Jak darovat věcí mamince/maminkám do azilového domu?

alisek
18. lis 2013

Ahoj holky, začínám odkládat oblečení ale i jiné věci co bych raději darovala mamince/maminkám, které se ocitly v nouzi,než je za pár kaček prodala. Můžete mě poradit jak na to? Nestalo se vám že by toho někdo zneužil?

llluckaaa
18. lis 2013

@alisek U nás se dělá pravidelně sbírka v mateřském centru a paní z azylového domu si pro věci jezdí. Věřím, že to nikdo nezneužije, ale jistotu samozřejmě nemám 😒

blahova_andrea
18. lis 2013

já tu narazila na maminku, která pracuje ve světě dětí v krči a nezištně nám pomohla. i my jsme se rozhodli pomoci, i když ne jí, ale "jejím" dětem. našla jsem si jejich webovky a tam je přímo číslo účtu, mail i seznam věcí, které člověk může poslat přímo do toho centra. takže myslím, že stačí si vybrat koho chceš obdarovat a přímo je kontaktovat. penízky poslat na účet, věcičky a pomůcky poštou nebo přímo zavést.

petra4868
18. lis 2013

Ahoj ja pokazde kdyz tridim veci po detech co jsou uz jim male tak je zabalim adavam do kontejneru co jsou primo na obleceni a i hracky u kazfeho Alberta. Mam zjistene ze oni to dal posilaji treba do Klokanku nebo do azylovyh domu.
Ted mam nachystane dalsi 4 velke tasky. Je to lepsi do nekomu dat nez to vyhodit. Jsou i jine deti co to potrebuji vic nez jini.

blahova_andrea
18. lis 2013

@petra4868 no já nevím...nedávno tu jedna slečna psala, že měla nabídku brigády na třídění těchto kontejnerů, kde se to hezké dávalo na hromadu, co šla na prodej do sekáčů a to ee teprve šlo bezdomovcům nebo do afriky apod. tedy aspoň tak jsem to pochopila. já tam sice občas taky něco hodím, ale spíš fakt takové to ještě funkční, ale už ne hezké po dospělých. jinak jsem spíše pro "přímé" dary. tady to vypadá, že i na tom se snaží někdo něco vydělat ☹

alpakovo
18. lis 2013

u nás hodně takto pořádájí sbírky mateřská centra a navíc azylový dům po telefonické domluvě řekne sám ano či ne, pokud mají nedostatek nebo naopak... Jinak taktéž dáváme do kontejneru, máme nachystané další dva pytle 🙂

lucieandrlova
18. lis 2013

My to vozíme přímo do Klokánka. Bavila jsem se o tom s paní z Klokánka a buď to využijí přímo nebo se na ně obrací maminky v nouzi a oni jim "ze zásob" potom nachystají balíček...