Jak bude vypadat svět v roce 2050?

peppapig
27. srp 2009

Tak me po precteni jednoho prispevku napadlo, jak to vsechno vlastne bude. Jak bude vypadat svet v roce cca 2050.

Co myslite vy, jaky bude zivot za 25 az 50 let? At uz z geografickeho hlediska, ci co se narodu a kultur tyka, technicka vyspelost, finance, prirodni katastrofy ci spatne zakony???

Napiste vas nazor, at uz je podlozeny fakt ci jen osobni spekulace 😉

vanja
27. srp 2009

tak to už tu asi nebudem..... 😀

dvojka
27. srp 2009

To já když se dožiju,tak budu sedět věčně před barákem.V jedné ruce termix,v druhé bábovku a budu sledovat dění kolem 😀 No co...

vanja
27. srp 2009

ja keby som sa náhodou dožila, tak budem cestovať, alebo ma možno budú tlačiť 😀

peppapig
autor
27. srp 2009

Holky vazne, vzdyt je to nejakych 40 let dopredu, to jste tak stare, ze myslite, ze uz tu nebudete??? 😅 😨 nebo si myslite, ze uz tu nebude planeta Zeme??

blovitc120
27. srp 2009

No neviem, v dnešnej dobe sa dožiť 74 rokov mi pripadá už zázrak...

vanja
27. srp 2009

to aj mne 😅

vanja
27. srp 2009

ale vážne, nerozmýšľam o tom, a ak by som sa náhodou dožila takého vesokého veku, tak asi sa budem tešiť z vnúčat, a dúfam, že bude ešte pri mne aj môj manžel a žesi spolu budeme vychutnávať starobu. A bude mi jedno aký technický pokrok práve bude, či bude nejaká katastrofa, zmena klímy a pod. 🙂

lucia123
27. srp 2009

Budeme na mile daleko od prirodzenych veci a to stravy, zelene, cisteho vzduchu a vody. Ockovanie bude snad proti vsetkym chorobam, tym padom bude viac chorych a postihnutych deti, a farmaceuticky priemysel bude velmi dobre prosperovat, pretoze vsetci verime v jeho "zazracnu silu" 😒 Jedine ze by niekolko miliard ludi dostalo rozum a mysleli aj na to, co tu bude po nas, ked my tu nebudeme. Tolko.

sofinka30
27. srp 2009

no ako tak sledujem decka a co z nich rastie,asi bude malo slusnosti,vela lahostajnosti ku vsetkym a ku vsetkemu,slovnik v podobe vulgarizmov aj v skratkach,predlozkach a spojkach 😅 ..AIDS nebude mat len pár párov z nasho rocniku + - 5 rokov ,vsade bude smrad a spina a poválaní narkomani ..a co budem robit ja ?budem sediet s manzelom na lavicke v mojej okrasnej zahrade,bez zubov,s krivičkou a nepricetnym usmevom drziac sa s nim za ruku a vduchu dakovat,ze to mam "za par" . to je jedna verzia. alebo este mam jednu-vsade bude vladnut laska,ohladuplnost,nikde ziadne smetiska,drogy uz budu minulost,tiez zmizne nenavist,zavist a zloba. co je podla vas realnejsie ? bohuzial...

lenkabu
27. srp 2009

Bude mi 78, budu cestovat po celým světě a smát se dětem a vnoučatům že musejí makat 😀 budu zdravá,krásná,poletí na mně i padesátníci. moje 4 děti mi dají min 16 vnoučat a 48 pravnoučat a já jim budu vyprávět co babička dělala zamlada aby neměl ipocit že jen oni jsou zkažený.

pralinka25
27. srp 2009

lucia tak to sa oplati zamestnat sa vo farmaceutickom priemysle nech nieco z toho mame 😀

petruna
27. srp 2009

lenka : 😀

já tady za 50 let s velkou pravděpodobností nebudu...

v něčem to bude lepší, v něčem horší...ale spíš jsem pesimista 😅

mirka414
27. srp 2009

dufam,ze nebudem niekde v starobinci 😀 .chcela by som mat starobu ako moj svokrik.byva s nami v domceku,ma uz 90rokov,ale je stale rozumny a velmi vzdelany.ma super svajciarsku penziu a svoje vnucatko a vravi,ze viac od zivota nepotrebuje.penzisti tu vo Svajciarsku sa bezne dozivaju 90 rokov a chodia do restavracii,na vylety a soferuju svoje auta,pricom bezne mavaju aj dva kusy. 😖

sasiki
27. srp 2009

čo viem určite, je to, že budem mať nové zuby 😀 😀 😀 budem sa líčiť - len tak jemne, nechcem byť zanedbaná babka, za ktorou sa žiaden dedko, ani jej starý neotočí 🙂 vnúčence mi budú robiť radosť, budem mať tri-štyri dospelé deti..........budem vysedávať s kamarátkami pri kávičke.......a aby mi fungoval mozog, budem lúštiť krížovky, ak nevymyslia niečo zaujímavejšie (sukoku a pod. nehrám) 😀

dominka11
27. srp 2009

dúfam, že budem stále so svojím manželom, budeme mať vnúčata, ktoré k nám budú chodit na prázdniny a budeme ich brávat na výlety 🙂

leniciatko
27. srp 2009

snád ma už zuby bolieť nebudú. 😀

karotky
27. srp 2009

Mě bude stačit,když se vůbec dožiju 60ky. 😀
Jinak si myslím,že tu bude čím dál větší hic,sucho a výkyvy počasí budou čím dál častěji. 😖
Dojde ropa,zemní plyn,uhlí,................jsem zvědavá na ty náhradní zdroje. 😀
Fakt jsem ráda,že jsem se nenarodila až teď. 😝

elise
27. srp 2009

ked som mala 7 rokov(1982)a hovorili sme v škole o roku 2000 tak ste si mysleli že budeme chodiť na vílety na mesiac a do vesmíru 😀 že budeme chodiť v autách ktoré lietajú 😀 ....a teraz čo bude v roku 2050? bude všetko len my tu vo väčšine asi nebudeme ale ak by sme boli rada by som dožia starobu dôstojne ak sa dožijem 😀 😔

jabber
27. srp 2009

Všichni už budeme bydlet na Marsu 😀 docela se těším, ráda poznávám nová místa 😎 😉

nnikka
27. srp 2009

dufam ze vtedy este budem vidiet 😀 😀 😀

hasleerka
27. srp 2009

leniciatko teba nebudú bolieť zuby a ja hovorím že mňa nohy ... ale aj tak , ktovie ako sa to zmení za 40 rokov ... ked sa pozrieme späť, doba dosť pokročila

miroslava89
27. srp 2009

o 50rokov? taka energicka sympaticka zienka po 60tke s chlapom po 70tke starym uhundrancom.. minimalne so 4detmi v slovenskom dazdovom pralese.. s 5detmi..aspon10vnucatami 😅 ktore nas budu mat nadovsetko radi.. stare babky budu vyzerat este sibnutejsie ako mlade pubertiacky bezna dovolenka bude na marse a podobne prkotinky 🙂 😀

miroslava89
27. srp 2009

no ja mam ale predstavivost 🤐 😕

peppapig
autor
27. srp 2009

Teda holky, vy jste to vzaly velmi osobne 😅

Taky jsem docela zvedava ceho se doziju, mozna si o tom, za tech 40 let, pokecame na Konovi 😀 Ja si myslim, ze vycerpame veskere zasoby ropy a plynu, auta na solarni energii apod zacnou byt jedinou moznosti, ale lide si je nebudou moci dovolit. Priroda bude blazniva, hlavne pocasi bude tak 'aprilove' ze napr. v CR se vytrati rocni obdobi. Vyhyne spousta zvirecich druhu. A hmyz se diky podnebi stane gigantickym i v zemich Evropy. Vsechny narody sveta se zacnou vic a vic mixovat, ze za par stovek let budeme vsichni stejni a mluvici jednou reci.

titkovamiriam
27. srp 2009

tak ja budem pesimista.preto sa toho uz dozit nechcem...

nebude pitnej vody,velka cast pevniny bude pod vodou,pušť sa zväčší...
biela rasa bude na ,,vyhynutie,, zlta a cierna nas prerastie...
budu choroby,vojny a hlad 😠 -boj o ropu ....

no a slovaka tu uz ani nestretnete ☹

peppapig
autor
27. srp 2009

Jak nad tim premyslim, hroooozne bych chtela aspon 10 minut zit v budoucnosti 🙄

miroslava89
27. srp 2009

peppapig radsej sme to vzali osobne asi..teda aspon ja lebo to vsetko ostatne bude pravdepodobne velmi negativne..

titkovamiriam
27. srp 2009

a ja by som radsej do minulosti 😀

peppapig
autor
27. srp 2009

miroslava, kdo vi, trebas nas ta budoucnost jednou mile prekvapi a negativni nebude nic, ja vim moc pravdepodobne to neni 😒

peppapig
autor
27. srp 2009

titkovamiriam...tak do minulosti jedine jako vudce 😀