Jak chutná lněné semínko?

pavelice
15. čer 2012

Chci se zeptat jak chutná lněné semínko?K čemu se to dá přirovnat?Dá se to jíst jen tak jako oříšky? 😉

janistr
15. čer 2012

Asi jako něco mezi slunečnicovým semínkem a ořechy 🙂. Mně chutnalo, měla jsem drcené a sypala si ho do jogurtu, nebo do různých salátů. Určitě by se dalo jíst i samotné.

majpro
17. čer 2012

@pavelice samotné chutná taky dobře, doporučuju na dva dny zalejt vodou, nastarujou se v něm klíčící procesy a tím pádem je semínko, ještě výživnější než v suchém, nebo mletém stavu. Míchám si ho do salátů a nebo jen tak pojídám lžičkou. Důležité je semínko pořádně rozkousat, polykat ho celé se míjí účinkem.

kauculacek
17. čer 2012

Mně třeba osobně nechutná a přirovnat chuť ani nemám k čemu 😀

Ale nejlíp poznáš, když sama vyzkoušíš 😎

coxa
18. čer 2012

Já jsem si ho dávala rovnou do maliníkového čaje, zalila, nechala nabobtnat, něco vypila, něco potom snědla. Přirovnala bych to něco mezi oříškem a třeba slunečnicovým semínkem. Chutnalo mi a nedělalo mi problém pít ho. 🙂

ange_de_la_morte
18. čer 2012

nabobtnalé mě natahuje ke zvracení, ale suché ho jím normálně, dávám ho do salátů nebo schroupu lžičku když mám chuť 🙂 chutná mi a k čemu přirovnat? no semínko 🙂🙂

petule12
18. čer 2012

chuť nepopíšu 🙂 dávala jsem si ho do jogurtu a v pohodě 😉

gabour
18. čer 2012

Slizce 😀

hojda
18. čer 2012

Ani se neptej🙂, ale oba porody v pohodě, takže čert vem tu chuť🙂 Já zase slyšela, že by se mělo povařit, aby z něj byl ten slib, aby to bylo účinné, já to tak tedy dělala.

lakukacka
25. čer 2012

můžu se prosím zeptat k čemu je dobré lněné semínko?

kaata22
26. čer 2012

😉 Také jsem baštila lněné semínko před termínem o sto šest. I přesto jsem šla na vyvolání, ale byla jsem otevřená na 4 cm. Takže na něj nedám dopustit 😀 Při dalším těhotenství budu opět pojídat.. Chutná dobře s jogurtem, já sním nešetřila.. 😅

llluckaaa
26. čer 2012

Samotné si ho neumím představit, přijde mi takové bez chuti. Já ho dávám hodně při pečení chleba a do musli.

jieff
30. čer 2012

Chuť spíš žádná, ale aby to pomohlo při porodu, potřebuješ z něj dostat ten sliz. Stačí zalít horkou vodou.

rebelie
30. čer 2012

Já ho vždycky přelila horkou vodou a zamíchala to do jogurtu, přesnádávky či müsli a bylo to OK, chuť jsem moc nepoznala.

petja
30. čer 2012

když opražíš nasucho,tak perfektně,akorát pod pokličkou,jinak střílí po kuchyni,jak puká 😀 a velice krátce 😉 pak jsem dávala do jogurtu,nebo jen tak a zapila hodně vodou

spuldar
19. říj 2014

Mi to moc chutná, taková lehce oříšková chuť. Zaliju si dvě lžíce semínka trochou horké vody, nechám chvíli ustát, ono to pustí ten sliz a pak to jím jen tak, musí se to ale pořádně rozkousat. Mě osobně teda nevadí ani ten sliz 🙂