Jak bude vypadat svět v roce 2050?

peppapig
27. srp 2009

Tak me po precteni jednoho prispevku napadlo, jak to vsechno vlastne bude. Jak bude vypadat svet v roce cca 2050.

Co myslite vy, jaky bude zivot za 25 az 50 let? At uz z geografickeho hlediska, ci co se narodu a kultur tyka, technicka vyspelost, finance, prirodni katastrofy ci spatne zakony???

Napiste vas nazor, at uz je podlozeny fakt ci jen osobni spekulace 😉

bibula
30. srp 2009

akoze nic,ale preco prave 2050

roasha
30. srp 2009

..............lebo teoreticky tu este mozme byt.... 🤐 😀

teodorka
30. srp 2009

😀 😀 😀 a este sa toho mozeme aj dozit ...co uz o 2100 povedat nemozme ...mna by skor zaujimalo ake zviera budem v buducom zivote 😀

peppapig
autor
30. srp 2009

Presne tak, napadl me rok 2050, pac to je cca max ceho se vetsina z nas dozije. Za 100 let si vubec netroufam rict, co by mohlo byt ci bude 🙄

jaron, na nabozenske predpovedi neverim, kazde nabozenstvi ma svou teorii, islam, krestanstvi atd atd atd

peppapig
autor
30. srp 2009

Uplne jsem zapomela reagovat, roasha, velmi vystizne jsi to napsala (muzes poslat nejaky link?)

roasha
31. srp 2009

to je ta kniha,"Nostradamus a ini"-predpovede do r 2000/z r 1995?vydalo vydavatelstvo Timy,spol.s.r.o.,Bratislava1995/

uz som ju citala pred 14rokmi,ale vtedy to bral clovek ,ze bla,-bla... teraz ked som ju znovu citala,bola som zaskocena... 🤐 ☹

penazny trh-totalne abstraktny obchod,kde ide asi 900miliard dolarov denne...na celom svete rastie financna kriza.ak meny mali kedysi este zlate krytie,tieto istoty za desiatky rokov uz uplne zmizli.mnohe meny sa dnes uz drzia len na viere a modlitbach.z penazneho trhu sa vyvinula globalna hra zasvätenych ludi,denne sa v nej obratia astronomicke sumy,ktore existuju len v podobe udajov.zaplavu papierov nahradili elektronicke transakcie.v kapitalovom trhu plavaju banky,burzy,a vkladatelia.davaju sa unasat prudmi a aj oni vzdy viac a viac spekuluju vo virtualnej realite.
stupnovanie zisku uz dosahuje krajne hranice.racionalizacia,automatizacia a robotizacia robi nadbytocnymi coraz viac robotnikov-lenze v skutocnosti su pre priemysel doleziti,ved oni maju predsa kupovat jeho produkty.ibaze nezamestnany nema kupnu silu.kolaps,ktory pred vyse 100rokmi predpovedal K.Marx sa coraz vasmi blizi

"praca sa bude exportovat ta,kde je lacnejsia.coraz menej ludi bude mat pracu.po recesii pride depresia.penazi bude malo a banky,ktore sa este zachovaju ich budu velmi tazko poziciavat.podniky uz nedostanu pozicky,nebude sa stavat,cena nehnutelnosti klesne"-indianska vestkyna 🤐

roasha
31. srp 2009

hospodarstvo a kapitalovy trh su tak uzko prepojene,ze uz takmer nerozoznavame medzi nini hranice.mnohe priemyselne odvetvia si zakladaju vlastne banky,mnohe banky ovladaju koncerny,ba casto cele staty.Mexiko patri vlastne Svetovej banke,ale ako premiestnit 2miliony stvorc.kilometrov do NY?tento stat ,takisto ako mnohe rozvojove transformujuce sa krajiny je vlastne na mizine,ale nepojde do drazby.Mexiko ma sto miliard dolarov zahranicnych dlhov a nemoze z tejto sumy platit ani uroky.zato vsak dostava vzdy nove a nove pozicky-to je dalsi znak trendu,na konci by mohla stat financna katastrofa,a jej rozsah si dnes nevie nikto predstavit.Cierny piatok roku 1929 bol proti tomu len male potknutie.... 🤐