Jak často uklízíte? Mytí oken, převlékání postele, atd.

kulimka
11. pro 2009

V mnoha tématech si povídáte o uklízení. Zajímalo by mě jak často doma děláte tu kterou činnost. Např. jak často myjete okna, jak často převlékáte postele atd. Když se zeptám kamarádek tak se to dost různí, jedna třeba myje okna každý měsíc, druhá když jí řeknu, že je budu mýt ještě před vánocemi se diví že v zimě myju okna. Jak je to u vás?

dagina
11. pro 2009

Berenika, no jo, ale když je binec pořád 😀 ?? Co pak s tím???

Jinak dle mě je větší starost o parkety, plovoučku... než o koberec. Na plovoučce je hned všechno vidět, prah se snáze víří... 😝 .

berenika39
11. pro 2009

dagina,no já mám pořád v akci takovej ten smeták - plast a na tom je navlečený takový chlupatá věc....tím tu plovoučku přejedu, když něco vidím a je to. Vytírám, jistě, ale až když už to bije do očí. Na tom koberci to sice tak nevidíš, ale prach se tam drží, jenže není vidět 😉 😉 😉 . Taky jsem se plovoučky všude bála, ale je to hodně o zvyku.

Když je binec pořád- u nás je to o víkendech ted v zimě, když se sejdem všichni a vegetíme - tak zatnu zuby a nechám to být, posbírám večer, než jdem spát.

berenika39
11. pro 2009

A někdy to nechám na ráno, podle dl vína, které si dáme 😀 😀 😀

helcah
12. pro 2009

No tak já jsem na tom tak, že okno mám zas.aný od fasády už asi dva měsíce, ale bohužel není čas nebo nálada na to drbat ty rámy od penetrace. Jinak luxuju každý den, ale je to fakt nutný, protože malá nadělá takový bordel, že mám za týden plný vysavač. No a vytírám tak 3x týdně, někdy častěji, protože všude rozlívá pití a patlá mandarinky a na plovoučce jsou pak pěkný fleky. Mě teda naštěstí uklízení baví, a když nemám náladu tak se na to prostě vyprdnu.

karotky
12. pro 2009

Okna myji tak 3krát do roka-jednou pře Vánocemi,pak na jaře a ještě v létě,protože se tu dost práší. 🙄
V zimě vytírám 2-3krát,v létě až 4krát týdně.Koupelnu myji tak 2-3krát týdně-většinou to spojuji s tím vytíráním,protože kdybych měla uklízet každý den,tak nedělám nic jiného. 😅
Jinak denně zametáme podlahu a luxujeme koberec v obáváku.Co se týče prachu,tak ten se utírá dle potřeby. V létě tak 2krát a v zimě 1krát týdně v celém bytě. 😉
Je asi pravda,že kdybych měla jen byt s balkónem místo rod.domku se zahradou,bylo by u nás víc naklízeno.Ale momentálně to neřeším.Jsem na MD hlavně kvůli dítěti a né kvůli tomu,abych dělala 100%.uklízečku. 😉

zdenka26
12. pro 2009

Ahojky,tak já jsem uchyl na uklízení 😎 Prach utírám dvakrát týdně,co druhý denvytírám,vysávám,myju záchod a koupelnu.Peřiny převlíkám každý týden,okna myju co tři měsíce a každý měsíc velký uklid kuchyně.Mě uklízení baví tak to neřeším 🙂

emamamamu
13. pro 2009

nepochopim, proc nekdo musi vedet, kdy uklizi uplne jina cizi osoba? to jako neni jedno? 😕 😕 mne fakt dojimaji tyhle dulezite temy..

rimmel
13. pro 2009

😀 😀

zdenka26
13. pro 2009

tak proč do těch důležitých temat přispíváš? 😉

consti
13. pro 2009

Okna tak dvakrát do roka, víckrát opravdu ne. Máme tu cca 20 oken, vše dvoukřídlé atd., zabere mi to vždy tak celý den 😝 😅 . Vytírám minimálně, máme skoro samé koberce a ty za mě naštěstí uklidí vysavač-robot (skvělá věc 😀 ). Prach podle potřeby, kuchyně a koupelna tak dvakrát týdně, někdy jen jednou a peřiny teda po 3 týdnech nepřevlékám, spíš tak po měsíci, měsíci a půl, ale nevím, to nějak nesleduji na týdny, to odhaduji 😀 . Každopádně jsem dřív byla na uklízení víc zaměřená, ale nechci být otrok domácnosti. Ve špíně se nebrodíme a takový ten provozní nepořádek uklízím tak nějak průběžně 😎 .

aleachim
13. pro 2009

Dagi, v sobotu chodíme na výlety. Když je doma neuklizeno, tak to za nás stejně nikdo neuklidí, tak proč si kazit den. Raději jsem s rodinou někde venku.

arteph
13. pro 2009

Holky a jak často myjete hračky nebo je perete? A jak často myjete dětem ručičky, myslím tím kojence, který ještě neleze....
S uklízením jsem se už srovnala (před mimčem jsem uklízela pořád), teď jsem těžce povznesená🙂 ani okna umytá před vánocema nebudou 🙂 ale výše uvedené by mě zajímalo ..jo a jedna účastnice diskuse na začátku psala, že má podlahové topení a že se od něj strašně práší...nemáte s tím některá zkušenost, je to pravda? Já ho budu taky v našem domku mít a teď se začínám děsit, propagovali to, že se právě nepráší☹

rimmel
13. pro 2009

arteph veci ktore sa daju prat perem ked vidim ze su spinave, rucicky po jedle ak ma spinave ...niekedy sa totiz jedla ani nedotke iba papa lyzickou. proste ked vidim ze su spinave, lepkave ci tak..ci ak sme boli vonku a chytil daco co chytat nema ako hojdacku tak mu ich umyjem inak ne.

iwette123
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
gustavek22
2. črc 2013

Zdravim. Chtěl bych se zeptat, jakou postel by jste mi doporučili do pokoje? Kamarád mi doporučil http://www.davlen.cz/postel-marek-letiste-buk-z... tuto postel a prý je pro 190cm měřícího člověka dobrá. Díky Za rady. Aleš

smutnyhrnec
1. únor 2014

Proboha jak muzete byt takove prasata a okna myt jen 1-3 rocne??!!! V lete okna kazdy mesic a v zime co 2 mesice..

tenees
1. únor 2014

@smutnyhrnec AHoj, já teda taky myju okna tak asi 3 do roka a nenazvala bych se prasetem?! SPíš si myslim, že bud jsi v hodně prašném prostředí a nebo nevíš co s časem... Když je meju po zimě jsou zaprasené, to ano, ale jinak v létě nebo na podzim vůbec.... Každý nebydlí u hlavní silnice a necítím se být prase

sisinka74
2. pro 2014

@smutnyhrnec myji okna max 2x za rok a prasetem se necitim. Je mi fakt lito tech, co svuj cely zivot prouklizeji s hadrem v ruce.

polaks
2. pro 2014

Tak okna 2x do roka,záclony mením teda častejšie cca 6-7 krát do roka,prach utieram každý druhý deň,máme doma krbovky,takže sa práši dosť,podlahu v kuchyni vytieram 1x do týždňa,ináč pozamentám len na sucho,keď vidím,že tam niečo je.Koberce vysávam 1x do týždňa,občas sa stane ,že aj viackrát.Periny prezliekam každé dva týždne.Kúpelňu 1x týždenne kompletne.WC podľa potreby,minimálne 2x do týždňa! A hračky upratuje zásadne manžel ! Baví ho to a ešte sa pri tom pohrá 😉

terryska
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
evelena
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zaneta264
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
brunetka11
13. dub 2015

@terryska Zkus značky Hiteco - na tu na okna nedám dopustit. Sice dražší, ale mám ji třetím rokem, a to to máme 20 oken, většinou francouzských 😉

budouci_maminka
14. dub 2015

úklid mě nebaví, raději si na úklid někoho najímám.
-peřiny měním 1x týdně, ráda ulehám do čerstvé vůně (mám to tak i s oblečením, druhý den si už nic stejného neoblékám)..
-luxování a vytírání 1x za 14 dní, to samé prach a koupelna..
-okna 1x max. 2x za rok

terezzzza
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
irous
21. kvě 2015

@terezzzza Já používám gumovou stěrku. Nejprve otřu rámy. Pak okno nejprve omyju houbou namačenou ve vodě s přípravkem na okna, pak vyždímanou jelenicovou utěrkou přetřu (asi by šla použít i ta rukavice) a nakonec stahnu gumovou stěrkou. Ubrouskem otřu kraje a rohy skla, kde zůstaly kapičky a je to.

ala1970
4. srp 2015
Uživatel ala1970 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od ala1970.

Já jsem taky pořád uklízela. Od loňská to dělám jinak. Velký úklid nechám dělat jednou do 2 měsíců http://www.ladyhelp.cz/index.php/uklidove-sluzby/objednejte-zvlast/myti-oken, takže okna, vysávání atd - firma. Prach, vysávání a drobný úklid já. Moc už mě nebaví po práci, když není moc času, trávit ještě x hodin uklízením. Chci si taky odpočinout a bohužel u vysávání si moc neodpočinu.

sis789
Odpověď byla odstraněná
Zobraz