočárkem jsi mě pobavila, jsem si představila jak by se dal tlačit kočik a držet se za ruce a jeste pejsek 🙂))

vejula
4. zář 2011

@dreana jasneee. Podla mna je lepšie sa i častejšie pohadať ako sa ignorovať a mať jeden druheho na haku. No ja som taka povaha že všetko preživam na 100% ked citim to zamilovanie tak som jak take mačiatko ked mam na neho zlosť tak zas jak pes. Viem asi to nieje najlepšie ale proste som taka čiernobiela. Siva som len malokedy 😅 On je viac taky racionalny a trošku ma kroti, ale tak to asi musi byť. Ale každopadne si neviem predstaviť žiť bez neho.
S tym červenanim to je super 🙂 ja sa len tak niekedy popod fuz(samozrejme imaginarny) zasmejem ked si spomeniem čo mi povedal alebo čo urobil...

dreana
autor
4. zář 2011

@vejula přesně! a myslím že takovy vztah je super. Ja mam nevýhodu (mamnaž říká že je to výhoda i nevýhoda) že jsem hrozně moc citlivá. /o mimčo se zatím nesnažíme, přitom sebemenší zpoždění je pro mě nadějí a následná MS je vždy obrečená. Věci prožívám vždy na 100%. JSem 100% zamilovaná, ale když jsou problemy, tak jsem z toho 100% v háji 🙂)

Jinak víš co je super? Když člověk prostě ví, že ho ten druhý miluje stejně jako on jeho. Ja mam pocit že v nás je tolik lásky, že by se dala rozdávat.. 🙂)

bertica.h
4. zář 2011

..neviem..myslím,že príchodom detí astarostami okolo sa vela vecí zemní.ja sa nestažujem,sme spolu s manželom 8rokov,máme dve krásne deti ale ...práchodom detí s avztah posunul .už to nieje pusa sem,pusa tam..neviem či som to správne vysvetlila..

hameeda
4. zář 2011

tak to je zaujimava tema,,no u nas je asi najvecsi prejav naklonosti ze ked mam zlu naladu tak neprovokuje a rychlo sa prace z cesty 😀 ,,,no u nas je asi vyhra to ze aj po 4 detoch a par rokoch manzelstva mame kvalitny sexualny zivot,,,to je asi najvescia vyhra ale niejake prejavy lasky to sa stratilo asi po prvom roku alebo dvoch uz vlastne ani neviem.....ani na to nie je cas....ale ono to vekom uz nie je dolezite,,su dolezitejsie veci,,,ako to ze ma manzel podpori v mojich planoch, nazoroch,,zastane sa ma,,,to je asi vecsi prejav lasky ako bozkavanie,a drzanie sa za ruky,,,hoci chapem ze aj to ma svoje caro,,ale potom pridu ine dolezitejsie prejavy,,,aspon podla mna..... 😝

simi251
4. zář 2011

@bertica.h Asi viem co tym chces povedat. Ked su deti vela veci je inych ale len v tom zmysle, ze prejavy lasky sa nevytratia ale su uz uplne ine ako u slobodnych parov, ze? Napriklad ze sice si nemozme napriklad dat spolocny kupel hocikedy ked mame cas ale zase pre mna je prejavom lasky napriklad to, ze MM zoberie syna vonku na bicykel aby som si ja mohla oddychnut alebo podobne veci. takze prejavy lasky sa aj u nas casom zmenili ale jej sila nie. Len si ju prejavujeme inak ako ked sme boli slobodni a bezdetni.

dreana
autor
4. zář 2011

@simi251
@hameeda
@bertica.h

Ahoj holky,

o tomhe jsem přesně to téma chtěla. Není to o tom či jiném projevu, zda je dobrý nebo špatný, je to o typech projevů. O tom jak projevují partneři náklonost, co berete jako výhru, čím Vás partner srazí vždy na kolena (pozitivně).

Mě třeba fakt potěší, když se ke mě manžel ráno přitulí (když se vyjímečně vzbudí před budíkem) to je naklonost na par sekund (minut) ale uplně mě nakopne do dalšího dne 🙂

hameeda
4. zář 2011

dreana : mna najviac potesi ak v piatok povie vezmem deti von, ty si odychni,,,alebo nechaj maleho ja ho uspim,,chod si odpocinut,,,,to je pre mna velmi povzbudzujuce,,pretoze sa necitim len ako otrok,,alebo nastroj na sex,,,ked mi pomoze v domacnosti, s detmi,,a tak to je pre mna ten najkrajsi a najlepsi prejav lasky 🙂

dreana
autor
4. zář 2011

@hameeda Teda to s tím odpočinutím by mě taky dostalo, to je super 🙂)

mě se na tomhle tématu líbí, že třeba si člověk najde v gestech která běžně přehlíží, něco co v nich neviděl, třeba právě proto že to někdo jiný z koníka vidí jinak 🙂)

katusska1
4. zář 2011

@dreana ahoj 🙂 my sme mladší ročník 😀 a objímame sa hocikedy, keď sme spolu alebo si dáme pusu, potulkáme sa, nevravím že stále, ale dosť často. Som rada že to tak je, každý potrebuje cítiť teplo toho druhého 🙂. Ale niekedy sa napr. trištvrte dňa spolu nebavíme, lebo sa naserem a potom vždy príde a je dobre 🙂. Pohádame sa aj škaredo, ale potom si to vysvetlíme a život ide ďalej. A okrem toho ma hocikedy poteší maličkosťou, niekam ma pozve, je pozorný. Som rada že je taký aký je. Oproti jeho rovesníkom sa mi zdá viac dospelší a zodpovednejší. Ale tiež mi občas lezie na nervy a štve ma 😀.

majatob
4. zář 2011

pro me je nejvetsi projev lasky kdyz mi rekne, jdi spat do obyvaku, dnes vstavam k detem ja 😀 😀 😀

jabadaba
4. zář 2011

hm, asi vela zavisi ako je ten ktory partner zalozeny. Ja som napriklad viac zalozena na fyzicke prejavy ako dotyky, objatia, aj verbalne vyznania lasky, ci kompliment. Manzel je skor na ciny. On svoju lasku prejavuje celkovo tym, ze je ku mne uctivy, laskavy, tolerantny a ustretovy. Cize, u neho je to take komplexnejsie a nie tak explicitne ako trebars v nejakom romantickom filme, ze si dvaja stale hrkutaju. Obcas mu to vytykam, ze je rezervovany co sa otvoreneho prejavu lasky tyka, on vravi, ze si len nevsimam co vsetko robi, ze tym vlastne mi tu lasku prejavuje. No, priznam sa, ze mi chyba sem tam taka ta klasicka, nepragmaticka laska, romanticka, so vsetkym co k tomu patri. Okrem nejakych prehnanych prejavov ako vana s ruzovymi lupenmi ci sviecky vsade ako v kostole...toto eee, toto nemusim. Ja tomu svojmu zo srandy nadavam, ze je psi cumak, a on dolozi, ze ano ale moj. 😀 Inak je skvely otec, nadherne sa venuje detom, najma starsiemu ked som ja plne vytazena starostlivostou o mladsieho. Vzdy sa staral od narodenia o kadze z nasich deti - prebaloval, krmil, vstaval k nim. Robieval mi ranajky ked sme vstavali sucasne, teraz pomenej kedze kazdy vstaneme inak, ale ked je prilezitost tak mi spravi. Toto su asi prejavy lasky, ktore nejako berieme ako samozrejmost a potom mame dojem, ze tych prejavov inych je malo. Aj ja sa priznavam, ze si niekedy nahovaram ako malo prejavuje muz lasku, to ostatne co robi prehliadam a nepovazujem to za prejavy lasky.... 😖 ale ono to su. Muz je rodinny typ, z prace rovno domov, ziadne partie, ziaden alkohol, je rad co najviac s nami, s detmi a so mnou. Aj to je prejav lasky. Len si to obcas nevazim a frflem, ze mi nepovedal to ci ono a podobne. Hm, no neviem.

lucka1987
4. zář 2011

no moj manzel mi prejavuje naklonost uz len tym ako sa chova... pomaha mi, akym tonom sa so mnou rozprava. neviem to moc opisat slovami ale jeho naklnost ku mne citim aj z pohladu ked sa na mna usmeje. nepotrebujem aby mi hovoril kazde rano ze ma miluje, ze som krasna, ze nemoze bezomna zit...
nebozkavame sa tak casto pocas dna.. teda myslim tie prave franzuzske bozky... ale velakrat ide okolo mna a da mi pusu na ruku chrbat, alebo len tak ma pohladka. usmeje sa na mna a povie : " co ty moja love " on mi nepovie ze ma miluje ale povie to takto : " ja ta strasne love "
vecer sa ku mne vie pritulit. a ked sa neprituli on tak vidim na nom ze caka ako stenietko kym si ho k sebe nepritisnem.
no a samozrejme ze nie vzdy je to take harmonicke a ruzove.. obcas pride aj burka, kedy sme na seba trochu oprsklý ... ale to asi u kazdej rodiny.... a ak niekto povie ze sa nikdy nepohadal a stale boli na seba takí miluckí, tak nebudem tomu verit... 😀

gwenni
4. zář 2011

@dreana my sme na tom podobne ako vy 🙂 🙂 môj manžel je pre mňa tým najúžasnejším človekom na celej zemi a neskutočne ho milujem, prežili sme spolu veľa bolesti ktorá z nás urobila dvoch ľudí závislých na sebe a prejavoch lásky a môžem povedať že aj po 9 rokoch ho neskutočne milujem a neprejde deň kedy si to nedáme aj patrične najavo. Ja môjmu manželovi v podstate ďakujem za svoj život a každý deň mu hovorím že som veľmi šťastná že ho mám......a aj nášho nádherného milovaného synčeka.

Prajem ti strašne veľa šťastia.

pingu1
4. zář 2011

u nas tak rozne. niekedy prejavuje velmi, niekedy vobec. ale zalezi samozrejme od nalady. ja tiez nemam naladu vzdy sa objimat

zuzkaremiaska
4. zář 2011

Krásne sa to číta,babenky. 😉 Ja napíšem trošku ináč- sme dva roky svoji,ale láska to už nie je. I keď máme spolu malú dcérku ☹ Žiadne prejavy lásky, bozky,objatia,o úcte ani nevravím.Je mi to veľmi ľúto,ale taký je život. Dokonca aj komunikácia medzi nami dávno zlyhala. Nudný je taký život,xsmutný.... ☹ Snažím sa dávať veľa lásky deťom,ale niekedy už nevládzem. Človek musí aj lásku dostávať,aby mohol ju ďalej rozdávať. A ja len dávam a dávam, ale nemám ju kde načerpať. Žeby som ju dostala od detí??? 😅

vejula
4. zář 2011

@dreana hihi tak sa zda že sme podobne osobky, tiež som strašne citovo založena emocionalna. a neviem kedy z toho vyrastiem alebo taka už ostanem. ale lepšie akoby sa človek vo mne nemal vyznať, ja aj keby som chcela niečo skryť ked ma niečo trapi tak nemožem lebo na mne vždy všetko strašne vidno.

Ako tu úišu všetky kočky, tiež ma velmi poteši ked mi mm zobere maleho ku svokre a ja si možem porobiť, a podobne veci. Ale pravdupovediac, ja musim citiť že si ma nevaži len ako žienku domacu ale aj ženu po ktorej stale tuži ako na začiatku (tvrdi že ešte viac 😀 )ktora ho priťahuje.

vejula
4. zář 2011

@zuzkaremiaska a rozpravala si sa s manželom o tom ako sa citiš a čo ti vo vašom vzťahu chyba?

zuzkaremiaska
4. zář 2011

Áno,veľakrát. Ale akoby to ani nepočul. ani už spolu nespíme,spálne máme oddelené.....a to sme mladí ľudia!!!
Navzájom si vadíme a ja osobne som kľudnejšia,keď je v práci.

katy1979
4. zář 2011

@zuzkaremiaska vitaj v klube dievca ale to uz patri asi do inej temy. no my sa obcas stretneme v spalni a to sa ja vobec nevyspim lebo mi vadi ze tam uz len je a roztahuje sa po posteli. ak spi v obyvacke ja som spokojnejsia.
ja som velmi citovy clovek a hlavne clovek ktoremu velmi chyba ze mi niekto povie ze ma ma rad ci len to ze dobre vyzeram a to nehovorim o dotykoch a o puse uz vobec nie. bohuzial laska od deti nam to nevynahradi aj ked nas lubia ako len vedia. aspon mne to nenahradi. ze ma nema kto pritulit ci chytit za ruku.

atiatko
4. zář 2011

@dreana mojka - veľmi pekná témička 😉 môžem prispieť? Naše manželstvo je založené na veľkej láske a veľkej vzájomnej pozornosti a náklonnosti 🙂 Sme spolu už 15.rok a teraz v septembri to bude už 9 rokov ako manželia.... no a 5 rokov sme aj šťastnými rodičmi ..... 🙂 Manžel, ktorého volám ocinko mi svoju lásku prejavuje každodenne .... je veľmi pozorný, pomáha mi s domácnosťou aj so synčekom, všetko berie tak, že sme na to dvaja, vie sa so mnou krásne porozprávať, rozumieme si aj bez slov, dostať pusinku len tak kedykoľvek cez deň je od neho veľmi príjemné, nehovorím ani o "obyčajných" pohladeniach či "vzdušných bozkoch" keď niečo robíme, a len sa vidíme, a nie sme blízko fyzicky .... 🙂 ako som napísala, máme 5-ročného synčeka, a každý rok na jeho narodeninky dostávam od ocinka veľkú kyticu mojich milovaných žltých ruží ako jeho poďakovanie, že som "mu dala dieťatko",,,, bol so mnou aj pri pôrode a nie raz mi povedal, že to bol pre neho krásny zážitok, ktorý ho ku mne ešte viac "pritiahol"..... 🙂 .... teraz v decembri to bude 5 rokov, čo som keď mal náš synček 3,5 mesiaca, mala na ceste na prednášku do školy so svojimi spolužiačkami veľmi ťažkú dopravnú nehodu, a ja som na 8 mesiacov zostala len ležiaca a sediaca a všetka starostlivosť o malinkého aj o mňa zostala na ocinkovi .... často si to pripomíname, lebo ocinko mi toľkokrát povedal, že sa tak veľmi bál, že o mňa príde .... bola som v priamom ohrození života s vnútorným krvácaním a hneď takmer 5 hodín operovaná ....naša láska a vzájomné prejavovanie si náklonnosti neberieme ako povinnosť ale ako skutočnú lásku .... takú ozajstnú .... a to, že dostanem pusinky, objatia, či kvetiny a ideme spolu na nejakú krásnu dovolenku, výlet, či večeru náš vzťah upevňuje .... sme manželia, milenci, priatelia ale aj rodičia úžasného chlapčeka .... každej by som priala mať tak úžasného a pozorného partnera ..... 🙂

katy1979
4. zář 2011

@atiatko to sa nadherne cita klobuk dole pred takymto partnerstvom. mozno v dalsom zivote take nieco zazijem. lebo to je az rozpravka.

atiatko
4. zář 2011

@katy1979 ďakujem krásne za Tvoje slová .... mám kamarátky aj priateľky, ktoré mi zvkynú povedať : "daj ho naklonovať .... alebo .... hoď ho do kopírky" .... ale aj bez toho si myslím, že takí muži ako je môj ocinko určite existujú .... 🙂 predtým som mala vzťah, do ktorého som dávala maximum .... nevyplatilo sa a po necelých 5-ich rokoch som dotyčného našla "s kamarátkou" v tom najlepšom ..... ☹ a ako bolestné mi "niekto" poslal do života môjho manžela .... 🙂

kralicica
4. zář 2011

aka pekna tema 🙂 asi hlavne pre stastne manzelky. takou som aj ja... sice nie vzdy sa tak citim. ale moj manzel nebol velky romantik na zaciatku, ale naucil sa... pravidelne raz za tyzden-dva si davame spolocne rande (bez deti, strazi nam ich vtedy svokra, alebo ked zaspia) - ideme von do restauracie, alebo pripravim ja romanticku veceru doma, berie nas na vylety, nosi mi kvety, nielen na sviatky, ale aj napriklad ked ide ku svojej babke pomahat na zahradu, tak mi tam natrha kvety. odkedy som zas tehotna, navacsim prejavom lasky je pre mna, ked rano vstane k malemu on, urobia spolu nakup, pripravi ranajky... je mi s nim dobre. nerobi sice vsetko dokonale, pretoze by som bola velmi rada, keby so mnou chodil spavat, ale toto je zatial stale tema nasich hadok. ja som typ, ked som o desiatej unavena a on by bol hore aj do jednej. povie mi, ze naco ist so mnou spat ked sa este bude dve hodiny prehadzovat v posteli... no nevadi... som rada za svojho manzela, hlavne ked vidim, ze vela zien nema to stastie, ale uvedomujem si ze je to praca oboch. kedysi som si narokovala a vynucovala pozornost a bolo to horsie a k nicomu to neviedlo. ked muz citi respekt a uctu od zeny, aj on sa zacne citit slobodnejsie ako chlap a robi veci dobrovolne a rad 🙂

cervenec
4. zář 2011

Tak můj manžel měl studenej odchov jak já říkám 😝 a já jsem přesnej opak - tulit bych se mohla furt, dokud jsme neměli malou,tak mi při pokusech o tulení říkal,že není štěně 😀 ted už si to vynahrazuju s malou a nechybí mi to 🙂 žádný chlap není ideální a tohle mi nepříjde zas taková hrůza 😎 vždycky si vzpomenu na kamarádku,která s manželem chodila ruku v ruce i po 12 letech manželství a šuplup najednou mu zjistila milenku - byl to šok pro nás všechny 😅 takže já radši vodění za ručičku apod. oželím 😉

katy1979
4. zář 2011

@cervenec tak presne takeho chlapa poznam. vodi sa s frajerkou za rucicky a tapka ju po zadku kludne aj na ulici ale milenku ma. je mi z toho na bliti a hlavne to nechapem.

mirka907
4. zář 2011

minimalne....sme cca 11 rokov spolu

cervenec
4. zář 2011

@katy1979 právě proto vím,že to nemusí být upřímný 😎 ale věřím,že jsou i mezi otlapkávacíma chlapama ti věrní 😀

vejula
5. zář 2011

tak čo sa tyka mileniek ked sa pytam manžela a uisťujem, tak mi vždy povie... No ešte to by mi chybalo, tu energiu čo by som musel vynaložiť na zatlkanie radšej využijem do prace a budeme mať skôr domček, a navyše viem že pri tebe s tvojim 6tym zmyslom by to bola len časovana bomba... no čo vam poviem proste racionalny typ človeka ked mi to ešte takto zdôvodni 😅 😀 ale aj za to ho milujem