Jak chodí vaše dítě na chodníku? Vždy za ruku?

vendeta
7. črc 2010

Holky mam takovej dotaz.
Nase dcerka přes dva roky. Nekdy jedem kočarkem, ale už dost ujde a pekne chodí pěšky. A na chodkiku se nás pekne drží, nebo i golfek, ale nekdy jde před nám. Posloucha, ale ja mam strach aby nevběhla do silnice a jsem furt na prášky mam strach a a pořád jí držím. někdy ale vidim stejně stare prcky jak jdou bez ruky třeba i par metru před rodiči.Ja mam ale hroznej strach, nevim zda nejsme moc uzkostna, ale nikdy nevite co dítě udělá.
Jak to řešíte vy?

argousek
7. črc 2010

vendeta já jsem na tom úplně stejně, také nenechávám syna jít samotného. Také vidím, jak jdou jiné děti samy, ale jak píšeš nikdy nevíš, co udělá. Co třeba uvidí a napadne ho se rozběhnout přes silnici. Takže v tomhle si myslím je lepší být zdrženlivější než si pak vyčítat ☹

el267
7. črc 2010

Tak to jste šťastné maminy 😉 moje malá chodí za ruku, pokud chce. Spíš nechce a já za ní pobíhám 😒
V kočárku taky už moc neposedí, natož abych jí tam přivázala. To by byl ječák. A když jí chytnu za ruku a ona nechce jít, tak mi stropí ještě scénu, že jí to bolí at jí pustím. To se i kolikrát lidí otáčí, jako bych jí něco dělala.
Taky mám strach, aby se něco nestalo, to je jasný. Ale zase nemůžu chtít po tak malím prckovi, aby vedle mě cupital jako pejsek 🙂

beruska2x
7. črc 2010

my jsme na tom podobne, v kocare ho udrzim po nezbytne dlouhou dobu nez neco treba vyridim ale jinak neeee... mam ho nauceny ze reknu - jede auto dej mi ruku, tak mi da ruku ale jak auto prejede hned se pousti....
kdyz jdeme primo kde jezdi auta tak za ruku jit misi ale ne vzdy mam uspech na 100% ale jinak jde pokraji.. proste denne se to ucime, uz to docela jde aly byl to boj 😅

taky si myslim ze lepsi vic strachu nez pak nestesti ve vtrerince, pravidelane potkavam maminu s klukem, kterej breci a jde za ni (asi do skolky ☹ ) a ona se po nem ani neohlidne ☹ mazec... je mi ho vzdycky lito a umrela bych strach ze se rozbehne na druhou starnu 😲

berenika39
7. črc 2010

to by byl ráj, vždy za ruku 😀 . jak kdy a jak kde. když je úzký chodník, většinou mám kočár u silnice a petu držím u zdi 😀 , jde sám, nemá kam zdrhnout. když je prostor, nechám ho jít jak chce sám. stejně je to zastávka u každé výlohy,čokla,miminka,kamínku, vajgla 😝 . jen jsem ho tedy fakt natvrdo naučila, že jak jsou na zemi proužky - přechod, nebo jdem přes silnici, musí za ruku, a někdy se tedy čertí, tak ho postě vleču a držím, někdy jde za ruku dobrovolně. prostě přes silnici za ruku. u každýho přechodu si sedne na bobek a ukazuje mi ty proužky, už o něj párkrát někdo zakop, jak si tam čapnul 😀 . ale hlavně že to ví.
jo za ruku jde, když s ním jdem dva, drží se obou, ale z vypočítavosti, ví, že budem "lítat". 😀 😀

berynka
7. črc 2010

Naše malá chce za ruku chodit sama od sebe, což je dobrý 😉. Ale ještě nedávno bych jí někde u silnice nenechala jen tak na volno (max do dvou metrů). Samozřejmě malé dítě nepozná, kde je ještě chodník, nebo vyjede auto. Znám i čtyřleté dítě, které mělo "zkrat" a vytrhlo se babičce rovnou pod náklaďák ☹ .

kristi
7. črc 2010

jak kdy a jak kde....nekde chodi sama a fakt umi zastavit na cervenou a nejde, ale pro jistotu ji drzim, dost se bojim, v Praze jezdej samy hovada.

miona
7. črc 2010

Vendet, já jsem taky celá poprděná 😉 ..a malej za ruku chodit nechce 😖 ..když jdeme po chodníku kolem silnice, tak ho čapnu (kolikrát i za jeho protestování) a dokola opakuju, že se prostě musí držet mámy..děti jsou hrozně nevyzpytatelný - kor tyhle prďousové, najednou něco uvidí na druhý straně a bezhlavě se vrhnou na silnici. To radši přežiju půl hodinový řev, že za ruku nenene.

argousek
7. črc 2010

já když nechce jít za ruku a začne se vztekat, tak ho chytnu za kapucu nebo vzadu za líme 😝 On je takovej janek rozlítanej a věřím tomu, že kdyby ho něco zaujalo na druhé straně, tak se tam ve zkratu rozběhne

marinka
7. črc 2010

Za ruku nechodíme vůbec, ani by to nešlo, když vezu kočár 😉 Anička ví, že na cestu nesmí, takže se nebojím, ani když trochu pouteče. Bydlíme v menším městě, takže ji nechávám normálně poletovat 😉

anta
8. črc 2010

Za ruku chodíme jen na chodníku, který je blízko silnice, to mám fakt strach, co se malýmu vyloupne v hlavě, aby se mi bezhlavě vrhl pod auto, tak na to fakt nemám nervy. Kdykoli se blížíme k přechodu, musí mi dát tak 5 m před přechodem ruku, prostě musí. Pokud je volný prostor bez silnice, držet se nemusí. Ale on se mě drží rád tak i tak 😀 Rád venčí maminku 😀 😀 😀

ivika18
8. črc 2010

my za ruku taky pokud je chodník hned vedle silnice, nebo se aspoň musí držet kočárku a když přecházíme, tak taky musí za ruku. Někdy moc nechce, ale ví, že musí. A někdy se mě taky drží, i když nemusí, takže podobně jak Anta

anta
8. črc 2010

Úplně se vždycky třesu před přechodem, protože padne zelený panáček a můj panáček se vrhne do sprintu, no Usain Bolt hadr, dítě běží a máma vlaje za ním 😀 😀 😀

kubaka
8. črc 2010

no to je o tom, nakolik znám svoje dítě a tuším, co udělá a jak se chová. První syn poslouchal jen na zvednuté obočí a věřila jsem a věděla, že neudělá nic, co má zakázané.
Naše druhé dráče bylo v bezpečí jen v kočáře a v obchoďním centru na vodítku. Jinak to nešlo. V dvou letech chodil sám jen kde bylo bezpečno .Jakékoliv pochůzky městem, v ulicích absolvoval v kočárku (mém milovaném Britax vervíkovi) připoutaný - jediný spolehlivý způsob přesunů. za ruku jsem si troufnula až od tří let, a to ho stejně pevně držím za celé zápěstí, aby se mi nevyškubl. Dobrý pocit z toho ale nemám dodnes. Je to ten typ, že uvidí motýla nebo holuba a je schopen se vyrvat a vrhnout se za ním ve vteřině.
Takže podle vlastního citu a znalosti svého potomka 😝 😅

kubaka
8. črc 2010

jo, jinak za ruku chodí už rád - dřív vůbec ne.. teď ji naopak vyžaduje, když jdeme pěšky. Na procházce má obvykle odrážedlo.

cvachna
9. črc 2010

holky,my máme zase problém,že malá když chce jít z kočárku,tak ji pustíme,jde za ručičku jen 3 krůčky a pak se chce nosit.nevím,jak ji to odnaučit..bez nošení to u nás nefunguje a pak ji do kočárku přemlouváme těžko.. ☹

alterna
9. črc 2010

cvachno meli jsme takove obdobi, kdyz bylo dcerce asi mesicu, trvalo to ttak dva mesice, chtela se jen nosit. a pak najednou v pohode, ten krasne chodi anebo chce bejt dobrovolne v golfkach
kolikrat to bylo:ja malou na ruce , na zadech batoch a tlacit kocar, bydlime na kopci takze posilovna🙂

binki
10. črc 2010

kočár už nepoužíváme, odrážedla jen, kde to je bezpečné (jezdí rychle), když s ním jdu, chvilku se přetahujeme a chvilku ho nechám jít a tak dokola, bydlíme v městě a už jednou mi skočil z chodníku do silnice, naštěstí na kraji zakopl, ten den jsem měla úplně zkažený. v tomhle věku to je o nervy....

cvachna
10. črc 2010

ALTERNO:jj.my taky bydlíme na kopci,tak taky záhul,ale co nadělám,no..snad ji to brzo přejde..ale sem tam ten kočárek má taky ráda..🙂

adaba
11. črc 2010

@vendeta když jdeme po chodníku kolem silnice a přes přechod tak se musí držet za ruku, ale měla i období kdy prostě ne a ne,to jsem ji musela doslova táhnout za sebou, ale stačila domluva a už poslouchá, ve městě jsem taky raděj když se drží, ona je docela třeštidlo a já mám strach neboť jí je celkem jedno jestli je na chodníku nebo silnice 😠 , ale kamarádky malá za ruku vůbec nechodí, ona jde i pár metrů před malou i kolem rušné silnice a když jsem se jí ptala jestli nemá strach že jí vleze na silnici tak říkala že ne 😅