Jak a kdy jste se rozhodly pro dítě?

bambulik
18. kvě 2009

Nechci aby moje otázka vyzněla nějak divně. Ale zajímá mě jestli jste otěhotněly nečekaně, nebo jestli jste dlouho plánovali kdy, nebo kdy jste si řekly že byste chtěli a tak.
My osobně jsme si s Honzou v době kdy jsme byli spolu skoro tři roky a byla jsem po těžké operaci řekli že tomu necháme volný průbeh, úmyslně jsme se nesnažili. V létě nás čekalo stěhování do vlastního bytu a tam bysme už miminko chtěli mít. No a zadařilo se na druhý pokus a naše malá už má 15 měsíců.
Ale nevím kdy druhé mimi, jestli to stihnout do tří let, nebo jít na chvíli makat, zvednout trochu životní úroven, zatím nevím. Srdce moc chce a rozum říká ne zatím teda.
Třeba to pak přijde najednou. Ale ještě jedno dítě bych chtěla.

lenkabu
18. kvě 2009

Já dítě nechtěla ani zanic ještě když jsem se vdávala, o pár měsíců později mně to začalo trochu brát,řekla jem si že musím rok pracovat a pak jsme na to vlítli a já hned otěhtoněla. Co se druhého týká,chtěla jsem až tak 7 let po Vandě a teď už vím že bude určitě dřív.taky bych ráda do práce,tak uvidíme,pevný plán nemám 🙂

len
18. kvě 2009

No, my dítě chtěli jednou, někdy v budoucnu... Až jsme se jednou pomilovali v ty správné dny bez jakékoli ochrany a řekli si, že už jsme se teda asi začali snažit a že to vlastně bude fajn mít děti 😀 Takže kdyby to bylo klaplo tehdy, dítko by bylo neplánované 😉 Bohužel neklaplo a ani pár let poté, takže nakonec bude dítko vymodlené, a to teda fest 😉

smardik
18. kvě 2009

náš Tomášek je plánovaný, od 1.1 jsem nebrala antikoncepci a v říjnu se malý narodil, příští týden má 7měsíců a snažíme se o druhé

lenkabu
18. kvě 2009

smardik:no vy se s tím ne.erete teda 😀

karotky
18. kvě 2009

Co se týče mě,já bych brala mimčo hned po svatbě.Ale manžel byl jiného názoru(vlastně jsme se před svatbou o plánování dětí nebavili-nějak na to nepřišla řeč 😅 a když jsem se na to začala dotazovat po svatbě,manžel mi na tvrdo řekl,že žádné děti nechce 🤐 😖 😢 ).Asi po 3.letech manželství trochu vyměknul a začalo snaženíčko.Zadařilo se po půlroce,ale v 9tt jsem o mimčo přišla. 😖
Manža to bral sportovně,ale já to považovala za největší tragédii,který mě do té doby potkala. 😖
Po nařízeném půlroce (dr. mi napsal antokoncepci) jsme začali na novo.Jenže tentokrát manža mimčo strašně chtěl,ale zase to nešlo jako po másle.Trvalo nám to další 3 roky,ale povedlo se to na 100% a máme 2.letého kluka.Chtěli jsme mu teď zadělat na sourozence,ale opět nám to něco překazilo-můj zdrav.stav. 😅
Druhé mimčo bych určitě chtěla,ale když nebude,nebude to zase taková trága,jako kdybych neměla ani to 2.leté. 😉

kristi
18. kvě 2009

naprosto necekane a kdyz uz to bylo, tak jsme se do toho vrhli po hlave 🙂 🙂 priste uz si to rozmyslim 😀 😀

poupe
18. kvě 2009

tak nase je planovany,ja chtela vzdy 2deti,tak uvidime jak to vyjde 🙂

smardik
18. kvě 2009

lenkabu to máš pravdu 😀 😀 vzali jsme to rychle i od seznámení ale nelitujeme a 6.6. je svatba

sisi.v
18. kvě 2009

naše mělo být plánované, ale když jsme se asi půl roku snažili, tak nic. pak to nějak vyšumělo, měla jsem hodně práce, školu atd. a najednou dvě čárky na testu... druhé mimi bych sice chtěla, ale ne teď.

j.a.n.u.s.
18. kvě 2009

chteli jsme dite, pozdeji, ale prislo k nam drive.....v pravy cas 😉

aponchie
18. kvě 2009

planovane v prubehu milovani sme si tak jen lehce naznacili oba dva 😵 u druheho planovane vic ,ale nechali jsme tomu volnej prubeh 😎

slunicko552
18. kvě 2009

Tak já jsem po prckovi strašně toužila.Udělala jsem kvůli němu věci,které sice nejsou úplně normální 😅 ,ale ničeho nelituji.Je to moje vymodlené sluníčko 😵 😵 😵

jakoubka
18. kvě 2009

Já dítě chtěla snad už od 15let 😀
Malý byl plánovaný,měsíc po vysazení HAK jsem otěhulkovala 🙂 jsem š´tastná,že ho mám 🙂 🙂

Chci z něho vychovat chlapa,který bude ctít rodinu 🙂 🙂

caira
18. kvě 2009

u nas to bylo tak nejak planovane neplanovane, i mimi jsme tak nejak mluvili uz pred svatbou - ze by nam nevadilo tak treba za rok nebo tak otehotnet a kdyz jsem se nahodne zminila dr na prohlidce tak mi rekl, ze at na nic necekam, ze po deseti letech na HA to muze pry treba dele trvat tak abych nebyla "zklamana" kdyz to bude nejaky patek cekat..tak jsem na nic necekala, vysadila HA hned po dobrani platicka a ejhle..zadarilo se na poprve 🙂) sice jsme s tim vubec nepocitali a byl to trosku sok, ale meli jsme z toho radost..

ted planujeme/neplanujeme druhe - chteli jsme se snazit tak od konce leta, ale porad nevime jestli to z "praktickych" duvodu neodlozit...uvidime 😅