Jak často uklízíte? Mytí oken, převlékání postele, atd.

kulimka
11. pro 2009

V mnoha tématech si povídáte o uklízení. Zajímalo by mě jak často doma děláte tu kterou činnost. Např. jak často myjete okna, jak často převlékáte postele atd. Když se zeptám kamarádek tak se to dost různí, jedna třeba myje okna každý měsíc, druhá když jí řeknu, že je budu mýt ještě před vánocemi se diví že v zimě myju okna. Jak je to u vás?

sirael4
11. pro 2009

A vůbec mě překvapil název té diskuze....Jak často uklízet? 🙂 Přeci neexistuje nic jako 1x týdně tohle, 2x měsíčně tohle, 3x za den tamto.... Prostě jak je potřeba a jak se každý cítí dobře no nééé? 😀

luucia
11. pro 2009

sirael, pro mě je bordel i pár drobků na zemi...ale jak říkám, sama o sobě vím, že jsem na tohle magor 😎 ..ale je zajímavý, že mě to vadí jen u nás doma...na návštěvách bych to jako bordel nenazvala 😅 když jsem chodila do práce, tak jsem taky uklízela mnohem míň..proszě nebyl čas a stejně jsme nebyli pořád doma, tak jsme nestihli nepořádek ani udělat

elitera
11. pro 2009

Ono to není o mrhání drahocenným časem, ale o dobrým plánování. Klasickej web na tohle téma je flylady, česká verze pak www.pojdte-dal.cz. Pak stačí každej den čtvrthodinka.
Tolik teorie.
Praxe je u nás doma značně odlišná zatím 😀 Ale snažím se na tom zapracovat 😉

luucia
11. pro 2009

no je fakt, že jak píše elitera..já už mám uklízení tak nacvičení, že mi takovej ten rychlej úklid trvá 20 minut 😎

sirael4
11. pro 2009

Drobky na zemi mi taky vadí, ale třeba kdyby mi měli vadit vlasy, tak můžu zametat a pak si dát další kolečko apod. 😀 Takže to nejde přehánět. To já spíš zase špehuju ty nedokonalosti na návštěvách 😀 Ono při tom chození do práce je to jinčí, protože čím víc jsi doma, tím větší detaily vnímáš....to je pravda 🙂

momin
11. pro 2009

Vy prevlikate postel kazdy tyden? 😕 tak to sem teda pras*... 😅

rimmel
11. pro 2009

no co sa nedociiiitaaam 😀 ja teda na navstevach nepozorujem co maju a co nemaju upratana, je mi to uplne jedno, ani by mi taka myslienka do mozgu nevlezla. 😕 praveze naopak mam jednu "kamosku" ktora si nedavno kupila novy byt so snubencom a ked k nim prides citis sa ako vo vyklade...neda sa tam uvolnit a dat si nohy na sedacku..citis sa ze musis sediet s nohami dole, vzpriamene a ked ti ponuknu pohar vody ci co, na stol to bez tej podlozky polozit nemozes 😒 ja si vzdy hovorim, ked si kupis taky sprosty stol ze na nom nemozes mat pohare , tak to je tvoj problem ne moj a vzdy naschval som podlozky nepouzivala 😀 😀

aponchie
11. pro 2009

ja nechapu jak nekdo muze varit treba a mit silenej bordel u toho nebo pojist a nechat tam curbes na potom ja uklizim prubezne a mam rada poradek lepe se mi dycha.nesnesu rozhazene hadrypovalujici se veci atd uplne silim kdyz mam jit spat a je tu bordel kdyz mam cisto v dome citim cisto i v dusi 😎 vecer jak usnou poflakam kuchyn letecky uklidim manzeluv bordel pod konferak utru si a nalestim stul dam si kafco nohy na stul a relaxuju zabere mi to minimum casu a kdyby si kazdej po sobe uklizel tak se budu i nudit 😀 me to proste bavi a zaroven to potrebuju..mame parkety talze de vse hmed videt a hanba by me fackovala kdyby tu nekdo dosel a byla spinava koupelka a wc

rimmel
11. pro 2009

aponchie vies comam momentalne v spali nasej? veci na zemi, oblecko 😝 😀

inak to stym pocitom na dusi ze citis cisto v dusi, cimylsi to uplne chapem, tiez som taka zvykla byt ale uz ma to "Preslo" 🙂

rimmel
11. pro 2009

a ano, spinava kupelka, zachod ci kuchyna pri navstevach je fakt hnus 😒

luucia
11. pro 2009

Já nemám ráda jít večer spát nebo jít ven a mít doma bordel 😝 to mě naučila moje mamka..ne, že bych uklízel než jdeme ven, ale prostě to tady pofackuju..už se mi hodněkrát stalo, že jsem venku někoho potkala a pozvala na kafe a to by mě hanba fackovala, mít tady bordel 😝

aponchie
11. pro 2009

sem prevlikla ted at mame vonavo na spani v mezicase jak o tom mluvime 😀

crca
11. pro 2009

Holky nad některýma "odpověďma"jsem se musela smát,ale jak píše luucia,taky nejdu ven,abych to neměla doma trochu pofackované-mám dvojčátka,takže na nějaký grunt denně fakt nemám čas 😅 Pravda,že vysávám obden,ale né,že bych to nějak leštila,jelikož mě lezou,tak spíš kvůli tomu a stáhnu podlahu v kuchyni .Jinak nějaká okna,nebo lezení po skříních mě může 😀 to je tak 1-2x do roka a musím mít náladu 😀 Jelikož teda papáme v kuchyni,kde mám lino,tak je obývák čistý a bez drobků,ale nejsem prostě zastánce toho,že když jsou děti,tak to musí být vysavované a vydezinfikované.To radši než abych pulírovala denně barák,trávím čas s dětma 😉

aponchie
11. pro 2009

ja teda travim casu dost s detma ..nejak si neumim predstavit jak bych to delala bez deti anebo spis kdyz spi tak to rychle uklidim,ale verim,ze kazdej neni tak rychlej ,..kamosce to trva vecnost nez uklidi tak to na me hledi jak pero proc uklizim porad ..jenze kdyz ja v tom mam system a mam uklizenej celej byt za pulhodku denne tak v tom nevidim zadnej problem a dokonce zadne omezeni deti ci povyseni uklidu nad deti 😎 a reci jak bordel v byte stastne dite neberu moc ..reci jako na co to vysavas vsak zase nadrobi kaslu ja uklizim hlavne kvuli detem aby nelozili v zavejich bordelu a myslim,ze kdyz na zemi nenajdou batolata zadne veci neni znamka uklizeci manie 😀

slunecnice71
11. pro 2009

Já abych pravdu řekla,nemám ráda přílišný puntičkářský pořádek ani na návštěvách.Když u někoho jsem a panuje tam mírný chaos-tak jako i u mě doma,cítím ,že to tam žije,volně se mi dýchá a je mi fajn.Asi je trochu rozdíl,jestli člověk chodí do práce a nebo je celý den doma.Ale na druhou stranu je to určitě otázka priorit.Kupříkladu když se právě teď rozhlédnu kolem sebe,nevypadá to moc ideálně a já mám čas ty věci všechny pozbírat,ale mi se prostě nechce a tak to neudělám,no 😉 😀 ,A vyspím se fajn.

rimmel
11. pro 2009

slunecnice ty to mas asi ako ja 😀 tiez by som mohlahracky trosku upratat ci uteraky odlozit do izby no ale co, nechce sa mi 😀 😀

kulimka
autor
11. pro 2009

taky ještě nemám umyté nádobí 😀 😀

luucia
11. pro 2009

Holky, budte rády..já když kolem sebe vidím ten bordel, co tady je, tak jsem nervozní 😝 manža mě oznámil, že bordel po sobě uklidí až ráno..to bude noc..prostě to nemám ráda no 😎 Ale taky necítím, že bych malou nějak odbývala nebo se jí nevěnovala..uklízím když spí 😉

kulimka
autor
11. pro 2009

já tu bordel nemám, jen provozní nepořádek 😀

kulimka
autor
11. pro 2009

taky nemám ráda, když ráno vstanu a je bordel, proto to raději uklidím než jdu spát, třeba o půlnoci ale uklidím. Teď odpočívám... 😎

dagina
11. pro 2009

Luci, to je dobrý 😀 . Kdybych měla mít uklizeno když jdu s malou ven, tak se ven ani nedostanu 🙂 . Největší bordel právě mám, když jdu s malou ven. Itálie hadr 😀 .
Než jsem měla malou, hledala jsem třeba půl hodiny upadnutý vlas na zemi, fakt magor, ale pak jsem sakra rychle změnila své priority.
Mě se líbí heslo "bordel v bytě, šťastné dítě" 😀 .

Rimmel, ty si vůbec nelámej hlavu s nějakým bordelem, když jsem četla tvoje příspěvky ohledně četnosti milování, můžu tiše závidět. U nás je bordel a ještě kde nic tu nic 😔 ...., večer padnu za vlast a nic se mnou není. 😖

rimmel
11. pro 2009

kulimka ja ich ani dnes neumyjem! 😀 myslim tie z vecere nakolko sa spusta hlasny boiler 😒

inak moja svokra ta je tiez na upratovanie...ona by fakt nezaspala kebyze je dole v kuchyni neumyty riad 😀

dagina 😀 😀

meleri
11. pro 2009

ty jo tak uklizeno mám, ale sex ne....buď usnu s malým já nebo usne manžel..pravidelně trávíme večery jeden spící v posteli a druhý u televize... ☹ už si připadám jak nějaká stará baba. já nevím mě právě bordel štve ještě víc než dřív...prostě je to divné..

dagina
11. pro 2009

Mel, u nás to je naopak 😀 . Bordel mě teda vůbec neštve, ale ten sex jo 😖 , ale fakt si nemůžu pomoct, prostě jak píšeš, usneme jak nic 😅 .

emamamamu
11. pro 2009

jak casto si utirate zadky?

dagina
11. pro 2009

A ty????

kulimka
autor
11. pro 2009

pokaždé když se malý vykadí mu ho utřu 😀

aleachim
11. pro 2009

to je zase téma. Uklízím, když mám nepořádek. Opravdu si nedlám plán, v pondělí umyji nádobí, ve středu vyluxuji,..... 😒

dagina
11. pro 2009

Aleachim, a co děláš v sobotu 😀 ????

berenika39
11. pro 2009

Tak jsem si dala v klidu vínko a početla o tom, jak mám uklízet 😀 😀 . A strašně se mi ulevilo, že jsou i maminy, co mejou okna 2x za rok jako já, povlíkaj peřiny za tři týdny a nábytek leští na Vánoce. Měla jsem v životě i odobí, kdy jsem šůrovala pořád, ale nějak mě to s příchodem nového partnera pohodáře a mimina přešlo 😝 .
Nemám ráda binec, co je vidět. To jsem zjistila že je pozůstatek po mé milované babičce,u které jsme léta bydleli, tam když se přišlo, bylo na oko krásně uklizeno, nikde nic neleželo, neválelo se, jako v klícce. Takže posbírám provozní bordel a je to.
WC,koupelna, to jo,to umeju obden, ale jinak čas neztrácím a žiju 😉 😉 😉 .

Hlavně mě to musí popadnout, musím mít náladu -pak za hodinu vyházím skříně, vytřu, vyluxuju...ale to není často.

A proč si to neulehčit....pod záminkou "máme alergii-já a starší syn" nemáme ani jeden koberec, žádný záclony, žádný závěsy, přehozy, nábytek žádnej, jen sedačku, telku, kuch.linku. (přiznávám velké vestavěné skříně na míru a jiné skryté úložné prosotry, ale ty se nemusej leštit.

Nikdy mě nenapadlo přemejšlet nad tím, jak často uklízím...přece když je binec, ne?