Jak bude vypadat svět v roce 2050?

peppapig
27. srp 2009

Tak me po precteni jednoho prispevku napadlo, jak to vsechno vlastne bude. Jak bude vypadat svet v roce cca 2050.

Co myslite vy, jaky bude zivot za 25 az 50 let? At uz z geografickeho hlediska, ci co se narodu a kultur tyka, technicka vyspelost, finance, prirodni katastrofy ci spatne zakony???

Napiste vas nazor, at uz je podlozeny fakt ci jen osobni spekulace 😉

titkovamiriam
27. srp 2009

dufajme 🙂 ja by som ani tak v minulosti nechcela niekym byt ale niekolkych ludi stretnut

leniciatko
27. srp 2009

ja len dúfam,že ozaj tak dlho tu nebudem, 🙂 len aby to nebolo ako v tej rozp rávke,že ma budú musieť zhodiť zo skaly,aby sa na zbavili. 😵

peppapig
autor
28. srp 2009

leniciatko, rozpravku neznam, ale hazeni ze skaly me prijde jako stredovek, jen doufam, ze se svet neotoci zpet do minulosti 😒

fire85
28. srp 2009

v roce 2050 mi bude 64 let, kdoví jestli se toho holky dožijem, já ani nevím co bych chtěla dělat, asi bejt zdravá, trošku samostatná, ale kdoví co se do tý doby stane 😒

kristi
28. srp 2009

blbe, bude mi 70 a tak nejak tajne doufam, ze tady uz nebudu

frisbee
28. srp 2009

peppi 😀 😀 😀 😀 blbě bude mi 87 😀 😀 😀

miroslava89
28. srp 2009

peppa ale uz dnes nasvedcuje vsetko tomu ze ludstvo si samo na seba sije katastrofu 😒

mne bude "krasnych" 61..ale tak mojho manzela v takom veku vidiiet v akom bude on no to si ani predstavit nechcem..

jalao
28. srp 2009

fuuuha, no je to dost science-fiction... 😀 😀 😀
Lenze ja neviem, ani co bude o rok...takze tak daleko zatial fakt nehladim 😀 😀

jabjunka
28. srp 2009

Šmarjá,to už mi bude 78 let. 😲 Jasnou představu nemám a pevně věřím,že se zase tak moc nezmění.Doufám,že to tu nebude jako v Minority reportu. ☹

anta
28. srp 2009

No to se obávám, jestli ještě uvidím, panč to mi bude 73 let, jaj, fuj, raději na to ani nemyslím 😀 😀 😀
Též mám pocit, že na Zemi jsou vidět změny, vždyť si vemte ty extrémní výkyvy počasí, pořád jsou povodně nebo šílená vedra, no to nechci vidět tedy tu zimu v roce 2009 😀 😀 😀

jalao
28. srp 2009

Anta, vraj bude tuha zima, co ma vobec netesi...leto leto bolo horuce a vsade mame plno os - 😀 😀 Skratka su vsade osy, neda sa ani na teraske v klude sediet...

roasha
28. srp 2009

........ludi pribuda ako nikdy predtym:kazdu sekundu sa pocet obyvatelstva na svete zvysi o troch ludi.hrozia svetove vojny z hladu,neovladatelne monstruozne mesta a enviromentalne peklo.
v roku 1800 zila na svete asi miliarda ludi.tento pocet sa zdvojnasobil do roku 1930a potom znova do roku1975.nasledujucu miliardu/siestu/ mozme ocakavat do roku1998.ak porodnost ostane na dnesnej urovni,pocet obyvatelov na zemi-teraz nas je vyse 5miliard sa do roku 2020 opat zdvojnasobi...... 🤐

chudoba a hlad v tretom svete:ak sa populacna explozia rychlo nezastavi,budu tieto problemy celkom neriesitelne..... 🤐

bohate krajiny musia znizit nadmerny konzum,chudobne krajiny preludnenost............ 🤐
v USA sa denne osidluje 20stvorcovych kilometrov..... 🤐

predpoklady zasob......zemny plyn-32rokov
..............................meď-30rokov
..............................ropa-25rokov
..............................olovo-20rokov..................atd........... 🤐

kniha Nostradamus a ini.,predpovede do roku 2000vysla v r1995/,okrem ineho sa v nej pise o svete zahltenom technikou,internetom,zabudanie na prirodu a potreby nasej planety.......dych mi vyrazil opis hospodarskej krizy,doposial neprekonatelnej/ta zo zaciatku 20st.bola oproti tejto popisana ako slaby odvar.../ 🤐

pohltenie planety odpadom,a branenie sa zeme prirodnymi katastrofamy...../ 🤐

pokial sa ludstvo nespamäta,,nevyzera to ruzovo.... 🤐

roasha
28. srp 2009

kazdu MINUTU
sa znici najmenej 21 hektarov dazdoveho pralesa,
spotrebujeme 4miliony litrov ropy,
50ton ornej pody odveje vietor alebo odplavia dazde,vypustame do ovzdusia 12000ton CO2

kazdu HODINU
sa 685hektarov ornej pody zmeni na pust,
umrie 1800deti na podvyzivu a hladom,
vynaklada sa 120milionov dolarov na vojenske vydavky,
postihne 55ludi prudka otrava pesticidmi,piati na nu zomru,
iba v USA sa zisti 60novych druhov rakoviny

kazdy DEN
sa narodi 230000ludi,
umrie 25000ludi od nedostatku alebo zamorenia H2O,
vyprodukuje sa 10ton atomoveho odpadu,
vyhynie 5 rastlinnych a zivocisnych druhov
padne na severnu pologulu 250000ton H2SO4 vo forme kys.dazda,
vyhodi sa 60ton obaloveho materialu z plastov do mora......... 🤐
/pramen:Global Awerwnwss in action,Canada/

roasha
28. srp 2009

rocne odpadky v Nemecku by naplnili poldruha miliona nakladnych vagonov,-tento vlak by opasal stvrtinu zemegule....toto obrovske mnozstvo maju na konte iba samotni Nemci,-dovedna 1% obyvatelstva zeme... 🤐

iba v Amerike sa rocne vyhadzuje do odpadkov asi 16miliard dets.plienok,dve miliardy gulockovych pier a tristo milonov pneumatik.v celkovom mnozstve odpadkov sa nachadza tolko Al,ze by sa cela obchodna flotila Spojenych statov mohla obnovovat kazde 3mesiace...... 🤐

odpadky neobsahuju len cenne suroviny,ale aj jedovate latky,ohrozujuce nas zivot.
v Nemecku je najmenej 4000skladok potencial.hrozbou,ze otravia spodne vody,poskodia potrav.retazec,vzniknu choroby a alergie....... 🤐

na svete je cca 1400milionov kubickych kilometrov vody.z toho je 97% slanej vody,3%sladkej.ladova pokryvka polov a ladovce na zemi zasobuju 77% rezervoaru pitnej vody,22%sa nachadza pod povrchom zeme ako podzemna voda.mnozstvo viditelnej povrchovej vody v riekach a jazerach vsak tvori iba 0.33%celkovych zasob sladkej vody..............toto jasne dokazuje,ze voda patri medui najvacsie bohatstva zeme,a je jej malo----pramalo..../a privelmi znecistenej/ 😔 🤐
v Spojenych statoch klesa hladina podz.vod kazdy rok cca o 46cm,niektorych oblastiach az do 3m rocne! 🤐

martina46
28. srp 2009

svet bude v rukach teroristov, o slobode sa na bude moct iba zdat, nebude sa dat pit voda, takmer ziadne jedlo nebude jedle, ak vobec nejake bude. nebudeme mat kde byvat, lebo budu furt zemetrasenia a uplne vsade, takze provizorne - stany a tak.... no co by som este napisala... to asi staci 🤐

mracik
28. srp 2009

no baby vy ste iné pesimistky.
Tak ja budem jeseň života (no vlastne to bude ešte len babie leto) tráviť na vlastnom rodovom statku plnom ovocných stromov a iných plodín, bývať budeme v jurte,
budem mať dlhé sivé vlasy po pás, na tvári 74 vrások, štíhlu postavu zahalenú do sárí, každé ráno si s mm zacvičíme tai-či, sem tam postrážim pravnúčatká, budem čítať knihy v siedmich jazykoch a samozrejme občas surfovať na koníku
inak som celkom v poriadku 😀

suki
28. srp 2009

to už budu mít hodně vnoučat a budu doufám tak čiperná, že si je pořádně užiju 😀 🙂

martina46
28. srp 2009

mracik, to je velmi pekne 😵

sofik
29. srp 2009

ja si myslím že to s nami velmi ružovo nevyzerá, ale nechajme sa prekvapit ako to nakoniec dopadne. Možno sa svet spamatá aj ked pochybujem, ked sa teraz nič nerobí ani potom sa nebude a to už teraz je dost neskoro niečo robit. 😉

krembonzur
29. srp 2009

budu stara jak svet a treaba to tady bude vypadat jako v patem elementu 😀 😝

mirustek1
29. srp 2009

to si neviem ani predstavit................................

sstefi
29. srp 2009

na prvý pohlad, že však to zachvilua na druhy pohlad híííí, ved to už 68 rokov budem mat 😕 😲 , ked budem mat. ja si to nejak ani neviem predstaviť a ani moc nechcem. mne je teraz dobre 😵 😀

sstefi
29. srp 2009

len pevne verím, že tá večne ospevovaná hosp. kríza už pominie 😅 😖 😀

jevel
29. srp 2009

možno sa dožijem dôchodku 🙄

j.a.n.u.s.
29. srp 2009

jo kremiku, a budeme zvykat amarouny 😀

sstefi
29. srp 2009

dochodku? ja som si úplne istá, že dovtedy bude "doživotie" žiadny dochodkový vek a pod. robiš, kym žiješ, ved kto by nam to platil? 😅 😀

marianka79
29. srp 2009

bude opak noemovej archy

sstefi
29. srp 2009

to už je tu nie? ten opak noemovej archy 😅 😉

marianka79
29. srp 2009

no bude to viac a viac nie?

jaron
30. srp 2009

Rok 2050? Ja to vidím takto:

https://www.youtube.com/watch?v=5dPJQ8Jve1E

neviem síce, či to bude rok 2050, či rok 2012 🙂, či to bude ešte za môjho života, alebo nie (veď aj tak neviem kedy zomriem), ale myslím, že zase veľmi ďaleko to nie je, teším sa na to.

Phatfish - There is a Day

Na jeden deň
čaká celé stvorenie
na deň slobody a vyslobodenia Zeme.

A v ten deň
si príde Pán pre svoju nevestu
a keď ho uvidíme
v okamihu sa premeníme.

Zaznie trúba
a mŕtvi budú vzkriesení
Jeho mocou
aby už nikdy nezahynuli.

Kedysi boli len telom
teraz sú odetí nesmrteľnosťou,
smrť bola
pohltená víťazstvom.

Stretneme sa s Ním vo vzduchu
a budeme ako On
lebo Ho uvidíme takého, aký je.

Vtedy pominie všetko utrpenie a bolesť
a budeme s Ním navždy
a budeme žiť v jeho sláve

Tak pozdvihni oči
k veciam dosiaľ nevideným,
ktoré teraz zostanú
po celú večnosť.

Aj keď problémy sú ťažké,
sú len chvíľkové
a pomáhajú nám dosiahnuť
k našej budúcej sláve.