Jak dlouho pracovat než si pořídím dítě?

baca
1. led 2007

Ahoj holky,
už dlouho řeším tento problém, ale zatím jsem v diskuzích nenašla pořádnou odpověď. Letos jsem dostudovala VŠ, vdala se a od září pracuji (učitelka). S manželem bycom chtěli dítě, ale já mám pořád pocit, že bych si měla udělat nějakou praxi. Jak jste na tom s délkou praxe před odchodem na MD vy?

kackark
5. led 2007

petty: specku, mam jen gympl, takze mam vlastne stesti ze muzu delat to co delam a ta prace me moc bavi.

petty
5. led 2007

Kackark: Já jsem taky začala tu práci dělat jen s gymplem, ale ted už jsem Bc. speciální pedagog, no a pracuju na tom Mgr, tak snad se to povede...Jinak tahle práce je skvělá, v tuhle chvíli si nedovedu představit, že bych někdy měla dělat něco jiného...

kackark
5. led 2007

Presne tak, ja jsem delala jeste loni k tomu i na zakladce prakticke v druzine, mela jsem skoro jeden a pul uvazku a bylo toho na me dost a tak jsem toho radsi nechala a ted se plne venuji jen jedne praci a soustredim se na mimi 🙂

petty
5. led 2007

Tak ať se mimi brzy zadaří 😉

kackark
5. led 2007

Dekuji. Jinak nase prace je sice narocna ale krasna a take si nedovedu predstavit, ze bych delala neco jineho a prave proto vim, ze si tu vysokou musim dodelat, abych se mela kam po materske vratit.

petty
5. led 2007

Přesně tak, náročná, ale úžasná 😵

kackark
5. led 2007

petty: Tak Ti preji at se vyplni vsechna prani a sny, pujdu spat, jsem nejaka utahana.

petty
5. led 2007

Kackark: Nápodobně 😉 Dobrou noc 😉

jaul
11. únor 2007

Tak ja se k vam pridam, ahoooj kacko! 😉
U nas, (skola taktez s kombinovanymi vadami), jsem zazila uz 2 pripady tehu.
- Ucitelka, 25 let, chodila do prace tak dlouho, dokud neodesla na myslim radnou materskou. Ucitelky to maji snazsi, tedy u nas, praci za ne udelaji ostatni.
- Vychovatelka, 26 let primo z moji tridy odesla po mesici tehu. Vychovatele a asistenti proste odejit musi, tam je vysoky riziko!
- A ted ja, 27 let, stale jeste jen asistent resim otazku, kdyz bych mela byt tehu a nevedela o tom, jestli si v zacatku muzu tim tahanim a tlacenim voziku nejak ublizit. Na druhou stranu se nechci stale stresovat, jestli uz tehu jsem nebo jeste ne.. Mam z toho strach! ☹
Ja mam VOŠ ekonomickou a pred timhle zamestnanim jsem delala vicemene administrativu, celkem uz jsem odpracovala skoro 3 roky. Stejne si pripadam, ze nikam nepatrim, smlouvu mam na dobu urcitou.. Novou praci uz ani nemam silu hledat, vzdycky to dopadlo spatne a ja nejsem na byznys! Na mimi uz je cas, nez bych se nekde znova zapracovala, tak mi bude 30! Snazit uz bychom se zacali, ale ted me jeste cekaj nejaky vysetreni, tak se to oddali..
Pripada mi, ze uz jsem studovala dost let, premyslim, jestli bych na dalsi studium jeste mela, ale moc by me to lakalo! Urcite by to byl nejaky pedak a dnes si vycitam, ze misto ekonomky jsem na nej nesla! Ja nevim, jestli mam na studim jeste vubec hlavu 😅
A manzel.. ten po mimcu hodne touzi a kazdy den mouzuje 😎 Tak aspon neco pozitivniho 😀

petty
11. únor 2007

Ahoj Jaul, jestli máš chuť do studia, tak to určitě zvládneš 😉

zoeh
13. lis 2009

To je hodně relativní. Já mám praxi 6 let, tudíž mám našlápnuto na velmi dobrou kariéru, ale chci miminko. Moje kamarádka má dítě a brečí, že chce pracovat. Je to těžké.